Pred dnevi sem jaz P990i zamenjal za model P1i.
Sprva nisem vedel ali delam prav ali ne, vendar sem bil že po nekaj urah zadovoljen t menjavo.
Prvo je nekaj manjši in lažji.
Kot drugo pa ima nekoliko izpopolnjeno kakšno stvar. Sicer gre le za malenkost, vendar so dobrodošle.
Zanimivo je to, če sem prej klical hitre številke ( naprimer 3 pa klic, sem mkoral vedeti, kdo je shranjen pod to številko). Sedaj se ti avtomatično pokaže v celoti koga boš klical.
Za prevzem klica lahko direktno izbiraš: prevzemi, utišaj ali prekini... Saj je imel to opcijo tudi P990i, vendar si težje dostopal do tipke utišaj.
KDOR UPORABLJA TAKO NA P990I, KOT NA P1i prostoročno napravo Parrot Ck3100, mora imeti kontakte vse spravljene le pod priimke, sicer se ne bodo pravilno izisovali kontakti preko instalacije.
Baterija je res nekoliko zmoglivejša od predhodnika.

Zelo pozitivno se mi zdi, da lahko zelo dobro nastavljaš bližnjice na direktnem zaslonu.., pa tudi svoj slog ( klici, opravila, sporočila, e računi...
Kamera je odlična...

Programska oprema Pc suita pa ponuja tudi nekaj izboljšav.
Ena je ta, da lahko določiš, ko se telefon poveže s Pc suito, da ohrani svoj lasten čas in datum ali pa se prilagodi na računalniški sistem. Prav to pa mi je delalo pri predhodniku težave, ko mi je spominska baterija odpovedala, čas in datum pa je vedno, ko je zmanjkalo elektrike, zaostajal.
Tako so opozorila, opravila, in bujenje bili zamanj nastavljeni.

Saj so to res malenkosti, a so zelo dobrodošle..
Skratka telefon je zelo zmogljiv...
Priporočam nakup...