Nekega dne drvar seka vejo nad reko in sekira mu pade v vodo. Tako obupano joče, da se zasmili bogu. Bog se spusti v reko in mu prinese zlato sekiro: "Je to tvoja sekira?", drvar: "Ne." Bog mu prinese srebrno sekiro: "Je to tvoja?", drvar: "Ne." nazadnje mu prinese pravo, železno sekiro: "je to tvoja?", drvar: "Ja." Bog je tako navdušen nad njegovim poštenjem, da mu za nagrado da vse tri sekire. Čez nekaj časa se drvar ob reki sprehaja z ženo in žena mu pade v vodo. Tako obupano začne jokati, da se spet pojavi bog. Iz reke se pojavi z Jennifer Lopez: "Je to tvoja žena?", "Ja," pravi drvar. Bog se razjezi: "Ti lažnivec! To ni res!", drvar: "Oh, oprosti mi, bog. Gre za nesporazum. Če bi ti rekel, da to ni moja žena, bi se ti pojavil z Caterine Zeta-Jones. Ko bi ti rekel, da tudi ona ni moja žena, bi se ti pojavil z mojo ženo. In ko bi ti rekel, da je to res moja žena, bi mi ti dal vse tri. Ampak, bog, jaz sem zelo siromašen drvar, in ne bi mogel skrbeti za tri žene, zato sem rekel, da je moja žena Jennifer Lopez. NAUK: Kadarkoli moški lažejo, je to iz dobrega in poštenega razloga in v dobro vseh.
_________________________