Stran 8 od 16 « Prva<678910>Zadnja »
Možnosti teme
#32306 - 13.02.08. 23:26 Re: iPhone popravki [Re: Kooch]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Noben... tisto je pa odklep... \:\)

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=666

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=664

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=649

http://iphone.unlock.no/OTB112unlock.htm

http://iphone.unlock.no/index.htm

...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32308 - 13.02.08. 23:30 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
Kooch Odsoten
otročiček

Registriran: 21.01.08.
Sporočil: 11
No, zdej mi pa nič ni jasno več. Imam 1.1.2 odklenjen telefon z NextSim. Sedaj pa:

*Rada bi ga dala na 1.1.3
*Rada bi da mi nebi bilo treba imeti Next Sim v telefonu.

A to so ti linki ki si jih dal zgoraj?

zelo je pomembno, da ne potrebujem Next Sima ker mi povzroča "error sending message" napake.

Na vrh
#32310 - 13.02.08. 23:39 Re: iPhone popravki [Re: Kooch]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Vzami enega od linkov v zadnjem sporocilu... Ti so za unlcok... Tisti prej so pa za nadgradnjo na 1.1.3..

TO sta dve loceni zadevi, ki nista direktno povezani... Lhko naredis oboje, samo za odklep pa zadostuje zadnje...

Next SIM je v telefonu zato, ker se drugace prej ni dalo odklenit tiste iPhone, ki imajo bootloader 4.6 ... Od kulturnega praznika \:\) dalje... pa je mozen softverski odklep tudi teh verzij...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32311 - 13.02.08. 23:49 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
tass Odsoten
otročiček

Registriran: 13.02.08.
Sporočil: 9
Jest, bi lahko še na moje prejšne vprašanje glede prenešenih aplikacij odgovoril prosim. Drugače pa naj bi bilo trenutno najbolje nadgraditi preko itunes-ov in odkleniti, jailbreakati in aktivirati z ziphoneom. Kot je pa Jest povedal lahko odkleneš že zdaj na 1.1.2. z ukazom ziphone -v -u.
Na vrh
#32312 - 14.02.08. 00:01 Re: iPhone popravki [Re: Kooch]
tass Odsoten
otročiček

Registriran: 13.02.08.
Sporočil: 9
Kooch, po zadnjih informacijah naj bi bilo takole: Nadgradiš sw preko itunesov na 1.1.3 (z gumbom restore v itunesih). Ko to opraviš downloadaš tole , zapreš itunse, ugasneš telefon in ga še enkrat prižgeš ter povežeš z kablom na računalnik. V tem trenutku se ti itunesi sami prižgejo in jih ne ugasneš. Odzipaš datoteko ki si jo dljala na recimo c:\Ziphone2.0 . Greš na Start/run vpišeš cmd in pritisneš enter (vse to seveda v windowsih). Tukaj vpišeš "cd.." stisneš enter in še enkrat "cd.." in stisneš enter. Vpišeš "cd ziphone2.0" enter in ponovno "cd ziphone" in enter. V tem trenutku pa vpišeš ziphone -v -a -j -u in stisneš enter ter počakaš nekje 3-4 min...po tem naj bi bil telefon odklenjen, jailbreakan ter aktiviran, x.sim pa lahko vržeš stran.

Ta postopek je najbolj "ziher" , saj ima veliko ljudi z GUI-jem težave ker ne podpira -v funkcije kar posledično vodi do zamrznjenega telefona na apple logu. Nekateri pravijo tudi da je dobro imeti instalirane prejšnje itunse torej 7.5...

P.S.: Z namenom nisem napisal da je potrebno dati iphone v recovery mode, ker baje zadnja verzija ziphonea to sama naredi.

LP Tass


Popravil(a) tass (14.02.08. 00:10)

Na vrh
#32313 - 14.02.08. 00:38 Re: iPhone popravki [Re: tass]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
 Temo začel: tass
Živjo!

Mene pa zanima če se je že kdo igral z ziphone-om? Sam imam 1.1.2. otb in razmišljam o restore v itunesih na 1.1.3. in potem uporabo ziphone -a -j -u funkcije, saj bi telefon tudi odklenil ker trenutno uporabljam xsim. Zanima pa me če je kakšna težava v tem, da sem premaknil in zlinkal vse aplikacije (tudi phone.app sms.app, itd) na media stran diska, tako da imam sedaj na root-u 41 mega placa. Zanima me ali je pred nadgradnjo potrebno odinstallirat programe, ali celo prenest in zlinkat nazaj na root? Morda pa jih pri nadgradnji pobriše in sam zlinka na root?

hvala!

LP tass


zal nevem...

pomoje da ce je treba, sam premakne...

ZiPhone se nisem uporabil... samo bral o njem \:p
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32325 - 14.02.08. 15:17 Re: iPhone popravki [Re: tass]
Kooch Odsoten
otročiček

Registriran: 21.01.08.
Sporočil: 11
 Temo začel: tass
Kooch, po zadnjih informacijah naj bi bilo takole: Nadgradiš sw preko itunesov na 1.1.3 (z gumbom restore v itunesih). Ko to opraviš downloadaš tole , zapreš itunse, ugasneš telefon in ga še enkrat prižgeš ter povežeš z kablom na računalnik. V tem trenutku se ti itunesi sami prižgejo in jih ne ugasneš. Odzipaš datoteko ki si jo dljala na recimo c:\Ziphone2.0 . Greš na Start/run vpišeš cmd in pritisneš enter (vse to seveda v windowsih). Tukaj vpišeš "cd.." stisneš enter in še enkrat "cd.." in stisneš enter. Vpišeš "cd ziphone2.0" enter in ponovno "cd ziphone" in enter. V tem trenutku pa vpišeš ziphone -v -a -j -u in stisneš enter ter počakaš nekje 3-4 min...po tem naj bi bil telefon odklenjen, jailbreakan ter aktiviran, x.sim pa lahko vržeš stran.

Ta postopek je najbolj "ziher" , saj ima veliko ljudi z GUI-jem težave ker ne podpira -v funkcije kar posledično vodi do zamrznjenega telefona na apple logu. Nekateri pravijo tudi da je dobro imeti instalirane prejšnje itunse torej 7.5...

P.S.: Z namenom nisem napisal da je potrebno dati iphone v recovery mode, ker baje zadnja verzija ziphonea to sama naredi.

LP Tass



in če naredim vse to, bo installer gor?


Popravil(a) Kooch (14.02.08. 15:52)

Na vrh
#32336 - 15.02.08. 01:08 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
Mihailovski Odsoten
študent

Registriran: 10.11.07.
Sporočil: 746
Kaj pa je ziphone?
Na vrh
#32340 - 15.02.08. 08:20 Re: iPhone popravki [Re: Mihailovski]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
En nov programcek oz. skripte za odklepanje in delo z iPhoni...

http://www.ziphone.org/
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32361 - 16.02.08. 08:08 Format stevilk mi ne dela [Re: Jest]
klebsiela Odsoten
otročiček

Registriran: 12.12.07.
Sporočil: 5
Zdravo, nikakor ne morem nastaviti pravilnega formata telefonskih stevilk. Zanimivo je, da sem na svojem iphonu, ki sem ga sam odklenil softversko in ga sinhroniziral z outlookom to napravil brez tezaav po navodilih s tega foruma. Drugi pa je bil odklenjen s turbosimom in imenik je bil nalozen s sim kartice in na tem ne gre kljub temu, da napravim vse enako. 10 krat sem ze poskusal in brisal datotekep a se vedno nic. SMS seveda prepoznava in ce si sam vnesem klicocega v imenik ga bo naslednjic prepoznal.

kaj mislite?

LP
Bojan

Na vrh
Stran 8 od 16 « Prva<678910>Zadnja »


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 97 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23