Stran 1 od 1 1
Možnosti teme
#38976 - 25.09.10. 16:03 Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede
Tecumseh Odsoten
otročiček

Registriran: 05.11.08.
Sporočil: 18
Živjo,

imam sledeče vprašanje oz. težavo:
na e-bayu sem pred dvema tednoma sodeloval v avkciji za nakup 7 inčnega ePada, za katerega je bila izklicna cena 54$+39$ poštnine. Sicer gre v tem primeru samo za 'nategovanje' kupcev, ki se ravno ne spoznajo na podatke o napravi in potem tekmujejo, kdo bo dal več, tako da cena včasih doseže tudi 90$+39$ poštnine, v tem primeru pa prodajalec kar dobro zasluži, saj je naprava itak poslana po pošti preko katere pošiljajo ostali proizvajalci brezplačno-za 39$ bi v normalnih primerih stala dostava preko DHL-a ali UPS-a.
Za napravo sem ponudil dolar več kot je bila izklicna cena, ker pa je bilo do konca avkcije še dobri dve uri sem na koncu pridobil pravico za nakup po tej ceni, ker nihče drug ni ponudil več. Zadevo sem preko PayPala takoj plačal in v naslednjih dneh spremljal stanje pošiljke na spletni strani HongKong post-a (sicer je zadnji podatek viden, ko pošiljka zapusti letališče v Hong Kongu). Čez nekaj dni prejmem pošto s strani Carinske pošte, da jim posredujem kopijo računa in povezavo do strani če je bila naprava kupljena na ebayu ali kakšni podobni strani. Še isti dan sem jim vse potrebno poslal preko maila kot je bilo tudi navedeno in čakal na odgovor. Danes mi poštar prinese priporočeno pismo, v katerem je odločba, da je blago uskladiščeno v začasni hrambi na lokaciji Carinske pošte Slovenije, saj naj bi šlo za ponaredek Applovega iPada, po njihovi oceni pa je vrednost naprave 250€?????
V odločbi piše, da se moram v roku desetih dni izreči o tem, ali je blago ponarejeno ali ne in ali soglašam k uničenju izdelka. Prav tako pa mora imetnik pravice za Apple Inc. v desetih dneh ravnati v skladu s členom 13 temeljne odredbe (nič ni navedeno, kaj naj bi naredil oz. kako naj bi ravnal imetnik pravice Apple Inc.).
Sedaj me zanima, kaj naj storim v tem primeru. Je mogoče že kdo imel podobno izkušnjo s carinskimi organi pri nabavi takega oz. podobnega izdelka? Po mojem mišljenju mislim da bi bilo najbolje napisati, da v kolikor imetnik pravice ugotovi, da je naprava res ponaredek, lahko napravo z mojo privolitvijo uničijo, upam pa da bom o tem dobil kakšno uradno potrdilo, saj bi rad preko PayPala sprožil postopek za vračilo kupnine.
Ne vem kako je lahko naprava, ki je za skoraj 10cm (po diagonali) manjša od iPada in ima popolnoma drugačne lastnosti, že kar se tiče samega operacijskega sistema, da o vgrajenih komponentah niti ne govorim, okarakterizirana kot ponaredek le-tega.
Mi lahko kdo mogoče svetuje kaj naj naredim?

Za morebitne predloge se vam že vnaprej zahvaljujem,

Lep pozdrav

Na vrh
#38977 - 26.09.10. 12:07 Re: Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede [Re: Tecumseh]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Nekako moras prepricati carinike, da ne gre za ponaredek... Ali izdelek ima CE znak. Ce ga nima, je namrec to se ena zadeva, v katero se bo lahko kdo zapicil, ker vse elektronske naprave, ki pridejo v EU, morajo imeti ta znak... ki pomeni skladnost z evropsko zakonodajo glede teh zadev ...

Ceprav tukaj zaenkrat so se ocitno zapicili v to, da gre za kitajski ponaredek...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#38979 - 26.09.10. 19:07 Re: Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede [Re: Tecumseh]
Tecumseh Odsoten
otročiček

Registriran: 05.11.08.
Sporočil: 18
naprava ima nalepko CE, saj bi jo v nasprotnem primeru takoj označili kot neprimerno za uporabo v Sloveniji, tako pa so se odločili, da jo označijo kot ponaredek iPad-a. Sicer ne vem, kako je možno, da se enake naprave prodajajo preko bolhe, verjetno bi bilo dobro v pritožbi napisati, da očitno veljajo dvojna merila ali pa, da vse pošiljke iz tujine niso obravnavane na enak način
Na vrh
#38980 - 26.09.10. 20:09 Re: Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede [Re: Tecumseh]
guardy Administrator Odsoten
brez titule
dipl. ing.

Registriran: 22.02.05.
Sporočil: 3813
Telefon: iPhone 6s
Torej, najbolje zate, da pozabiš na zadevo in naj jo uničijo. Ker če slučajno zadevo označijo kot ponaredek, se zna zgodit, da boš še tožen s kake strani, plus tega boš imel veliko stroškov s samimi carinskimi postopki.
_________________________
Lp, guardy

Na vrh
#38997 - 01.10.10. 16:03 Re: Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede [Re: guardy]
Mihailovski Odsoten
študent

Registriran: 10.11.07.
Sporočil: 746
 Temo začel: guardy
Torej, najbolje zate, da pozabiš na zadevo in naj jo uničijo. Ker če slučajno zadevo označijo kot ponaredek, se zna zgodit, da boš še tožen s kake strani, plus tega boš imel veliko stroškov s samimi carinskimi postopki.


Tole si dobro zapomni. Poznam tak primer, tako da se raje ne igraj.

Na vrh
#39006 - 01.10.10. 22:08 Re: Naročeni ePad s strani carine označen kot ponarede [Re: Mihailovski]
Tecumseh Odsoten
otročiček

Registriran: 05.11.08.
Sporočil: 18
 Temo začel: Mihailovski
 Temo začel: guardy
Torej, najbolje zate, da pozabiš na zadevo in naj jo uničijo. Ker če slučajno zadevo označijo kot ponaredek, se zna zgodit, da boš še tožen s kake strani, plus tega boš imel veliko stroškov s samimi carinskimi postopki.


Tole si dobro zapomni. Poznam tak primer, tako da se raje ne igraj.


Lahko poveš bolj natančno za kakšen primer gre? Govoril sem s prijateljico, ki je carinska inšpektorica ona pa pravi, da ni osnove da bi me lahko kdo tožil, še manj pa da bi bila naprava uničena. Ponaredek je izdelek, ki je narejen po vzoru originala (vendar ima slabšo kvaliteto) in vsebuje logotip originala, v mojem primeru pa naprava sploh ni identična, saj ima drug operacijski sistem, drug procesor, je manjša za skoraj 10 cm po diagonali,...

Na vrh
Stran 1 od 1 1


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 355 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23