Stran 1 od 1 1
Možnosti teme
#38153 - 29.12.09. 17:56 WD MyBook - garancija - menjava - dobropis?
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Upam, da bo tukaj kdo lahko malo svetoval, kaj narediti...

Zadeva je sledeca.

Imam (oz. imel sem) zunanji disk WD My Book Premium Edition II 1TB, 7200rpm, 16MB, USB+FireWire.



Kupljen je bil 12.12.2007, ima tri leta garancije... Ze nekaj casa me je zafrkaval tako, da sem nanj normalno lahko zapisoval, nisem pa potem mogel teh zadev vec spraviti dol iz tega diska (vedno je javljajo napake pri odpiranju ali kopiranju drugam) ... Tudi WD Drive Manager je javil, da je "drive faulty" in a naj kontaktiram support)... Diske kaze, da so v redu... tako da je pomoje napaka v krmilni elektroniki ...



Sicer to niti toliko vazno... Prejsnji teden sem ga nesel na Avtero in danes poklicem, kaj je s tem in so rekli, da imam priznan dobropis, ker se ga ne da porpavit in tega modela ni vec...

Nato klicem osebo, ki naj bi resevala moj dobropis in mi pravi, da lahko dobim zamenjavo, vendar je ta sedaj po nekaterih lastnostih slabsi, predvsaem pa je skoraj pol cenejsi...

Moj prejsnji disk je takrat stal 299€, sedaj pa sem nasel ceno okoli 245€ (KLIK), vendar dvomim, da se sploh se da narocit, glede na to, da artikel ni vec aktualen... Na Avteri pravijo, da mi pripada le disk enake velikosti... Ker tega modela ni vec, mi je ponudil WD MyBook STUDIO 1 TB (KLIK). Ta naj bi bil enakovreden... vendar pa je cena tega okoli 160€ ... Ta ne omogoca RAID... Res da izgleda bolj "fancy"... samo to mene ne zanima... Disk je tako na omarici pod mizo in ga sploh ne vidim \:\) ...



Ali lahko zahtevam kaj drugega... Vzel bi sicer tega, ce bi bil 2TB... tega pri Avteri v ceniku sploh se nimajo na WDjevi strani pa je cena 300 U$D (KLIK) pri sosedih pa je cena podobna kot je bil moj Premium Edition II (KLIK)...

Tega 1TB pri Avteri nimajo na zalogi, pride pa baje okoli 15. januarja 2010 ... Predvidevam, da bodo takrat dobili tudi 2TB verzijo ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#38155 - 29.12.09. 18:48 Re: WD MyBook - garancija - menjava - dobropis? [Re: Jest]
guardy Administrator Odsoten
brez titule
dipl. ing.

Registriran: 22.02.05.
Sporočil: 3813
Telefon: iPhone 6s
http://www.zakonodaja.com/zakoni/vi/6/zvpot_upb2/cleni/37.cclen/37.cclen

37.c člen zakona o varstvu potrošnikov:

(1) Potrošnik, ki je pravilno obvestil prodajalca o napaki, ima pravico od prodajalca zahtevati, da:
– odpravi napako na blagu ali
– vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako ali
– blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali
– vrne plačani znesek.

Torej naj ti dajo dobropis (ne vem če lahko zahtevaš tudi denar) za celoten znesek, pa kupiš potem kar želiš.
_________________________
Lp, guardy

Na vrh
#38320 - 26.01.10. 13:08 Re: WD MyBook - garancija - menjava - dobropis? [Re: Jest]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Zadeva resena... Moram pa pohvaliti prodajalca na racunalniskem oddelku v BigBang-u v City Parku... Zelo korekten odnos... mi je ponudil menjavo (seveda to ne pride v postev, ker ga nimajo \:\) ), dobropis, bone, vracilo kupnine... Sem potem vzel kar bone ...

Mogoce ta prodajalec celo bere tele vrstice \:\) ... ker je omenil da se mu je ime zdelo znano... in je omenil mobile.si, jabuk.si,... \:\)

V glavnem sem potem v kranjskem Big Bangu vzel podoben disk in se ze ravno kopirajo podatki nanj \:\) ...



Sem pa opazil na garancijskem listu, da je uvoznik drug (Elkotex d.o.o.) in ima "samo" 24 mesecev garancije... Enak artikel ima pri Avteri 5 let garancije \:\? ...

Upajmo, da bo zadeva delovala ... zaenkrat je precej tisji kot prejsnji model... ceprav trenutno deluje na polno, ker kopiram precej podatkov nanj ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
Stran 1 od 1 1


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 57 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23