Stran 34 od 57 « Prva<3233343536>Zadnja »
Možnosti teme
#33600 - 20.05.08. 23:16 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Kristian]
Mitja Odsoten
pionirček

Registriran: 28.11.07.
Sporočil: 60
 Temo začel: Kristian
Čuden nepojasnjen problem. Par krat sem že poizkusil z instalacijo Garmina XT (v4.10.80)in vedno se mi dogaja podobna težava. Na začetku namestim program po vseh navodilih, dbim ID številko kartice. Že pri prvem zagonu programa se mi dostikrat zgodi, da se po začetnem zagonu program niti ne zažene. Če pa se že zažene že pri nastavljanju osnovnih nastavitev (jezik, jezik govora, merske enote) zadeva začne zelo zelo počasi delovati. Da nastavim jezik potrebujem 2 minuti, jezik govora, 2. min.,...)
To še nekako gre. Ko pa preko map sourca naložim celo EUROPE CN 2008 NT, Adria route 2.00, Hungary route, SCG 1.6 pa se začetnem poizkusu zagona programa program sploh ne zažene? Po zadnji naložitvi vseh map preko map sourca pa so mi v mapi aplikacije izginile tudi vse ikone ostalih že prej nameščenih in pravilno delujočih Symbian programov (tom tom, mp3 playerji, hany clock(vsi nameščeni na 8 GB spominsko kartico ). Vse sem nalagal v Data transfer modu.Na moji Noki pa imam nameščen najnovejši Sofware in 8 gb micro sd cartico.
Je imel že kdo podobne težave? Se komu sanja kako rešiti omenjen problem?


Živ,

sam sem imel probleme z verzijo 80 ob uporabi BlueCharta, ki ima precej detajlnih podsektorjev. Ko sem zagnal XT-ja je prišel samo do splash screen-a, nato se je zaprl.
Ko sem naložil verzijo 60 je zadeva delovala brez problema.
Poskusi s starejšo verzijo, mogoče pomaga.

LP, Mitja

Na vrh
#33601 - 20.05.08. 23:23 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Senko]
Mitja Odsoten
pionirček

Registriran: 28.11.07.
Sporočil: 60
 Temo začel: Senko
Hey! Neki me zanima: Mel sem naložen garmin na n95 in mi je vse normalno delalo 1 teden, zaj pa kar naekrat mi noce vec setelitov najdit. Pa sem poskušal že 20x na različnoh lokacijah pa mi ne najde nič (in tudi signale ne). Kaj bi bilo to narobe? prosim za pomoč.
LP vsem!


Kolega je imel isti problem do pred nekaj dni, ko je naložil novo izdajo firmware-a, in od takrat mu GPS dela brez problema.

Sam sem nekaj mesecev nazaj ob isti težavi telefon poslal na servis, kjer so mi po nekaj pregovarjanjih in "skravžlanih živcih"(popravili ga niso niti v Bochumu) zamenjali matično ploščo.

LP, Mitja

Na vrh
#33624 - 24.05.08. 14:14 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Mitja]
dejo134 Odsoten
otročiček

Registriran: 24.05.08.
Sporočil: 6
Eno vprašanje. Sam imam garmin xt naložen na P1i in deluje brezhibno. Moti me le pretiho glasovno vodenje, čeprav je nastavljeno na 100%, zato me zanima če obstaja kakšen način za pojačitev tega glasovnega vodenja. Hvala za odgovor že vnaprej.

Dejan

Na vrh
#33650 - 27.05.08. 23:52 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Mitja]
falcon Odsoten
otročiček

Registriran: 27.05.08.
Sporočil: 2
 Temo začel: Mitja
Živ,

glasovne ukaze v slo jeziku si lahko namestiš iz http://www.garmin.si/download.php?cat_id1=-5 .Naloži si dlancnikislo.zip, odzipaj in skopiraj v Garmin mapo na kartici.
Če še ni ustvarjene Voice mape, jo ustvari in American ENG skopiraj v to mapo. Se pravi mora biti mapa e:\Garmin\Voice\American ENG\...

Za kazanje puščic pri navigaciji pa pojdi v Settings/routing/turn preview.

LP, Mitja


Prosim za pomoč. Ravnam se točno po zgornjih navodilih, pa mi zvok vseeno ne dela. Tut v nastavitvah pod Zvok je druga opcija (Govor) prazna.

Na vrh
#33652 - 28.05.08. 00:30 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: falcon]
dejo134 Odsoten
otročiček

Registriran: 24.05.08.
Sporočil: 6
In ti tudi ne bo delalo, saj so govorne datoteke v zgornjem paketu in po zgornjem navodilu v wav formatu morajo pa biti v vpm. Napiši tvoj mail in ti pošljem pravilni paket jezikov, ki ga boš skopiral v voice mapo in nato v nastavitvah za jezike izbral odgovarjajočega.

LP, Dejan

P.S. Sam še vedno prosim za odgovor na moj zgornji post.

Na vrh
#33653 - 28.05.08. 08:38 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: dejo134]
SMJS Odsoten
otročiček

Registriran: 07.04.08.
Sporočil: 20
No po pravici povedano sem obrnil pol neta in na P1 še vedno neznam nastaviti jakost glasu na višjo raven.
Je pa res, da sem se navadil, da je tako potiho in enostavno ugasnem radio ko pridem do kakšnega konca kjer je več navigiranja, po avtocesti pa imaš telefon na armaturki in vsake toliko časa vržem en uč na njega.
Če bi se dalo povišati glas navigiranja bi bilo super ampak je tudi tako OK. Se navadiš \:\(

Na vrh
#33655 - 28.05.08. 10:15 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Mitja]
Kristian Odsoten
otročiček

Registriran: 17.03.08.
Sporočil: 18
Resetiral sem telefon, naložil najnovejši software, formatiral kartico in naložil vse potrebno gor. Po instalaciji Garmina XT v. 4.10.80 sem nastavil jezik, jezik govora, izpisal ID: kartice. Ustvaril sem tudi tiste dve datoteki SW.unl in GMAPSUPP.unl .Vse 25 mestne kode sem pravilno zaporedno vnesel v datoteko GMAPSUPP.unl in tudi mape so vse odklenjene v Map Sourcu.
Do te faze je program deloval brez problemov. Nato sem preko map sourca združil mape City Navigator 2008 NT celo evropo razen Balkana in Madžarske, Adria route 2.0, Hungary Navy in SCG 1.6.
Ko je po kakšni dobri uri vse skupaj premlelo (cca. 1.4 GB) sem poizkusil zagnati ikono Garmin XT. Na začetku se prikaže zagonsko okno GARMIN cca. 15 sekund in nato prekine zagon in me vrže spet med ikone aplikacij. Probal sem vsaj 10 x zagnati program, izklopiti telefon, ponovno zagnati vendar vedno isti rezultat.
Nato sem probal izbrisati ustvarjeno datoteko z mapami (gmapsupp.img- 1,4 GB) tako, da je bila v osnovi samo base map in program se je brez težav zagnal.
Ali obstaja kakšen problem pri združevanju map CN 2008 NT za celo Evropo, Adria route 2.0, SCG 1.6, Hungary navy 4.61?
Ali sem naredil napako pri združevanju map, da se mi Garmin ne zažene? Ali sem naložil preveč map naenkrat?

Na vrh
#33656 - 28.05.08. 11:49 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: SMJS]
dejo134 Odsoten
otročiček

Registriran: 24.05.08.
Sporočil: 6
Hvala za odgovor.

Ali morda kdo ve ali obstaja kakšen način, da bi se zvok govornega vodenja lahko prenesel na slušalke (bluetooth, navadne).

LP, Dejan

Na vrh
#33657 - 28.05.08. 12:17 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Kristian]
Mitja Odsoten
pionirček

Registriran: 28.11.07.
Sporočil: 60
 Temo začel: Kristian
Resetiral sem telefon, naložil najnovejši software, formatiral kartico in naložil vse potrebno gor. Po instalaciji Garmina XT v. 4.10.80 sem nastavil jezik, jezik govora, izpisal ID: kartice. Ustvaril sem tudi tiste dve datoteki SW.unl in GMAPSUPP.unl .Vse 25 mestne kode sem pravilno zaporedno vnesel v datoteko GMAPSUPP.unl in tudi mape so vse odklenjene v Map Sourcu.
Do te faze je program deloval brez problemov. Nato sem preko map sourca združil mape City Navigator 2008 NT celo evropo razen Balkana in Madžarske, Adria route 2.0, Hungary Navy in SCG 1.6.
Ko je po kakšni dobri uri vse skupaj premlelo (cca. 1.4 GB) sem poizkusil zagnati ikono Garmin XT. Na začetku se prikaže zagonsko okno GARMIN cca. 15 sekund in nato prekine zagon in me vrže spet med ikone aplikacij. Probal sem vsaj 10 x zagnati program, izklopiti telefon, ponovno zagnati vendar vedno isti rezultat.
Nato sem probal izbrisati ustvarjeno datoteko z mapami (gmapsupp.img- 1,4 GB) tako, da je bila v osnovi samo base map in program se je brez težav zagnal.
Ali obstaja kakšen problem pri združevanju map CN 2008 NT za celo Evropo, Adria route 2.0, SCG 1.6, Hungary navy 4.61?
Ali sem naredil napako pri združevanju map, da se mi Garmin ne zažene? Ali sem naložil preveč map naenkrat?



Poskušaj naložiti verzijo 60 namesto 80.
Sam sem imel iste probleme ob uporabi BlueCharta, ki ima prav tako precej sektorjev. Verzija 60 je pa delovala brez problema.

LP, Mitja

Na vrh
#33665 - 29.05.08. 10:37 Re: Nokia N95 in Garmin XT [Re: Mitja]
Kristian Odsoten
otročiček

Registriran: 17.03.08.
Sporočil: 18
Rešil sem težavo. Poizkusil sem namestiti starejšo različico 60. Ponovil sem ves postopek in zadeva deluje BP. \:cheers Izgleda da novejša različica programa 4.10.80 ima še kakšno hibo za odpraviti. \:nene
V glavnem zadeva deluje na N95 na 8GB kartici. ;\)
Hvala vsem za kakršno koli pomoč. \:clap
Še posebno hvala Mitji. \:clap

Na vrh
Stran 34 od 57 « Prva<3233343536>Zadnja »


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Vse najboljše The_Red_Devil (42).
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 356 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23