Tone
(mladinec)
12.06.07. 09:44
Mobitelov M navigator

Sušlja se, da bo Mobitel izdal soliden navigacijski program, ki uporablja govorno usmerjanje. Predvidevam, da to nekaj podobnega kot je Simobilov navigator. Ali zna kdo kaj več povedati? lp

JestAdministrator
(doktor)
12.06.07. 09:46
Re: Mobitelov M navigator

Zaenkrat vem toliko kot ti \:\) ... Mocno upam, da bo boljsi kot prejsnje skrpucalo z imenom MobiKompas \:\) ...

Tone
(mladinec)
12.06.07. 10:31
Re: Mobitelov M navigator

verjetno bo to povsem drugače osnovano kot mobikompas, sigurno bos potreboval gps sprejemnik, drugače ne bo šlo, poudarek pa bo na glasovni navigaciji.

JestAdministrator
(doktor)
12.06.07. 10:48
Re: Mobitelov M navigator

OK... to da bos potreboval GPS sprejemnik mi je popolnoma jasno... to si potreboval ze pri MobiKompasu, ce si hotel kakorkoli uporabiti zadevo... Je bil pa MobiKompas nekako prisiljeno dan v javnost, ker je takrat Si.Mobil predstavil Si.Navogatorja... Vsaj obcutek sem dobil tak, da so dali ven polizdelek, ki nikakor se ni bil zrel za kaksno resnejso rabo...

Tone
(mladinec)
12.06.07. 12:23
Re: Mobitelov M navigator

A Simobilov navigator deluje tudi izven Slovenije?

JestAdministrator
(doktor)
12.06.07. 12:28
Re: Mobitelov M navigator

Seveda...

To je v bistvu WayFinder >> http://www.wayfinder.com ... pokritost pa najdes tukaj >> http://www.wayfinder.com/products/wayfinder_navigator.en.php?content=map_coverage


Tone
(mladinec)
13.06.07. 11:36
Re: Mobitelov M navigator

izvedel sem da bo aplikacija huda, komplet s slovenskim menijem, delovala pa naj bi tudi za lokacije izven Slovenije, lp

grobo
(dijak)
27.06.07. 10:58
Re: Mobitelov M navigator

Več informacij

JestAdministrator
(doktor)
27.06.07. 11:53
Re: Mobitelov M navigator

Tudi ze pri nas >> http://www.mobile.si/articles/mobitel-m-navigator.html \:\)

grobo
(dijak)
27.06.07. 11:55
Re: Mobitelov M navigator

A naredim copy/paste \:grin

Tone
(mladinec)
28.06.07. 07:48
Re: Mobitelov M navigator

končno dočakali, zdi se mi super da je 9dnevno promocijsko obdobje, sem rahlo presenečen nad naborom gsm, ki podpirajo storitev-nekam malo. Imam telefon, ki podpira storitev nimam pa gps sprejemnika. Kakšne ugodna cenovna rešitev?

JestAdministrator
(doktor)
28.06.07. 08:46
Re: Mobitelov M navigator

Jaz tudi upam, da bodo kmalu dodoali se podporo napravam Symbian tretje generacije (N73, N95, 5500,...)... in recimo UIQ...

grobo
(dijak)
29.06.07. 07:23
Re: Mobitelov M navigator

S60 3rd edition bo kmalu, UIQ pa žal še ne tako kmalu

JestAdministrator
(doktor)
30.06.07. 13:43
Re: Mobitelov M navigator

Spet ena izmed Mobitelovih resitev, ki je dokaj komplicirana za uporabo in mi je ne uspe ustimat, da bi delovala :(...

Na HTC TyTN sicer navidezno vse deluje... edino na internet se ne zna povezat... in vedno javlja napako, ko hoce dobit podatke iz interneta...

Browser, mail in ostalo deluje BP... Je mogoce potrebno kaj posebej nastavit GPRS/UMTS povezavo?

P.S.: Ker moje naprave ni med nastetimi, sem vzel razlicico za Qtek 9100... BOm probal se kaksno drugo (za HTC P330 npr... samo dvomim, da bo boljse... Naceloma je OS enak \:o :))...


JestAdministrator
(doktor)
30.06.07. 13:44
Re: Mobitelov M navigator

Tocko 7. v FAQ sem uposteval \:\)


7. Povezave ni bilo mogoče vzpostaviti.

V nastavitvah naprave kliknite nastavitve povezave GPRS ali 3G.
Preverite, ali drug program, ki uporablja isto povezavo, deluje pravilno.
Izklopite napravo in jo znova vklopite.


JestAdministrator
(doktor)
01.07.07. 18:22
Re: Mobitelov M navigator

Z Windows Mobile mi ni uspelo, da bi zadeva delovala...

Zdaj sem opazil, da je na voljo ze klient za Symbian tretje generacije in bom dal m>navigatorju se eno priloznost ;\)

Ravnokar sem snel razlicico za Nokio 5500 in se ze namesca


JestAdministrator
(doktor)
01.07.07. 18:24
Re: Mobitelov M navigator

So pa razsirili nabor mobilnikov...

Seznam bo dopolnjen tukaj >> http://www.mobile.si/articles/mobitel-m-navigator.html


JestAdministrator
(doktor)
01.07.07. 20:53
Re: Mobitelov M navigator

Preksuil na Nokii 5500 in zaenkrat naj bi delovalo :)... Edino kam se bo treba se peljat, da probam delovanje na terenu ;\) ...

ArturDent
(otročiček)
02.07.07. 04:31
Re: Mobitelov M navigator

Za po Ljubljani vozit dela okej, izven LJ pa še nisem poskusil. \:\)
Bi pa rekel, da je zelo kul cena... sploh ker ne rabiš plačat podatkov, ko prenašaš zemljevide.


grobo
(dijak)
02.07.07. 07:14
Re: Mobitelov M navigator

 Temo začel: Jest
Tocko 7. v FAQ sem uposteval \:\)


7. Povezave ni bilo mogoče vzpostaviti.

V nastavitvah naprave kliknite nastavitve povezave GPRS ali 3G.
Preverite, ali drug program, ki uporablja isto povezavo, deluje pravilno.
Izklopite napravo in jo znova vklopite.


Vseeno bodo krive nastavitve. V nastavitve vpiši proxy od Planeta (tudi pod http proxy).
A nimaš nobene druge S60 3rdE Nokie (večji zaslon ipd)?


JestAdministrator
(doktor)
02.07.07. 07:49
Re: Mobitelov M navigator

Bom se to probal, da se pod http vpisem :m@ proxy...

Zal nimam tretnutno nobene druge S60 3rd edition Nokie... V bistvu je 5500 edina, s katero lahko testiram m>navigatro (poleg TyTNa)...

Karte so pa bolj tako tako... precej slabse od Garminovih... oz. so take, kot jih je Garmin imel pred kaksnim letom... Kategorije cest so zgresene...

Danes zjutraj sem probal,, ko sem se peljal na siht... in me je pri Kranju vztrajno hotel peljati preko neke poljske poti, ki sploh ni primerna za voznjo z avtom... (mogoce s terencem \:grin )...

Tukaj me pravilno peljejo vse druge navigacije (iGo, TomTom, Route 66,...)... Bom se malo probaval... prvi vtisi pa niso nevemkako navdusujoci ;\)


JestAdministrator
(doktor)
02.07.07. 17:53
Re: Mobitelov M navigator

 Temo začel: grobo
[
Vseeno bodo krive nastavitve. V nastavitve vpiši proxy od Planeta (tudi pod http proxy).
A nimaš nobene druge S60 3rdE Nokie (večji zaslon ipd)?


Sem vpisal se 213.229.249.40 in port 80 kot http proxy ... pa je situacija se vedno enaka... oz. se slabsa... Sedaj ne morem vec priti na nobeno spletno stran... niti na mobilni Planet

Ce zbrisem http proxy in pustim samo wap in secure wap, potem dela brskanje in tudi mobilni Planet...

Mogoce je krivec WM 6... ceprav dosedaj ostale zadeve vse delujejo...


grobo
(dijak)
03.07.07. 07:48
Re: Mobitelov M navigator

Ti pa vedno najdeš kaj. Kategorije so ponekod res malo čudne, drugače pa verjetno ne misliš resno, da so karte slabše (ker so neskončno boljše).
Probaj s portom 8080


JestAdministrator
(doktor)
03.07.07. 07:58
Re: Mobitelov M navigator

Neskoncno boljse? Si ze kdaj uproabljal kaksno Garminovo napravo (Nuvi, Streetpilot) v navezi z Adriaroute? \:\) Ni sicer optimalna, je pa zaenkrat najboljse, kar sem sam preskusil za Slovenijo :)...

Glede kart... ce je kategorizacija zanic, potem so lahko se toliko podrobne karte, pa nic ne pomaga, ce me z avtom hoce peljat na pespot, ki temu ni namenjena :)... ceprav je res bliznjica ;\)

Podoben problem je bil pri Si.Navigatorju na zacetku... sedaj pa ga ze dolgo nisem probal... mogoce so medtem ze kaj popravili... In verjamem, da bodo tudi m>navigatorju popravili kartografijo... \:\)

Si.Navigator, m>navigator,... sta sicer poceni (ker vecino hardvera ze imamo)... (predvidevam, da obe resitvi uporabljata kartografijo iz istega vira) a zal mene nista prepricali... Mogoce nekoga, ki s tem nima toliko opravka se fascinira...

Glede porta na TyTN... bom probal ob priliki... \:p


grobo
(dijak)
03.07.07. 08:12
Re: Mobitelov M navigator

Problem je testirati navigacijo na relacijah, ki jih poznamo tako, da bi se lahko peljali na slepo.
Če je bližnjica, potem te dobro pelje \:grin
Karte se bodo definitivno posodabljale.
Je bil pa navigator primerjan z Adria routom in večina pravi, da je boljši (seveda pa so tudi problemi na določenih lokacijah).
Aja mogoče sem malo pretiraval.


JestAdministrator
(doktor)
03.07.07. 08:24
Re: Mobitelov M navigator

Ravno zato, ker testiram na ruti, ki jo poznam in vem, da se tam ne da zaviti levo, ker pot spolh ni namenjena avtomobilom ampak je samo za traktorje, da pridejo do svojih posestev in pokosijo travo, zorjejo njivo,... in to pot uporabljajo predvsem prebivalci blokov na Planini v Kranju, ko peljejo svoje cucke na sprehod \:\) ...

Garmin me je tam hotel peljati s prvimi kartami (se mi zdi, da je bila razlicica Adriaroute 1.40)... V kasnejsih razlicicah (zadnja se mi zdi, da je 1.70) so to kategorizacijo popravili ... Celo iGo in TomTom me tam peljeta pravilno ;\)


Jabe
(pionirček)
08.07.07. 20:19
Re: Mobitelov M navigator

 Temo začel: grobo
..., UIQ pa žal še ne tako kmalu



kaj pomeni ne tako kmalu?


JestAdministrator
(doktor)
08.07.07. 20:21
Re: Mobitelov M navigator

N95 ocitno ni podprt... Vsaj tako javi, ko grem preko Planeta na m>navigator in ga zelim namestiti...

grobo
(dijak)
09.07.07. 08:23
Re: Mobitelov M navigator

Težko karkoli rečem (čaka se novo različico aplikacije)

@Jest: obstoječa verzija ne zna delati z notranjim GPS-om


JestAdministrator
(doktor)
09.07.07. 08:31
Re: Mobitelov M navigator

Saj se je niti ne da downloadat, ce nimas recimo kaksnega drugega Symbian 3rd edition telefona :)...

Pa je to kaj v planu, da bi znalo delat z vgrajenim GPSom?


grobo
(dijak)
09.07.07. 09:14
Re: Mobitelov M navigator

DL je onemogočen zaradi zgornjega razloga.

Bo delalo tudi z vgrajenim GPS-om


Tone
(mladinec)
10.07.07. 09:50
Re: Mobitelov M navigator

dejte mi malo svetovat, rad bi kupil bluetooth gps modul za nokio6680.

JestAdministrator
(doktor)
10.07.07. 09:55
Re: Mobitelov M navigator

Odvisno, koliko si prpiravljen za to odsteti € \:\) ...

Najbolj optimalno je, da vzames enega z SIRF III chipesetom...

Sam imam recimo nekaj podobnega temu >> KLIK



Poleg tistega, ki je vgrajen v carkit Parrot CK3400 ...


Tone
(mladinec)
10.07.07. 10:06
Re: Mobitelov M navigator

hja nimam niti občutka za cenovni razpon, pač rabil bi nekaj zanesljivega, čeprav tega ne bi rabil vsak dan ampak recimo par krat letno. mogoče (še) kak link, hvala vnaprej

Benady
(otročiček)
10.07.07. 11:08
Re: Mobitelov M navigator

 Temo začel: Tone
dejte mi malo svetovat, rad bi kupil bluetooth gps modul za nokio6680.


Original Nokia BT GPS modul LD-3W stane 99€ z davkom na Telerayu v LJ. Ta ti bo zanesljivo dobro deloval z vsemi Nokiami. In je le malo dražji od no-name modulov z Bolhe.


Lost
(otročiček)
10.07.07. 12:45
Re: Mobitelov M navigator

Živjo,

GPS modul lahko kupiš tudi v Mobitelovih centrih (na Vilharjevi vem, da jih imajo). Mislim, da stane okoli 60 €, kar je precej ugodno. Gre za GlobalSat BT-359s, ki uporablja Sirf star III procesor.

Lep dan.


Tone
(mladinec)
10.07.07. 15:23
Re: Mobitelov M navigator

če je omenjeni modul res 60€ je to ugodno, bom preveril,hvala lp

Niga
(ciciban)
12.08.07. 16:07
Re: Mobitelov M navigator

Imam omenjeni modul GlobalSat BT-359s, ki mi z tom tom-om dela odlicno. \:\) Sedaj pa tezava, noce se povezat z nokia Sports trackerjem. Se da kaj narediti, da bi se povezalo ali naj grem raje po nokiin LD-3W gps? Prej sem imel royaltek gps od simobila in je delal z vsemi aplikacijami.

JestAdministrator
(doktor)
12.08.07. 21:30
Re: Mobitelov M navigator

Mislim, da bi moral delovati ... sam nisem imel s problemov, da kateri ne bi deloval... Edino Mobi Kompas mi ni deloval z Parrot CK3400 ...

Niga
(ciciban)
12.08.07. 21:47
Re: Mobitelov M navigator

Res cudno, da mi ne poveze z sports trackerjem. Znak za bluetooth mi utripa kar pomeni, da se skusa povezati z gps-om.
Ko pa prizgem tom tom-a se takoj povezeta.

Upam da mi na mobitelu vrnejo denar in si grem nabavt gps od nokie.


Niga
(ciciban)
18.08.07. 14:41
Re: Mobitelov M navigator

No problem je resen!
Iz telefona je bilo potrebno izbrisati (iz seznanjenih naprav) prejsnji gps. Je pa cudno, da tom tom-a to ni motilo.


JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 08:53
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

M>navigator se je preimnoval v m>navigacijo ... in sedaj izgleda deluje tudi z vgrajenim GPS sprejemnikom v Nokii N95 (predvidevam, da tudi pri 6110 Navigator in E90)...

Sem pa sedajle doma probal poiskati najblizji bencinski servis... in mi ponudi prvega Petrovolega na Celovski cesti (10,1 km do tja)

V Medvodah imamo tri bencinske servise, ki so blizji (vsi trije Petrolovi), potem je se v Vizmarjih en OMV, ki je tudi blizji kot Petrolov na Celovski :)...

Pri zelezniskih postajah je podobno... V Medvodah je zelezniska postaja... vendar je najblizja, ki jo najde zeleznsika postaja Jezica \:\) (11,8 km)...

Pri hotelih enako... najblizji hotel je M hotel v Siski \:\) ... ceprav je vmes se Medno...

Ocitno je koncentracija podatkov fokusirana na Ljubljano... bi moral enkrat prekusit se kje drugje...

Sedaj sem reskiral 8,99€ za mesecno licencno, da malo pretestiram to zadevo...

Pa se ena pripomba pri prevodih...

Besedico PRIMERJAJ je treba nadomestit z besedico VPRAŠAJ \:\) ker se ponavadi vedno pojavlja v kontekstu... kot je npr.:

Plačljive ceste
- uporabi plačljive ceste
- izogibaj se plačljivim cestam
- primerjaj
(tukaj bi jaz raje dal vprašaj ali vedno vprašaj)



grobo
(dijak)
18.11.07. 09:03
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Ja mape (in POI) so še vedno enake kot pri m>navigatorju, tako da tu ni sprememb. Baje naj bi bil kmalu update

JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 09:09
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Se nekaj screenshotov...

011001
(otročiček)
26.11.07. 23:43
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Iz planeta skušam snet m navigacija, ampak ne gre povezava na infotu-planetu mi ponudi starega m navigatorja.

a so program na mobitelu umaknili? ali ima kdo instal file?


JestAdministrator
(doktor)
27.11.07. 07:36
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

S kAterim telefonom pa poskusas sneti?

Ravnokar sem zacel prenos na Nokii N95 in je se vedno gor verzija 7.01


011001
(otročiček)
27.11.07. 11:26
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

s htc p3600

očitno install m navigacije na ta pda (še) ni možen


JestAdministrator
(doktor)
27.11.07. 11:30
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Posodobljena oz. dodana je verzija za Symbian 3rd edition z vgrajenim GPS sprejemnikom (Nokia N95, E90, 6110 Navigator) ...

Za Windows Mobile pa je verjetno se vedno kar tastara...

Poklici na Mobitlov CPN, ce je kaj novega tudi na tem podrocju... Mogoce bo pa kdo tukaj odgovoril (Grobo?)


011001
(otročiček)
27.11.07. 11:37
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

sem že klical...

po učnih pet minutah...

trdijo, da sploh niso nič spremenili, razen da so dodali podporo za nove aparate in da je koda ista...

kako to narediš z istim install fajlo mi ni jasno \:\) tud mobitel podpori ne

se da dobit file, pa da probam inštalirat


JestAdministrator
(doktor)
27.11.07. 12:10
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Datoteko za Symbian 100% ne bos mogel namestiti na Windows Mobile... Ker je platforma popolnoma drugacna \:\) ...

Pa tudi nevem, kako bi se dal sneti, ker preveri, s katerim telefonom prides na stran in ti da na voljo samo to verzijo za sneti...

Kaj pa je narobe s to verzijo, ki jo imas sedaj gor?


011001
(otročiček)
27.11.07. 14:12
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

vseskozi imam težave - ko se skuša prijavit na internet javlja error: "Brezžična internetna povezava ni možna, poskusite ponovno (101)".

poskusil sem že vse hard, soft reset, ponovna inštalacija, nastavitev plant proxija...

se mi zdi, da mi je vmes začelo delat, ko sem natavil proxi, zdej pa spet ne dela.

tud sedel sem že dvakrat na mobitel - nimajo rešitve


doctor
(mladinec)
27.11.07. 16:09
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Meni se dogaja enako. S tem, da sem že izkoristil 9 dni brezplačno. Mogoče je treba prej zakupiti 1-dnevno oz 30-dnevno obdobje.

011001
(otročiček)
27.11.07. 21:40
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

mislim, da to ni povezano z licenco, zagotovo ni

a imaš htc p3600?


JestAdministrator
(doktor)
27.11.07. 21:43
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Za delovanje m>navigatorja oz. m>navigacije mora biti proxy pravilno nastavljen... Novi planet dela tudi baje brez proxyja... m>navigacija pa ne...

Proxy mora biti 213.229.249.40 in port 8080 (ali pa na nekaterih napravah 9201) ...


011001
(otročiček)
27.11.07. 22:30
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

hvala za info o proxy sem nastavil in še ni rešeno

kaj pa naj nastavim pod Nastavitve/Povezava?

verjetno kar Planet Mini?


011001
(otročiček)
27.11.07. 22:39
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

terna končno dela:

1. imeti moraš obvezno nastavljen proxy na 213.229.249.40 in port 8080
2. pod Nastavitev/Povezava moraš obvezno izbrati The Internet
3. povezavo (UMTS, GPRS) mora vzpostavit šele m navigator in ne smeš imeti že vzpostavljene prej (z uporabo explorerja)

prepričan, sem da je bla to rešitev tudi nazadnje ko mi je začelo delati

bom prov še na mobitel poslal mail, ker nisem bil edini z tem problemom in da ne bodo vedno samo svetovali resetiraj vse skupaj hard, soft...


011001
(otročiček)
27.11.07. 22:41
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

aja jest nasvet okrog proxy je bil zmagovalev

danes sem bil namreč na mobitelu in so mi fantje - tehnična podpora zagotavljali, da proxy ni treba imet nastavljenega, še več bolje ga ni imet ker potem vsaka povezava dela zlo zlo počas...


JestAdministrator
(doktor)
27.11.07. 23:00
Re: Mobitelov m>navigator - m>navigacija

Zahvala gre Grobotu \:\) ... ker sem imel ze take tezave... Ravno v tej temi na zacetku so opisani moji prvi problemi s takrat se m>navigatorjem \:p