Piero
(pionirček)
25.04.06. 20:19
ipaq rx3715

Ola!

Zanima me, če se na today namizje da pripopat bližnjice recimo od predvajalnikom, file store-a, ipd.

Zdaj imam tiste 4 kroge (photos,..), da pa se jih zamenjati samo z par drugimi (koledar, notes in še neki)

Tako ostaja veliko praznega prostora na namizju, kateri bi mi prišel prav za kako bljižnico...

LP


JestAdministrator
(doktor)
25.04.06. 20:25
Re: ipaq rx3715

Windows Mobile je v bistvu racunalnik v malem... in dodatnega softvera je kot solate...

Eden izmed today screen dodatkov je recimo SPB Pocket Plus (must have za vsak dlancnik )...


Piero
(pionirček)
25.04.06. 20:32
Re: ipaq rx3715

Sem komaj zdaj opazu da sem zgrešil oddelek

Hvala Jest.
Mogoče postavljam malo smotana vprašanja ampak se šele prijavljam na ta nov luksuz...
Sem gledal po netu te stvari za pockete, pa so skoraj vse demo oz. plačljive...Kje bi se dalo kaj dobit "gratis"?


Dulle
(fazan)
25.04.06. 23:00
Re: ipaq rx3715

e-mule ima polno stvari gratis, ali pa pripadajoce serijske stevilke, cracke za ppocket pc programcke.


Piero
(pionirček)
26.04.06. 14:53
Re: ipaq rx3715

fora je ki sploh ne vem kaj vse obstaja, in pol ne vem kaj pobirat dol...
kašni so še pametni softweri? uporabni programi za slike, igre,...?


JestAdministrator
(doktor)
26.04.06. 18:35
Re: ipaq rx3715

Obstaja skoraj vse, kar si lahko zamislis

Najbolje, ce malo pobrskas recimo po www.handango.com ali pa www.pocketgear.com ... Tam je vse lepo po kategorijah


Piero
(pionirček)
27.04.06. 20:57
Re: ipaq rx3715

Kaj je lahko narobe, če mi dlančnik zašteka ko menjujem mp3 v programu windows media player, tako da mi ne preostne drugega kot da vržem vn baterijo in ga spet vklopim. Je možno da je natrpan spomin (u bistvu je še 30 % free) ali bi bilo boljše če bi menjal program za muziko?

LP


Piero
(pionirček)
03.05.06. 20:32
Re: ipaq rx3715

Da ne odpiram nove teme, bi vas kar tukaj prosil, če bi mi lahko kdo podrobno opisal kako bi brezžično povezalo svoj dlančnik s PCjem.

Do sedaj mi uspe vse delati samo če je dlančnik v cradluu preko activesynca, ampak nekej sem prebral da se da povezat tudi preko bluetootha, kar pa meni ne uspe.


Piero
(pionirček)
25.05.06. 15:28
Re: ipaq rx3715

Zakaj mi vedno posvetli sliko, ko jo označim, da jo doda za walpaper na moje namizje?

Dulle
(fazan)
25.05.06. 17:30
Re: ipaq rx3715

Na mojem hp 6340 je tudi tako, zal ne gre drugace. Lahko pa si nalozis kako temo, ki se dobijo na spletnih straneh.

Piero
(pionirček)
25.05.06. 22:36
Re: ipaq rx3715

a.
na kolko si pa nastimam velikost, ker zdaj sem proval dat na 240x320, oz. na velikost ekrana in mi se vedno prekrije malce slliko start meni vrstica. kolko maste vi nastimano sirino in visino slike v pikah?
kje so kaksne zanimive strani s temami?

lp, peter


Dulle
(fazan)
26.05.06. 07:39
Re: ipaq rx3715

Ker imam nalozene teme, ki mi spremenijo celoten izgled menijev ter zraven se sliko ozadja, ne uporabljam navadnih slik za ozadje, oz. si jih ne ustvarjam. Mogoce najdes na spodnji strani tudi kake napotke , kako si sam izdelas svojo temo za dlancnik.

Na spodnji povezavi imas nekaj tem za dlancnike

Themes 4you


MViper
(diplomiranec)
26.05.06. 13:28
Re: ipaq rx3715

RX3715 ima tezave z WMP .. Prav tako med predvajanjem filmov, prav rado zamrzne.

Baterije ti pa ni treba dajati ven pa notri, preprosto z stylusom resetiraj dlancnik. Na spodnji strani imas luknjico.


Piero
(pionirček)
26.05.06. 17:11
Re: ipaq rx3715

Ja, WMP ima res težave, jaz ga sploh več ne uporabljam, ker zamrzne ko ZAPREŠ pregram. Tako da moraš it v running programs in ga "ročno" zapret.

Sem si naložu raje Pocket Player, super zadeva, ma kar češ!

Kakšne "pametne" programe pa igre imate gor? (lih tako da vem kaj "kupit";) in si naložit gor.


MViper
(diplomiranec)
26.05.06. 20:46
Re: ipaq rx3715

tcpmp je tudi odlicen zastonjski predvajalnik.

Piero
(pionirček)
29.05.06. 15:04
Re: ipaq rx3715

Bi se dalo imet na dlančniku radio, brez nobene povezave, kot ga imajo nekateri mobiteli že vgrajenega?

JestAdministrator
(doktor)
29.05.06. 17:14
Re: ipaq rx3715

Ne... ker nima radijskega sprejemnika...

Mozno je edino klient za poslusanje radijskih postaj preko GPRSja...

http://www.resco.net/pocketpc/radio/default.asp





MViper
(diplomiranec)
29.05.06. 17:29
Re: ipaq rx3715

Ne bo slo. To je pa strojna oprema.

Piero
(pionirček)
16.06.06. 18:01
Re: ipaq rx3715

Mi zna kdo svetovat, kje je morda sledeča napaka.

V outlooku sem si naštimal account za svoj email, ki ga imam trenutno na arnesu. Za sendat in dobivat maile sem dvakrat vpisal pop3.arnes.si
Ko pa hočem poslat se mi loggira, zaustavi se pa pri "sending and incoming".

Kje sem se zmotil?
Lp


JestAdministrator
(doktor)
16.06.06. 18:21
Re: ipaq rx3715

Za sendat ni tapravi pop3.arnes.si ampak naj bi bil smtp streznik ponudnika dostopa do neta...

Piero
(pionirček)
16.06.06. 18:27
Re: ipaq rx3715

lih to se mi je zdelo da bo falilo, bom pogledal na arnesovo stran.
Mogoče še, kje bi se dalo dobit strežnike za hotmailov, siolov, emailov račun?
Lp


JestAdministrator
(doktor)
16.06.06. 19:07
Re: ipaq rx3715

Ti potrebujes SMTP streznik tvojega ponudnika do interneta... Ce se prikljucujes preko Mobitel GPRS je to smtp.planet.si ...

Lahko pa probas vpisat SMTP streznik mail.arnes.si in vkljucis avtentikacijo ter oznacis, da uporabis enako geslo kot za POP3 dostop...


Piero
(pionirček)
16.06.06. 19:25
Re: ipaq rx3715

sem uštimal, imel sem napačen naslov za sendanje, ki je zgoraj omenjeni (mail.arn...)

In na kakšen način bi lahko imel povezavo do neta, če bi imel s sabo samo bluetooth telefon? Bi se moral povezat s bluetooth telefonom, kateri bi trošil "inpulze" medtem ko bi jaz imel vzpostavljeno povezavo?


P.S.- S kom vi čistite ekran na dlančniku, ker opažam da so nastale majhne praskice v obliki kratkih črt, katere se vidijo če na dlančnik tolče svetloba...zgolj suha krpa?


JestAdministrator
(doktor)
16.06.06. 20:35
Re: ipaq rx3715

Citat:

Uporabnik Piero pravi:
sem uštimal, imel sem napačen naslov za sendanje, ki je zgoraj omenjeni (mail.arn...)

In na kakšen način bi lahko imel povezavo do neta, če bi imel s sabo samo bluetooth telefon? Bi se moral povezat s bluetooth telefonom, kateri bi trošil "inpulze" medtem ko bi jaz imel vzpostavljeno povezavo?



Ce imas na dlancniku Bluetooth in telefon z Bluetoothom, potem ju lahko sparis in uporabljas povezavo do interneta.... Obracunava se kolicina prenesnih podatkov preko GPRSja... cena pa je odvisna od tega, preko katerega operaterja uporabljas storitev in kateri paket imas...

Citat:


P.S.- S kom vi čistite ekran na dlančniku, ker opažam da so nastale majhne praskice v obliki kratkih črt, katere se vidijo če na dlančnik tolče svetloba...zgolj suha krpa?



Ekran je najbolje cistit z mehko krpo... Za zascito se lahko uporabi prav za to namenjena folija, ki se nalepi cez ekran in ko se obrabi, se zamenja...

Majhne praskice se tudi da odstranit s posebno polirno pasto za zaslone...



MViper
(diplomiranec)
17.06.06. 11:36
Re: ipaq rx3715

Seveda, outgoing server mora biti tisti, na katerega si povezan preko BT, WLAN. V primeru, da laufas zadevo preko WLANa in ADSL je outgoing server: mail.siol.net . Ce imas preko mobitela je smtp.planet.si [mislim da, ce ne je pa mail.pinkponk.com], itd.

Piero
(pionirček)
29.06.06. 22:27
Re: ipaq rx3715

Zdravo!

Mi lahko kdo pove kaj bi vse potreboval, da bi si uštimal wi-fi oz. brezžično povezavo. Zanima me tudi koliko bi me vse skupaj stalo.
Namreč gre za to, da bom to poletje delal zraven nekega dijaskega doma in v teh 7-8 urah ni kaj za počet, zato sem si omislil da bi imel vsaj net...
Dlančnik veste kak imam, oddaljenost do dijaskega doma pa je praktično čez cesto~20 m
Zanima me tudi, če bi sigurno primlo na povezavo ki jo imajo v DD-ju,...


MViper
(diplomiranec)
29.06.06. 23:16
Re: ipaq rx3715

Za Wi-Fi potrebujes WLAN kartico ali WLAN router. Router stane nekje okoli 16-20.000 SIT, kartica pol manj.

Ce v dijaskem domu nimajo postavljeno geslo, potem mislim, da se bo dalo "svercat" na njihov net.


Piero
(pionirček)
30.06.06. 12:07
Re: ipaq rx3715

Katero kartico priporočate... ne spoznam se preveč na to...
In kako je z nastavitvami..je komplicirano za naštimat...


MViper
(diplomiranec)
30.06.06. 17:38
Re: ipaq rx3715

Kupis SD kartico, jo zategas spredaj in to je to

Piero
(pionirček)
03.07.06. 11:21
Re: ipaq rx3715

ah falu prostor

Piero
(pionirček)
28.09.06. 21:36
Re: ipaq rx3715

Kaj je možna varianta, da bi kupil tak kabel, katerega bi priklučil v dlančnik (na spodnji strani vhod, kjer se tudi polni) druga stran pa USB priključek, tako, da bi lahko recimo priključil USB ključ direkt na PDA?
Je že kaj podobnega na tržišču?