MViper
(diplomiranec)
12.10.05. 14:46
Ipaq 3715 + bluetooth

Ojla

No, uspelo mi je povezat ipaq pa Nokio. To sedaj spila.

Nikakor mi pa ne uspe povezati ipaq - PC preko bluetootha. No, lahko se povezem z bluetoothom, da si prenesem kaksne filete, ali kaj takega. Da bi si pa usposobil net ali activesync pa ni variante. ActiveSync sploh ne najde ipaqa preko BTja, preko cradla ga.

Za net je pa tako, opazim, da se bluetootha povezeta, samo potem naprej se ustavi z errorjem: "unable to establish connection, please make sure, the device is enabled and in request services are available"

Nekaj topicov sem nasel na netu, kako skonfigurirati PC, samo ena fora je. Pri LAN nastavitvah, bi moral imeti sharing zavihek in tam obkljukati, allow internet sharing, nekaj takega, no tega pa nimam, imam samo firewall opcijo.

Bluetooth dongle je MSIjev, furam XPje + SP1 in to je to.


Kaksna ideja?


Schumi
(absolvent)
12.10.05. 15:46
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Am to so gor se first edition winsi na pda-ju?

JestAdministrator
(doktor)
12.10.05. 16:20
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Imas zadnjo verzijo ActiveSynca namesceno (3.8) >>> http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync38.mspx ?


Nekaj navodil, kako vzpostaviti ActiveSync povezavo preko Bluetootha:

http://www.logodesignworks.com/iPAQ-activesync-bluetooth-synchronization.htm

http://www.palmtopmagazin.de/board/windowsce/280874.php3

http://www.google.com/search?hl=sl&q=activesync+via+bluetooth&lr=

Na kratko... najvazneje je, da pred poskusom povezave v Windowsih ustvaris BT povezavo in dolocis serijska (COM) vrata...

Ko imas enkrat dlancnik povezan preko Bluetootha, naj bi samodejno delovala poveza na net preko te povezave...


JestAdministrator
(doktor)
12.10.05. 16:23
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Aja... pa gonilnike od BT dongla imej tazadnje...

MViper
(diplomiranec)
12.10.05. 16:23
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

schumi: pojma nimam.. kakor vem so default na 3715 2003 SE.

Jest: Fala ti za linke. ActiveSync mam celo 4.0 .. :S


MViper
(diplomiranec)
12.10.05. 16:24
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

To pa nimam.. Imam ene prejsnje, ker zadnje verzije so hotle met en fakin serial key, ki ga nikjer ni

JestAdministrator
(doktor)
12.10.05. 16:26
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Za verzijo gres na Start > Settings > System > About ... in ti potem izpise nekaj podobnega temu

JestAdministrator
(doktor)
12.10.05. 16:34
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Najprej preveri na tej strani >> KLIK katere verzije je tvoj MSI BToes dongle

Zadnji driverji so odvisni od te verzije

Tisto "fakin" serial pa dobis tako, da preberes tam na strani, kaj pise

Tukaj so ta navodila >> http://www.msi.com.tw/html/products/communication/cmu_htm/6970-2.htm


MViper
(diplomiranec)
12.10.05. 16:41
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

No, vse je enako, edino build imam 14235.2.0.0)

Pa Zamzung procesor


JestAdministrator
(doktor)
12.10.05. 21:19
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Evo...problem resen...

Potrebni so bili novi driverji za BT dongle... in ene par restartov PCja


Piero
(pionirček)
19.08.06. 14:07
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Mi lahko samo nekdo pove, kaj lahko jaz delam potem ko mi je uspelo nekako vzpostavit brezžic povezavo z activsynce?

JestAdministrator
(doktor)
19.08.06. 14:39
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

hehe... odvisno... Lahko nalagas aplikacije, naredis backup, sinhroniziras podatke... kopiras podatke... pac vse, za kar je to namenjeno

Piero
(pionirček)
19.08.06. 20:49
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Ja pol je to isto kot bluetooth adapter?

JestAdministrator
(doktor)
19.08.06. 21:46
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Saj to je preko bluetooth adapterja ali si ti naredil kaj drugega?

Piero
(pionirček)
20.08.06. 20:28
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

ma kaj jaz vem...
ma doro nima veze...samo ki se mi je ta active kar naenkrat sam povezal...booo

Kaj IE dela tudi vam razne probleme ko pridete na kakšno stran in se pojavi neko okence ki je treba stiskat non stop nek OK? Spet me neki čudi ko se mi noče povezat na stran pda.mobisux.com - napiše se se ne more povezat na to stran, sem siguren pa da stran obstaja...

najboljše je da si nabavim opero, kajne?! Kaj potem se da ta default IE dobesedno odstranit dol ali naj bo vedno gor?


JestAdministrator
(doktor)
20.08.06. 21:03
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

IE mislim, da ne mores odstranit...

Nalozi si MultiIE in bos verjetno precej boljzadovoljen, ker imas lahko vec strani odprtih preko tabov... pa tudi cel kup dodatnih funkcij ima...

http://www.southwaycorp.net/multiie.htm


Piero
(pionirček)
20.08.06. 22:24
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

U super zadeva! hvala ti!

Imam pa še par vprašanj.
1. Ko pogledam stanje baterije imam dve procentuaži. Mene zanima kaj pomeni tista druga (nevem kako se točno imenuje, je pa vedno 100%, no vsaj pri meni, ki polnim svoj dlančnik ko pade baterija na 5%). Vem, da še se baterija izprazni, da se vse izbriše, vendar se mora izpraznit tudi tista druga? se PDA prižge še vedno če porabim "prvo" baterijo do konca??
upam da si razumel izraza "prva" druga".

2. Ta teden dobim SD kartico pa me zanima če je boljše če vse programe uništaliram in jih ponovno inštaliram na Sd kartico, da se plac na PDaju sprosti in ostane neizkoriščen?


JestAdministrator
(doktor)
20.08.06. 22:32
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Citat:

Uporabnik Piero pravi:
U super zadeva! hvala ti!

Imam pa še par vprašanj.
1. Ko pogledam stanje baterije imam dve procentuaži. Mene zanima kaj pomeni tista druga (nevem kako se točno imenuje, je pa vedno 100%, no vsaj pri meni, ki polnim svoj dlančnik ko pade baterija na 5%). Vem, da še se baterija izprazni, da se vse izbriše, vendar se mora izpraznit tudi tista druga? se PDA prižge še vedno če porabim "prvo" baterijo do konca??
upam da si razumel izraza "prva" druga".



Verjetno imas en pokazatelj za glavno baterijo, drugega pa za backup baterijo, ki je vgrajena v dlancnik. Naceloma se dlancik ne pusti vec prizgati, ko je baterija tako prazna, da bi ogrozila podatke in naj bi vsaj po navodilih ta rezervna energija zadostovala za 72 ur hranjenja podatkov... vendar sem osebno imel s tem precej slabse izkusnje... Ce je baterija popolnoma prazna se mi je ene parkrat zgodilo, da je slo vse "po gobe"... in je bilo potrebno vse vracati iz backupa...

Citat:

2. Ta teden dobim SD kartico pa me zanima če je boljše če vse programe uništaliram in jih ponovno inštaliram na Sd kartico, da se plac na PDaju sprosti in ostane neizkoriščen?



Jaz prakticiram tako, da tiste zadeve, ki jih pogosto uporabljam imam v pomnilniku naprave, ostalo pa vse na kartici... Pomnilnik naprave je namrec hitrejsi... in recimo SPB Pocket Plus imam v pomnilniku Qteka... prav tako recimo Resco Explorer... ostalo imam pa vec ali manj na kartici...


Piero
(pionirček)
21.08.06. 13:20
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

V kolikem času pa je dlančnik spet nared, če naredim hard reset? Je treba kake cifre vpisovati ali samo stisneš uni dve tipki in stylus in to je to? V bistvu mi vse izbriše, kot da sem ga na novo odpakiral, bi lahko rekli. Pa je to priporočljivo delat?

Dulle
(fazan)
21.08.06. 19:12
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Ja zbrise ti vse podatke, kako hitro se pa nazaj postavi pa poskusi, vzami stoparico in izmeri.

Lahko si naredis tudi backup, ce bos slucajno kake stvari kasneje rabil.
Sam sem mojega veckrat hard resetiral, ko sem nastavljal vse potrebne parametre za gprs, mms, modem itd, ker sem pac bil brez navodil kako uredit vse to za operaterja Simobil-Vodafone in sem moral veckrat poskusat.

Jaz zaradi hard resetov nisem opazil kakih problemov, oz. da bi ti reseti kako vplivali na samo delovanje dlancnika.


Piero
(pionirček)
22.08.06. 23:47
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Ne, sem mislu, če ti samo stisneš una dva gumbka pa stylus in pol samo počakaš, pride sam "k sebi"?

Ker zdaj ko dobim Sd kartico naredim lepo en ornk reset in da začnem vse na novo...

a ipaq store tudi zbriše?


Piero
(pionirček)
24.08.06. 19:30
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

imam spet en problem:

ko sem po hard restu ponovno "spoznal" PDA s Pcjem, mi je napisalo da je ime Pocket_PC (sem pustil prvič kar to) že zasedeno in da naj dam drugo. Dal sem Pocket_PC_1. Zdaj pa me zanima kaj in kje moram zbrisat prejšnji profil, to je Pocket_PC.

Pa še nekaj: Zakaj, ko jaz dam program na PDA mi ga inštalira tudi na računlanik, to mi gre ful na živce ki pol zbrišem program iz PDAja pa poznam da so fajli tu na PC...in pol po 2 mesecih pozabiš in gledaš samo kaj so te mape...WTF!


Sandy
(pionirček)
24.08.06. 19:56
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Program se ti namesti na racunalnik, da ga lahko potem spet ponovno nalozis na dlancnik, ce slucajno zbrises program iz dlancnika oz. po hard resetu.


Piero
(pionirček)
02.09.06. 19:22
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Ja, ma če izbrišem iz PCja, bo PDA delal kakšne probleme pri sinhronizaciji ali ne bo nič narobe?

Dulle
(fazan)
03.09.06. 10:48
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Ja narobe ne bo nic, saj si izberes, katere stvari hoces sinhronizirat
Pac nimas potem kasneje moznosti da ponovno namestis doloceni program samo iz Active Sync-a


Piero
(pionirček)
18.09.06. 14:57
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Se je komu že zgodila naslednja napaka?:

Namreč ne morem več inštalirati adobe readerja pocket pc na svoj dlančnik; Vsakič se zažene setup, vendar ga prekine opozorilo, ki javlja napako 0x80040702, omenja tudi nek file .dll

Nekaj sem že poGooglal vendar nisem našel rešitve.

Kot sem kasneje opazil je zgoraj omenjeni progam moč zaznati pod "Dodaj/odstrani programe", kjer se pa ga ne da izbrisat.

Zdaj ne vem kako rešit tale problem, mislim pa da je neka fora na PCju, ker dlančnik sem vmes že 2x hard resetiral tako, da tu ni variante. Koliko zadetkov pa mi najde Google pa se je za čudit, da ima toliko folka isti problem...Čudno
Zna kdo pomagat?

Hvala in LP


Dulle
(fazan)
18.09.06. 17:40
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Na HP 6340 je ze nalozen program (ClearVue PDF) za pregled .pdf datotek,
tako da sam nisem nalagal nobenega drugega.
Kaj preko ActiveSinca tudi ne mores odstranit omenjenega programa?


MorphX
(mladinec)
18.09.06. 19:59
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

probaj zbrisat z registra in iz program files rocno vse kar se tega progija tice, ce se ga seveda ne da preko activesynca.

Piero
(pionirček)
18.09.06. 21:36
Re: Ipaq 3715 + bluetooth

Preko Activesyinca ni mogoče, ker sta bila vmes narejena že dva različna profila in programa ni že zdavnaj več gor...

Niti na compu ni več sledu o adobeju razen o tistih, ki so inštalirani na PCju in to je zgolj Adobe 7.0, ki je za osebni računalnik.
Pod "dodaj-odstrani" programe pa mi zazna 7.0 in še 2.0 za pocket, vednar ko iščem po compu bilokaj glede 2.0 ne nejde nič.

Po moje se je kaj skrilo v register v katerega pa ne grem kar tako šarat.


Sem razmišljal edino, če bi inštaliral Adobe readerja samo na dlančniku torej datoteko .cab. Samo kje zdaj to dobit oz. kako se to inštalira...Navajen sem na .exe

P.S.-Aja še neki: sem probal naložit en .pdf format na dlančnik in vrag ga ni hotu naložit, da ki ne more skonvertirat al kaj jaz vem kaj si izmišljuje?

P.S.2 - Kaj pa tale program: ClearVue PDF Je vsaj podoben Adobeju R.?
Samo vseeno bi rad rešil situacijo prejšnjega programa