kostevc
(dijak)
14.02.08. 19:51
Prehod iz XP na Visto


Živjo,

imam nekaj vprašanj:

- na laptopu bom imel angleško visto Home. Naložil bi pa raje SLO Vista Ultimate. To sem že enkrat delal, pa mi je vse stare datoteke (prejšnjega operacijskega sistema shranilo v mapo windows.old) - kako se bi lahko temu izognil? Da bi npr. vse staro formatiralo/pobrisalo?

- glede na to, da bodo winsi verjetno 'piratski' me zanima kako je z Update? Bolje izklopit? Al pustit - kakšne so izkušnje?

- e-pošta: obstoječe maile imam v OE 6. Se to da spravit v tisto Windows pošto na Visti ali so kakšni problemi?

- kaj naložit od divx kodekov/playerjev? Torej kaj je tista rešitev/kombinacija s katero bi vsi filmi normalno delovali?


To je to zaenkrat, če bo pa še kaj pa vprašam.

Hvala in lp, kostevc


JestAdministrator
(doktor)
14.02.08. 20:01
Re: Prehod iz XP na Visto

 Temo začel: kostevc

Živjo,

imam nekaj vprašanj:

- na laptopu bom imel angleško visto Home. Naložil bi pa raje SLO Vista Ultimate. To sem že enkrat delal, pa mi je vse stare datoteke (prejšnjega operacijskega sistema shranilo v mapo windows.old) - kako se bi lahko temu izognil? Da bi npr. vse staro formatiralo/pobrisalo?


Pac prej izbrises particije in formatiras na novo... To lahko naredis kar v enem izmed prvih korakov namestitve OS...

 Citat:

- glede na to, da bodo winsi verjetno 'piratski' me zanima kako je z Update? Bolje izklopit? Al pustit - kakšne so izkušnje?

Odvisno kaksna verzija je... \:\/

 Citat:

- e-pošta: obstoječe maile imam v OE 6. Se to da spravit v tisto Windows pošto na Visti ali so kakšni problemi?

Windows Mail je naslednjik Outlook Expressa... in mislim, da ne bi smeo biti tezav...

 Citat:

- kaj naložit od divx kodekov/playerjev? Torej kaj je tista rešitev/kombinacija s katero bi vsi filmi normalno delovali?

Jaz dam ponavadi samo SLD Codec Pack in zaenkrat nisem imel problemov... Baje je pa tudi dober CCCP ...


kostevc
(dijak)
14.02.08. 20:15
Re: Prehod iz XP na Visto

 Citat:
Odvisno kaksna verzija je...


To je menda neka verzija brez CD-keya / samo neki crack/patch za aktivacijo ...


Razor
(dijak)
16.02.08. 13:14
Re: Prehod iz XP na Visto

Kot so (smo) ti že svetovali na RN forumu, odlična izbira je GOM Player, ki ima že vse (skori) kodeke v sebi, pa še odličen predvajalnik je.

Sem potreboval alternativo BS Playerju, ki se na visti obnaša čudno, in so mi vsi znanci svetovali GOM player.


kostevc
(dijak)
16.02.08. 16:02
Re: Prehod iz XP na Visto


Še nekaj:

kako se pa kaj 'obnašata' Outlook ali pa ta novi Windows Mail? V katerega je 'bolje' nastaviti e-poštne račune ...?


lp, kostevc


Razor
(dijak)
17.02.08. 23:59
Re: Prehod iz XP na Visto

Na pgoled mi deluje kot nadgrajen OE, sam že 2 leti uporabljam Thunderbird in se zato nič ne ukvarjam z WinMailom.

kostevc
(dijak)
18.02.08. 08:28
Re: Prehod iz XP na Visto


Sem nastavil WinMail pa bomo videli kako bo delovalo.


Razor
(dijak)
18.02.08. 19:21
Re: Prehod iz XP na Visto

Uživi pri uporabi. Kar sem ga malo spoznal, je preprost za uporabo.

kostevc
(dijak)
19.02.08. 09:02
Re: Prehod iz XP na Visto

 Temo začel: razor1
Uživi pri uporabi. Kar sem ga malo spoznal, je preprost za uporabo.


Zaenkrat dela cool.


kostevc
(dijak)
19.02.08. 09:02
Re: Prehod iz XP na Visto


Še nekaj:

v Xp sem z desnm miškinim gumbom kliknil na datoteko, ki sem jo hotel psolati preko e-pošte - izbral pošli in prejemnik pošte. Odprlo je okno OE in sem zadevo poslal.

V Visti imam pa za to nastavljen Outlook katerega sploh ne uporabljam.

Bi lahko to kje nastavil na Windows mail?


Lp, kostevc


kostevc
(dijak)
19.02.08. 12:23
Re: Prehod iz XP na Visto

 Temo začel: kostevc

Še nekaj:

v Xp sem z desnm miškinim gumbom kliknil na datoteko, ki sem jo hotel psolati preko e-pošte - izbral pošli in prejemnik pošte. Odprlo je okno OE in sem zadevo poslal.

V Visti imam pa za to nastavljen Outlook katerega sploh ne uporabljam.

Bi lahko to kje nastavil na Windows mail?


Lp, kostevc


Rešitev:

Nadzorna plošča > Prevzeti programi > Nastavitev prevzetih programov

Pa nastaviš, da bo Windows mail prevzeti program.


JestAdministrator
(doktor)
19.02.08. 19:48
Re: Prehod iz XP na Visto

To te je verjetno vprasal prvic, ko si ga zagnal Windows Mail, ce zelis, da bo privzeti...

Izgleda si takrat odgovoril, da ne \:\) ...


kostevc
(dijak)
20.02.08. 08:58
Re: Prehod iz XP na Visto

 Temo začel: Jest
To te je verjetno vprasal prvic, ko si ga zagnal Windows Mail, ce zelis, da bo privzeti...

Izgleda si takrat odgovoril, da ne \:\) ...



Čisto možno. \:\)