kostevc
(dijak)
02.02.08. 22:11
Miška & tipkovnica


Hej,

odločil sem, da bom nabavil novo miš in tipkovnico.

Ostal bom kar na Logitech, ker imam do sedja dobre izkušnje. Zaenkrat bom uporabljal na desktop-u, kasneje pa na laptopu, saj bo glede na postavitev mize potrebno kar uporabiti miško in tipkovnico ...

Za tipkovnico sem se nekako zagledal v: Wave



bi bila to ok izbira? Uporablja kdo? Se dobro obnese?


Za miško pa sam ne vem - glede na to, da bo kasneje na prenosniku morda bolje na kabel? Mika me seveda MX Revolution Laser - samo ne vem, če bi bila to najboljša izbira? Morda kaj drugega?


Hvala in lp,
kostevc


guardyAdministrator
(magister)
03.02.08. 07:28
Re: Miška & tipkovnica

ah, te novotarije...

Navadno Cherry G83 tipkovnco, pa eno logitechovo miš pa je.


JestAdministrator
(doktor)
03.02.08. 09:40
Re: Miška & tipkovnica

Imam ipkovnico Wave in je meni osebno odlicna tipkovnica... Zraven pa seveda pase miska MX Revolution \:\) ... za uproabo na laptopu pa mogoce miska Logitech VX Nano .. im a to prednost, da ima tako majhen oddajnik, da ga lahko pustis kar ves cas v USB rezi... Edino, ce se odlocis za Bluetooth misko... tam pa ne rabis oddajnika.... ce ima racunalnik seveda ze vgrajen Bluetooth \:\) ...

kostevc
(dijak)
03.02.08. 10:07
Re: Miška & tipkovnica

 Citat:
Zraven pa seveda pase miska MX Revolution


Kaj ima ta miške še poleg - polnilec in oddajnik ali je vse v enem? Ko je ne rabim se lahko polni ali se s tem potem 'kvari' baterije?


Wave bi bila potem dobra izbira? \:\)


JestAdministrator
(doktor)
03.02.08. 10:59
Re: Miška & tipkovnica

Miska ima locen polnilec/stojalo in USB receiver ...

Razor
(dijak)
04.02.08. 00:28
Re: Miška & tipkovnica

Logitech all the way!!! \:cheers

Z Wave ne boš nič zgrešil, priporočam ti pa da vzameš ožičeno verzijo, razen če bi rad brezžično (pri tej dobiš tudi miš zraven Wave Cordless ), drugače se pa ozri tudi po UltraX Premium , ki je ravno tako odlična Logijeva tipkovnica, a cenejša.

Glede miške, če si se že odločil za MX Revolution , potem jo defenetivno vzemi, drugače bi ti raje svetoval starejšo MX1000 , lastim okoli 27 mesecov, če pa res misliš kasneje miš prenesti na prenosnik potem pa vzemi VX Revoltuion ali mlajšo sestrico (ki jo je Jest svetoval) VX Nano, tudi sam jo imam sedaj na svojem prenosniku 14dni in imam čez njo same pohvale zlasti čez nano sprejemnik.

Če si pa bolj gamerske sorte, imaš pa za tipkovnico na izbiro G11 , sam lastim, ali G15 , kot miš pa MX518 , imel a jo je sedaj zamenjala G5 2007edition, G5 ali najdražja Logi gamer miš G9 , pri gamer miših imaš tudi na izbiro Razer, ki ima ravno tako odlične miške, v lasti imam Kraita , ki ga uporabljam za GuildWars.



kostevc
(dijak)
04.02.08. 08:38
Re: Miška & tipkovnica


Hvala za vse informacije!

Koliko pa kaj pri Nano zdržijo baterije?


Je miška iz serije Nano veliko manjša kot MX Revolution? Kaj pa VX Revolution?


Hvala in lp, kostevc


Razor
(dijak)
04.02.08. 11:26
Re: Miška & tipkovnica

Nano in VX sta obe manjši kot MX, Nano je še celo malo manjša kot VX.

Pri Nano in VX naj bi bateriji (2xAAA) zdržali okoli pol leta (170dni). Pri Nano sem dobil v paketu dve standardni Duracell AAA. V SetPoint programu od Logitecha mi je kazalo po priključitvi 170dni - 100% pripravljenosti. Po štirinajstih dneh intezivne uporabe mi sedaj SetPoint kaže še 150dni pripravljenosti (-20dni), kar je za moje pojme pri moji uporabi zelo dobro. Itak bodo pa v Nanu kmalu pristale te baterije ko se bodo alkalne izpraznile GP NiMH AAA 1100 mAh, ki bodo defenetivno še dalje zdržale od navadnih baterij.


Razor
(dijak)
04.02.08. 14:03
Re: Miška & tipkovnica

Evo še dve slikci. Pri prvi je nano sprejemnik vstavljen v laptop, pri drugi je pa položen zraven miške.


Sprejemnik v laptopu


Sprejemnik poleg miške


MViper
(diplomiranec)
04.02.08. 16:17
Re: Miška & tipkovnica

Za gamerje je razer Deathadder, razen, ce si levicar. Mogoce Lachesis, dokler je ne porihtajo, kot se spodobni.

Tipkovnica.. cez Tarantulo je ni \:\) laptop tipke, antighosting.. mmm..


kostevc
(dijak)
04.02.08. 20:16
Re: Miška & tipkovnica



ksz ...

HVALA za vse informacije ...

Sedaj glede tipkovnice malo razmišljam med Wave in UltraX? Morda kakšen komentar / primerjava med tema dvema?

Pri UltraX se mi dopade podobnost z tipkami prenosnika ...


Glede miške mislim, da bi bila po vsem prebranem VX Nano najboljša izbira, glede, da bo počasi na prenosniku ... ali kaj drugega?

Hvala in lp, kostevc


MViper
(diplomiranec)
04.02.08. 20:27
Re: Miška & tipkovnica

Nevem, stvar navade. Nikoli nisem ful porajtal laptop tipk. Sedaj pa, ko imam tako tipkovnico so mi pa klasicne tipke lesene pa nerodne. Po moje pa [ce nisi gamer] ne bos z nobeno tipkovnico nic falil. Zdaj spet vprasanje, ce potrebujes kaj in koliko multimedijskih knofov.. Wave jih ima ogromno, ultrax niti ne..

Glede misi, stvar je popolnoma v tvojiih rokah. Jaz osebno se vedno prisegam na mis s kablom.. Je pa danes skoraj vseeno katero kupis, razlike nastanejo pri gamerskih/klasicnih misih..


kostevc
(dijak)
04.02.08. 20:43
Re: Miška & tipkovnica


Kaj bi bilo pa recimo od žičnih mišk by Logitech dober nakup?


Cawo
(absolvent)
04.02.08. 21:09
Re: Miška & tipkovnica

Just about anything. Z Logitechom pri miših res težko fališ.

Razor
(dijak)
05.02.08. 00:09
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: MViper
Za gamerje je razer Deathadder, razen, ce si levicar. Mogoce Lachesis, dokler je ne porihtajo, kot se spodobni.

Tipkovnica.. cez Tarantulo je ni \:\) laptop tipke, antighosting.. mmm..

Za Gamerje je tudi G5 in G9, ima tu še celo G5 raje kot ostale Logitechove ali Razerjeve miši, že zaradi boljšega kabla. Razerjeva tipkovnica je pa že predraga za to kar ponuja. Drugače pa ko si enkrat na Logitech brezžični ne greš več na moteči kabel, se 2.4Ghz kar lepo pozna.


Razor
(dijak)
05.02.08. 00:14
Re: Miška & tipkovnica

Bi ti svetoval kombo UltraX in VX Nano, se mi zdi da bi ti najbolj dopadla.

MViper
(diplomiranec)
05.02.08. 10:02
Re: Miška & tipkovnica

Tudi G5 in G9. Samo nista za levicarje, razer ima pa vec ali manj vse izdelke za levicarje [razen deathadder [ce si desnicar je bojda carska mis], imas pa pol lachesisa ali boomslanga]. Ker sem pa sam levicar, mi je pa razer ocitna izbira.

G5 sem imel tudi leto in pol. Nic posebnega napram recimo oldiju Diamondback, no razen tilt wheel. Lachesis je pa druga storija. Samo cakam, da se izda posten firmware, to pa pri Razerju nasplosno zadnje case mocno sepa.

Ravno G15 je predraga in uporablja cenene materiale. Sam sem jo imel 2 leti in se mi valja v omari. Hvala, G15 nikoli vec. Po pol leta je polovica tipk sla ob barvo, po pol leta se srebrno ohisje okoli tipk. Na Eventusu so samo zijali in rekli, da ne morejo nic. Da ne omenjam super motece stvari. Cim tisci 2 puscici [recimo gor in levo], ostale tipke ne delujejo. Hura za tako tipkovnico..

Vsak normalen gamer ima zicno mis, kjer ni raznoraznih izgub ali pa cakanja, da se mis zbudi iz "sleep moda", ker varcuje z baterijam. Ce imas pa mis samo za delo na desktopu, je pa cordless kul.


MViper
(diplomiranec)
05.02.08. 10:06
Re: Miška & tipkovnica

Karkoli.. Vzami tisto, ki ti je vizualno vsec..

Razor
(dijak)
05.02.08. 12:18
Re: Miška & tipkovnica

Aja, če si pa levičar potem je pa Razer defenetivno boljša izbira! Kako si pa sploh uporabljal G5 kot levičar? \:~

Glede G15 je pa sedaj nova G15 na trgu, ki odpravlja vse hibe stare, jaz osebno imam g11, ker mi je veliko boljša, povrhu vsega pa ne rabim dodatnega zaslona. G11 in G15 imata tudi anti-ghosting.

G7 nikoli ni varčevala z baterijami, saj sploh ni imela opcije "sleep moda", enako opažam pri VX Nano. Od Razerjev imam najraje Kraita, potem pa Cooperheada, čeprav mi gre ves lightshow pri Razer miškah krepko na živce, no pa tudi raje uporabljam desničarske miši kot univerzalne.


MViper
(diplomiranec)
06.02.08. 19:28
Re: Miška & tipkovnica

Ma G5.. prej sem imel se MX510, pa sem jih nekako navadil, ker so le enake oblike.. k.. kaj pa cem druzga..

Tanovi G11 in G15 imata antighosting? Fajn.. upam, da so kaj nardil z kvaliteto materialov..

Mja, razerke nikoli niso ble lepe.. Lachesis mi je edin lepa, imam jo ze kaksen mesec.. super mis, samo firmware je v p... pa kurzor skace ko nevroticna zaba sem in tja.. razerjev quality control sucks.. ceprov produkti [enkrat, ko spilajo, kot se spodobi] so pa bomba..

Kako to, da deathadderja ne probas?


kostevc
(dijak)
06.02.08. 19:56
Re: Miška & tipkovnica


ksz ...

Po vsem kar sem prebral sem med tipkovnicami v izbor vzel:

- Ultrax - cena cca. 21 EUR

- Wave - cena cca. 44 EUR

Ne vem še točno katero izbrati, vsaka ima svoje posebnosti. Pri Ultrax se mi zdijo zanimive "laptop" tipke - pri Wave pa multimedijske ter sama oblika ... Še kakšno mnenje? Priporočilo?


Glede mišk pa:

-MX Revolution - cena cca. 78 EUR

- VX Nano - cena cca. 60 EUR

Počasi bo vse verjetno priklopljeno na prenosnik - zato je morda VX Nano boljša izbira ... Spet po drugi strani naj bi bila MX Revolution ena izmed naboljših mišk pa tudi cena se mi zdi ok ... Še kakšen predlog? Komentar?


Bo treba vse 'prespat' pa nekaj izbrat ... \:\)

Hvala za nasvete in lp,
kostevc


kostevc
(dijak)
08.02.08. 09:51
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: Jest
Miska ima locen polnilec/stojalo in USB receiver ...




Koliko časa pa zdrži baterije pri MX Revolution - pri 'normalni' uporabi?

Ko se ne uporablja je lahko v polnilcu - ali se s tem baterija 'kvari?


LP, kostevc


JestAdministrator
(doktor)
08.02.08. 13:06
Re: Miška & tipkovnica

Jaz, ce se spomnim, jo postavim v polnilec... vcasih pa sele, ko indikator kaze, da bo kmalu prazna baterija :)...

Koliko casa zdrzi brez polnilca pa nevem... nekaj dni uporabe... Ni pa pomoje nic narobe, ce se navadis, da po uporabi misko postavis v stojalo, da se fila... Verjetno bos prej zamenjal misko, preden bo baterija slaba... \:\) ...


kostevc
(dijak)
08.02.08. 13:22
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: Jest
Jaz, ce se spomnim, jo postavim v polnilec... vcasih pa sele, ko indikator kaze, da bo kmalu prazna baterija :)...

Koliko casa zdrzi brez polnilca pa nevem... nekaj dni uporabe... Ni pa pomoje nic narobe, ce se navadis, da po uporabi misko postavis v stojalo, da se fila... Verjetno bos prej zamenjal misko, preden bo baterija slaba... \:\) ...


Hvala za informacije ...

'Fizično' so pa verjento tako nano kot VX manjše od MX?

LP, kostevc


Razor
(dijak)
10.02.08. 18:14
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: kostevc
 Temo začel: Jest
Jaz, ce se spomnim, jo postavim v polnilec... vcasih pa sele, ko indikator kaze, da bo kmalu prazna baterija :)...

Koliko casa zdrzi brez polnilca pa nevem... nekaj dni uporabe... Ni pa pomoje nic narobe, ce se navadis, da po uporabi misko postavis v stojalo, da se fila... Verjetno bos prej zamenjal misko, preden bo baterija slaba... \:\) ...


Hvala za informacije ...

'Fizično' so pa verjento tako nano kot VX manjše od MX?

LP, kostevc

Da, VX (Nano ima tudi oznako VX saj je mlajša sestrica starejše Revolution) sta manjši od MX saj sta namenjeni za prenosnike.
Imaš tudi prav, ko praviš da je MX Revo najboljša miš, ampak VX nista nič slabši, samo njuna namebnost je drugačna (prenosniki).

Jaz bi v tvojem primeru, če bi res kasneje vse šlo na prenosnik kupil Wave tipkovnico, za miš pa VX Nano (če boš prenosnik veliko naokrog prenašal je absolutna zmagovalka) ali VX Revo (če boš prenosnik manj naokrog prenašal).


Razor
(dijak)
10.02.08. 18:29
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: MViper

Kako to, da deathadderja ne probas?

Simpl ko pasul. Sem opravil s kabli, ker sem sit njihovega zatikanja povsod (med zvočniki, v tipkovnico itd), povrhu vsega pa izgubim živce ko se pričnejo miškini kabli zvijati in se ne poglihajo več. Povrhu vsega mi imo Deathadder spada v isto kategorijo kot Lachesis in G9, torej v overkill kjer že krepko pretiravajo s temi DPIji, pospeški, 3G senzor , saj tu nič več ne moreš pridobiti (edino preplačaš), razen če si robot z neverjetnimi odzivi.
Edina ožičena miška, ki mi ni požrla živcev s prepletanjem, zvijanjem kabla je bila G5, ki ima debelejši oblečeni kabel. Itak pa Logitechova 2.4GHz povezava brez težav dosega take hitrosti da ni več laga in popolnoma pokrije moje potreba (sem opravil z gamerskimi miškami, razen če bo Logi kdaj vrgel ven naslednico G7), CS sem pa že zdavnaj nehal igrati.


MViper
(diplomiranec)
12.02.08. 13:48
Re: Miška & tipkovnica

Zanimivo..

No, sam tud ne padam na te marketinske fore, samo.. Ko sem se navadil na 4000 DPIja od Lachesisa.. ne grem na manj \:\) Rad imam ful hitro pa natancno mis.. Ponavad je hitra pa jerky ali pa pocasna pa precizna \:\)


kostevc
(dijak)
12.02.08. 14:53
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: razor1
Evo še dve slikci. Pri prvi je nano sprejemnik vstavljen v laptop, pri drugi je pa položen zraven miške.


Sprejemnik v laptopu


Sprejemnik poleg miške


To so tvoje fotke?

Zanima me ta podlaga ... Kako se kaj obnese?


kostevc
(dijak)
12.02.08. 15:11
Re: Miška & tipkovnica


ksz ...

No naročil sem tipkovnico Wave:



in pa miško MX Revolution:



Tista Nano se mi je zdela zelo priročna - ampak 'pre'majhna za vsakodnevno uporabo ... Bom 'magari' eno na kabl vzel za sabo prenašat ...

Sedaj me pa zanima še to:

kakšno podlogo je najbolje uporabljati za tako miško? Kaj predlagate? Gledal sem tiste Revoltec z USb priklopom, ki imajo rob osveteljen z LED diodami ... Kakšen drugi predlog?


Hvala in lp, kostevc


Razor
(dijak)
13.02.08. 00:21
Re: Miška & tipkovnica

Nova Winner II je odlična podlaga, do sedaj najboljša kar sem jih uporabljal, čeprav ni ravno največja, a zato imaš potem Killer verzijo. Nova Winner II uporabljam pri prenosniku, pri dekstop verziji imam pa Razer Mantis Speed, medtem ko sem mami nabavil Mantis Control za v službo, ker je bila tako navdušena nad velikostjo podlage, resnično je ogromna, mi zasede polovico mize. Bom jutri pripopal eno sliko.

Nova Winner II
Nova Killer
Razer Mantis


kostevc
(dijak)
13.02.08. 10:07
Re: Miška & tipkovnica


Kaj pa menite med tema dvema? Kaj bi bil boljši nakup?


Nova Winner II


Razer Mantis (Speed ali pa Control)


lp, kostevc


MViper
(diplomiranec)
13.02.08. 12:37
Re: Miška & tipkovnica

Jaz imam

Func Archytpe 1030

in

Icemat 2nd ed black

Prva deluje na odtip plasticna.. Zelo nezahtevna za vzdrzevanje, ima 2 strani, grobo in fino. Super podloga za vecino misk.

Drugac je steklena. Jo je treba redno cistiti, samo je pa ne menjam za nobeno drugo podlago. Mis lepo drsi gor, je natancna in izredno hitra..


Razor
(dijak)
13.02.08. 14:04
Re: Miška & tipkovnica


Mantis Speed

Mantis Speed v primerjavi z Winner II

Večjih podlog od Mantis ni na trgu!
Ultra-large size: 444mm (length) x 355mm (breadth) x 4.3mm (height)
Dobiš pa Mantis podloge najceneje v Big Bangu, povsod drugje so bližje 30€, medtem ko so v BB 20€.

Drugače je pa večja verzija od Winner II Killer verzija, ki je velika 320 x 320mm, napram 250 x 250 mm, Nova podloge pa najcene dobiš v Igabibi, čeprav jih imajo tudi v jeseniškem Big Bangu.


kostevc
(dijak)
13.02.08. 14:39
Re: Miška & tipkovnica


Hvala za tole! \:cheers

Mislim, da bo Razer Mantis Speed, kar prava izbira ... Res je ogromna! \:o ;\)


Razor
(dijak)
13.02.08. 22:36
Re: Miška & tipkovnica

Drugače imaš na izbiro tudi Mantis Control, enako velika, edino bolj precizna, od tod tudi ime, medtem ko je Speed mišljena bolj kot za igralce, predvsem fpsov, je Control mišljena za igralce rtsov pa ljudi, ki se ukvarjajo z grafičnimi programi.

kostevc
(dijak)
13.02.08. 23:32
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: razor1
Drugače imaš na izbiro tudi Mantis Control, enako velika, edino bolj precizna, od tod tudi ime, medtem ko je Speed mišljena bolj kot za igralce, predvsem fpsov, je Control mišljena za igralce rtsov pa ljudi, ki se ukvarjajo z grafičnimi programi.



Sem izmeril mizo ... \:grin

Pa bo premajhna ... \:\(

Bo treba kar kaj od Nove vzet ...


MViper
(diplomiranec)
14.02.08. 11:18
Re: Miška & tipkovnica

Verjetno so kul, samo dizajn je pa oduren \:grin

kostevc
(dijak)
14.02.08. 13:46
Re: Miška & tipkovnica



Danes sem naročil še podlogo: Nova Killer. Bomo vidli, kako se bo obnesla pri uporabi. \:\)



JestAdministrator
(doktor)
14.02.08. 14:23
Re: Miška & tipkovnica

Postarji pa dostavne sluzbe si bodo v naslednjih podajali kljuko na tvojih vhodnih vratih ;\) ...

kostevc
(dijak)
14.02.08. 15:29
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: Jest
Postarji pa dostavne sluzbe si bodo v naslednjih podajali kljuko na tvojih vhodnih vratih ;\) ...


\:D

To je pa res. Bom kar vse zamenjal pa bo mir za en čas ...

Treba še nov UPS nabavit ... \:\)


Razor
(dijak)
16.02.08. 13:12
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: MViper
Verjetno so kul, samo dizajn je pa oduren \:grin

Hehe
Dizajn česa je oduren? Razerjevih podlog ali Novinih \:\?


MViper
(diplomiranec)
17.02.08. 11:19
Re: Miška & tipkovnica

Obojih \:grin

kostevc
(dijak)
17.02.08. 11:51
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: MViper
Obojih \:grin



Važno, da je kvaliteta materiala dobra. \:p


Zaenkrat miš laufa ko šus.


MViper
(diplomiranec)
17.02.08. 21:43
Re: Miška & tipkovnica

Imas se boljse kvalitete materialov + lep minimalisticen dizajn \:p

Razor
(dijak)
18.02.08. 00:00
Re: Miška & tipkovnica

Meni je pa dizajn pravzaprav všeč, veliko bolj od tvojih dveh predlogov, pa malo sta mi tudi predragi, bi v tem primeru raje vzel Razer eXactMat + eXactRest. ;\)

kostevc
(dijak)
18.02.08. 08:35
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: MViper
Imas se boljse kvalitete materialov + lep minimalisticen dizajn \:p


Sedaj bo kar ta za en čas 'dobra' ... \:\)


MViper
(diplomiranec)
18.02.08. 09:37
Re: Miška & tipkovnica

Ne prenesem pisanih in kicastih stvari, imam raje minimalizem.. vsakemu svoje pac \:\)

JestAdministrator
(doktor)
18.02.08. 09:46
Re: Miška & tipkovnica

Kaj pa tvoja miska, ko nekaj modro sveti? \:\) \:grin

MViper
(diplomiranec)
18.02.08. 16:16
Re: Miška & tipkovnica

Samo logo podjetja.. lahko izklopim, pa je ves cas crna \:\)

Razor
(dijak)
18.02.08. 19:24
Re: Miška & tipkovnica

 Temo začel: Jest
Kaj pa tvoja miska, ko nekaj modro sveti? \:\) \:grin

Burned \:evil
Tole te je pa dobro dobil Viper ;\)


MViper
(diplomiranec)
19.02.08. 11:25
Re: Miška & tipkovnica

u? \:\?



Ce je tole kic, pol pa res ne vem .. + izklopit se da.

Ce je moja mis kic, kaj je pa potem ta bruh [govorim striktno o dizajnu]:



Razor
(dijak)
20.02.08. 11:56
Re: Miška & tipkovnica

Jah, lučke ;\)

Drugače sem pa mogoče našel ožičeno miško zase
Razer DeathAdder GW Edition


MViper
(diplomiranec)
21.02.08. 10:47
Re: Miška & tipkovnica

Hudo!

Bos enkrat posodil, da vidim kako mi, kot levaku sede \:grin


kostevc
(dijak)
06.03.08. 07:47
Re: Miška & tipkovnica


ksz ...

Še nekaj: koliko vam zdrži baterije pri MX Revolution? Meni nekje 4-5 dni, tako da je več ali manj cel dan v uporabi. To je 'normalno'?


LP, kostevc


Razor
(dijak)
06.03.08. 14:56
Re: Miška & tipkovnica

To je normalno. A ugašaš jo takrat kadar jo ne rabiš, meni 2xAAA navadne bateriji pri Nanu držijo že dobra dva meseca, kljub temu da nonstop nažigam GW in RF Online. \:grin

@MViper: Sem rekel mrbit, da jo bom kupil, tako da bova videla kako bo s pokušino, ker so mi ožičene miške pričele samo živce najedati in res dvomim, da bom še kdaj šel nazaj na kabel.


MViper
(diplomiranec)
11.03.08. 11:32
Re: Miška & tipkovnica

Pol jo pa kup, pa jo bom jaz testiru kaksen let, pa ti jo pol vrnem s porocilom, a je kul \:grin