JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 10:34
iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Od danes dalje lahko vsi lastniki zaklenjenih iPhone 3G (tudi tisti, ki imate sedaj notri kaksno turboSIM kartico) enostavno nadgradite na 3.0, jailbreakate s pomocjo redsn0w ali Pwnage Tool in uporabite ultrasn0w preko Cydie ...

1. Please add the repo repo666.ultrasn0w.com to cydia or icy
2. Search for ‘ultrasn0w’ in cydia or icy and install ultrasn0w
3. Reboot your iPhone 3G
4. T-Mobile USA users should disable 3G before using ultrasn0w
5. Enjoy


smolko
(otročiček)
23.06.09. 11:20
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Živjo
Zanima me ali je spodnji postopek (Cydia) komplet za odklep 3G, ali je treba še Jailbrakeat.


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 11:55
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Se enkrat bolj pocasi preberi, kaj sem prej napisal... \:\)


Od danes dalje lahko vsi lastniki zaklenjenih iPhone 3G (tudi tisti, ki imate sedaj notri kaksno turboSIM kartico) enostavno nadgradite na 3.0, jailbreakate s pomocjo redsn0w ali Pwnage Tool in uporabite ultrasn0w preko Cydie ...

1. Please add the repo repo666.ultrasn0w.com to cydia or icy
2. Search for ‘ultrasn0w’ in cydia or icy and install ultrasn0w
3. Reboot your iPhone 3G
4. T-Mobile USA users should disable 3G before using ultrasn0w
5. Enjoy



Ali bolj po kmecko povedano... Ce nimas jailbreakanega aparata, nimas Cydie... ce nimas Cydie, ne mores namestiti nekaj, kar je na voljo preko Cydie \:\/ \:grin


Marek83
(pionirček)
23.06.09. 12:48
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Narejeno tako, rebootano pa nič novega? Moraš še kaj posebnega narediti?

Hvala že v naprje..

Version 2.2 (5G77)
FirmWare 02.30.03


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 13:05
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Se enkrat ti moram isto napisat... \:\) ..

Se enkrat bolj pocasi preberi zgoraj napisano... \:\)





Hint: spregledal si korak, ki je napisan v modri barvi \:grin


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 13:10
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Drugace pa so na iClarified.com ze naredili navodila...


Jailbreak iPhone 3G z iPhone OS 3.0 z uporabo RedSnow (Windows) >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4301

Jailbreak iPhone 3G z iPhone OS 3.0 z uporabo RedSnow (MAC OS) >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4303

Jailbreak iPhone 3G z iPhone OS 3.0 z uporabo Pwnage (MAC OS) >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4254





Za ta korak (odklep) morate prej obvezno narediti enega izmed zgoraj opisanih (torej nadgraditi vas iPhone 3G na iPhone OS 3.0 in izvesti JailBreak)!!!

Odklep iPhone 3G s pomocjo orodja UltraSn0w >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253


Marek83
(pionirček)
23.06.09. 13:19
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Sicer mi zaj ni nič jasno... \:D

Bom pa probal kar z redsnowom, ker očitno bo tak mi edino delalo...


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 14:16
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Ce imas iPhone 3G, ki je zaklenjen (torej NI kupljen v Italiji ali v kaksni drzavi, kjer prodajajo odklenjene, ampak JE kupljen recimo v Svici, na Hrvaskem, Avstriji,... ali pac kjerkoli drugje, kjer je na voljo in je zaklenjen) je psotopek sledec.

1. Najprej moras preko iTunes nadgraditi na verzijo 3.0 ... po nadgradnji ostane zaklenjen in neaktiviran, kar pomeni, da imas na ekranu samo napis, da ni vstavljena prava SIM kartica in z njim ne mores nic narediti (edino "emergency call" je dovoljen)

2. Potem ga s pomocjo orodja Redsn0w (za Windows ali MAC) najprej jailbreakas... to pomeni, da "odpres operacijski sistem za pisanje in tako omogocis nalaganje zadev, ki niso uradne. Po uspesnem postopku je iPhone na "tricetrt" delujoc... kar pomeni, da je aktiviran in lahko z njim pocnes vse, edino klicati ne mores (ne mores uproabljati funkcij, ki uproabljajo telefonski del, ki je zaklenjen - torej ne mores uproabljati GPRS prenosa podatkov, ne mores klicati,... skratka omrezja ne najde)

3. S pomocjo Cydie nalozis orodje Ultrasn0w, ki poskrbi, da se iPhone 3G odklene in tako potem najde omrezje in iPhone naj bi bil polno delujoc...

Povezave do vodicev za posamezen korak sem pa ze prej dal (iClarified.com) ...

Bo slo sedaj?


tedy23
(otročiček)
23.06.09. 14:52
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!


JEST jz se ti že vnaprej opravičujem ampak res se počutim butastega.
Imam Iphone 3G odklenjenega in delujeočega na Tušmobilu.

Ali je dovolj da na Cindiji zalaufam tist programček ali moram prvo na Itunsu naložt 3.0 software in potem zalaufat na Cindiji programček da ga jailbraik-a in odklene.

Upam da nism vprašu preveč butast.

Hvala ti že vnaprej


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 15:06
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Tusmobil je prodajal na zacetku nezaklenjene (iz Italije) in kasneje (nekje od marca letos naprej) take, ki so bili odklenjeni s pomocjo programa yellowsn0w (pojma nimam od kje so jhi dobili) \:\) ...

Ce imas iphone 3G iz Italije, ga normalno preko iTunes cisto uradno nadgradis na 3.0 ...Najbolje tako,d a snames datoteko s firmware-om prej rocno iz povezave http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/34341#Post34341 oz. direktno tukaj >> http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...41_Restore.ipsw ter v iTunes kliknes na SHIFT+RESTORE (Windows) ali ALT+RESTORE (MAC OS)... pocakas, da se firmware nalozi... nato se pustis iPhone prikljucen na kablu in pocakas oz. sledis navodilom, da se zadeva aktivira...

Probas, ce vse deluje (ce najde omrezje, ce lahko klices,...) sele nato s pomocjo programa RedSn0w (Windows ali MAC OS) ali Pwnage (MAC OS) zadevo jailbreakas, da dobis nalozeno Cydio (in ne Cindijo \:\) ) ... Potem pa reko Cydie namestis se zeljene popravke...

Ce pa imas iPhone, ki je bil prej odklenjen s programom Yellowsn0w, pa je postopek enak, le da ga ne mores uradno aktivirat... zato brez tega koraka nadaljujes z jailbreakom in potem na koncu, ko sicer vse deluje, le omrezja ne najde, gres se po vodicu za namestitev UltraSn0w preko Cydie(program, ki odklene iPhone 3G) ...

Upam, da sem dovolj razumljivo napisal... \:\)


tedy23
(otročiček)
23.06.09. 15:07
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!


Jest še eno vprašanje mam ker vidm da obvladaš zadevo, pa čeprav je OFF TOPIC.
Ali slučajno veš kje bi se dobilo IGO navigacijo za Iphona, katero so že kar nekaj časa nazaj predstavili na nekem sejmu.

Thanks


tedy23
(otročiček)
23.06.09. 17:14
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

JEST a maš mogoče kak info o tej temi?

Thanks


JestAdministrator
(doktor)
23.06.09. 20:18
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Nic se ni z iGo... Res so jo imeli lani na CeBITu... samo to je tudi vse...

Marek83
(pionirček)
24.06.09. 07:41
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Jest, problemček pa imam jaz taki:

Ko naredim update preko itunsa (probal sem da potegne dol sam datoteko ali pa s tistim kateri je na voljo v iClarified v vodiču How to Jailbreak Your iPhone on OS 3.0 Using RedSn0w (Windows)) update, se mi aparat postavi a kot si rekel lahko opravim smo nujen klic... OK do tu zadevica deluje kot je opisano...

Nato ga jailbraikam z Redsn0wom a žal se zadeva pri koraku ko napiše Please wait while you davice is being jailbroken. Waiting for reboot enostavno ustavi oziroma se ne reboota kot bi se mogel, tudi če počakam dal časa se ne vklopi...

Imam pa Tušvega Iphona, katerega sem do sedaj uporabljal z verzijo 2.3 skupaj s X-SIMCARD da sem lahko opravljal klice, 3G tak pri teh karticah ni deloval...

Version 2.2 (5G77)
FirmWare 02.30.03

Prosim za pomoč, mogoče sem kateri korak spregledal čeprav sem probal večkrat vendar se zadeva na mojo žalost ustavi zmeraj na istem...

Hvala ti 1000000000000000000x za tvoj odgovor... \:\)


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 07:50
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Uporabiti moras prave verzije iTunes... Pri Applu zadevo z vsako novo verzijo malo spremenijo, da "zagrenijo" zivljenje tistim, ki odklepajo \:\) ...

iTunes mora biti verzije 8.2 ... Nisem pa se probaval te zadeve...tako da tezko kaj napisem iz prve roke...

Ce si kje iz okolice Ljubljane ali Kranja, se lahko dobiva na eni kavi in poskusava zadevo usposobit ...


tedy23
(otročiček)
24.06.09. 10:15
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!


Zrihtu telefon na 3.0 z iPhone1,2_3.0_7A341_Restore, ga porihtu še z redsn0w in zadeva je normalno zalaufala.

Ko je blo vse fertik sm probu naložt še slovenski paket in tle se je pa neki skeglal, tko da mi sploh ni več zalaufal Cydie, tko da sm mogu še enkrat ponovit kompleten postopek vključno z nalaganjem 3.0 softwar-a.
Zdej mi Cydia deluje, vendar mi sploh noče update-tat tista dva file-a.

Javlja mi http://apt.saurik.com
Cached Failure

Ima kdo kako idejo kaj bi to blo in ali bi bilo smiselno poskusit še kaj drugega.

LP Tedy


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 16:13
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Pri slovenskem paketu je ocitno problem, da moras prej namestiti se OpenSSH ... Tako so ugotovili na jabuk.si ... Tako, da preko Cydie poisci OpenSSH in ga namesti, pa potem se enkrat probaj ...

Marek83
(pionirček)
24.06.09. 16:38
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: Jest
Uporabiti moras prave verzije iTunes... Pri Applu zadevo z vsako novo verzijo malo spremenijo, da "zagrenijo" zivljenje tistim, ki odklepajo \:\) ...

iTunes mora biti verzije 8.2 ... Nisem pa se probaval te zadeve...tako da tezko kaj napisem iz prve roke...

Ce si kje iz okolice Ljubljane ali Kranja, se lahko dobiva na eni kavi in poskusava zadevo usposobit ...



Torej zadevo sem še probal preko Apple sistema pri kolegu, na žalost se pri isti zadevi ustavi...

iTunes pa je verzija 08.2.0.23

Zgleda da se bom moral res pripeljati iz Ptuja v Ljubljani, da častim pivce ali dve pa da rešiva tole, ker sem že čiusto obupal...

Mar še lahko kaj probam?

Danke za odgovore...


tedy23
(otročiček)
24.06.09. 17:16
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Sej u tem je problem da je open SSH prav tako v tistih UPDATE-ih ki ti jih ponudi takoj ko zalaufaš Cydio.
Pa tud če greš v Cidi-ji direkt poiska OPEN SSH pa ga probaš naložt je isto sranje.
Ne vem več kaj naj nardim.

Mislim pa da drugo orodje (PWM ) ali nekaj takega obstaja samo za MAC-a

Ma kdo še kako idejo al ga še enkrat podrem?

LP


BavBav
(otročiček)
24.06.09. 18:08
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Mene pa zanima ali se da Applov OS dat na kakšen drug telefon?
recimo na tanovga samsung jet-a?

hvala za odg vnaprej


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 19:48
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: BavBav
Mene pa zanima ali se da Applov OS dat na kakšen drug telefon?
recimo na tanovga samsung jet-a?

hvala za odg vnaprej


Odgovor bo kratek in jedrnat... in se glasi: NE ;\)


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 19:49
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: Marek83


Torej zadevo sem še probal preko Apple sistema pri kolegu, na žalost se pri isti zadevi ustavi...

iTunes pa je verzija 08.2.0.23

Zgleda da se bom moral res pripeljati iz Ptuja v Ljubljani, da častim pivce ali dve pa da rešiva tole, ker sem že čiusto obupal...

Mar še lahko kaj probam?

Danke za odgovore...


Na MACu moras imeti gor MAC OS 10.5.7 ... ker pri 10.5.6 so bili doloceni problemi z DFU nacinom ...


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 19:50
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: tedy23
Sej u tem je problem da je open SSH prav tako v tistih UPDATE-ih ki ti jih ponudi takoj ko zalaufaš Cydio.
Pa tud če greš v Cidi-ji direkt poiska OPEN SSH pa ga probaš naložt je isto sranje.
Ne vem več kaj naj nardim.

Mislim pa da drugo orodje (PWM ) ali nekaj takega obstaja samo za MAC-a

Ma kdo še kako idejo al ga še enkrat podrem?

LP


Upam, da nisi povrsno prebral in videl OpenSSL, i je ponavadi ze namescen... OpenSSH je druga zadeva... \:\) ...

Tisto drugo orodje pa je Pwnage Tool, ki pa je na voljo samo za MAC OS ...


Marek83
(pionirček)
24.06.09. 21:38
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: Jest
 Temo začel: Marek83


Torej zadevo sem še probal preko Apple sistema pri kolegu, na žalost se pri isti zadevi ustavi...

iTunes pa je verzija 08.2.0.23

Zgleda da se bom moral res pripeljati iz Ptuja v Ljubljani, da častim pivce ali dve pa da rešiva tole, ker sem že čiusto obupal...

Mar še lahko kaj probam?

Danke za odgovore...


Na MACu moras imeti gor MAC OS 10.5.7 ... ker pri 10.5.6 so bili doloceni problemi z DFU nacinom ...


Aha, no bomo pa še to probali, če ne pa res ni druge kot izlet v Ljubljano in ena dobra kava ali pivo \:\)


Mihailovski
(študent)
25.06.09. 11:54
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: BavBav
Mene pa zanima ali se da Applov OS dat na kakšen drug telefon?
recimo na tanovga samsung jet-a?

hvala za odg vnaprej


Še browser je problematično narest, da bi delal na petih čisto različnih telefonih, kaj šele OS.


Marek83
(pionirček)
25.06.09. 15:54
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: Jest
 Temo začel: Marek83


Torej zadevo sem še probal preko Apple sistema pri kolegu, na žalost se pri isti zadevi ustavi...

iTunes pa je verzija 08.2.0.23

Zgleda da se bom moral res pripeljati iz Ptuja v Ljubljani, da častim pivce ali dve pa da rešiva tole, ker sem že čiusto obupal...

Mar še lahko kaj probam?

Danke za odgovore...


Na MACu moras imeti gor MAC OS 10.5.7 ... ker pri 10.5.6 so bili doloceni problemi z DFU nacinom ...


Jest kot si napisal vse je tako, a se pre rebootu ustavi zadeva...

Nimam več idej... Kaj bi bilo dobro da dam prvo staro zadevo nazaj gor pa probam nato še enkrat?

lp


JestAdministrator
(doktor)
25.06.09. 16:50
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Ravno danes sem nekomu rihtal iPhone 3G iz Italije... Nadgradil je ze sam... ni pa mu slo jailbreakat...

Sem na njegovem racunalniku s pomocjo Yellowsn0w ustimal zadevo brez kakrsnihkoli problemov...


Marek83
(pionirček)
25.06.09. 17:33
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: Jest
Ravno danes sem nekomu rihtal iPhone 3G iz Italije... Nadgradil je ze sam... ni pa mu slo jailbreakat...

Sem na njegovem racunalniku s pomocjo Yellowsn0w ustimal zadevo brez kakrsnihkoli problemov...


Kaj to je isto kot readsn0w?


JestAdministrator
(doktor)
25.06.09. 21:34
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

ups... res je... RedSn0w je pravilno... so malo zmesnjave naredili s temi imeni \:\) ...

YellowSn0w je bil prejsnji program, ki je znal odkleniti zgolj eno verzijo iPhone 3G... RedSn0w pa je program za jailbreak vseh iPhone-ov, iPhone 3G in iPod Touch (vse razen iphone 3GS)... UltraSn0w pa je program za odklep zaklenjenih iPhone 3G


Lukk
(ciciban)
28.06.09. 01:18
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

jest hello,

navodila so napisana super ampak meni je vse eno uspelo nekaj zamutiti. imam namreč 3g od tuša in sem ga hotel nadgraditi na 3.0 (mac). Sedaj sem prišel do tega da mi noče restorat narejenega custom firmware preko itunsa in na telefonu se je pojavilo konektor in znak za itunes? kako mi je uspelo to naredit me ne sprašuj :). a mi lahko kako pomagaš kakšen je postopek da rešim zadevo.

hvala 100x

lp
lukk


JestAdministrator
(doktor)
28.06.09. 09:40
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Nevem po katerih navodilih si sel... Predvidevam, da s Pwnage tool (MAC), gled ena to, da omenjas custom firmware...

Nisi pa napisal, kaksen iPhone 3G imas... Tusmobil je namrec v zacetku prodajal nezaklenjene , kasneje pa zaklenjene in nakdnadno odklenjene s pomocjo Yellowsn0w ...

Najbolje, da ga se enkrat nadgradis uradno preko iTunes na 3.0 in potem poskusis se z Redsn0w...


no9
(otročiček)
14.07.09. 09:24
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Pozdravljeni.

dobu sem iphona iz hrvaške.

prosim, če me kdo redirektne na stran kjer so navodila za odklep.

kar sem sam izbrsku je to, da je telefon potrebno jailbreakat z redsnow na winsih in potem naložit ultrasn0w - (kot so navodila).
zanima me če je potrebno kaj updejtat prej in kje lahko kaj "zaJ".

Že v naprej hvala !


ridjo19
(otročiček)
14.07.09. 11:29
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

pozdrav.
kje ze najdem vodic za nadgranjo iphon-a in povezave za pawn in ostalo kar rabim,da ga nadgradim a 3.0
hvvala robi


JestAdministrator
(doktor)
14.07.09. 11:36
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: no9
Pozdravljeni.

dobu sem iphona iz hrvaške.

prosim, če me kdo redirektne na stran kjer so navodila za odklep.

kar sem sam izbrsku je to, da je telefon potrebno jailbreakat z redsnow na winsih in potem naložit ultrasn0w - (kot so navodila).
zanima me če je potrebno kaj updejtat prej in kje lahko kaj "zaJ".

Že v naprej hvala !


Najprej ga nadgradis na 3.0 in jailbreakas s pomocjo RedSn0w http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4301 ... ko imas to narejeno pa ga odklenes s pomocjo UltraSn0w >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253


JestAdministrator
(doktor)
14.07.09. 11:38
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

 Temo začel: ridjo19
pozdrav.
kje ze najdem vodic za nadgranjo iphon-a in povezave za pawn in ostalo kar rabim,da ga nadgradim a 3.0
hvvala robi


Napisal si premalo informaij, da bi ti lahko dal konkreten link... Vsi vodici so na voljo na http://www.iclarified.com ...

Je pa pomembno, kateri iPhone imas (iPhone ali iPhone 3G, iPhone 3GS pa ima tako ze namesceno trenutno zadnjo verzijo in ga ni potrebno nadgrajevati), ce je nezaklenjen (recimo 3G iz Italije) ali zaklenjen (recimo iz Nemcija, Avstrije, Hrvaske,...)...


ridjo19
(otročiček)
14.07.09. 11:42
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

imam star iphone 2g.in sem ga ze nadgrajeval po vodicu s slikami na vasi strani .zdaj bi ga rad nadgradil na 3.0 imam mac-ov racunalnik.in rabim pwn tool in se nekaj.pa ne najdem kje je tisti vodic

JestAdministrator
(doktor)
14.07.09. 11:57
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Najlazje je s pomocjo RedSn0w-a >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4304

Lahko ap tudi s pomocjo Pwnage Toola >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4255

Jaz zadnje case najveckrat naredim kar z RedSnow (bivsi QuickPwn) ...


ridjo19
(otročiček)
14.07.09. 12:08
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

HVALA

ridjo19
(otročiček)
14.07.09. 13:03
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

se eno vprasanje.na koncu.a naredim :set up us new phone ali dam:restor from the back up...
ne bi rad ostel brez številk in ostalega


JestAdministrator
(doktor)
14.07.09. 14:22
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

Jaz ponavadi svetujem in tudi sam izberem "Set up as a new iPhone" ... ker drugace ti vrne vso šaro nazaj na iPhone... in lahko kasneje povzroca probleme... ker vse zadeve (predvsem tiste, ki so namescene preko Cydie ali Installerja) niso zdruzljive z novejsimi razlicicami...

Imenik je tako potrebno imeti backupiran preko iTunes (vem, da ga marsikdo nima... )... SMSov ne shranjujem, ostale vsebine pa si itak prej shranim ... Programe in ostalo pa bo treba se enkrat namestiti...


no9
(otročiček)
15.07.09. 07:42
Re: iPhone 3G in iPhone OS 3.0 - mozen odklep!

hvala lepa.

zadeva je res enostavna.
update na zadnjo verzijo OS je pa itak na jailbreak strani.
edino kar nisem vedu je, ker je telefon zaklenjen je potrebno zagnat telefon v restore načinu (kombinacija power in home tipk).

lp