JestAdministrator
(doktor)
09.06.09. 10:05
iPhone 3G S

Sinoci je bil predstavljen novi model Apple iPhone 3G S

http://www.mobile.si/gsm/predstavitev-apple-iphone-3gs.html

Se glede cen, ki so bile najavljene na WWDCju v pondeljek:

Cene, ki jih objavlja Apple so vedno subvencionirane cene... in moras poleg te cene pristeti se 24 mesecev po vsaj 69 U$D narocnine pri AT&T ... Na vse skupaj pa se davek...


Tam spodaj, ko je droben tisk pise pa tole:

1. Requires new two-year AT&T wireless service contract, sold separately to qualified customers; credit check required; must be 18 or older. For non-qualified customers, including existing AT&T customers who want to upgrade from another phone or replace an iPhone 3G, the price with a new two-year agreement is $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB). Visit http://www.wireless.att.com for eligibility information. Service may not be available in all areas or at the signal strength, rates, speeds, or bandwidth as demonstrated. Wi-Fi Internet access required for some features; broadband recommended; fees may apply. Some applications, features, and services are not available in all areas. Visit http://www.wireless.att.com to check AT&T network coverage in your area. iPhone is configured to work only with wireless service provided by AT&T. Warranty information available at http://www.apple.com/legal/warranty/iphone. When available, transferring your mobile number to a different service provider will terminate your service with your existing provider; termination fees and other charges may apply. Some features may require added fees. Contact your service provider for more details. Use constitutes acceptance of Apple’s software license agreement and third-party terms located in the iPhone box. Unauthorized modification of your iPhone software violates the software license agreement. Inability to use an iPhone due to unauthorized modifications is not covered under your warranty. In CA, MA, and RI, sales tax is collected on the unbundled price of iPhone. Corporate Responsibility Users (CRUs) and new Individual Responsibility Users (IRUs) who wish to purchase or upgrade to iPhone 3G S should contact AT&T directly. iPhone is only for use on AT&T’s network.
2. Pre-authorization does not guarantee iPhone availability at an Apple Retail Store. iPhone is sold on a first-come, first-served basis.


http://www.apple.com/iphone/buy/



machek
(pionirček)
10.06.09. 09:20
Re: iPhone 3G S

Ali je res, da bo v Italiji na voljo že po 19.06? Prepaid verzija seveda!

Lp


JestAdministrator
(doktor)
10.06.09. 09:47
Re: iPhone 3G S

Tako je bilo napovedano na WWDCju v San Franciscu

Takole so vceraj naznanili na WWDCju:









machek
(pionirček)
10.06.09. 10:14
Re: iPhone 3G S

Odlično:) hvala

Mihailovski
(študent)
12.06.09. 14:32
Re: iPhone 3G S

Tu je še en odličen članek:
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=75969

Sicer pa me je iPhone 3GS malo presenetil, dvomim da bomo na naslednika spet čakali eno leto, ker je ta nadgradnja strojne opreme bistveno manjša od prejšnje.


JestAdministrator
(doktor)
14.06.09. 21:44
Re: iPhone 3G S

Se predstavitveni video


Opis: iPhone 3G S


JestAdministrator
(doktor)
16.06.09. 18:48
Re: iPhone 3G S

Cene bodo zal kar precej visje kot smo bili vajeni pri sedanji verziji

http://www.tim.it/consumer/c365/i70113/t89768/livello3libera.do



machek
(pionirček)
17.06.09. 13:25
Re: iPhone 3G S

Kaj pa Vodafone pravi, bodo imeli iste cene kot TIM?

JestAdministrator
(doktor)
17.06.09. 13:37
Re: iPhone 3G S

itak... Vodafonove cene so bile znane ze kaksne pol dneva prej \:\) ...



machek
(pionirček)
17.06.09. 13:49
Re: iPhone 3G S

Ufff, so pa kr pojačal cene... Kdaj pride pa nov pwnage, če že kaj veš?

JestAdministrator
(doktor)
17.06.09. 14:02
Re: iPhone 3G S

Tezko reci... verjetno kmalu po izidu...

machek
(pionirček)
17.06.09. 14:59
Re: iPhone 3G S

Ok, potem se lahko znebim 3G-ja... Hvala pa se slišmo

machek
(pionirček)
19.06.09. 09:39
Re: iPhone 3G S

Pozdravljeni,

Potrebujem še kakšno mnenje:

Na bolhi nekdo prodaja nove 3GS po istih cenah kot so v Italiji. Pravi, da je telefon tovarniško odklenjen in da je potreben samo jailbreak... Pravi, da so telefoni iz Anglije kjer je glavni distributorski center in da jih dobi od tam (seveda po nižji ceni)...

Spodaj prilagam še link za ogled oglasa:

http://www.bolha.com/oglas383001399/ostali-iphone-3gs-32gb-beli-in-crni-novi

Ali je to "bullshit" ali je to "the truth"?

Lp, Miha


JestAdministrator
(doktor)
19.06.09. 10:36
Re: iPhone 3G S

Zakaj bi bil bullshit... problem je le v tem, ker jih se nima \:\( ...

machek
(pionirček)
19.06.09. 10:42
Re: iPhone 3G S

Ja supr pol:) sploh ne bo treba potem v IT... Ja drugače jih pa dobi drug tedn v ponedeljek in četrtek kokr je men učer reku... tko da se pol naroči:)

JestAdministrator
(doktor)
20.06.09. 21:28
Re: iPhone 3G S

Mal za sline cedit 8)

iPhone 3G S 32GB unboxing ...





























machek
(pionirček)
21.06.09. 11:31
Re: iPhone 3G S

Ja res se mi ze sline cedijo:) a to je tvoj?

A se, da sam linke oz. Source za Cydio, da si zrihtam se popravke (logo operaterjev, call forward...)

tnx


JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 12:00
Re: iPhone 3G S

Sej sem ti ze sinoci na mail poslal ... je pa tudi tukaj na forumu tema, ki govori o tem >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=showflat&Board=2&Number=35253

machek
(pionirček)
21.06.09. 12:26
Re: iPhone 3G S

Ja havala še 1x:) Sam očitno bojo popravki jutr na voljo, vsaj tko piše na Cydii! Kako si pa ti te popravke spedenu, v direktorju?

Lp, Miha


JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 12:28
Re: iPhone 3G S

Nisem se nic... ker za iPhone 3GS se ni jailbreaka...

guardyAdministrator
(magister)
21.06.09. 13:47
Re: iPhone 3G S

Sem slišal, da ste mel družinski road trip \:grin

JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 18:30
Re: iPhone 3G S

Druzinski roadtrip? Niti ne... \:\) Sam foter je su v shopping... sine pa je dobil dostavljeno do vrat \:\) ...

JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 18:36
Re: iPhone 3G S

Se ena karikatura pz. strip glede imena novega iPhone-a \:\)



JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 21:14
Re: iPhone 3G S

Nekaj slik narejenih z vgrajeno kamero... nekatere izgledajo podobno, samo je fokusiranje in posledicno merjenje svetlobe na razlicnih tockah ...
















<font size=1>Koda je ze izkoriscena, tako da se ne matrajte brezveze \:\) </font>






















Pa se malo slik, narejenih zunaj ...







































JestAdministrator
(doktor)
21.06.09. 21:16
Re: iPhone 3G S

Pa se dva videoposnetka


Opis: videoposnetek narejen z Apple iPhone 3G S



Opis: videoposnetek narejen z Apple iPhone 3G S


guardyAdministrator
(magister)
21.06.09. 23:08
Re: iPhone 3G S

Kako sem vesel, da ima iphone vendarle video posnetke pa AF. Sedaj mu pa res ne mormo nič več očitat \:grin

PS: pa lohka bi me pelu na izlet \:grin


kriskos
(otročiček)
22.06.09. 22:10
Re: iPhone 3G S

Kako si sicer zadovoljen z 3GS, oz. v čem se ti zdi si največ pridobil glede na 3G?

lpk


JestAdministrator
(doktor)
22.06.09. 22:24
Re: iPhone 3G S

Bom kar copy/pastal odgovor, ki sem ga na podobno vprasanje napisal ze vceraj na drugem forumu...

Hitrost je precej vecja... Ce primerjam iPhone 3G s FW 2.2.1 ali FW 3.0, je razlika zelo majhna... oz. skoraj neopazna... Opazna je predvsem zato, ker je bil verjetno 2.2.1 poln podatkov, programckov, tweakov,... FW 3.0 pa se prazen...

Pri iPhone 3G S pa se vse odpira v trenutku... in tekoce... tudi brskanje po mnozici mailov, odpiranje belezke (ki je bilo pri iPhone 3G dokaj dolgotrajno)... Edino SMS/MMS sporocil zaenkrat se nimam veliko... in tako ne morem trditi, da je hitrejse... Nekaj testnih je sicer notri... in zaenkrat se odpre v trenutku...

Pri fotkicu so naredili velik korak naprej... Pa me tisti megapixel vec niti ne gane toliko... ker mi za te potrebe, za katere uporabljam fotkic na mobilniku, 2 mpix cisto zadostuje... Kamera je postala uporabna predvsem zaradi autofokusa in izbire tocke ostrenja in merjenja svetlobe ... Videosnemalnik tudi odlicno opravlja svoje delo...

Copy/Paste je tako ali tako fuknkcionalnost, ki jo ima tudi 3G z nalozenim FW 3.0 ... Voice Commands pa je zanimivo... se pa meni osebno ne zdi nevem kako uporabno... Voice dialinga in podobnih funkcij dosedaj nisem kaj dosti uporabljal na nobenem mobilniku... Toliko da probam zadevo, ce zadovoljivo deluje... to je pa tudi to ...

In se enkrat ... hitrost delovanja me je zelo presenetila... seveda pozitivno... Si nisem mislil, da lahko tako optimizirajo delovanje... pripomore pa seveda tudi hitrejsi procesor in vec delovnega pomnilnika ...


kriskos
(otročiček)
23.06.09. 22:54
Re: iPhone 3G S

Torej GS odtehta cca. 200€ razlike ali ne? Tudi jaz namreč razmišljam o nadgradnji- za 3g-ja dobim 400€.

lpk


Feren
(ciciban)
24.06.09. 00:31
Re: iPhone 3G S

@Jest: kaj so se te losal na jabuku, sem zasledil v tvojem profilu ...

Mimogrede glede, imamo kje ustvarjeno le tethering datoteko, brez mms nastavitev, default logotom? Ostale nastavitve bom že ročno vpisal, zgolj za tethering bi rabil ...


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 07:40
Re: iPhone 3G S

 Temo začel: kriskos
Torej GS odtehta cca. 200€ razlike ali ne? Tudi jaz namreč razmišljam o nadgradnji- za 3g-ja dobim 400€.

lpk


Ta odlocitev je stvar vsakega posameznika \:\) ... Zase vem, da mi ni zal, da sem prodal 3G in nabavil 3GS ... \:\)


JestAdministrator
(doktor)
24.06.09. 07:44
Re: iPhone 3G S

 Temo začel: Feren
@Jest: kaj so se te losal na jabuku, sem zasledil v tvojem profilu ...

Mimogrede glede, imamo kje ustvarjeno le tethering datoteko, brez mms nastavitev, default logotom? Ostale nastavitve bom že ročno vpisal, zgolj za tethering bi rabil ...



Tisto v profilu je staro... BIl sem nekaj casa neaktiven oz. samo pasiven bralec... Ze enkaj casa pa je od tega, odkar sem vrnil "moderatorski čin" na jabuku \:\) ...

Glede .ipcc pa bos moral poprositi koga na jabuku (mikrohard)... Enkrat je na tvojo zeljo celo naredil .ipcc brez logotipov ... Imas pa ponavadi neke specialne želje... zato bo verjetno najbolje, ce se sam pogobis v te zadeve in si naredis tisto, kar bi rad imel. Si eden izmed redkih, ki bi rad imel to drugace, kot imamo drugi... In individualizem pac privede k temu, da se moras znajti sam \:\) ...


kriskos
(otročiček)
24.06.09. 19:12
Re: iPhone 3G S

Evo, bil malo prej v Trstu in nabavil, 3GS, 32 GB, bele barve. Prvi občutki so hitri :-)))

lpk


Feren
(ciciban)
24.06.09. 23:02
Re: iPhone 3G S

 Temo začel: Jest
 Temo začel: Feren
@Jest: kaj so se te losal na jabuku, sem zasledil v tvojem profilu ...

Mimogrede glede, imamo kje ustvarjeno le tethering datoteko, brez mms nastavitev, default logotom? Ostale nastavitve bom že ročno vpisal, zgolj za tethering bi rabil ...



Tisto v profilu je staro... BIl sem nekaj casa neaktiven oz. samo pasiven bralec... Ze enkaj casa pa je od tega, odkar sem vrnil "moderatorski čin" na jabuku \:\) ...

Glede .ipcc pa bos moral poprositi koga na jabuku (mikrohard)... Enkrat je na tvojo zeljo celo naredil .ipcc brez logotipov ... Imas pa ponavadi neke specialne želje... zato bo verjetno najbolje, ce se sam pogobis v te zadeve in si naredis tisto, kar bi rad imel. Si eden izmed redkih, ki bi rad imel to drugace, kot imamo drugi... In individualizem pac privede k temu, da se moras znajti sam \:\) ...

Itak, specialne želje za specialni gadget ;\) Bom kontaktiral mikroharda ...


Mihailovski
(študent)
25.06.09. 12:10
Re: iPhone 3G S

 Temo začel: Jest
In se enkrat ... hitrost delovanja me je zelo presenetila... seveda pozitivno... Si nisem mislil, da lahko tako optimizirajo delovanje... pripomore pa seveda tudi hitrejsi procesor in vec delovnega pomnilnika ...


Saj ne gre toliko za optimizacijo, potem bi že software update zadostoval. Gre bolj za večjo frekvenco ure in več pomnilnika na vseh nivojih hierarhije.

Je pa posrečeno kako so z imenom pozornost usmerili na hitrost. Nihče jim ne more oporekati, da je novosti malo (kamera, voice, kompas, potem pa se že neha). In posledično je pričakovano, da je potem hitrost res občutno večja.

Meni 3.0 na iPhone 3G po občutku deluje celo počasneje kot z 2.x.


JestAdministrator
(doktor)
03.07.09. 12:07
Re: iPhone 3G S

Na voljo je jailbreak za iPhone 3GS >> http://iphonejtag.blogspot.com/2009/07/i-make-it-ra1n.html

Srečko
(otročiček)
03.07.09. 16:16
Re: iPhone 3G S

Pozdravljeni!
Zanima me,zakaj nihče ne uvozi iz ZDA iphona,saj je tam veliko cenejši.Bi se dalo na ta način veliko zaslužit?


MViper
(diplomiranec)
03.07.09. 17:02
Re: iPhone 3G S

Ne.

1. Moras iphone kupiti ob vezavi
2. Zaklenjeni so


JestAdministrator
(doktor)
03.07.09. 17:49
Re: iPhone 3G S

 Temo začel: Srečko
Pozdravljeni!
Zanima me,zakaj nihče ne uvozi iz ZDA iphona,saj je tam veliko cenejši.Bi se dalo na ta način veliko zaslužit?


A so res veliko ceneji??? Koliko je to "veliko cenejsi"? Kako ga bos uproabljal, ce ni variante odklepa?


Srečko
(otročiček)
03.07.09. 21:13
Re: iPhone 3G S

200$ se mi zdi hudo nizka cena,tudi z poštnino bi bilo še vedno hudo poceni.Res škoda,ker se ga ne da odklenit.

JestAdministrator
(doktor)
03.07.09. 21:27
Re: iPhone 3G S

Pa si prebral prvo sporocilo v tej temi? Tam sem ze obrazlozil ravno to ;\)

Naj bo se enkrat samo besedilo... slikco si pa tam poglej \:\)

Se glede cen, ki so bile najavljene na WWDCju v pondeljek:

Cene, ki jih objavlja Apple so vedno subvencionirane cene... in moras poleg te cene pristeti se 24 mesecev po vsaj 69 U$D narocnine pri AT&T ... Na vse skupaj pa se davek...


A je zdaj se vedno poceni? \:\/ \:\? \:grin


Srečko
(otročiček)
03.07.09. 21:34
Re: iPhone 3G S

O.K. sorry,moja napaka.
Torej le ni tako poceni v ZDA.


JestAdministrator
(doktor)
20.07.09. 08:19
Re: iPhone 3G S

Se link do testa iPhone 3GS >> http://www.mobile.si/gsm/apple-iphone-3gs.html

Mihailovski
(študent)
29.07.09. 20:08
Re: iPhone 3G S

Pri nas ljudi hitro premamiš z neko nizko ceno. Poglej kako je Tuš nategnil ljudi. Ki so si seveda sami krivi.