Marek83
(pionirček)
19.03.09. 19:59
Iphone - problemček

v itunes mi napiše sledeče:

The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported.
Only compatible SIM card from supported Carrier may be used to activate iPhone. Please insert the SIM card that came with you iPhone or visit a supported Carrier's store to receive a replacement SIM card...

Probal pa sem tuzi z hard resetom pa ni pomagalo... Telefon je sicer tabljen je iz prve serije torej 2G... Sem iskal po temah pa na žalost nisem našel oziroma sem spregledal...

Res bi vas prosil za pomoč kakšen je postopek, da pridem vsaj do jailbraika in ostalih stvari, ker me že ko ga vklopim ne spusti naprej, ker mi napište da lahko kličem samo zasilno, kartica sim pa je not...

1000000000x hvala že v naprej za pomoč...

lp
Marko


JestAdministrator
(doktor)
19.03.09. 20:16
Re: Iphone - problemček

Nic nisi napisal, ali ti je ze delal... oz. kako si prisel do tega...

Najbolje, da ga najprej preko iTunes nadgradis na zadnjo verzijo (2.2.1) in nato jailbreakas ... Postopki so odvisni od tega, kateri operacijski sistem imas na racunalniku.. in s katerimi orodji

Tukaj je en fajn clanek na to temo... kjer izberes, kaj zelis narediti... >> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2311

Stari iPhone je potrebno odklenit, aktivirat in jailbreakat ...


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 20:20
Re: Iphone - problemček

Torej telefon je ze delal, oziroma ko sem ga jaz dobil v roke se ni delal, ker sem takoj na ta problemček naletel...

hvala ti za odgovore


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 20:25
Re: Iphone - problemček

Sploh ne pridem v itunsu naprej, da bi naredil restore, ker me ne spusti naprej zaradi The sim card inserted itd...

JestAdministrator
(doktor)
19.03.09. 20:29
Re: Iphone - problemček

Potem pac nalozi QuickPwn... ga "pwnaj" in potem dalje... Potem bos videl, katero verzijo imas nalozeno \:\) ...

S katerim operacijskim delas? Windows? Mac OS? ...

Ce si kje iz okolice Kranja ali Ljubljane, se lahko dobiva na kavi, pa skupaj narediva...


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 20:31
Re: Iphone - problemček

Ok, te pa bom prvo to naredil pa da vidim, če pa nebo šlo pa bom prišel v lj, ker drugače sem iz ptuja...

Hvala ti še enkrat...


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 20:57
Re: Iphone - problemček

Torej sedaj je šlo skozi QuickPwn, torej sedaj ga lahko preko itunsa update naredim?

Hvala ti za odgovor


JestAdministrator
(doktor)
19.03.09. 21:05
Re: Iphone - problemček

Sedaj lahko pogledas, ce imas slucajno ze gor zadnjo verzijo...

Gres v Settings >> General >> About in pogledas ce je slucajno ze namescenea zadnja verzija (2.2.1 (5H11)) ... Ce je, potem je najlazje, ce nasnames kar custom firmware, ki ga najdes v temi Vse o Apple iPhone na enem mestu ... ali direktno tukaj >> iPhone1,1_2.2.1_5H11_Custom_Restore.ipsw.zip

Ta custom firmware ze vsebuje odklep, jailbreak,... in nekaj programckov ...

Se vedno nisi napisal, kateri operacijski sistem uproabljas \:\) ...


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 21:12
Re: Iphone - problemček

Torej uporabljam windows vista sistem...

iPhone Version pa je 2.2 (5G77) Torej je to zadnja verzija?


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 21:17
Re: Iphone - problemček

Torej kolikor vidim ni zadnja verzija, spet preko qucikpwn nadgradim na to zadnjo ko si mi poslal?

Malce smesno sprasujem samo bi si rad porihtal telefon...

Danke spet...


JestAdministrator
(doktor)
19.03.09. 21:21
Re: Iphone - problemček

Zadnja je 2.2.1 ... torej tvoja je predzadnja \:\) ...

Sedaj uradno preko iTunes namesti zadnjo verzijo in potem se enkrat QuickPwn... hitreje pa bo slo, ce poskusis namestiti kar moj custom firmware... enostavno tako, da iPhone priklopis na kabel, zazenes iTunes in nato drzis tipko SHIFT na tipkovnici in kliknes na gumb RESTORE v iTunes... Nato dobis okno, kjer izberes custom firmware (katerega moras seveda prej sneti in shraniti nekam na svoj racunalniki, ter razpakirati, tako, da ima koncnico ".ipsw")... Ko se bo ta custom firmware posnel, bo iphone na zadnji verziji, odklenjen, aktiviran in jailbreakan...


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 21:50
Re: Iphone - problemček

Ko bos utegnil mi napiši kako nadgradim na zadnjo verzijo...

Hvala ti že v naprej...


lp
Marko


Marek83
(pionirček)
19.03.09. 21:57
Re: Iphone - problemček

Super hvala ti ze delam na tem :), potem pa bo počasi...

Reči mi samo slovenski meni kolikor sem razbral je za plačati?

Hvala ti 100000x za tvoje odgovore, ker če jih nebi bilo bi imel veliki problem, heheh \:\)


JestAdministrator
(doktor)
20.03.09. 07:34
Re: Iphone - problemček

Kot je ratzumeti, si zadevo resil... ali?

Slovenski vmesnik je placljiv ja... Ce se prav spomnim, je cena nekje okoli 13 ali 14€ ... Preveri v Cydii tako,d a dodas source do slovenskega paketa (http://mitjap.homeip.net)


Marek83
(pionirček)
20.03.09. 14:34
Re: Iphone - problemček

Vse sem rešil, edino še slovenščino moram dati gor, pa kake programčke, kje bi to kaj dobil???

Hvala ti...


Marek83
(pionirček)
10.04.09. 20:51
Re: Iphone - problemček

Elow, spet tu z novimi problemi...

Torej končno sem ponosen lastnik novega iphona 3g kupljen pri tušu...

Torej sem pwnal, modem firmware je 02.28.00, version pa je 2.2 (5G77)...

Prav tako sem naredil yeloowsnow a mi še zmeraj piše da je network NOT AVAILABLE...


Za vse informacije sem hvaležen


Marek83
(pionirček)
10.04.09. 20:59
Re: Iphone - problemček

Torej sedaj mi pe piše no Service, ker prej je bila skala z nič pokritostjo...

lp


Marek83
(pionirček)
10.04.09. 21:20
Re: Iphone - problemček

Mas mogoče tudi za 3g kaki tvoj pack da so vključeni vsi popravki?

lp


JestAdministrator
(doktor)
10.04.09. 21:32
Re: Iphone - problemček

 Temo začel: Marek83
Elow, spet tu z novimi problemi...

Torej končno sem ponosen lastnik novega iphona 3g kupljen pri tušu...

Torej sem pwnal, modem firmware je 02.28.00, version pa je 2.2 (5G77)...

Prav tako sem naredil yeloowsnow a mi še zmeraj piše da je network NOT AVAILABLE...

Za vse informacije sem hvaležen




A niso Tusevi ze odklenjeni?


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 07:48
Re: Iphone - problemček

Kot kaže ne, ker ko sem vpisal pin mi je sicer se pokazal meni, samo omrežja ne najde, isto mi naredi z debitelovo kartico...

Prosim pomoč \:\) \:\?


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 08:54
Re: Iphone - problemček

Doktoriral bom tu polek, vse živo sem že probal... Pa ne gre \:\(

Need help \:\)


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 09:00
Re: Iphone - problemček

Torej spobal sem naslednje:

S iTunes / QuickPwn sem restore naredil z:
iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore in/ali iPhone1,2_2.2_5G77_Restore

Po tem postopku sem z apt9.yellowsn0w.com naredil kao unlock na vse sim kartice pa ne gre...

Torej versija je: 2.2.1 (5H11), modem pa je 02.30.03


In zadevica na mojo žalost ne deluje oziroma deluje vse razen signala ni nič oziroma network NOT AVAILABLE


JestAdministrator
(doktor)
11.04.09. 10:00
Re: Iphone - problemček

Izgleda nisi sledil navodilom, ki naj bi jih dobil poleg iPhone 3G iz Tusa... Baje je namrec zraven listek, na katerem pise, da je potrebno na SIMkartici izklopiti zahtevo po PIN kodi, ker v nasprotnem primeru yellowsn0w ne deluje ... To pise tudi v navodilih v postu z navodili za odklep >> KLIK :




Sedaj si zadevo pripeljal tako dalec, da softverski odklep ni vec mozen... saj ta deluje le, ce je nalozen modem firmware 02.28.00 ... Ce bos zelel iPhone uporabljati, bos moral nekje stakniti se xxxSIM kartico (TurobSIM, StealthSIM, ...) ki je namenjena uporabi zaklenjenemu iPhone 3G ...


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 10:18
Re: Iphone - problemček

Torej po domače povedano sem v temi ali kako? Torej druge poti ni kot da najdem tako kartico?

lp


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 10:19
Re: Iphone - problemček

Torej lahko sedaj naredim iz modem 02.30.03 na starejšega?

Oziroma kaj se sploh še da narediti... Mi lahko kako to ti rešiš oziroma urediš?

lp


JestAdministrator
(doktor)
11.04.09. 10:32
Re: Iphone - problemček

Nic ne mores narediti... Poti nazaj NI! ... Kot kaze, je bila edina "lunkja" pri modem firmware 0.28.00 ... Lahko sicer upas, da bodo pri iPhone Dev Teamu, ki je avtor yellowsn0w-a, kmalu kaj pogruntali...vendar glede na to, da je preteklo ze kar nekaj casa in na avtorjevem blogu ni prav nic namigovanj, da bi se premikalo kaj v tej smeri, dvomim, da bodo v doglednem casu kaj uspeli narediti...

Tako, da je sedaj EDINA resitev, da si nabavis proxy kartico (xxxSIM)... Ena taih je recimo tale ki stane 30€

http://www.bolha.com/oglas382780651/osta...-v-2-2-1-odklep

ali tale, ki stane 19,90€ >> http://www.bolha.com/oglas382838291/turbo-sim-kartica-za-odklep-iphone-3g-2-2-1-modem-02-30-03


Nimam pa izkusenj s temi karticami... tako da tezko karkoli svetujem...


Marek83
(pionirček)
11.04.09. 10:48
Re: Iphone - problemček

V sredo dobim tole kartico pa bomo vidli, bom napisal kak deluje zadeva, sem klical in deluje vse ok, brezn izgub signala itd. Včasih se zgodi da signal zgubi...

Hvala ti, pa se slišimo ko bom v pogon spravil...

lp


Marek83
(pionirček)
18.04.09. 18:49
Re: Iphone - problemček

Evo mene... Torej včeraj dobil X-SIMCARD in zadevica deluje brezhibno... Ko ga vklopiš iphone trikrat preverja zadevo vmes napiše no sim card, po tem pa deluje kot treba...

Kupil sem tudi invisible SHIELD by ZAGG prav tako fantastična zadeva za zaščito iphona...

Hvala ti za pomoč 10000000000000000x zadeva pa sedaj deluje...


JestAdministrator
(doktor)
19.04.09. 10:50
Re: Iphone - problemček

Za nekatere zaklenjene iPhone 3G (predvsem tiste, kupljene lani proti koncu leta) ki imajo bootloader 5.80 je sedaj mozno narediti "downgrade" modem firmware-a na 02.28.00, da se da potem softversko odklenit...

Vec o tem tukaj >> KLIK ...

kako pa ugotovimo, kateri bootloader imamo pa je razlozeno tukaj:

Za Windows uporabnike >> KLIK
Za MAC OS uporabnike >> KLIK


Marek83
(pionirček)
20.04.09. 07:07
Re: Iphone - problemček

Jutro,

zanima me nalsednje zakaj na iphoneu ne deluje ročna nastavitev omrežja, ker namreč tuš dela dela tudi preko mobitelovega omrežja, in ko nastavim to mi ne da signala? Mogoče kakšna ideja kako bi nastavil na mobitel in bi nato delovalo brez problema?


lp


JestAdministrator
(doktor)
20.04.09. 10:24
Re: Iphone - problemček

Mozno, da je to kaksen problem, povezan z uporabo "proxy" kartice ... Pri navadnem nezaklenjenem iPhone-u ni nobenega problema pri rocni izbiri omrezja...