magorek
(otročiček)
08.08.08. 00:40
iPhone 3G - App store in Cydia

Živjo,

Danes sem dobil nov iPhone ter ga jailbreaku na 2.0. Potem pa sem želel installirati aplikacije pa v Appstoru zahteva username in password? A si moram odpret .mac account, kako installiram programe brez installerja? Zanima me tudi kaj je Cydia saj mi javlja, da moram upgradat iPhone?

Hvala za odgovore,

Lp Miha


JestAdministrator
(doktor)
08.08.08. 07:58
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Za nalaganje aplikacij in iger iz AppStora potrebujes iTunes racun...

Lahko si naredis v SLO AppStore >> http://www.mobile.si/articles/apple-itunes-tudi-v-sloveniji.html vendar za to potrebujes kreditno kartico, pa se vseh programov ni na SLO AppStoru (recimo Shazam ne bos nasel)...

Najbolje oz. priporocljivo je, da si ga naredis v ameriskem iTunesu in sicer s pomocjo navodil na temle linku >> http://blog.techquilla.com/2008/07/21/how-to-create-an-itunes-account-without-a-credit-card/

Potem se s tem prijavis na iTunes v tvojem racunalniku in synhroniziras iPhone... lahko pa tudi username in password vpises na iPhonu, ko te vprasa za ta dva podatka ...

Cydia pa ne jamra, da moras upgrejdat telefon ampak verjetno samo kaksne programe, ki so namesceni preko Cydie ali pa sam Cydia program...


machek
(pionirček)
08.08.08. 08:29
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Hvala sem že aktiviral account.

Zanima me samo še kako je z swirllyem, a ga isto installiraš kot na prejšnjem softwearu? In kje-kako installiram šumnike za slo tipkovnico?

Hvala,

Lp Miha


JestAdministrator
(doktor)
08.08.08. 09:09
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Swirlyja se ni... je pa na avtorjevem blogu oz. forumu napisano, da delajo na tem...

Sumnikov tudi zaenkrat se ni...

Dosedanji popravki so tukaj >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/34230#Post34230 in bom tudi tukaj dalje pisal, ko bodo na voljo novi (sumniki, slo vmesnik,...)


machek
(pionirček)
21.11.08. 10:06
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Živjo,

Mene pa zanima, če ima kdo informacijo, kje bi se dalo dobiti free US iTunes kodo, ker jih ta stran ne nudi več: http://blog.techquilla.com/2008/07/21/how-to-create-an-itunes-account-without-a-credit-card/.

Sicer imam aktiviran SLO iTunes sam gor ni vseh programov, ki bi jih imel!

Lp, Miha


JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 10:43
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Poglej malce nizje po forumu \:\)


Kako kreirati iTunes račun v US iTunes Store-u brez uporabe kreditne kartice...


magorek
(otročiček)
21.11.08. 12:46
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Sem delal po navodilih in, ko pridem do konca mi izpiše, čeprav je za Credit Card označeno NONE, mam pa iTunes 8.0.1:

You did not coplete the entire form. Please enter your credit card number. The credit card expiration date you entered has already passed. Please enter a valid expiration date.

Sm že ene 5x probu pa skos isto piše!

Hvala za pomoč,

Lp, Miha


JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 13:16
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Si se odjavil prej iz SLO racuna iTunes? Si izbral spodaj United States?

Sem maloprej probal in gre skozi...


machek
(pionirček)
21.11.08. 13:18
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Ja sm tud to naredu, tko da ne vem... katere iTunese pa maš, a že tanove?

JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 13:23
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Prejsnjo verzijo... nova je od danes dalje... te se nisem namestil...

machek
(pionirček)
21.11.08. 13:33
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Hmmmm, res čudn, sem zdle še 1x probu pa kr noče! Res ne vem kaj bi lahko blo...

JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 13:39
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Daj mi na PM poslji zeljeno uporabnisko ime, mail naslov in podatke... pa bom probal registrirat in ti sporocim podatke...

JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 13:56
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Zdajle sem probal in vidim, da res isto javi... ocitno so to potem danes oz. celo pred kratkim pokrpali... \:\(

magorek
(otročiček)
21.11.08. 13:59
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Hm, a druge variante pa ni?

JestAdministrator
(doktor)
21.11.08. 14:12
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Je...tista, ki je ze vedno... Kupis preko oglasov en iTunes Gift Card in se s tisto kodo registriras...

Tukaj recimo je eden, ce se ma >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=6426


JestAdministrator
(doktor)
08.12.08. 08:25
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

 Temo začel: Jest
Zdajle sem probal in vidim, da res isto javi... ocitno so to potem danes oz. celo pred kratkim pokrpali... \:\(


Izgleda so spet uredili, da se da narediti account na iTunes brez uproabe kreditne kartice z izbiro "NONE" ...


Mihailovski
(študent)
09.12.08. 02:20
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Malo nas hecajo...

magorek
(otročiček)
16.12.08. 18:04
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Hvala, sem si ga kreiral:)

yidaki
(otročiček)
24.01.09. 01:47
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

kako si si kreiral acount?

JestAdministrator
(doktor)
24.01.09. 11:36
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Par sporocil visje sem ze dal linki >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=35490#Post35490

Kako kreirati iTunes račun v US iTunes Store-u brez uporabe kreditne kartice...


yidaki
(otročiček)
24.01.09. 14:50
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

sem bral tiso varianto z none ampak to ni vec zvedljivo ali pa vsaj neznam.

zelim si na verzijo 2.2 instalirat facebook, da bi lahko dodajal slike kat z iphone pa mi nikakor ne uspe.

a pa zaj ne delajo aplikacije (igre ipd), ki sem jih snel s torenti v itunes jih vidim vse po aplikacijami, če jih dodam na iphone se to tudi zgodi, delujejo pa ne


JestAdministrator
(doktor)
24.01.09. 15:58
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Je izvedljivo... samo TOCNO sledi navodilom... Predvsem je bistven tisti del, od kod zazenes carvonika za dodajanje... Ne smes zagnati normalno... ampak moras najprej izbrati eno aplikacijo in klikniti na gumb BUY APP ... ker drugace ne dobis opcije "NONE" pri kreditnih karticah...

Drugi del pa je tudi povezan s tem, ker moras najprej namestiti vsaj eno aplikacijo preko AppStore-a ...


Mihailovski
(študent)
28.01.09. 20:17
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Cydia bo imela kmalu novo prednost. ;\)

http://news.softpedia.com/news/iPhone-Bluetooth-Transfers-Finally-Possible-Video-102871.shtml

Upam da bom potem lahko iPhone povezal tudi z avtomobilom (s kakšnim car kitom ali garminom).


JestAdministrator
(doktor)
28.01.09. 20:20
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

 Temo začel: Mihailovski


Upam da bom potem lahko iPhone povezal tudi z avtomobilom (s kakšnim car kitom ali garminom).


To lahko ze sedaj naredis ;\) ... Zvocna oprema deluje brez problemov (BT instalacije, BT slusalke,...)


Mihailovski
(študent)
10.02.09. 18:54
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Zdaj komaj našel tole... Ne drži povsem, vsaj v nekateri primerih stvar ne deluje. Zvočna oprema že, ne pa npr. sinhronizacija kontaktov.

JestAdministrator
(doktor)
10.02.09. 23:25
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Zvocna oprema deluje... \:grin ... kar se pa prenosa podatkov tice, pa ze tako vrabci civkajo, da to ne gre... in v nekaterih primerih deluje tudi sinhronizacija kontaktov... Ko sem imel se Parrot CK3400, se je imenik in celo seznam klicanih/zgresenih klicev prenesel v Parrotko ...

edey
(ciciban)
11.02.09. 12:50
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup Iphona. Zdaj pa mam nekaj vprašanj v zvezi z tem. Zanima me prevsem katerega naj kupim navadnega ali 3G? Kakšna je razlima med obema in na kaj morem bit previden pri nakupu, ker mislim kupit rabljenega...

Hvala vsem za info.

lp


aNtRx
(otročiček)
11.02.09. 13:36
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

ne kupuj na bolhi iz anglije al pa kje drugje, ker je veliko nategavščin \:D to bi jst predlagal \:D

edey
(ciciban)
11.02.09. 16:48
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

Logično da ne \:\) Stvar hočem pred nakupom stestirat... Torej katerega mi bolj priporočate, je 3g res tolko boljši?

LP


Mihailovski
(študent)
11.02.09. 18:55
Re: iPhone 3G - App store in Cydia

3G omogoča nekajkrat hitrejši prenos podatkov - torej če boš relativno veliko uporabljal internet (verjetno boš, sicer ne vem zakaj bi kupoval iPhone), je to pomemben podatek. Sploh če si na Mobitelu, ki ima precej visoko pokritost s signalom 3,5G.

Druga prednost je GPS, kar je dobro recimo za geotaganje fotk in hojo po mestu, ta trenutek pa še ne more služiti kot nadomestilo za razne Garmine in TomTome in integrirane GPS sisteme v avtu. Čeprav naj bi se to 20. februarja spremenilo.

Pri 3G je nekoliko boljša baterija (čeprav 3G pokuri več energije in se to najmanj skompenzira), imaš model z 16 GB pomnilnika, to pa je že skoraj to.