JestAdministrator
(doktor)
27.07.08. 20:59
iPhone popravki - za FW 2.0

Popravki za iPhone 2.0.x preko Installerja (avtor: MitjaP)

Ce imate na iPhone vsaj verzijo 2.0.1, imate po vsej verjetno Installer ze namescen na iPhonu. Preko njega si lahko na bolj enostaven nacin namestite popravke za boljse delovanje iPhona tz verzijo 2.0 ...

Nekateri popravki so placljivi... Preverite v Installerju pri opisu posemeznega programa...

1. korak
Na iPhonu poiscite ikono Installerja (izgled ikone je odvisen od tega, katero temo imate namesceno)




2. korak
Izberite ikono Sources, da bi dodali vir za dodajanje slovenskih dodatkov in popravkov.



3. korak
Kliknite na ikono EDIT




4. korak
Odpre se ekran za vpis naslova vira.




5. korak
V polje vpišite naslov http://iphone.slovenskipaket.info ...




6. korak
Pocakajte, da se vir osvezi. To vidite, ko se v spodnjem desnem kotu pri TASKS vidi stevilo opravil, ki se trenutno izvajajo ...




7. korak
Če se takoj ne pojavi ime vira, lahko z iokono v zgornjem desnem kotu se enkrat osvezite vir ...




8. korak
Ce sedaj izberete "Categories" bi se morali v seznamu pojaviti dve novi kategoriji... "Slovenska ozadja" in "Slovenski paket". Naslovov pomoje ni ptorebno psoebej opisat ... \:\) ...




9. korak
Ce zelite dodati kaksno ozadje, izberite "Slovenska ozadja", ce pa zelite dodati oziroma namestiti kaksen dodatek ali popravek pa izerite "Slovenski paket"



10. korak
Seznam ze namescenih dodatkov najdete po kategorijo Installed Packages ...





Posamezni dodatki so:


Tipkovnica - doda možnost vnosa crk Č in Đ - slednja pod črko Z, poslovenjeno tipkovnico in slovenski nabor domen





Prikaz številk - popravek za pravilen prikaz telefonskih številk






Slovenski logotipi - logotipi treh največjih GSM operaterjev, popravljena napaka, ki je odstranila možnost nastavljanja EDGE/3G podatkovnega dostopa v Nastavitvah/Settings in izključitev obvestil o preusmeritvi

Si.mobil:



Mobitel:



Tušmobil:




Nastavitve GPRS/EDGE


Obvestilo o preusmeritvah





Črkovalnik - odstranitev angleškega črkovalnika brez namestitve slovenskega črkovalnika. To pomeni, da ne bo več tistega - včasih -nadležnega ponujanja besed iz slovarja ...






Seznam besed - odstranitev baze besed vnesenih s strani uporabnika, ki jih za osnovo uporablja črkovalnik - gre za bazo besed, kjer so vpisana tudi vsa vaša gesla in drugi občutljivi podatki - vsaka namestitev ali ponovna namestitev tega dodatka ponovno izbriše datoteko




Slovenske pisave - popravljeni pisavi za Beležnico/Notes, da bodo ščćžđ izgledali, kot morajo







27 ozadij s slovenskimi motivi - sedaj z možnostjo odstranitve in izbire posameznega ozadja. Ozadja nastavite preko Settings >> Wallpaper ...






























**************************************************

Če si popravke raje nameščate ročno, so tukaj še stara navodila \:\)

Pravilen prikaz telefonskih stevilk za FW 2.0





Prilozeno datoteko razpakirajte in sledite navodilom v datoteki preberi.txt

Navodila:
Za ta poseg potrebujete namescen OpenSSH (namestite ga lahko preko Cydia). S pomocjo SSH klienta (Transmit na MACu ali WinSCP na Windowsih) prekopirajte prilozeni dve datoteki na ustrezna mesta... (prej si naredite backup originalnih datotek - lahko le preimenujete tiste na iPhonu tako, da jim dodate recimo koncnico .backup ali .original)

- v mapi /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats zamenjajte datoteko UIPhoneFormats.plist s to, ki je v zipu.

- v mapi /System/Library/PrivateFrameworks/AppSupport.framework pa zamenjajte datoteko PhoneNumberTemplates.plist




prgrmr
(otročiček)
28.07.08. 09:15
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Mimogrede, kaj pa pravilen prikaz številk stacionarne IP-telefonije (T-2, Siol...), npr. "(0599) ## ###"?

JestAdministrator
(doktor)
28.07.08. 09:20
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

upostevano je (059#) ###-###

prgrmr
(otročiček)
28.07.08. 10:16
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Samo tu je ena cifra preveč. Na koncu bi moralo biti ## ###.

McChrist
(otročiček)
28.07.08. 12:38
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Najlepsa hvala, za tole!
Preverjeno, deluje brezhibno ;\) (nisem pa preverjal za SIOL,T2... številke - itak mi ni toliko pomembno).
Hvala se enkrat!

Pa se tole, sprobal sem tudi, ce deluje popravek za Call Forwarding Active (da se ga znebim pri klicu), kateri je opisan in prilozen pod temo za nadgradnjo 1.1.3/1.1.4 verzijo Firmware-a. Samo sporocam, da tudi to deluje \:\)


JestAdministrator
(doktor)
28.07.08. 15:24
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

 Temo začel: prgrmr
Samo tu je ena cifra preveč. Na koncu bi moralo biti ## ###.


Popravljeno... je v istem sporocilu spremenjena datoteka UIPhoneFormats.plist ...


AVTOBUS
(otročiček)
28.07.08. 15:44
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

fantje kako povežem iphona z mac-om? Imam naložen openSSH in Transmit na mac-u. Pogledal sem IP telefona ( povezan na Wlan) pa mi zavrača. Imam iphon 2.0
thx
m


JestAdministrator
(doktor)
28.07.08. 15:56
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Vpises podatke in se povezes...



AVTOBUS
(otročiček)
28.07.08. 15:58
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

je kakšen pass od root-a?

JestAdministrator
(doktor)
28.07.08. 16:02
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Seveda... standarden, ki je enak ze skoraj od vsega zacetka \:\) ...

in sicer je "alpine" ...


McChrist
(otročiček)
31.07.08. 15:11
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Zanima me se, kako se spremeni logo od operaterja (v verziji 1.1.4 je bil popravek) - Mobitel.
Hvala v naprej.


JestAdministrator
(doktor)
31.07.08. 15:26
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Logotipi operaterja - Mobitel, Si.mobil

S pomocjo navodil na naslednji strani se naredi "paketek", ki ga je potrebno rocno skopirat na iPhone in izvesti ukaze preko Terminala...



Na forumu jabuk.si pa je uporabnik tadelv pripravil ze datoteko za Mobitel in uporabnik mescaline9 za Si.mobil

Mobitel:
KLIK za download
NAVODILA PRILOZENA V ZIP-u!


Si.mobil:
KLIK za download

- Odstrani "Call Forwarding Active" sporočilo
- Doda logotipe Simobil namesto SI Voda....
- Vpiše EDGE podatke (APN, uname, pass)
NAVODILA PRILOZENA V ZIP-u!








McChrist
(otročiček)
31.07.08. 15:35
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Tole je bil pa expresni odgovor!!! \:\)
najlepša hvala, bom sprobal in javim \:\) (čeprav ne dvomim o delovanju)


JestAdministrator
(doktor)
31.07.08. 15:38
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Deluje BP ;\)



McChrist
(otročiček)
01.08.08. 12:40
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Imam težavico in sicer sem skopiral Folder Mobitel.bundle na mesto, kjer piše (/Systems/Library/Carrier Bundles/), vendar mi ne pokaže novega logota od Mobitela?
Sem tudi restartal iPhone, vendar ni sprememb.
Sem pa Windows user \:\) in delam preko WinSCP-ja (do zdaj je vse šlo tako kot mora, tole pa ne gre \:\(


JestAdministrator
(doktor)
01.08.08. 13:12
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Pa si naredil tudi ostale zadeve, kot pise v navodilih?

Welcome to your Readme for installing your custom carrier bundle

1. Install the carrier bundle

Connect to your iPhone with SFTP: Cyberduck (free), Transmit (commercial), Fugu (free) on a Mac or WinSCP (free) on Windows. Goto to directory:

/Systems/Library/Carrier Bundles/

Copy your carrier bundle Mobitel.bundle from your PC into the directory on the iPhone.

IMPORTANT: If you are on an Apple supported carrier with a regular (non-iPhone) contract, locate the symlink 29341 (looks like a folder) and delete it.

Disconnect and qiut the SFTP application.


2. Create the symlink.

Open Terminal (Mac) or Putty (Windows) and connect to iPhone with SSH, type:

ssh -l root 192.168.1.230

replacing 192.168.1.230 with your iPhones IP number, then type:

cd /System/Library/Carrier\ Bundles

and hit return. After switching to the right directory create the symlink. Type:

ln -s Mobitel.bundle 29341

and hit return. Quit the SSH session.


3. Do the simcard-shuffle once to make the new carrier bundle and symlink work.

While the iPhone is on, get out your private simcard, ok the iPhones message saying that no simcard is inserted. Insert another simcard, best would be the AT&T simcard that came with the iPhone.

Shut down the iPhone: Hold Sleep/Start button until you see the red slider. Pull it to shut down.

Start the iPhone: Press the Start/Sleep button.

Switch simcards again. This time insert your private simcard.

Shut down and start the iPhone once again.

The simcard.-shuffle has only to be done once you copied a new carrier bundle for a new simcard.

Enjoy your iphone, now with a custom carrier bundle.

Best, volkspost.



JestAdministrator
(doktor)
02.08.08. 13:26
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

 Temo začel: McChrist
Imam težavico in sicer sem skopiral Folder Mobitel.bundle na mesto, kjer piše (/Systems/Library/Carrier Bundles/), vendar mi ne pokaže novega logota od Mobitela?
Sem tudi restartal iPhone, vendar ni sprememb.
Sem pa Windows user \:\) in delam preko WinSCP-ja (do zdaj je vse šlo tako kot mora, tole pa ne gre \:\(


Si ustimal potem tole? \:\/


McChrist
(otročiček)
03.08.08. 04:29
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Nisem imel časa do zdajle \:\)
Sem ponovil celoten postopek in sledil navodilom - sedaj deluje \:D
Hvala še enkrat, za tvojo pomoč ;\)


JestAdministrator
(doktor)
09.08.08. 13:13
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Popravki delujejo tudi na firmware 2.0.1 ...

JestAdministrator
(doktor)
16.08.08. 12:32
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Posodobljen vodic za namestitev popravkov preko Installerja (glej prvo sporocilo) ...

Mihailovski
(študent)
17.08.08. 19:37
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Hvala Jest, radi te imamo. ;\)

tass
(otročiček)
17.08.08. 21:31
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Jest, katero temo imaš installirano to? Zgleda kul!

JestAdministrator
(doktor)
17.08.08. 21:33
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

Buuf2 ...

tass
(otročiček)
17.08.08. 23:13
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

hvala, huda je res!

Hulko
(otročiček)
18.08.08. 16:21
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Živjo,
kaj pa če je "še" verzija 2.0. Kje do installerja?

Hvala


JestAdministrator
(doktor)
18.08.08. 18:06
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Najbolje je nadgradit na 2.0.1 ... ker so odpravili nekatere napakice... predvsem so popravili pocasnost...

Za rocno instaliranje na 2.0 pa je tukaj link >> http://www.installerapps.com/2008/08/04/download-installer-4-beta/


prgrmr
(otročiček)
26.08.08. 22:53
Re: iPhone popravki - za FW 2.0 in iPhone 3G

 Temo začel: Jest
Popravljeno... je v istem sporocilu spremenjena datoteka UIPhoneFormats.plist ...


Ker v telefonskih številkah ne želim videti črtic, ampak raje presledke (tako je tudi običajno pri zapisu telefonskih številk v Sloveniji), sem si drznil malo popraviti to datoteko. Če ima še kdo takšne želje kot jaz ;\) ... prilagam.


dejan t
(otročiček)
22.09.08. 21:39
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

**************************************************

Če si popravke raje nameščate ročno, so tukaj še stara navodila \:\)

Pravilen prikaz telefonskih stevilk za FW 2.0





Prilozeno datoteko razpakirajte in sledite navodilom v datoteki preberi.txt

Navodila:
Za ta poseg potrebujete namescen OpenSSH (namestite ga lahko preko Cydia). S pomocjo SSH klienta (Transmit na MACu ali WinSCP na Windowsih) prekopirajte prilozeni dve datoteki na ustrezna mesta... (prej si naredite backup originalnih datotek - lahko le preimenujete tiste na iPhonu tako, da jim dodate recimo koncnico .backup ali .original)

- v mapi /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats zamenjajte datoteko UIPhoneFormats.plist s to, ki je v zipu.

- v mapi /System/Library/PrivateFrameworks/AppSupport.framework pa zamenjajte datoteko PhoneNumberTemplates.plist


[/quote]

Zakaj meni na fw 2.1 ne deluje pravilen prikaz stevilk, sem zamenjal obe datoteki kot pise, pa nic.

LP,dejan


JestAdministrator
(doktor)
22.09.08. 21:57
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Zato, ker so nekaj spremenili... in zaenkrat tale porpavek ne deluje tako, kot bi moral...

Obeh datotek sploh nimas... razen ce si ze preko Installerja namestil popravek...

Deluje prikaz iz imenika... ne deluje pa formatiranje stevilk ...


Mihailovski
(študent)
23.09.08. 02:02
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

iPhoni 3G iz Italije imajo že nameščen FW 2.1, zunaj je že tudi iTunes 8 in zanima me, ali že obstajajo navodila za Jailbreak te kombinacije, če se seveda to sploh že da.

JestAdministrator
(doktor)
23.09.08. 07:18
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Da se... vendar je postopek malo bolj zapleten... oziroma se lahko razlikuje od primera do primera...zato tudi se nisem naredil vodica ...

Na hitro pa gre nekako takole:

Najprej s pomocjo QuickPwn jailbreakamo FW 2.1 na iPhone 3G iz Italije (WIN ali MAC)... potem pa nalozimo custom firmware preko iTunes tako,d a ga enostavno priklopimo in nalozimo ... Custom firmware si naredimo lahko s pomocjo Pwnage Toola na MAC... za Windows pa do sedaj se ni verzije (WinPwn) s katero bi lahko naredili custom firmware...

Lahko ap uporabis custom firmware, ki sem ga pripravil in se nahaja tukaj:

Custom FW 2.1 za iPhone prve generacije (stari) >> iPhone1,1_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw.zip

Custom FW 2.1 za iPhone 3G iz ITA >> iPhone1,2_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw.zip


Mihailovski
(študent)
23.09.08. 18:52
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Thanks, sem mislil da so kake težave z iT 8. Bomo poskusili. ;\)

Kaj pa narediš, če se kje zatakne?


zoran25
(otročiček)
28.09.08. 20:01
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Jest,

a poznaš kak program podoben Intelliscreen ali pa Kate. V bistvu, da lahko imaš podatke na locked screen (koledar itd..).

Ta dva sta fajn samo je cena kr visoka.


JestAdministrator
(doktor)
28.09.08. 21:09
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Poznam samo ta dva...

Mihailovski
(študent)
29.09.08. 00:48
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Ko smo že pri ceni... Kolikšen delež pokasira Apple?

JestAdministrator
(doktor)
29.09.08. 07:26
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

V tem primeru niti centa \:\) ... Ker so zadeve na voljo samo preko Cydie... in ne preko AppStore-a ...

zoran25
(otročiček)
23.11.08. 23:00
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Lep pozdrav,

kaj na 2.2 slovenski paket ne dela? Mi ne pokaze v installeru ko dodam source ?


JestAdministrator
(doktor)
23.11.08. 23:22
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Nekaj dela... ampak ne vse...

Zaenkrat recimo prikaz iz imenika se ne dela... dela pa slovenski vmesnik in logotipi ...

Je pa na voljo pomoje samo preko Cydie... z naslovom http://mitjap.homeip.net


machek
(pionirček)
24.11.08. 08:52
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Za FW2.2 rabim nove iTunese? In kako bo s swirlijem, a ga je treba še 1x kupit?

Hvala, lp


JestAdministrator
(doktor)
24.11.08. 11:36
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Tako je... iTunes je treba nadgradit... Swirly pa je vezan na serijsko stevilko in dela tudi na 2.2 (je ze nova verzija na voljo) ...

Ne delajo pa zaenkrat popravki za prikaz stevilke iz imenika...zato svetujem, da se pocaka z nadgradnjo...


machek
(pionirček)
24.11.08. 12:13
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Ok hvala, bom počaku

tass
(otročiček)
24.11.08. 22:17
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

aha, se pravi da tudi če prek ssh-ja zamenjamo file ne deluje?

pa zanima me še kako je z mobileinstallation fileom, je isti kot za 2.1 al je kaj novega potrebno posneti? hvala


JestAdministrator
(doktor)
25.11.08. 07:30
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Je ze nekdo z jabuk.si foruma naredil nove datoteke, ki jih je treba s pomocjo SSH posneti na telefon ... >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=6533

mobileinstallation pa deluje...


Mihailovski
(študent)
30.11.08. 01:46
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Jaz sem se odločil, da ga zaenkrat ne bom jailbreakal in vsako številko dvakrat shranim, kar je sicer nadležno, ampak se mi zdi, da mi telefon precej hitreje deluje, kot jailbreakan.

No, različice 2.2 pač nisem probal jailbreakati, tako da težko sodim, ali je za pohitritev "kriv" jailbreak ali nova verzija FW.


magorek
(otročiček)
02.12.08. 09:33
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Ali se zdj že da v slovenskem paketu dobiti popravek za prikaz telefonskih številk pri FW 2.2, ali še vedno samo čez SSH?

Tnx, Miha


JestAdministrator
(doktor)
02.12.08. 10:28
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Je ze na Cydii ... >> Slovenski paket ..

magorek
(otročiček)
03.12.08. 10:37
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Tnx bom probu!
Sam še 1 vprašanje, a si ti mogoče kr CustomIPSW restore, čez iTunese inštaliru al si z pwnage-om ves postopek! Pa kje bi se dobil CustomIPSW file, če gre?

LP, Miha


JestAdministrator
(doktor)
03.12.08. 10:46
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Jest sem najprej custom FW dal gor... potem pa sem videl, da ta ne nadgradi modem firmware... in ker je na tistih iz ITA vseeno, ce se nadgradi modem firmware, sem potem uradno nadgradil preko iTunes in samo s QuickPwn jailbreakal...

Custom FW pa sem ze dal na en drug forum... bom dal se semle...


JestAdministrator
(doktor)
03.12.08. 10:49
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Evo... >> KLIK

magorek
(otročiček)
03.12.08. 10:49
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Super, dodaj sam link potem prosim pa da jst to upgradam:)

Hvala


magorek
(otročiček)
03.12.08. 10:50
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Uff, hitrost;)

Tnx


Mihailovski
(študent)
09.12.08. 02:25
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Pa saj je en post više dodal link?

JestAdministrator
(doktor)
09.12.08. 07:35
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Ce pogledas cas oddaje posta, bos videl, da sva bila v isti minuti \:\) ... in ko je pisal, se ni videl mojega odgovora ...

Mihailovski
(študent)
15.12.08. 23:41
Re: iPhone popravki - za FW 2.0

Aja, zdaj mi je jasno. ;\)

Mimogrede, fajn bi bilo, če bi tudi forumi opozarjali, da nekdo pravkar piše v isto temo, kot to znajo odjemalci za IM.