JestAdministrator
(doktor)
17.02.08. 22:16
iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Ker je vse vec vprašanj na to temo in ker je sedaj postopek nadgradnje, odklepa, aktivacije in jailbreaka otročje enostaven, bom tukaj napisal nekaj osnovnih napotkov, kaj storiti, ko prinesete domov novega (ali rabljenega) iPhone-a, ki je bodisi zaklenjen ali pa ni nadgrajen na zadnjo verzijo...

Opisani postopek velja, če to delate s pomočjo računalnika, ki ima nameščen MAC OS. Za Windows so zadeve podobne, vendar se lahko v kakšni podrobnosti razlikujejo...

Nadgradnja na različico 1.1.3/1.1.4

1. Če še nimate programa iTunes, si ga snemite iz naslova http://www.apple.com/itunes in ga namestite na vaš računalnik

2. Priklopite iPhone preko priloženega kabla na računalnik in počakajte, da ga iTunes zazna



3. Iz Applove strani si snamite ROM datoteko:

1.1.3 >> http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...93_Restore.ipsw

1.1.4 >> http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...02_Restore.ipsw

Kliknite v programu iTunes na gumb Alt+Restore (oz. Shift+Restore na Windows OS) in s tem restorajte svojega iPhone-a na verzijo 1.1.3 / 1.1.4.

4. Počakajte, da se izvede nadgradnja in po končanem postopku je pred vami zaklenjen in neaktiviran iPhone z verzijo 1.1.3 / 1.1.4.

Aktivacija, odklep in "jailbreak" pravkar nadgrajenega iPhona

5. Dodatek: Vse verzije (MAC OS in Windows) programa ZiPhone si lahko pretocite iz naslova http://www.ziphone.org oz. direktno iz http://www.downloadziphone.org ... tam sta na voljo verzija za Windows OS in MAC OS...

6. Program zaženite, iphone imejte seveda priključen preko USB kabla in izberite ustrezne možnosti v programu:



iPhone se postavi v način za restore in začne se postopek ... Na iPhonu boste videli, kako se ukazi izvajajo in na črnem ozadju bo v terminalskem načinu besedilo "letelo" preko zaslona \:\) ... Čez nekaj minut je postopek končan, iPhone se ponovno zažene in pred vami bi moral biti iPhone nagrrajen na različico 1.1.3 ki je aktiviran, odklenjen in jailbreakan, skripta, ki se izvede pa uredit tudi določene zadeve, ki bi jih drugače morali samo narediti (Youtube fix,...).

Sedaj če je šlo vse po načrtih, lahko iPhone začnete uporabljati... je pa priporočljivo narediti še nekaj popravkov oz. prilagoditev... Te bom opisal v nadaljevanju.

Popravki in prilagoditve, ki vam bodo olajšali delo z iPhonom

Novo!:
Za lazje namescanje popravkov je mozno vse popravke namestiti tudi kar preko Installerja (veliko lazji in bolj uporabniku prijazen nacin). Postopek je opisan v nadaljevanju, lahko pa do tega postopka prides direktno s klikom tukaj >> Namescanje porpavkov s pomocjo Installerja


Na koncu tega sporočila boste našli vse potrebne zadeve ki jih morate skopirati preko protokola SSH v vaš iPhone. Za ta postopek morate najprej na iPhonu preko Installerja namestiti nekaj zadev, potrebujete pa tudi WiFi povezavo.

1. Na iPhonu zaženite program Installer in v sekciji System izberite in namestite BSD Subsystem in OpenSSH. To je predpogoj, da se lahko preko SSH oz. SCP klienta povežete na vaš iPhone. Ko bosta ti dve zadevi nameščeni, zaženite program za povezavo. Jaz sem na MAC OSu izbral program Transmit, ki izgleda nekako takole:



Lahko seveda uproabite katerikoli SCP klient... Za MAC OS je to recimo CyberDuck ali Fugu, za windows pa recimo WinSCP ... Vsi programi delujejo na podoben način, opisani postopek pa bo za program Transmit na MAC OS.

Za povezavo potrebujete IP naslov vašega iPhona, ki mora biti povezan preko WiFi omrežja in mora biti dosegljiv... Na iPhonu najprej izklopite funkcijo samodejnega zaklepanja (Auto-Lock) ker se bo drugače po določenem času povezava prekinila, ko se bo iPhone zaklenil. To storite tako,d a na iPhonu kliknete oz. tapnete ikono Settings innato izberete General in nato še Auto-Lock. Izberite opcijo "Never" ter zapustite ekran



IP na iPhone najdete tako, da tapnete ikono Settings, nato Wi-Fi in v vaši omrežni povezavi kliknite na modro puščico na desni



V polju IP adress dobite vašo IP številko, ki jo boste potrebovali za povezavo z iphonom...



Sedaj lahko zaženemo program Transmit, ki ga bomo uproabili za povezavo.



- V polje Nickname vpišemo karkoli. Jaz sem vpisal kar iPhone;
- V polje Server vpišemo IP naslov, ki smo ga v prejšnjem koraku dobili;
- V polje Username vpišemo root;
- V polje Password pa vpišemo alpine.

Sedaj lahko kliknemo na gumb Save in nastavitev se nam shrani za uporabo. Kliknemo na novo ustvarjeno povezavo iPhone in če se prvič povezujete, lahko poksus traja malce dlje (tudi do 30 ali celo 45 sekund)... Po uspešni povezavi bi se moralo pokazati nekaj podobnega spodnji sliki:



Sedaj smo povezani na iPhone in lahko preidemo na naslednji korak, kjer bomo na iPhone kopirali nekaj datotek...

Najprej si snamite datoteko Popravki-iphone-1.1.3-v2.zip in jo razpakirajte nekam na svoj disk. Struktura map v zip arhivu je taka, kot mora biti tudi na iPhone-u, kar pomeni, da je mapa v kateri se nahaja datoteka določenega popravka, poimenovana tako, kot je poimenovana mapa na iPhonu, kamor je potrebno kopirati datoteko ali datoteke.
Vedno pred kopiranjem naredite varnostne kopije datotek, ki jih prepisujete, da lahko v primeru, da gre kaj narobe, povrnete prejšnje stanje. Jaz si jih ponavadi skopiram iz iphona na svoj disk, obenem pa še preimenujem datoteko na iPhonu tako,d a ji dodam končnico .bak ... Vedno preverite tudi pravice originalne datoteke, ki jo prepisujete in kopiranim datotekam postavite enake pravice . To v programu Transmit storite tako,d a z desnim klikom na datoteko izberete ukaz Get Info in spodaj preverite pravice



Predvsem je to pomembno pri datoteki AppSupport!

Popravek za pravilen prikaz telefonskih številk v imeniku in prikaz imena pri dohodnem klicu ali SMSu

Na iPhonu najprej pojdite čisto do vrha filesistema. To storite tako, da tam, kjer ponavadi po uspešni povezavi piše "root" izberemo puščici na desni in izberemo znak "/"



Na koncu mora izgledati nekako takole:



Sedaj gremo v mapo /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ in tja skopiramo datoteki AppSupport in AppSupport.original in prepisemo obstojece datoteke...

V mapi /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ustvarimo novo mapo Support in vanjo skopiramo datoteki PhoneNumber.dylib in PhoneNumberTemplates.txt

V mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ skopiramo datoteko UIPhoneFormats.plist

Ostali popravki oz. dodatki (SLO slovar, SLO fonti in SLO tipkovnica)

Po želji lahko dodamo še SLO tipkovnico, pisave s popravljenimi šumniki in slovar, ki nam pomaga pri vnosu besedil. Za vse tri dodatke se lahko zahvalimo Mitji Podpečanu iz portala jabuk.si ... Navodila so podobna kot urejanje prikaza številk (imena map v zip arhivu ustrezajo mapam kamor je potrebno to na iphonu kopirati), podrobnejša navodila pa lahko dobite tukaj (klikni na opis):
- SLO slovar
- SLO tipkovnica in SLO pisave

Vsi ti dodatki so brezplačni za nekomercialno rabo!


Programi in popravki, ki jih namestite preko Installerja

Preko Installerja je priporočljivo namestiti naslednje programe oz. popravke:


  • Community sources - doda več preverjenih sourcov, iz katerih potem "vleče" seznam programov.
  • kb2 - je en popravek, ki na iPhonu v meniju Settings > General > Keyboard doda opcijo, da lahko izključimo delovanje slovarja. Nahaja se pod Tweaks (1.1.1) - naj vas ne zavede tisto 1.1.1, deluje odlično tudi na 1.1.2 in 1.1.3
  • YouTube activation - v primeru, da vam ob zagonu aplikacije Youtube javi, da se morate najprej povezati preko iTunes in iPhone aktivirati, zaženite tale popravek in potem restartajte iPhone. Včasih je to potrebno narediti dvakrat (še enkrat deinstalirati in še enkrat instalirati - zakaj je tako... nevem :))
  • BossTool - se pojavi šele po dodajanju Community sources in tako še Boss sources. služi pa temu, da lahko na sistemski particiji naredimo prostor tako, da aplikacije, fonte in zvonjenja premakne na "media" particijo.
  • SIMPort - je aplikacija za prepis imenika iz SIM kartice v pomnilnik telefona.



Če bo zanimanje bom če bom našel toliko časa ;\) ) naredil še enkrat seznam aplikacij, ki so na voljo preko Installerja s kratkim opisom ...


Feren
(ciciban)
17.02.08. 23:04
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Pohvale vredno \:clap , sedaj si ga lahko z lahkoto sam odklenem, le iPhone moram še kupiti \:grin

JestAdministrator
(doktor)
18.02.08. 19:47
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Odstranitev sporočila "Call forwarding active"

Če še koga moti obvestilo "Call Forwarding Active" na iphonu, ko kliče kam, je tukaj popravek...

Na iPhone se povežete preko SSH (Transmit)

Datoteko carrier.plist, ki je prilozena temu sporočilu spodaj skopirajte v mapo /System/Library/Carrier Bundles/Unknown.bundle

Potem rebootajte iPhone in sporočilo naj se ne bi več pojavljalo...

Zamarsikoga lažji način pa je, da preko Installerja dodate source http://www.sendowski.de/iphone in ptoem pod Tweaks (1.1.3) najdete program ForwardMSGFix 1.1.3 (za 1.1.1. in 1.1.2 so tudi v ustreznih mapah Tweaks (1.1.x)) ...




Tomba
(otročiček)
18.02.08. 21:34
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

\:clap \:clap \:clap \:clap

opty
(otročiček)
20.02.08. 01:28
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Jest, kako lahko spremenim default geslo za OpenSSH.
Uporabljam WinSCP pa mi ni najbolj jasno kako naj bi to naredil, prebrskal sem že kar nekaj virov pa vendar ni ravno jasnega postopka.

Če poizkusim preko terminalskega okna v WinSCP mi recimo Iphone ne odgovarja...

hvala


JestAdministrator
(doktor)
20.02.08. 07:48
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Zakaj pa bi spreminjal geslo? S tem bodo lahko tezave...vsaj tako pise pri namestitvi BSD subsystema... Vsaj pri 1.1.3 so lahko problemi...

http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?p=230671

Drugace pa je nekaj na to temo napisano tukaj:
http://blog.psmxy.org/pkg-info/openssh/
http://www.modmyifone.com/forums/showthread.php?t=1865
http://www.tuaw.com/2007/07/23/ssh-on-iphone/
http://gizmodo.com/gadgets/guide/short-and-sweet-ssh-guide-for-the-iphone-300323.php

Changing your password:
If you enable SSH on your phone, you should change the password from "dottie" as soon as possible, otherwise people can easily get into your phone and find out what horrible, horrible taste in music you have.

Just log in to your iPhone, then type "passwd". You'll be prompted to enter in the new password. Thanks Premek, I didn't know it was installed!


http://www.myiphoneunlocker.com/guides/change-ssh-password

Change SSH Password

* SSH into the phone using a the terminal on Mac or use PuTTY on a PC.
* Type "ssh *IP.ADDRESS* -l root"
* login with the password of "dottie".
* Type "passwd" enter a password over 5 characters long, done.




Mihailovski
(študent)
20.02.08. 21:15
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Svaka čast, tole si odlično spisal!

Mimogrede, a je že kaj bolj točno znanega, kdaj bo Apple objavil SDK?


JestAdministrator
(doktor)
20.02.08. 21:30
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Mislim, da je bilo receno za konec februarja... te dni enkrat \:\) ...

Bomo videli, kako bo...


opty
(otročiček)
22.02.08. 08:26
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Jest zamenjal bi geslo ravno iz razloga opisanega v stavku katerega tudi sam citiraš;)
Ne bi se rad znašel na nekem wifi-ju in zraven mene kakšen mulc ki bi se zabaval skočit v moj Iphone z default geslom in mi šarat po sistemu...

Bom poizkusil z Putty-em, hvala.

p.s. vem pa da so težave na 1.1.3 s tem tako da sem sedaj v dilemi, ker sem na 1.1.2...

- ali menjam geslo in sem "bolj varen" in nimam 1.1.3 verzije
- ali naredim upgrade na 1.1.3 in sem "manj varen";)


JestAdministrator
(doktor)
22.02.08. 09:01
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Mislim, da je tako malo moznosti... da se ni za bat \:\) ...
Morebitni hackerček mora vedeti tvojo IP številko...

Sicer pa izklopis SSH, ko ga ne rabis in je problem rešen...


JestAdministrator
(doktor)
22.02.08. 10:58
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Ureditev delovanja klienta za IM (Apollo) na verziji 1.1.3

Na 1.1.3 očitno ne deluje program za IM (MSN, ICQ, Google Talk, AIM,...)

Če imate probleme s prijavo, naredite naslednje:

1. Z SSH programom (MAC = Transmit, Windows = WinSCP) se logirajte v iPhone (postopek je opisan že v drugih sporočilih)

2. V mapi "etc", ki se nahaja na root-u, poiščite datoteko hosts in si jo shranite k sebi na računalnik (lahko jo tudi urejate direktno na iPhonu, vendar je bolje, da si prej naredite varnsotno kopijo)

3. Na koncu datoteke dodajte naslednje:

64.12.161.185 login.oscar.aol.com
64.12.161.185 login.messaging.aol.com
65.54.239.140 messenger.hotmail.com
65.54.239.140 dp.msnmessenger.akadns.net
65.54.179.216 nexus.passport.com
65.54.179.216 nexus.passport.com.nsatc.net
65.54.183.203 login.live.com
65.54.183.203 login.live.com.nsatc.net
65.55.128.48 spaces.live.com
209.85.163.125 talk.google.com
209.85.163.125 talk.l.google.com



Po tem naj bi Appolo deloval... probat moram pa, če isto velja tudi za program Mobile Chat (oz. samo Chat, kot piše na ikonici) ...

EDIT: deluje tudi z Mobile Chat ... Edino že znan problem je očitno z MSN nicki, ki uproabljajo mail @msn.com ... S tem mi ne deluje (to mi ne deluje recimo tudi na Nokii, na PCju pa brez problema...)...


Ma®ke©
(otročiček)
22.02.08. 19:06
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Mene pa nekaj zanima. Uporabljal sem verzijo 1.0.2 in sem jo nadgradil na 1.1.3 in uporabil ZiPhone. Po uspešnem vnosu PIN kode in testnem telefoniranju in pisanju SMSa pa sem v iTunes opazil, da imam zasedenega 1,58GB (Other) Predvidevam, da so to ostali MP3 itd. še od prejšnje verzije. Na mojo žalost pa sem na koncu ugotovil še, da telefon ni JaillBreak-an. Kaj lahko naredim sedaj???

Prosim za pomoč.


JestAdministrator
(doktor)
22.02.08. 19:46
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Ponovis vajo ... \:p

Najbolje pa je, ce ga na 1.1.3 spravis preko gumba SHIFT+RESTORE ... da ti vse zbrise ... Ker Upgrade ti nadgradi in vecino zadev ostane gor...


Ma®ke©
(otročiček)
23.02.08. 10:04
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Shift+Restore v iTunes? Torej v iTunes kliknem na moj iPhone, Potem pa kar na začetnem oknu pritisnem Shift in kliknem na gumb Restore? Kaj pa če mi restore ne ponudi? Nisem še sicer probal ker sem na šihtu, ampak če se prav spomnim imam da gumbek siv :S torej onemogočen. No bom poskusil pa javim. Upam, da bom uspel rešit zadevo. Zakaj pa mi telefona ni JaillBreak-alo?

JestAdministrator
(doktor)
23.02.08. 12:35
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Mora biti "clickable"...

S kombinacijo SHIFT+RESTORE se odpre dodatno okno, kjer potem izberes verzijo 1.1.3 ... (ce je nimas, si jo prej snami iz http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...93_Restore.ipsw ...)


opty
(otročiček)
23.02.08. 13:01
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

No imaš prav možnosti so sicer res majhne, sicer si bolj predstavljam da se ta možnost poveča v kolikor se slučajno znajdeš na kakšnem "domačem" wifiju;)

Izklop SSH-ja bo kar prava izbira, ampak opažam da nikjer ne morem v samo aplikacijo, ker ni nikjer ikone (za IWorld recimo je..)
Predpostavljam da je to zato ker nimam še aplikacije tipo Summerboard, ki omogoča več ekranov?

zadnji "prostorček" na home ekranu je sicer še prazen...


JestAdministrator
(doktor)
23.02.08. 13:18
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Ne rabis vec SummerBoard... ker ze sam OS omogoca vec ekranov... Vsaj od verzije 1.1.2 dalje sem siguren da je tako...

Namestis si aplikacijo BossPrefs in lahko izkljucis posamezne servise...

Prav tako je podbna aplikacija Services ...


opty
(otročiček)
23.02.08. 18:36
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

ali nima več ekranov verzija 1.1.3 kjer ikonce "wigglajo";)
in s tem lahko ponastaviš vrstni red?
na svoji 1.1.2 te opcije ne vidim...


JestAdministrator
(doktor)
23.02.08. 19:03
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

nalozit moras toliko programov, da jih je vec kot za en ekran... potem se lahko sprehajas med ekrani...

Pri 1.1.3 pa je dodatno se to, da se da zelo enostavno urejat vrstni red ikon... pri prejsnjih verzijah pa si za to potreboval dodaten program Customize ...


JestAdministrator
(doktor)
26.02.08. 07:58
Re: iPhone - zanimivi oglasi na bolhi (not)

Ravno opazil oglas na bolhi ( KLIK ), kjer en prodaja program za odklep iPhona za 15€ \:bonk

Prodaja nekaj, kar je na voljo zastonj... in se zravne napise NAJCENEJE \:\?

Potem pa se drugi ( KLIK ), ki prodaja samo EU nastavek za polnilec za ceno 15€ ... Cel polnilec skupaj z USB kablom pa stane v Hartlauerju 30€

Zanimivo, kaj se ljudje vse ne spomnijo...

Kar nekaj jih je tudi, ki so PRVI IN EDINI, ki znajo odklenit iPhone ( KLIK )... nateg? \:\)


Alex
(ciciban)
26.02.08. 08:05
Re: iPhone - zanimivi oglasi na bolhi (not)

Saj ne da bi ga branil, ampak kolikor sem opazil ponuja program (verjetno za Winse), ti pa vse delaš na Macu. Za vse, ki nimamo Macov je verjetno njegova rešitev poceni.

JestAdministrator
(doktor)
26.02.08. 08:09
Re: iPhone - zanimivi oglasi na bolhi (not)

Ce bi bolj pozorno prebral je na voljo program tudi za MAC in tudi napisal sem, da je postopek podoben...

Program si snames iz naslova http://www.ziphone.org (MAC ali WIN verzija) ...

Nimam pa toliko casa, da bi naredil printscreene se za WIN okolje... je pa prakticno enako... le program malce drugace izgleda...


levek
(pionirček)
27.02.08. 20:59
Re: iPhone - zanimivi oglasi na bolhi (not)

pozdravljeni.zanima me kako kopirat telefonske številke iz sim na iphone.mam verzijo 1.1.3

JestAdministrator
(doktor)
27.02.08. 21:03
Re: iPhone - zanimivi oglasi na bolhi (not)

S pomocjo aplikacije SIMPort (free) ali iSIM (placljiva, ce hoces kopriati vse naenkrat).....

Oba programa se da nalozit preko Installerja...


urosbe
(otročiček)
17.03.08. 13:45
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

 Temo začel: Jest
Odstranitev sporočila "Call forwarding active"

Če še koga moti obvestilo "Call Forwarding Active" na iphonu, ko kliče kam, je tukaj popravek...

Tale popravek sicer deluje, vendar se mi je že 2x zgodilo, da deluje kakšen teden, potem pa kar naenkrat zopet prične prikazovati sporočilo "Call Forwarding Active". Ko znova povoziš datoteko, je za nekaj časa spet ok. Ne vem točno v čem je fora.. npr. včeraj sporočila še ni prikazovalo, danes ga je pričelo. Pa medtem nisem ničesar inštaliral/odinštaliral?


JestAdministrator
(doktor)
17.03.08. 14:07
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Meni deluje... si preprican, da nisi nalagal kaksnega programcka, ki povozi datoteko, ki jo je treba popravit?

urosbe
(otročiček)
17.03.08. 14:58
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Programčke nonstop nalagam-iščem kaj uporabnega:), ampak nobenih sistemskih, ki bi imeli karkoli zveze s tem. Pa še od včeraj do danes nisem nalagal prav ničesar. Čudno se mi zdi, ker se mi je to zgodilo že drugič.

Aha, zdaj sem se spomnil... v petek je prišel update za grafične logotipe operaterjev in sem ga naložil in od takrat mislim, da nisem resetiral telefona... do včeraj, ko sem ga restartal. Možno da je v tem trik?


JestAdministrator
(doktor)
17.03.08. 17:27
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Seveda je mozno... Ce me spomin ne vara, ti celo napise, da ga je treba po namestitvi resetirat...

Mihailovski
(študent)
25.03.08. 00:27
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

A je že kaj znanega glede 1.1.4? Se da "fakePhone" nadgraditi brez težav?

JestAdministrator
(doktor)
25.03.08. 07:44
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

 Temo začel: Mihailovski
A je že kaj znanega glede 1.1.4? Se da "fakePhone" nadgraditi brez težav?


Kaj ce je znanega glede 1.1.4? \:\/ In za kaksen "fakePhone"? \:o


Mihailovski
(študent)
30.03.08. 23:55
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Pardon, sem mislil biti bolj jasen. ;\)

Skratka, če imam pohekan iPhone (odklenjen, jailbreakan), ga lahko nadgradim na 1.1.4?


JestAdministrator
(doktor)
31.03.08. 07:31
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Seveda lahko... 1.1.4 je v bistvu enako kot 1.1.3... le da ima nekaj popravkov, ki jih pa kot uporabnik niti opazil ne bos ...

Mihailovski
(študent)
07.04.08. 00:50
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Fajn. Jah mislil sem, da je prav to edina vidna razlika - da kakšna nova zaščita preprečuje lahkoto oklepanje.

ddean
(otročiček)
10.04.08. 13:36
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Zdravo
Sem novopečeni lastnik Iphona (in seveda tega foruma - lep pozdrav). Ko sem ga dobil mi seveda ni bilo nič jasno kako in kaj. Po pol ure se mi je stvar odprla. Nekaj mi pa vseeno ostaja neznanka. Vsi namreč govorite o nekem Installerju. Kje jaz to ikono dobim ? Na original zaslonu jo namreč ni. So vse ostale (SMS, Camera, Vreme, Ura....) samo installerja ne !! Kako ga prikličem ? Gre se pa za verzijo 1.4


grube386
(pionirček)
11.04.08. 18:31
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Pa imaš odklenjenega iPhona? oz. Kako je bil odklenjen?

ddean
(otročiček)
11.04.08. 18:37
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Telefon je odklenjen, vsaj tako so mi rekli tam kjer sem ga kupil (Jantar T... d.o.o v domžalah) Kako izvem če je telefon zaklenjen (vse ostale funkcije mi delajo)

JestAdministrator
(doktor)
11.04.08. 19:50
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

imas slucjno gor aplikacijo Poof ali Customize ali kaj podobnega... da je s tem skrita ikona...

Ce se ti ljubi, nastej vse kar imas namesceno...

Drugace pa je najbolje, da ga restoras na verzijo 1.1.4 in zalaufas ZiPohne, ter odklenes (zacetek tega posta)...


ddean
(otročiček)
11.04.08. 20:14
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

na Iphonu so ikonce
-sms
-calendar
-photos
-youthube
-stocks
-maps
-weather
-clock
-calculator
-notes
-settings
-zibri9s blog
-itunes
-camera
spodaj pa še
-phone
-mail
-safari
-ipod

V primeru da še enkrat upgaradam na 1.1.4 ali izgubim podatke ki so notri (imenik itd..)


grube386
(pionirček)
11.04.08. 20:19
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

A sta mogoče na dnu iPhona dve pikici? Ena bela pa ena sivkasta? Poizkusi potegniti s prstom iz desne proti levi.

ddean
(otročiček)
11.04.08. 20:46
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Nop, samo ena stran je.

Signal Mafia
(otročiček)
21.04.08. 21:17
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Jest legenda!

Se moram prav resnicno zahvaliti za ta post!
Kolega je dobil iPhone iz Bushlandije in mi ga je posodil, da "nekako zrihtam unega tipa, ki kao odklepa iPhone". In to baje za 50 ojrov (!!!) Da ne govorimo, o urah voznje tja in nazaj...
Po pol ure raziskovanja neta naletim na ta post... et voila...
I'M AMAZED! Najmanj kar lahko storim je, da nekomu placam drink!

Kar pa se telefona tice pa WOW! Ampak jaz bom pa vseeno raje se kar ostal pri Nokii E51.


JestAdministrator
(doktor)
22.04.08. 07:33
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Kako namestiti popravke na lazji nacin, kot je prej opisan (direktno preko Installerja brez uproabe racunalnika)...

Ikona Installerja je verjetno malce drugacna, ker imam jaz namescen Summerboard in izbrano neko temo ...

Najprej je potrebno skonfigurirat WiFi ali pa GPRS/EDGE, ker te popravke instalira direktno iz neta... nato sledis spodnjih korakom...

1. Izberi ikono Installer


2. Odpre se nekaj podobnega, kot na spodnji sliki


3. izberi ikono Sources desno spodaj


4. Na tem zaslonu izberi ikono Edit


5. Izberi gumbek Add v zgornjem levem kotu


6. V polje Add Source viši URL http://iphone.slovenskipaket.info (vec info na http://www.slovenskipaket.info ) in izberi OK


7. Po kliku na OK se bodo sourci posodobili (Refreshing sources)


8. Izberi gumb Install spodaj in nato poisci kategorijo "Slovenski paket"


9. Iz seznama izberi zeljene popravke, (pri meni ni vec vseh v seznamu, ker so ze nekateri ze namesceni...)


Misolovka
(otročiček)
30.04.08. 11:01
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Živjo!

Sem kupila iPhone, pa me zanima zakaj ne ponudi opcije EDGE pod Settings, General, Network...ponudi samo Wi-Fi in VPN.

Poskusili smo s Simobil, dvema M Mobil in Mobitel ter Tušmobil SIM karticami in pri nobeni ne deluje.

Preko VPN-ja smo hoteli povezat. Nastavitve pravilne, pa javi da se preko proxy-a ne more povezat.
Pri moji Simobil kartici deluje povezava na splet in e-mail. Pošiljanje MMSov ne deluje - javi preverite edge, apn nastavitve oz počakajte da bo edge povezava na voljo.
Nahajali smo se v Borovnici in Ljubljani, kjer telefon zaznava Edge omrežje, tako da na voljo vsekakor je.

Pri Simobil kartici, ki je 030 št, se pravi je v bistvu M Mobil, deluje samo sprejemanje e-pošte. Povezava na splet pa MMSi pa ne.

Preko Wi-Fi povezave deluje vse normalno.

Nastavitve sem preverjala na KC za Simobil in M Mobil in so prave.

Sicer iPhone je kupljen pri Tušmobilu, samo sem vseeno klical na Simobil, kot njihova uporabnica, kjer so bili prijazni, da so šli do tehnika, kateri je odgovoril, da naj bi bilo kaj na software-ju, da ni telefon pravilno odklenjen in naj se obrnemo tja, kjer so to naredili.

Zanima me če ima kdo kaj pojma o tem, kaj naj bi bilo narobe \:\/

Danes ga bomo doma še enkrat odklenili (čeprav naj bi že bil in ima 1.1.4 verzijo), če bo potem delovalo. Kaj pa če ne bo?


Res hvala za odgovor \:\)

Sara. \:D


JestAdministrator
(doktor)
30.04.08. 13:59
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

 Temo začel: Misolovka
Živjo!

Sem kupila iPhone, pa me zanima zakaj ne ponudi opcije EDGE pod Settings, General, Network...ponudi samo Wi-Fi in VPN.

Poskusili smo s Simobil, dvema M Mobil in Mobitel ter Tušmobil SIM karticami in pri nobeni ne deluje.


Ne deluje ali samo do nastavitev ne mores? Verjetno imas namescen Mitjev program za logotip operaterja... Ta ti vcasih skrije nastavitve za EDGE, vendar nastavitve so vpisane in zadeva deluje. Poskusi deinstalirati ta popravek preko Installerja, ce ga imas namescenega...


 Citat:
Preko VPN-ja smo hoteli povezat. Nastavitve pravilne, pa javi da se preko proxy-a ne more povezat.


Pa ves kaj sploh VPN je? To je za varno povezovanje v zasebna omrezja (ponavadi sluzba,...) in tega naceloma sploh ne rabis... in zato v vecini primerov ostane prazno...


 Citat:
Pri moji Simobil kartici deluje povezava na splet in e-mail. Pošiljanje MMSov ne deluje - javi preverite edge, apn nastavitve oz počakajte da bo edge povezava na voljo.

Nahajali smo se v Borovnici in Ljubljani, kjer telefon zaznava Edge omrežje, tako da na voljo vsekakor je.


Aplikacijo za MMSe (SwirlyMMS je ptorebno najprej skonfigurirati... Navodila najdes tukaj >> KLIK


 Citat:
Pri Simobil kartici, ki je 030 št, se pravi je v bistvu M Mobil, deluje samo sprejemanje e-pošte. Povezava na splet pa MMSi pa ne.

Preko Wi-Fi povezave deluje vse normalno.

Nastavitve sem preverjala na KC za Simobil in M Mobil in so prave.

Verjetno so vseeno problem kaksne nastavitve...


 Citat:
Sicer iPhone je kupljen pri Tušmobilu, samo sem vseeno klical na Simobil, kot njihova uporabnica, kjer so bili prijazni, da so šli do tehnika, kateri je odgovoril, da naj bi bilo kaj na software-ju, da ni telefon pravilno odklenjen in naj se obrnemo tja, kjer so to naredili.

To ne bi vedel... samo ponavadi ni to problematicno... sploh ce je zadnja verzija (1.1.4)

 Citat:
Zanima me če ima kdo kaj pojma o tem, kaj naj bi bilo narobe \:\/

Danes ga bomo doma še enkrat odklenili (čeprav naj bi že bil in ima 1.1.4 verzijo), če bo potem delovalo. Kaj pa če ne bo?


Potem, ce ne bo, pa bos spet kaj tukaj napisala \:\) ...


 Citat:
Res hvala za odgovor \:\)

Sara. \:D

Ni problema \:\)


Misolovka
(otročiček)
30.04.08. 14:39
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

O super.

Zelo si se potrudil.

Bomo poskusili omenjeno.
Hvala \:\)


Misolovka
(otročiček)
01.05.08. 16:06
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Evo..dela.


Hvala lepa. \:rozca


andraz93
(otročiček)
07.05.08. 13:26
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Jest@
jst bi te pa uprašo kero temo maš na telefonu, ker je ful dobra?!?
Kk se ji reče?!?


JestAdministrator
(doktor)
07.05.08. 14:42
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Svojo \:\) ... malo mesano... neka mesanica Phiberglass in Buff ... pa se malo po svoje popravljena \:\) ...

Ma®ke©
(otročiček)
10.05.08. 12:38
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Pozdravljeni!

Meni pa nikakor ne usper zrihtat Apollo. Sem tudi tiste IP naslove dodal, pa mi še vedno javlja Connection error from Notificatjon server: Unable to connect. Ima kdo kako idejo?

Zanima me tudi, kako ste uspeli porihtat Customize. Meni se sicer zažene, nekaj časa stojo na začetnem logotipu, pol pa se zapre. Mogoče tudi tu kaka ideja?

Imam pa v1.1.4


 Temo začel: Jest
Ureditev delovanja klienta za IM (Apollo) na verziji 1.1.3

Na 1.1.3 očitno ne deluje program za IM (MSN, ICQ, Google Talk, AIM,...)

Če imate probleme s prijavo, naredite naslednje:

1. Z SSH programom (MAC = Transmit, Windows = WinSCP) se logirajte v iPhone (postopek je opisan že v drugih sporočilih)

2. V mapi "etc", ki se nahaja na root-u, poiščite datoteko hosts in si jo shranite k sebi na računalnik (lahko jo tudi urejate direktno na iPhonu, vendar je bolje, da si prej naredite varnsotno kopijo)

3. Na koncu datoteke dodajte naslednje:

64.12.161.185 login.oscar.aol.com
64.12.161.185 login.messaging.aol.com
65.54.239.140 messenger.hotmail.com
65.54.239.140 dp.msnmessenger.akadns.net
65.54.179.216 nexus.passport.com
65.54.179.216 nexus.passport.com.nsatc.net
65.54.183.203 login.live.com
65.54.183.203 login.live.com.nsatc.net
65.55.128.48 spaces.live.com
209.85.163.125 talk.google.com
209.85.163.125 talk.l.google.com



Po tem naj bi Appolo deloval... probat moram pa, če isto velja tudi za program Mobile Chat (oz. samo Chat, kot piše na ikonici) ...

EDIT: deluje tudi z Mobile Chat ... Edino že znan problem je očitno z MSN nicki, ki uproabljajo mail @msn.com ... S tem mi ne deluje (to mi ne deluje recimo tudi na Nokii, na PCju pa brez problema...)...


JestAdministrator
(doktor)
10.05.08. 21:54
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Preko iNstallerja poisci IM Chat FIX ... nahaja se v repozitoriju BigBoss ...

Kooch
(otročiček)
11.05.08. 10:42
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Mam eno vprašanje. Ko hočem updejtati installer, me med "cleaning up" vrže nazaj v glavni meni telefona (iz installerja) in tako je vsakič. Najprej je hotel 512kB prostora, pa sem ponovno namestila vse ampak sedaj me pa meče ven. Kaj naj storim?

JestAdministrator
(doktor)
11.05.08. 17:33
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Na to vprasanje sem odgovoril ze na jabuk.si in tudi nekdo ti je dal tam link do tega... Pa naj bo se tukaj kopija tega \:\) ...

Citat iz jabuk.si
 Temo začel: "enpach"
Ko hočem updatat installer mi napiše : Not enough free space to update installer. Please free at least 512 kb. Nato sem šel zbrisat nekaj apps in zopet enako. Pogosto se mi tudi dogaja da mi potem ko naložim aplikacijo, ta ne dela ko jo hočem nato odpret. Pri updatanju mi pa vrže iphone ven iz installerja in se app ne obnovi. Kaj naredit? hvala za pomoč. (iphone - 1.1.4)


Sicer ze tudi velikokrat omenjeno... ampak naj bo se enkrat... \:\)

Namesti si BossTool ... a zazeni in nato izberi Free Disk Space in nato vse tri opcije spodaj... Pri Fonts bo verjetno trajalo malo dlje, ker jih je malo vec ...







Glede razlaga zakaj je to treba naredit, pa poisci po forumu... ali pa preberi na ekranu od BossTool-a (zadnja slika) ...


Kooch
(otročiček)
12.05.08. 00:30
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

hm, ja, vem da je bilo že napisano na jabuk, in tudi sledila sem tisti povezavi, ma mi ni nič pomagalo. Ko sem hotla namestit BossTools, me je vrglo ven v meni in installer se je kao zaprl. Tud za to sem brskala po netu malo, pa nisem našla nič. Skratka, potem sem na vsake tolko probala če bo šlo, pa mi je pol dans popoldne ratalo, in se je BossTools inštaliral. Prej je pač vrglo ven, ko je Installer zaključeval s "clening up" in ni blo nikjer BT. No, sedaj dela, nevem kaj je bilo prej.

Se opravičujem da si moral še tule kopirat.. Berem oboje, ampak ker mi tam ni pomagalo sem še tu probala, verjemi, nebi za brezveze spraševala \:\)

Kakorkoli že, hvala!


Nikson13
(otročiček)
12.05.08. 13:53
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Živjo!
Jaz mam recimo zaj pred sabo čisto novi zapakiran iPfone. Kaj zaj ko ga hočem odklenit z ziphone, kaj ga morem prej restorat al ne?


Ma®ke©
(otročiček)
12.05.08. 14:44
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

 Temo začel: Jest
Preko iNstallerja poisci IM Chat FIX ... nahaja se v repozitoriju BigBoss ...


To sem naredil, pa ga noče namestit, javi napako Main execution failed al' nekaj takega. No sej ni panike, sem ga odstranil in namestil MobileChat. Ni mi sicertako vsec kot Apollo, dela pa \:D

Naj mi še samo nekdo pove, zakaj meni ne dela Customize. Zažene se, nato nekaj časa prikazuje tisto sfrčkano kuro, potem pa se aplikacija zapre in je to to. To se mi dogaja že od verzije 1.1.3 naprej. Na 1.1.1 mi je pa delovla OK. Kakšna ideja?


JestAdministrator
(doktor)
13.05.08. 01:50
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Ce je na njem ze zadnja verzija (1.1.4) potem ni potrebno ...

JestAdministrator
(doktor)
13.05.08. 01:52
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3

Imas gor Customize 2.x ... ker prejsnja verzija (se mi zdi, da je bila 1.6) ne dela dobro na verzijah iPhona 1.1.3 in 1.1.4 ... oz. je potrebno kar nekaj zadev postimat, preden zacne delat... pa se takrat ne dela najbolje ...

Brghlezinho
(otročiček)
11.09.08. 21:41
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

Mene pa zanima sedaj ko si želim jaz nadgraditi svoj iphone na vezijo 1.1.4, kaj moram narediti sedaj ko si potegnem program za restorat dol in ga zaženem pa mi piše da ga bom restoral na zadnjo verzijo 2.0.2!!!
Kako naj spremenim da bi ga restoral na verzijo 1.1.4?
Najlepša hvala za odgovor!!!


JestAdministrator
(doktor)
11.09.08. 22:26
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

 Temo začel: Brghlezinho
Mene pa zanima sedaj ko si želim jaz nadgraditi svoj iphone na vezijo 1.1.4, kaj moram narediti sedaj ko si potegnem program za restorat dol in ga zaženem pa mi piše da ga bom restoral na zadnjo verzijo 2.0.2!!!
Kako naj spremenim da bi ga restoral na verzijo 1.1.4?
Najlepša hvala za odgovor!!!


V navodilih pise tole:

3. Iz Applove strani si snamite ROM datoteko:

1.1.3 >> http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...93_Restore.ipsw

1.1.4 >> http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/...02_Restore.ipsw

Kliknite v programu iTunes na gumb Alt+Restore (oz. Shift+Restore na Windows OS) in s tem restorajte svojega iPhone-a na verzijo 1.1.3 / 1.1.4.


Svetujem pa, da bolj natancno beres navodila, drugace se ne bo dobro koncalo \:\) ...


Brghlezinho
(otročiček)
12.09.08. 16:13
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4

hvala ti....sem že sam ugotovil....neki sem spregledal ja!
Lp \:D