Mihailovski
(študent)
25.04.08. 16:57
Beremo

Zanima me, če kaj berete? Pri kateri knjigi ste trenutno oz. katero priporočate?

Mihailovski
(študent)
28.04.08. 23:37
Re: Beremo

Kaj res noben ne bere?

Jaz trenutno Dune od Franka Herberta:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dune_%28novel%29


JestAdministrator
(doktor)
29.04.08. 08:17
Re: Beremo

Jaz osebno knjige ze dolgo nisem prebral (razen kaksnega prirocnika za uporabo ali kaksne storokovne literature \:\) ) ... Za to ponavadi zmanjka casa...

paans
(ciciban)
02.06.08. 03:06
Re: Beremo

Kadar zmanjkuje časa, pridejo prav kratke zgodbe.

Poskusi tole - H.P. Lovecraft:

h.p. lovecraft, vsa dela


Tone
(mladinec)
02.06.08. 11:38
Re: Beremo

Trenutno berem Esej o slepoti (jose saramago)

anka
(dijak)
28.12.08. 23:01
Re: Beremo

Evo Mihajovski, jest rada berem knjige. Povej, kaj tebe zanima, pa ti bom kaj priporočila. :-)

paans
(ciciban)
30.12.08. 12:22
Re: Beremo

Anka, kdo ti je všeč od domačih pisateljev?

anka
(dijak)
01.01.09. 22:14
Re: Beremo

Živjo Paans, imela sem eno obdobje, ko sem predelala vse od Moderendorferja in Virka. Všeč mi je Svetlana Makarovič, ženska s hrbtenico (čeprav se ne strinjam vedno z njo), pa seveda ne gre brez simpatične Dese Muck (Panika, jasno), sem tudi v njeno mladinsko literaturo pokukala, da vidim, kaj bere današnja mladina. \:D

Trenutno pa berem Bralca od Bernhard Schlink-a. Tole ti toplo priporočam.

Po čem ti rad sežeš?


Mira
(pionirček)
09.01.09. 11:45
Re: Beremo

Jaz ful berem!!! \:D

Trenutno berem The New Earth od Eckharda Tolla. Zelo zanimiva zadeva o tem, kako nas v življenju vodi naš Ego in nam diktira vse okoli nas. V resnici pa to nismo mi, ampak je naš ego, mi smo nekaj zadi, ki vse to opazuje in je smisel našega življenja nekaj višjega. Res zelo interesantno.


anka
(dijak)
09.01.09. 21:59
Re: Beremo

A te zanima psihologija? Mene tudi. Se jo dobi v knjižnici? A si knjigo kupila? Mislim, da zdele jaz rabim prav nekaj takega..., da vidim, kam me moj ego vodi (sam da ne v pogubo;))

Mira
(pionirček)
13.01.09. 11:38
Re: Beremo

Ha ha ha, mislim, da nas vse naš ego vodi v pogubo \:grin predvsem, če pustimo, da nas prepriča, da smo to dejansko mi in nam diktira življenje... bolj razumljivo je v knjigi.

Knjigo sem kupila, preko amazona... ne vem, če se dobi v knjižnici. Je pa na splošno kar hit, saj so ji dodali oznako Oprah's book club ;\)

res znaimiva za prebrati...


anka
(dijak)
15.01.09. 23:08
Re: Beremo

Ja, tale ego zna biti cel hudič... Včasih ga je težko utišati in naredi več štale, kot dobrega....Preizkušeno! \:\(

Mira, veš kaj ti priporočam: Jej,moli,ljubi, od E. Gilbert (tudi ji Oprah priporoča :D) Opisuje res zanimivo (no, žal tudi bolečo) izkušnjo ženske v tridesetih, ki se išče po težki ločitvi (no, ne vem v katerih letih si ti, kakšen manj ali več- vseeno preberi) Pa kar v knjigarnah pri nas jo dobiš ;\)
Pa uživaj!


anka
(dijak)
17.01.09. 21:09
Re: Beremo

A je že kdo bral knjigo Skrivnost (secret). Tudi nek film je posnet po tem. Baje huda!

anka
(dijak)
25.01.09. 00:19
Re: Beremo

 Temo začel: anka
A je že kdo bral knjigo Skrivnost (secret). Tudi nek film je posnet po tem. Baje huda!

Kupila sem si jo. \:\)
Poročam...


anka
(dijak)
27.01.09. 23:28
Re: Beremo

Če verjamete, kako sami vodimo svoje življenje s svojimi mislimi, nujno tole Skrivnost preberite. Pozitivne misli delajo čudeže! Res! Preverjeno ;\)

anka
(dijak)
01.02.09. 21:47
Re: Beremo

hahaha a noben nič več ne bere?

Mira
(pionirček)
04.02.09. 11:41
Re: Beremo

Jaz knjige sicer nisem brala, mi je pa dokumentarec zelo všeč. Imaš pa na to temo ogromno knjig. Ena je tudi Življenje je tvoje od Louise Hay. Res tudi super.

Mira
(pionirček)
04.02.09. 11:47
Re: Beremo

aja Anka hvala za prelog in ne boš verjela, vendar sem jo začela brati. Vendar se mi je ustavilo po prvem poglavju, Italija mi je bila supper, sedaj sem prišla pa do Indije in mi nekako ne gre naprej ;\) vendar bom vztrajala...

anka
(dijak)
04.02.09. 22:05
Re: Beremo

Če ne gre pač ne gre, jaz se ponavadi ne silim, če me ne potegne, se boš pa mogoče kdaj drugič spomnila na to knjigo, pa jo boš prebrala na dušek. Meni je bila pisna na kožo, saj sem se tako kot avtorica pobirala po ločitvi.

Mira
(pionirček)
13.02.09. 10:47
Re: Beremo

ja sej včasih je tako, rabiš malo odložiti knjigo potem pa mogoče čez čas...
tudi sama sem se našla v nekaterih stvareh, mislim, da to veliko pomeni, ko se lahko s kakšnimi stvarmi poenotiš \:\)


anka
(dijak)
01.03.09. 09:50
Re: Beremo

Pred kratkim mi je prijateljica podarila knjigo "Navali na moške", G. Hauptmann. Zraven se je hecala (mogoče je mislil resno ;)) da sedaj rabim tole knjigo, ko sem se ravno enega tipa znebila ...
Zabaven roman, od te avtorice sem že več stvari prebrala.:)


plastic
(mladinec)
28.04.09. 12:49
Re: Beremo

Hmmm vam ženskam pa non-stop nekaj sugerirajo: knjiga - Navali na moške, film - kako se znebiti fanta v nevem kolkih dneh. Sej nč čudnega da pol ne vemo kaj dejansko bi sploh radi.

anka
(dijak)
13.05.09. 22:23
Re: Beremo

Plastic, a ni nam luštn, okrog nas se vrti kupe knjig in filmov, ki nam lajšajo lajf ;)Nam sploh ni treba nič razmišljat, gremo v kino, pa naberemo vse potrebne informacije, ki rešijo zakon, al pa širijo duhovnost ;\) ;)...

plastic
(mladinec)
03.07.09. 18:28
Re: Beremo

Ja ocitno se vas da dobro manipulirat, ce zgolj to prebirate in mislite da prav delate. Meni bolj osebno ustrezajo zenske, ki razmisljajo kljub prebranemu in mogoce celo rusijo ali pa zavracajo informacije posredovane preko razlicnih medijev.

sankaman
(ciciban)
03.12.09. 16:45
Re: Beremo

Kaj ti bo branje če maš kolo