JestAdministrator
(doktor)
07.11.07. 21:06
Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ker je precej vprasanj na to temo bom tukaj napisal postopek za odklep in jailbreak iPhona.

Za ta postopek ne potrebujemo racunalnika, le WiFi dostopno tocko, ki je prikljucena na internetni prikljucek...

Najprej je potrebno vedeti, katero verzijo firmware-a ima vas iPhone nalozeno. Ce je iPhone se popolnoma nov in se ni aktiviran, lahko z njim samo opravite klic v sili. Vstopite v nacin za klic v sili in vpisite naslednjo kodo *3001#12345#*



in pritisnite CALL



ter nato izberite odstavek VERSIONS cisto na koncu...



Ce tukaj pise 04.01.13_G, potem imate verzijo 1.1.1, ce pise kaj drugega, potem imate verjetno 1.0.2 (razen, ce je to ze cisto frisen iPhone, ki ima mogoce verzijo firmware-a 1.1.2)...


Torej, ce imate verzijo 1.1.1, potem nadaljujte tukaj... ce pa imate verzijo 1.0.2 (nov neodklenjen telefon) pa so zaenkrat angleska navodila tukaj >> KLIK. Ce pa imate staro verzijo firmware-a, a imate telefon ze odklenjen, pa so navodila tukaj >> KLIK (tu je postopek, kako telefon najprej nazaj zaklenete in spravite v provotno stanje (virginize).

Odklep in jailbreak za verzijo 1.1.1

1. V iPhonu mora biti vstavljena SIM kartica. Prizgite telefon.

2. Na zaslonu za aktivacijo, ki izgleda nekako takole kot na spodnji sliki


aktivirajte nacin za klic v sili in klicite stevilko *#301#. Sedaj zacne telefon zvoniti. (v primeru, ce ekran z dohodnim klicem hitro izgine, telefon pa zvoni dalje, izberite se 0 (najprej pobrisite *#301#) in bo telefon spet zacel zvoniti.

3. Odgovorite na klic in nato pritisnite tipko HOLD

4. Telefon bo zopet klical samega sebe, sedaj pritisnite DECLINE. Sedaj ste zopet na ekranu s tipkami za izbiranje.

5. Kliknite na CONTACTS in nato znak + za dodajanje novega zapisa v imenik. Edino informacijo, ki jo boste dodali temu kontaktu sta dve povezavi (URL). Za dodajanje povezave izberite URL in vpisite prefs:. Nato dodate se eno povezavo in vpisite jailbreakme.com ter nato kliknite SAVE.
Ko to shranite, bi moral zapis v imeniku izgledati nekako takole kot na spodnji sliki




6. Zapis v imeniku sedaj vsebuje dva spletna naslova - kliknite najprej prvega (prefs:). S tem boste prisli do nastavitev. To je potrebno odpreti zato, ker moramo definirati brezzicno povezavo WiFi. Zato kliknite na WiFi in se povezite v vase brezzicno omrezje. Preverite, ce ste se res povezali (pred imenom omrezja mora biti kljukica). Sedaj, ko ste ze v nastavitvah, nastavite se naslednje: General → Auto-Lock → Never. Ta korak je zelo pomemben, da se slucajno ne bi sredi postopka odklepa iPhone ugasnil.

7. Sedaj pritisnite HOME gumb (edini gumb spredaj pod zaslonom) in ponovno pojdite v nacin za klic v sili. Izberite 0, odgovorite na klic, kliknite HOLD in nato DECLINE in zopet vstopite v CONTACTS. Izberite tisti zapis, ki ste ga prej kreirali (No Name) in sedaj kliknite na drugo povezavo > jailbreakme.com .

8. Zagnal se bo brskalnik Safari in odprla se bo stran. Preberite vsebino te strani preden namestite aplikacijo AppSnapp

9. Telefon se vrne na prvotni ekran za aktivacijo... tukaj ne biti panicni \:\) ... samo pocakajte.

10. Telefon se bo samodejno resetiral po kaksni minuti ali dveh. Ce se ne resetira po vec kot petih minutah, ga lahko poskusite resetirati sami (drzite tipko za vklop nekaj sekund). Ce se telefon normalno zazene, potem je vse OK, ce pa se spet pojavi ekran, ki poziva k aktivaciji, potem je slo nekaj narobe... Lahko je kaj narobe z vasim dostopom do interneta ali pa je kaj narobe s streznikom jailbreakme.com ... Poskusite cez nekaj casa se enkrat od zacetka...

11. Ko se telefon ponovno zazene in ce je vse OK, bi se namesto napisa "Slide to emergency" moral pojaviti napis "Slide to unlock". To pomeni, da je ta del postopka uspesno zakljucen. Activacija je premoscen in telefon je "jailbreakan". Telefon je s tem pripravljen na instalacije.

Odklep telefona (odstranjevanje SIM-lock)

1. Odprite Installer innamestite nadgradnjo, ce ste dobili opozorilo
2. Pojdite na Sources in kliknite EDIT in ADD
3. Dodajte naslednjo povezavo: http://i.unlock.no
4. Kliknite DONE in nato REFRESH
5. Kliknite na Install (spodaj)in se pomaknite navzdol do kategorije "System"
6. Namestite BSD Subsystem (to lahko traja nekaj casa)
7. Ko je namestitev koncana, pojdite na kategorijo Unlocking Tools category in namestite aplikacijo AnySIM
8. Ko je ta namescena, pritisnite gumb HOME in aplikacijo AnySIM boste nasli med ostalimi programi na uvodnem zaslonu. Zazenite jo in sledite navodilom.
9. Postopek odklepa traja nekako 5 do 10 minut in na koncu mora napisati, da je postopek uspesno koncan!
10. Sedaj lahko preko Installerja odstranite aplikacijo AnySIM.

Nato pojdite v Settings → General → Auto-Lock in si nastavite po zelji.

Cestitke, postopek je uspesno zakljucen!

Zahvala za ta postopek gre predvsem fantom iz strani http://iphone.unlock.no , od koder je tudi tole navodilo...


Lovro
(pionirček)
08.11.07. 20:05
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pozdravljen

Neki me zanima a si tudi notri v iPhonu imel SIM od (AT&T) kartico ameriškega operaterja.

Pa zdej se mi je nekje zataknilo kako naprej jest vtipkam *#301# pa mi zvoni. Imam pa sam možnost call in cancel kera pa je HOLD.
Prosim za pomoč hvala.


Lovro
(pionirček)
08.11.07. 20:09
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pa men piše na sred da moram vstavit SIM. Začetna stran tm ki je zemlja tista tvoja slika k pri tebi tega ni. A je kej narobe not pa sem dal SIM od Simobila V.

Lovro
(pionirček)
08.11.07. 20:50
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Probu sem še enkrat vtipkat *#301# pa CALL pa mi noče več klicat kaj je narobe res pa da sem večkrat klicu to cifro.

JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:09
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Tam moras dat CALL in potem kliknit na HOLD med klicem

JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:10
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Jaz sem mel tudi not kartico od SI.mobila... AT&Tjeve nisem dobil zraven...

JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:11
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Lovro
Probu sem še enkrat vtipkat *#301# pa CALL pa mi noče več klicat kaj je narobe res pa da sem večkrat klicu to cifro.


Citat iz navodil zgoraj:
aktivirajte nacin za klic v sili in klicite stevilko *#301#. Sedaj zacne telefon zvoniti. (v primeru, ce ekran z dohodnim klicem hitro izgine, telefon pa zvoni dalje, izberite se 0 (najprej pobrisite *#301#) in bo telefon spet zacel zvoniti.


JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:21
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Tole je originalni tekst:

# On the activation screen, slide to emergency and dial: *#301# to make the phone call itself. (If the incoming call dialog quickly disappears but it keeps ringing, just dial 0 (remove *#301# first), and it will call itself)


Lovro
(pionirček)
08.11.07. 21:23
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja sej v prvo mi je zvonil normalno pa ekran tudi bil prižgan poj k sem pa v drugo probu pa ni več hotu zvonit a z 0 poj probam. sam te številčnice mi ne prikaže z HOLD kako pa pridem do te.Sori k te tolk sprašujem sam res ne vem kaj bi bilo.

JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:27
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Tako pise... da ce zvoni in ta ekran izgine, potem se enkrat klici 0 (prej pobrises tisto, kar je ze not - *#301#),,,

Meni je zvonil in tudi moznost HOLD sem takoj dobil...

Zdaj, ko je odklenjen sem probal, a ne morem vec klicat te stevilke, ker mi napise najprej PLEASE WAIT, nato pa ERROR PERFORMING REQUEST. UNKNOWN ERROR)


Lovro
(pionirček)
08.11.07. 21:37
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Hvala. Zdej mi je ratal. Zdej pa me zanima kako pridem ko kliknem (prefs) kje je nastavitev do WiFi-ja.

JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:40
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Kliknes WiFi in nato izberes tvojo AP

Lovro
(pionirček)
08.11.07. 21:54
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Hvala sem naredil vse. Zdej pa me zanima to za odklep SIM-a 1. Odprite Installer innamestite nadgradnjo, ce ste dobili opozorilo?
Kakšno opozorilo? in če ga nisem lahko preskočim.in grem na drugo točko.Hvala.


JestAdministrator
(doktor)
08.11.07. 21:57
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ce je recimo nalozeni se Installer verzije 2.x, dobis opozorilo, da je na voljo novejsa razlicica in ce zelis nadgraditi...

Lovro
(pionirček)
08.11.07. 23:26
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Zdej pa dela vse,najlepša ti hvala za pomoč.


lp LK


JestAdministrator
(doktor)
09.11.07. 07:16
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Torej je operacija uspela in pacient je prezivel ;\)

Lovro
(pionirček)
09.11.07. 12:33
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Torej je operacija uspela in pacient je prezivel ;\)


Tko bi temu rekel \:\)
Zdej pa me še zanima glede SIM kartice a se jo da prebrati katere kontakte imam gor ali moram vse ročno vnašat notri v telefon.

In če lahko muzko prenašam v telefon preko iTunes-a ali kako drugače. A obstaja kakšen drug program za prenos slik in muzke.Hvala.

lp


JestAdministrator
(doktor)
09.11.07. 12:37
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Kontakti iz SIM kartice: zal ne gre ... Bo treba dat SIM kartico v drug telefon, tega na nek nacin sinhronizirat z Outlookom in potem iPhone preko iTunes sinhronizirat z Outlookom...

Glede glasbe... preko iTunes je trenutno vec ali manj edini nacin... Mogoce je se kaksen, ki ga pa ne poznam...


Mihailovski
(študent)
10.11.07. 16:16
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

iTunes je zelo dober za sinhronizacijo, ne le glasbe, ampak tako rekoč vsega, kar se da sinhronizirati z iPhonom.

tonix
(pionirček)
10.11.07. 19:43
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Jest hvala za navodila :). Včeraj mi je uspelo odklenit svoj iPhone, lepo korak po koraku :). Edino korak pri jailbreaku z AppSnappom sem moral ponovit ene 5x, ker je bil njihov server verjetno preveč obremenjen.

Lovro
(pionirček)
11.11.07. 16:35
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Nekaj me zanima ali se da uporabit mp3, da ga nastaviš kot melodijo klicatelja.Hvala.
Ker gor sem dal mp3 sam ne vidim nobene opcije da bi lahko uporabil melodijo mp3 za klicanje.

lp


Lovro
(pionirček)
11.11.07. 16:38
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Zanima me chat (Skype,MSN....) programi a obstja kakšen Fring oz. ali se ga lahko naložim na telefon in če b delal.



lp


tonix
(pionirček)
11.11.07. 18:06
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Lovro
Zanima me chat (Skype,MSN....) programi a obstja kakšen Fring oz. ali se ga lahko naložim na telefon in če b delal.

lp


Če imaš inštaliran AppSnapp, potem pojdi z glavnega menija v Installer->Install->Network->Apollo. To je program za razne messengerje (msn, aim, icq..). Meni dela lepo :).


JestAdministrator
(doktor)
11.11.07. 18:11
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Lovro
Nekaj me zanima ali se da uporabit mp3, da ga nastaviš kot melodijo klicatelja.Hvala.
Ker gor sem dal mp3 sam ne vidim nobene opcije da bi lahko uporabil melodijo mp3 za klicanje.

lp


Preko Installerja si namesti orodje SendSong ... preko tega potem lahko katerikoli mp3 uporabis kot zvonjenje... Drugace uradno to lahko naredis samo preko iTunes in se to samo s tisto glasbo, ki si jo kupil preko iTunes-a ...


JestAdministrator
(doktor)
11.11.07. 18:36
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Lovro
Zanima me chat (Skype,MSN....) programi a obstja kakšen Fring oz. ali se ga lahko naložim na telefon in če b delal.



lp
Preko Installerja sta na voljo dva programa... Enega je ze omenil ToniX (Appolo), drugi pa je MobileChat ...


Lovro
(pionirček)
11.11.07. 19:14
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Zdej pa se je nekaj zataknilo hotu sem inštalirat Apollo program, pa mi je zdej na sred ekrana izpisalo:

NOTICE Please use the "More Info...." button,to see important information.(spodi je pa OK) pa ga ne morem pritisnit, kaj bi to blo narobe.Tudi če grem ven iz Installerja zmeri skoč na to stran
in da pritisnem OK. Kaj naj nardim.Hvala.

lp


JestAdministrator
(doktor)
11.11.07. 19:20
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Hmmm... probaj ugasnit in se enkrat prizgat iPhone...

Ce ne ves, kako to gre: Nekaj sekund drzis gumb za izklop, toliko, da se pojavi zgoraj slider z napisom "Slide to power off" ...


Lovro
(pionirček)
11.11.07. 19:36
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Hvala mi je ratl spet dela.Vidm če karkol nalagaš morm izključit zaklepanje telefona,to je bla napaka.


lp


Lovro
(pionirček)
11.11.07. 19:52
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Oj,zanima me še kako SMS uštimat tko da bom pisal slovenske besede ne pa da mi zmer neki popravlja v ang. Kako to popravim.Hvala.

lp


JestAdministrator
(doktor)
11.11.07. 19:58
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sicer se da nalozit SLO slovar, samo se ni to, kar bi moral biti, zato je najbolje slovar izkljuciti...

TO storis tako, da preko Installerja nalozis popravek "kb2" ...

General > Keyboard > Enable Autocorrection > OFF


Mihailovski
(študent)
11.11.07. 22:15
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Sicer se da nalozit SLO slovar, samo se ni to, kar bi moral biti, zato je najbolje slovar izkljuciti...

TO storis tako, da preko Installerja nalozis popravek "kb2" ...

General > Keyboard > Enable Autocorrection > OFF


Aaa, to zadnje sem še kako rabil. Hvala. ;\)


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 14:26
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Kako pa se to odpravi,a je treba kakšen popravk naložiti gor?

Če me nekdo kliče se izpiše številka 040 123555
Če dobim sms se izpiše +38640 123555

Nekje sem prebral da je treba vsakemu kontaktu dodat št. 2
Se da to drugače rešiti.Hvala.

lp


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 18:00
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pa tudi če me kličejo mi izpiše sam tel.št. ne pa uporabnika, čeprav imam vse kontakte shranjene.
Npr: če me kliče tel št 040 255155 notr pa imam skranjeno v imeniku +38640 255155 mi ne izpiše imena.Kaj moram nardit da bo izpisovlo tudi imena uporabnika/kontakta.Hvala.


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 21:11
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Postopek je sledec (za verzijo 1.1.1):

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine (pri verziji 1.1.1) oz. root/dottie (pri verziji 1.0.2).

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

4. Popravis odsek "US", da bo izgledal nekako takole:

 Code:
	<key>us</key>
	<array>
		<string>(030) ###-###</string>
		<string>(031) ###-###</string>
		<string>(041) ###-###</string>
		<string>(051) ###-###</string>
		<string>(040) ###-###</string>
		<string>(070) ###-###</string>

		<string>00386 (30) ###-###</string>
		<string>00386 (31) ###-###</string>
		<string>00386 (41) ###-###</string>
		<string>00386 (51) ###-###</string>
		<string>00386 (40) ###-###</string>
		<string>00386 (70) ###-###</string>
		
		<string>+386 (30) ###-###</string>		
		<string>+386 (31) ###-###</string>
		<string>+386 (41) ###-###</string>
		<string>+386 (51) ###-###</string>
		<string>+386 (40) ###-###</string>
		<string>+386 (70) ###-###</string>
		
		<string>###-###</string>
		
		<string>(01) ###-##-##</string>
		<string>(02) ###-##-##</string>
		<string>(03) ###-##-##</string>
		<string>(04) ###-##-##</string>
		<string>(05) ###-##-##</string>
		<string>(06) ###-##-##</string>
		<string>(07) ###-##-##</string>

		<string>(0599) ###-###</string>
		<string>(0590) ###-###</string>		

		<string>00386 (1) ###-##-##</string>
		<string>00386 (2) ###-##-##</string>
		<string>00386 (3) ###-##-##</string>
		<string>00386 (4) ###-##-##</string>
		<string>00386 (5) ###-##-##</string>
		<string>00386 (6) ###-##-##</string>
		<string>00386 (7) ###-##-##</string>
		
		<string>00386 (599) ###-###</string>
		<string>00386 (590) ###-###</string>			
		
		<string>+386 (1) ###-##-##</string>
		<string>+386 (2) ###-##-##</string>
		<string>+386 (3) ###-##-##</string>
		<string>+386 (4) ###-##-##</string>
		<string>+386 (5) ###-##-##</string>
		<string>+386 (6) ###-##-##</string>
		<string>+386 (7) ###-##-##</string>

		<string>+386 (599) ###-###</string>
		<string>+386 (590) ###-###</string>			
		
		<string>###-##-##</string>
		
		<string>(090) ##-####</string>
		<string>(080) ##-##</string>
		<string>(198) ##</string>
		
		<string>1987</string>
		<string>1188</string>
		<string>1180</string> 
	</array>



5. Potem to datoteko skopiras nazaj v isti direktorij. Ce ti je tak format vsec, lahko vzmaes mojo datoteko, ki je prilozena in jo skopiras tja. Prej si preimenuj svojo ali pa si jo skopiraj na PC.

6. V nastavitvah (Settings > General > International nastavis Region format na United States (ali pa popravljas pac drug odsek v tisti datoteki)...



Upam, da je dovolj jasno napisano... drugace pa "just ask" ;\)



JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 21:15
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sem si pa ze prej namestil tudi tole >> http://iphone.fiveforty.net/wiki/index.php/AppSupport in sicer http://cynix.org/iphone/AppSupport-1.1.1-8.tar.gz

To datoteko snames, jo razpakiras in skopiras v /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ter prepises obstojeco (ali pa originalno prej preimenujes)...

Potem je treba narediti se reboot in zadeva dela \:\)


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 21:21
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

A ta program Secure FTP klienta (recimo WinSCP) naložim na PC in se prek tega povežem na telefon.

Lovro
(pionirček)
12.11.07. 21:38
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Tega programa ne najdem gor na installerju BSD Subsystem

JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 21:38
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Da...

Program je freeware in ga najdes tukaj >> http://winscp.net/eng/download.php


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 21:58
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Lovro
Tega programa ne najdem gor na installerju BSD Subsystem


Potem imas mogoce ze namescenega... poglej pod "uninstall" ...

Mora pa biti bolj proti koncu seznama v odseku "System" ...


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 22:09
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja sem ga mel že gor.

Zanima me to kar sem označu na sliki kaj vse moram imet napisano notri ( kje dobim IP v telefonu)

Slika:



JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 22:26
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

IP telefona dobis v nastavitvah: Settings > WiFi > modra puscica desno pri tvojem omrezju > IP Address

V WinSCP pustis vse na default... vpises edino tvoj IP, username in password ... pa prej poglej, ce je na iPhonu aktivna WiFi povezava, drugace zazeni Safari, da se povezava vzpostavi...

Pa priporocljivo je, da prej izklopis Auto-Lock (Settings > General > Auto-Lock > Off)


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 22:46
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja to sem naredu sam zdej pa sem prišel do te mape Library pa jo kliknem odprem pa notri nimam Frameworks
A jo kje drugje najdem? Še slike:



Druga slika kjer manjka Frameworks:



JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 22:53
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Najprej moras iti nazaj do osnovne mape ... ti se sedaj po sliki sodec nahajas v mapi /var/root/library, moras pa iti v /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/

Lovro
(pionirček)
12.11.07. 23:08
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Kaj nardim z AppSuport kjer sem jo dobil tukaj http://iphone.fiveforty.net/wiki/index.php/AppSupport a sam kopiram notri v AppSupport.framework ker notri se nahaja ista mapca z istim imenom. A sam kopiram novo notri in to je to.

Slika:



JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 23:10
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Za vsak slucaj tastaro preimenuj v AppSuport,old ali AppSuport.bak ... Ali pa si jo shrani na racunalnik ...

Potem pa samo skopiras tisto iz tistega linka in prepises obstojeco (ce je nisi preimenoval)...


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 23:17
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Za vsak slucaj tastaro preimenuj v AppSuport,old ali AppSuport.bak ... Ali pa si jo shrani na racunalnik ...

Potem pa samo skopiras tisto iz tistega linka in prepises obstojeco (ce je nisi preimenoval)...


Staro notri pustim?


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 23:22
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Po zelji... je tako majhna, da zaradi ene take datoteke ne bos trpel pomanjkanja prostora v pomnilniku \:\) ...

Lovro
(pionirček)
12.11.07. 23:27
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Po zelji... je tako majhna, da zaradi ene take datoteke ne bos trpel pomanjkanja prostora v pomnilniku \:\) ...


Sem se odloču da bom kr tvojo datoteko kopiru UIPhoneFormats.zip sam kj pa naj preimenjem sej se enak imenuje kot pri meni.
A kle tudi lah staro pustim notri al jo raj brišem?


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 23:29
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja razumem sem mal narobe prebral.Sory.

JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 23:31
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

VEDNO prepises staro datoteko... \:\/

Zaradi mene tudi ni treba delat backupa ali jih preimenovat... Jaz sem bolj ziheras in raje naredim backup na svoj racunalnik polg tega pa datoteka se ostane tam, kjer je bila vendar preimenovana s koncnico .old ali .bak ... Ampak zgolj zato, ce gre kaj narobe, da je backup in lahko vrnem nazaj tastaro datoteko... Drugace naceloma VEDNO samo prepises obstojeco datoteko...


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 23:32
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ko bos to prekopiral pa obvezno en reset...

Drzis tipko za vklop ene 5 do 10 sekund, toliko, da se pojavi zgoraj slider z napisom "slide to power off" ... Ko ga bos ponovno prizgal, bi moralo stevilke prikazovati pravilno...


Lovro
(pionirček)
12.11.07. 23:49
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Ko bos to prekopiral pa obvezno en reset...

Drzis tipko za vklop ene 5 do 10 sekund, toliko, da se pojavi zgoraj slider z napisom "slide to power off" ... Ko ga bos ponovno prizgal, bi moralo stevilke prikazovati pravilno...


Ja imam vse narejeno sam v telefonu nimam Settings > General > International a mi kej manka al dam prej reset.Poj pa upam da bo delala.Hvala.


Lovro
(pionirček)
13.11.07. 00:10
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja sem restartal telefon, pa še zmer nimam International a moram kej še naložiti gor.Da bom dobil to opcijo.Hvala.

JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 12:26
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

ne bi vedel, zakaj tega nimas... si probal, ce zadeva sedaj deluje? Da prikazuje stevilke oz. imena iz imenika?

Lovro
(pionirček)
13.11.07. 19:47
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
ne bi vedel, zakaj tega nimas... si probal, ce zadeva sedaj deluje? Da prikazuje stevilke oz. imena iz imenika?


Ja mi prikazuje imena iz imenika tko da zadeva deluje.Hvala.
Razen če ima to kej veze da mi ne prikaže tega, k sem pustil stare preimenovane mapce notri , ker pri tazadnji UIPhoneFormats ko sem dodal končnico bak se mi je mapca spremenila v drugo.
Glej sliko (samo da sta obe enako poimenovane,ena z "bak" druga brez)



JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 19:53
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Tisto niso mapce ampak datoteke... Mapce so samo tiste rumene (ki izgledajo kot mapce :)) ... in to nima veze, ce si pustil notri preimenovano...

Lovro
(pionirček)
13.11.07. 20:00
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

A mogoče veš ker program bi mogu met gor da bi spreminjal ikone tipk ali pa da je zadaj za tipkami slika.

Slike:







JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 20:04
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

SummerBoard ali iSwitcher ...

JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 20:10
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Jaz imam trenutno takole temo \:\)



Lovro
(pionirček)
13.11.07. 20:23
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Full dobro temo imaš,ql.

Lovro
(pionirček)
13.11.07. 20:48
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
SummerBoard ali iSwitcher ...


Jest tega ne najdem preko Installerja kje dobim te dva programa.Hvala.


JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 20:52
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ali imas Community Sources dodan?

Lovro
(pionirček)
13.11.07. 21:07
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Ali imas Community Sources dodan?


Imam ga.


JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 21:18
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Poglej v Sources, ce imas notri tudi AppTapp Official. Tega rabis za Summerboard...

za iSwitcher pa rabis iSwitcher Source



AppTapp Source
Add the AppTapp Installer Source

Update your Installer app to version 3 and you can easily add my AppTapp Installer source, click the "Edit" button under the "sources" section. Now click the "Add" button and type in this addess: http://repository.apptapp.com and click the "OK" button.


iSwitcher Source
Add the iSwitcher Installer Source

Update your Installer app to version 3 and you can easily add my iSwitcher Installer source, click the "Edit" button under the "sources" section. Now click the "Add" button and type in this addess: http://web.mac.com/iswitcher2/list.xml and click the "OK" button. Once it confirms the source you'll have full access to all the applications, themes and utilities I offer.


Lovro
(pionirček)
13.11.07. 21:41
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Poglej v Sources, ce imas notri tudi AppTapp Official. Tega rabis za Summerboard...

za iSwitcher pa rabis iSwitcher Source



AppTapp Source
Add the AppTapp Installer Source

Update your Installer app to version 3 and you can easily add my AppTapp Installer source, click the "Edit" button under the "sources" section. Now click the "Add" button and type in this addess: AppTapp Official: repository.apptapp.com and click the "OK" button.


iSwitcher Source
Add the iSwitcher Installer Source

Update your Installer app to version 3 and you can easily add my iSwitcher Installer source, click the "Edit" button under the "sources" section. Now click the "Add" button and type in this addess: http://web.mac.com/iswitcher2/list.xml and click the "OK" button. Once it confirms the source you'll have full access to all the applications, themes and utilities I offer.



Ta cel link moram vpisat:
AppTapp Official: repository.apptapp.com in ko dam OK kaj poj mora nardit? Ker to vse nardim, pa še zmer nimam notri Summerboard \:\?

V Sources-u nimam tega iSwitcher Source ?


JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 21:44
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Nene... moja napaka (sem popravil v prvotnem sporocilu)... to je tako, ko vcasih pisem napamet ;)... vpises samo repository.apptapp.com oziroma http://repository.apptapp.com...

Ce pa nimas iSwitcher Sourca, ga pac dodas...

Ko si dodal, klikni na refresh sources in potem bi se ti moralo pojaviti v Install


Lovro
(pionirček)
13.11.07. 21:55
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Nene... moja napaka (sem popravil v prvotnem sporocilu)... to je tako, ko vcasih pisem napamet ;)... vpises samo repository.apptapp.com oziroma http://repository.apptapp.com...

Ce pa nimas iSwitcher Sourca, ga pac dodas...

Ko si dodal, klikni na refresh sources in potem bi se ti moralo pojaviti v Install



Ja sem tko naredu pa imam pod njim npisan Install a je to že inštalirano ker nimam nobene druge opcije da bi lahko. ??

Kako pa jih dodajam?


JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 22:07
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sem ze prej napisal, kako jih dodas... povrsno beres \:grin


Update your Installer app to version 3 and you can easily add my AppTapp Installer source, click the "Edit" button under the "sources" section. Now click the "Add" button and type in this addess: http://repository.apptapp.com and click the "OK" button.



Kje pod njim imas INSTALL? Ali gledas to na zadnjem jeziku v Installerju? Tam, kjer pises Sources? Zgoraj levo tam imas gumb REFRESH, desno pa EDIT ...

Ko das REFRESH, pa gres v jezicek INSTALL in tam pogledas, ce je kaj novega ...


Lovro
(pionirček)
13.11.07. 22:52
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sej vse sem tko naredu napisu un link in dal OK potem pride spet na začetno stran Sources-a in imam na vrhu AppTapp Official pod njim pa imam na drobno napisan App Tapp Install sam ko kliknem puščico na desni strani AppTapp Official in se odpre ni nobene opcije da bi installiral.
Gor na vrhu vidm na levem Refresh na desnem pa Edit pa refresh sem že kliknu. Pa tudi Installer-ja imam verzijo 3.


JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 22:56
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pa se kaj zgodi, ko das refresh?

Ko si naredil refresh, pojdi se enkrat v Install in preglej vse ... SummerBoard je pod System...

Za vsak slucaj poglej se v Uninstall, ce nimas slucajno ze namescenega...

Ce ga imas, potem moras imeti program namescen... isci ikono SMBPrefs .. to pomeni SummerBoard preferences ... Ce se ti zadeva samo odpre in takoj spet izgine, to pomeni, da nisinamestil nobene teme... teh najdes tudi cel kup v Installerju (SummerBoard Themes ali pa Themes (SummerBoard) ... Pisem na pamet ...


Lovro
(pionirček)
13.11.07. 23:08
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja, ko dam refresh mi spodi nalaga in ko konča z refresh-om grem na install pa ni ne enega in ne drugega programa. Instaliranega pa nimam sem tudi preveru vse. Kaj bi to bilo? \:\?

JestAdministrator
(doktor)
14.11.07. 07:26
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pojma nimam... mi je zmanjkalo idej \:\)

Od kod pa si... mogoce bi ob kaksni kavi lahko problemcke hitreje resila \:\)


Lovro
(pionirček)
14.11.07. 11:28
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Pojma nimam... mi je zmanjkalo idej \:\)

Od kod pa si... mogoce bi ob kaksni kavi lahko problemcke hitreje resila \:\)


Ja lah se zmenva ob kakšni kavi. Sem pa bliz tvojga kraja \:\) sem iz Kranja. Ti sam povej kdaj bi mel cajt in kje se dobiva.Hvala.

lp Lovro


MasterBlaster
(ciciban)
14.11.07. 11:45
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Glede na uradno stran , je potrebno Summer Board na 1.1.1 instalirati ročno. Navodila so v zip datoteki.

JestAdministrator
(doktor)
14.11.07. 11:50
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Jaz nisem dal gor rocno... \:\) ...

Lahko se je pa kaj spremenilo... ali pa zato, ker sem imel prej 1.0.2 inpotem nadgradil...


JestAdministrator
(doktor)
14.11.07. 11:51
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sem zdajle v Kranju \:\) ... na sihtu...

MasterBlaster
(ciciban)
14.11.07. 11:58
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Drugače ga tudi jaz nimam v Installerju. Sicer še nisem probal, ker včeraj, ko sem dobil telefon, še ni bilo časa \:D .

Sem si ga pa že skoraj zablokiral \:\( Sem hotel zmanjšati font pri operater logotu, pa se mi po rebootu ni prikazal UI \:~ Še sreča, da se je OpenSSH postavil, da sem restoral popravljeno datoteko z bacupom in telefon rerootal preko commandline.


Lovro
(pionirček)
14.11.07. 20:15
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: MasterBlaster
Glede na uradno stran , je potrebno Summer Board na 1.1.1 instalirati ročno. Navodila so v zip datoteki.



Pa si že kej probu to ročno nastavljat.


JestAdministrator
(doktor)
14.11.07. 20:29
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ce imas cas kdaj, to lahko urediva...

Drugace pa je postopek ze opisan...

Rabis namescen BSD Subsystem in OpenSSH, na racunalniku pa WinSCP... pa WLAN...


Lovro
(pionirček)
14.11.07. 22:00
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Ce imas cas kdaj, to lahko urediva...

Drugace pa je postopek ze opisan...

Rabis namescen BSD Subsystem in OpenSSH, na racunalniku pa WinSCP... pa WLAN...


Ja to mam vse gor na pc pa imam tudi WinSCP k sem rabu za ureditev imenika v telefonu. V ker mapci pa so navodila.
Ja cajt mam zmeri sam morš povedat kdaj bi ga mel ti ;\)

lp


JestAdministrator
(doktor)
14.11.07. 22:31
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Mislis sem na navodila, kako se povezes z WinSCPjem na iPhone ...

Navodila za SummerBoard imas pa na uradni strani oz. v zip datoteki, ki jo snames od tam >> http://www.nullriver.com/~zigzag/SummerBoard.zip



********************************
MANUAL INSTALLATION INSTRUCTIONS
********************************

****************************************************************************
NOTE: You do not need to patch the SpringBoard if you are using SummerBoard.
****************************************************************************

Copy the files to your iPhone as follows:

SummerBoard.framework -> /Library/Frameworks/SummerBoard.framework
SMBPrefs.app -> /Applications/SMBPrefs.app
Themes -> /var/root/Library/SummerBoard/Themes
com.apple.SpringBoard.plist -> /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.SpringBoard.plist

Make sure that the plists permissions are as such:

-rw-r--r-- 1 root wheel 704 Oct 9 20:00 com.apple.SpringBoard.plist

Reboot iPhone, enjoy!



Ce si ze tisto za imenik zrihtal, bos tole tudi \:\) ...

Drugace sem pa ponavadi zjutraj od ene pol sedmih ali sedmih dalje v Kranju \:\) ... do kdaj, pa je odvisno od tega, kam moram it na teren ... ponavadi sem tam nekje do 11ih v pisarni...


MasterBlaster
(ciciban)
14.11.07. 22:58
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Sem probal, pa mi SMBPrefs aplikacija ni delala \:\(

Se pa je danes SummerBoard pojavil v Installerju \:cheers Tako da že imam custom temo \:\)


Lovro
(pionirček)
14.11.07. 23:32
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: MasterBlaster
Sem probal, pa mi SMBPrefs aplikacija ni delala \:\(

Se pa je danes SummerBoard pojavil v Installerju \:cheers Tako da že imam custom temo \:\)



Zdele sem refresh-al Sources in šel v instalerja in sem dobu Summerboard brez ročnega vnašanja \:cheers (Imam pa verzijo iPhone 1.1.1) zdej pa moram sam še teme dol dobit ql.







Lovro
(pionirček)
15.11.07. 00:00
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Zanima me Teme znam spreminjat kako pa ozadja druga dodajam pa kje jih dobim.Thx

JestAdministrator
(doktor)
15.11.07. 07:30
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

V aplikaciji SMBPrefs (SummerBoard) moras najprej oznacit, da ne bos uporabil wallpaperja, ki priprada temi (Theme Wallpaper das na OFF)... potem pa gres v aplikacijo PHOTOS in si tam izberes sliko, ki jo zelis imeti za ozadje, jo kliknes da se odpre, potem pa kliknes na cisto levo spodnjo ikono (pravokotnik s puscico) in izberes USE AS WALLPAPER ...

Seveda moras prej spravit sliko se se noter... to pa naredis tako,d a v iTunes oznacis, da se sinhronizirajo slike in poves iz katere mape na racunalniku... Lahko pa uporabis tudi sliko, ki si jo sam posnel...


Lovro
(pionirček)
15.11.07. 18:52
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
V aplikaciji SMBPrefs (SummerBoard) moras najprej oznacit, da ne bos uporabil wallpaperja, ki priprada temi (Theme Wallpaper das na OFF)... potem pa gres v aplikacijo PHOTOS in si tam izberes sliko, ki jo zelis imeti za ozadje, jo kliknes da se odpre, potem pa kliknes na cisto levo spodnjo ikono (pravokotnik s puscico) in izberes USE AS WALLPAPER ...

Seveda moras prej spravit sliko se se noter... to pa naredis tako,d a v iTunes oznacis, da se sinhronizirajo slike in poves iz katere mape na racunalniku... Lahko pa uporabis tudi sliko, ki si jo sam posnel...



Ja zdej sem si pa dal sliko za ozadje.Hvala.
Tisto z iTunes-om pa sem že pogruntal kako dati slike,musko,video...gor. Dober je ta iTunes.

Dej mi nekaj povej zakaj mi skoz na začetno stran meče ko grm npr. na e-mail,koledar.... me zmer vn vrže na začetne ikone kaj bi to bilo.Hvala.

lp


JestAdministrator
(doktor)
15.11.07. 18:54
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Malo bolj razlozi kaj naredis in kaj ti vrze ven...

Sedaj ti lahko recem, da mogoce edino zato, ker pritisnes gumb HOME \:grin ;\)


Lovro
(pionirček)
15.11.07. 19:13
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Malo bolj razlozi kaj naredis in kaj ti vrze ven...

Sedaj ti lahko recem, da mogoce edino zato, ker pritisnes gumb HOME \:grin ;\)


Ne to pa ne \:\)
Recimo grem na Coledar kliknem da se odpre potem hočem za en dan neki vpisat notri in se kr zapre in gre na začetno pozicijo kjer so glavne ikone. Upam da zdej razumeš ;\)


JestAdministrator
(doktor)
15.11.07. 19:48
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Hmmm... to pa nevem...

Lovro
(pionirček)
15.11.07. 20:42
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

 Temo začel: Jest
Hmmm... to pa nevem...


Sam to mi se je začel pojavlat, ko sem dodal tisto ozadje. Prej tega ni blo.Razen če ga restartam.

Keri so še kej uporabni programi da se jih splača met gor.Hvala.


Lovro
(pionirček)
17.11.07. 10:53
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Nekaj me zanima zakaj na telefonu, ko se povežem npr. na Gmail in odprem pošto kera vsebuje filme/datoteke v WMV formatu jih ne more odpreti in tudi PPS ne more odpreti a bi mogu met kšen program gor da bi lahko to odpiral in pogledal.Hvala.

JestAdministrator
(doktor)
17.11.07. 12:54
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

wmv je Windowsov format in ga verjetno zato ne podpira... PPT pa tudi nevem, kako bi ga pogledal...

Mogoce se pridejo kaksni pregledovalniki za to...


bear
(otročiček)
20.11.07. 08:03
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Mene pa zanima ce se je ze kdo srecu z verzijo 04.02.13_G ocitno gre za 1.1.2 verzijo, ker tudi ko ga prizgem javlja opozorila v vec jezikih.

Sem dobil enega pa bi rabil pomoc, da ga odklenem.

Nisem se probaval z ustaljenim postopkom.

thx


JestAdministrator
(doktor)
20.11.07. 08:06
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

1.1.2 je zaenkrat se kar problematicno...

Jailbreak je sicer mozen, odklep pa po nekaterih virih je mozen, po drugih pa ni...

Bo treba pomoje se malo pocakat...

Drugace pa http://www.modmyifone.com ...

04.02.13_G je 1.1.2
04.01.13_G je 1.1.1
03.14.08_G je 1.0.2


MasterBlaster
(ciciban)
21.11.07. 08:55
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

A je že kdo upgradal na 1.1.2?

Sem pa danes v installerju opazil aplikacijo BB Downgrader (1.1.2), ki bi naj downgradal baseband firmware. Samo ne vem, če potem lahko upgradaš software nazaj na 1.1.2, ali moraš ostati na stari verziji.


JestAdministrator
(doktor)
21.11.07. 23:00
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Mi je danes uspelo nadgradit na 1.1.2 ... Zaenkrat ne priporocam...vsaj ne tistim, ki niso vesci takih nadgradenj... ker je se veliko faktorjev, kjer lahko gre kaj narobe... Sicer ga je "bricknit" skoraj nemogoce... razen ce je kaj s hardverom narobe...

Skoraj iz vsake situacije se najde izhod \:\) ... Jaz sem se zafrkaval dva dni (od vceraj popoldne,... prejle pred kaksno urco ali dvema mi je pa uspelo)... Zaenkrat dela OK... in nalagam spet gor zadeve, ki sem jih ze prej imel...


tonix
(pionirček)
23.11.07. 18:41
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Mene pa zanima če obstaja kakšen iphone explorer program za windowse, s katerim bi lahko brskal po mapah na iphone-u?

JestAdministrator
(doktor)
23.11.07. 20:21
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

En je ze omenjeni WinSCP (seveda je treba instalirat BSD subsystem in OpenSSH na iPhona...

Potem je se iDemocracy 2.0


In pa iPhoneBrowser



pa verjetno je se kaj \:p


Lovro
(pionirček)
24.11.07. 23:48
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Mene pa zanima kaj oz. ke program morm met gor da lahko imam te 3D aplikacije (seveda če je možno!!)Hvala.

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=Wtcys_XFnRA&feature=related


lp


JestAdministrator
(doktor)
24.11.07. 23:57
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Saj tukaj ni nobenih 3D aplikacij \:\)



[desc][/desc]


Nekaj podobnega tisti opletajoci glavi je tukaj >> http://www.iappaday.com/ (Uncle - 8. november)


Lovro
(pionirček)
25.11.07. 00:22
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Ja ne vem kako bi temu rekel \:\) sam zanima me če je kej podobnega temu da bi dal na telefon al pa če si vidu k imaš pijačo notri, nagneš telefon in pijače ni več.Če kej tacga obstaja?

JestAdministrator
(doktor)
25.11.07. 08:27
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Seveda obstoja...

Ampak to je samo film... in ti moras gibe nastudirat, da ves, kdaj je treba nagniti \:\)



Opis: iBeer



Opis: Popcorn


JestAdministrator
(doktor)
25.11.07. 08:28
Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija

Pa se malo iMagic \:\)



Opis: iMaigc with iPhone