Temo začel: Misolovka
Živjo!

Sem kupila iPhone, pa me zanima zakaj ne ponudi opcije EDGE pod Settings, General, Network...ponudi samo Wi-Fi in VPN.

Poskusili smo s Simobil, dvema M Mobil in Mobitel ter Tušmobil SIM karticami in pri nobeni ne deluje.


Ne deluje ali samo do nastavitev ne mores? Verjetno imas namescen Mitjev program za logotip operaterja... Ta ti vcasih skrije nastavitve za EDGE, vendar nastavitve so vpisane in zadeva deluje. Poskusi deinstalirati ta popravek preko Installerja, ce ga imas namescenega...


 Citat:
Preko VPN-ja smo hoteli povezat. Nastavitve pravilne, pa javi da se preko proxy-a ne more povezat.


Pa ves kaj sploh VPN je? To je za varno povezovanje v zasebna omrezja (ponavadi sluzba,...) in tega naceloma sploh ne rabis... in zato v vecini primerov ostane prazno...


 Citat:
Pri moji Simobil kartici deluje povezava na splet in e-mail. Pošiljanje MMSov ne deluje - javi preverite edge, apn nastavitve oz počakajte da bo edge povezava na voljo.

Nahajali smo se v Borovnici in Ljubljani, kjer telefon zaznava Edge omrežje, tako da na voljo vsekakor je.


Aplikacijo za MMSe (SwirlyMMS je ptorebno najprej skonfigurirati... Navodila najdes tukaj >> KLIK


 Citat:
Pri Simobil kartici, ki je 030 št, se pravi je v bistvu M Mobil, deluje samo sprejemanje e-pošte. Povezava na splet pa MMSi pa ne.

Preko Wi-Fi povezave deluje vse normalno.

Nastavitve sem preverjala na KC za Simobil in M Mobil in so prave.

Verjetno so vseeno problem kaksne nastavitve...


 Citat:
Sicer iPhone je kupljen pri Tušmobilu, samo sem vseeno klical na Simobil, kot njihova uporabnica, kjer so bili prijazni, da so šli do tehnika, kateri je odgovoril, da naj bi bilo kaj na software-ju, da ni telefon pravilno odklenjen in naj se obrnemo tja, kjer so to naredili.

To ne bi vedel... samo ponavadi ni to problematicno... sploh ce je zadnja verzija (1.1.4)

 Citat:
Zanima me če ima kdo kaj pojma o tem, kaj naj bi bilo narobe \:\/

Danes ga bomo doma še enkrat odklenili (čeprav naj bi že bil in ima 1.1.4 verzijo), če bo potem delovalo. Kaj pa če ne bo?


Potem, ce ne bo, pa bos spet kaj tukaj napisala \:\) ...


 Citat:
Res hvala za odgovor \:\)

Sara. \:D

Ni problema \:\)
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si