Stran 5 od 6 « Prva<23456>
Možnosti teme
#33310 - 21.04.08. 21:17 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Jest]
Signal Mafia Odsoten
otročiček

Registriran: 21.04.08.
Sporočil: 1
Jest legenda!

Se moram prav resnicno zahvaliti za ta post!
Kolega je dobil iPhone iz Bushlandije in mi ga je posodil, da "nekako zrihtam unega tipa, ki kao odklepa iPhone". In to baje za 50 ojrov (!!!) Da ne govorimo, o urah voznje tja in nazaj...
Po pol ure raziskovanja neta naletim na ta post... et voila...
I'M AMAZED! Najmanj kar lahko storim je, da nekomu placam drink!

Kar pa se telefona tice pa WOW! Ampak jaz bom pa vseeno raje se kar ostal pri Nokii E51.

Na vrh
#33314 - 22.04.08. 07:33 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Jest]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Kako namestiti popravke na lazji nacin, kot je prej opisan (direktno preko Installerja brez uproabe racunalnika)...

Ikona Installerja je verjetno malce drugacna, ker imam jaz namescen Summerboard in izbrano neko temo ...

Najprej je potrebno skonfigurirat WiFi ali pa GPRS/EDGE, ker te popravke instalira direktno iz neta... nato sledis spodnjih korakom...

1. Izberi ikono Installer


2. Odpre se nekaj podobnega, kot na spodnji sliki


3. izberi ikono Sources desno spodaj


4. Na tem zaslonu izberi ikono Edit


5. Izberi gumbek Add v zgornjem levem kotu


6. V polje Add Source viši URL http://iphone.slovenskipaket.info (vec info na http://www.slovenskipaket.info ) in izberi OK


7. Po kliku na OK se bodo sourci posodobili (Refreshing sources)


8. Izberi gumb Install spodaj in nato poisci kategorijo "Slovenski paket"


9. Iz seznama izberi zeljene popravke, (pri meni ni vec vseh v seznamu, ker so ze nekateri ze namesceni...)
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#33422 - 30.04.08. 11:01 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Jest]
Misolovka Odsoten
otročiček

Registriran: 30.04.08.
Sporočil: 3
Živjo!

Sem kupila iPhone, pa me zanima zakaj ne ponudi opcije EDGE pod Settings, General, Network...ponudi samo Wi-Fi in VPN.

Poskusili smo s Simobil, dvema M Mobil in Mobitel ter Tušmobil SIM karticami in pri nobeni ne deluje.

Preko VPN-ja smo hoteli povezat. Nastavitve pravilne, pa javi da se preko proxy-a ne more povezat.
Pri moji Simobil kartici deluje povezava na splet in e-mail. Pošiljanje MMSov ne deluje - javi preverite edge, apn nastavitve oz počakajte da bo edge povezava na voljo.
Nahajali smo se v Borovnici in Ljubljani, kjer telefon zaznava Edge omrežje, tako da na voljo vsekakor je.

Pri Simobil kartici, ki je 030 št, se pravi je v bistvu M Mobil, deluje samo sprejemanje e-pošte. Povezava na splet pa MMSi pa ne.

Preko Wi-Fi povezave deluje vse normalno.

Nastavitve sem preverjala na KC za Simobil in M Mobil in so prave.

Sicer iPhone je kupljen pri Tušmobilu, samo sem vseeno klical na Simobil, kot njihova uporabnica, kjer so bili prijazni, da so šli do tehnika, kateri je odgovoril, da naj bi bilo kaj na software-ju, da ni telefon pravilno odklenjen in naj se obrnemo tja, kjer so to naredili.

Zanima me če ima kdo kaj pojma o tem, kaj naj bi bilo narobe \:\/

Danes ga bomo doma še enkrat odklenili (čeprav naj bi že bil in ima 1.1.4 verzijo), če bo potem delovalo. Kaj pa če ne bo?


Res hvala za odgovor \:\)

Sara. \:D

Na vrh
#33424 - 30.04.08. 13:59 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Misolovka]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
 Temo začel: Misolovka
Živjo!

Sem kupila iPhone, pa me zanima zakaj ne ponudi opcije EDGE pod Settings, General, Network...ponudi samo Wi-Fi in VPN.

Poskusili smo s Simobil, dvema M Mobil in Mobitel ter Tušmobil SIM karticami in pri nobeni ne deluje.


Ne deluje ali samo do nastavitev ne mores? Verjetno imas namescen Mitjev program za logotip operaterja... Ta ti vcasih skrije nastavitve za EDGE, vendar nastavitve so vpisane in zadeva deluje. Poskusi deinstalirati ta popravek preko Installerja, ce ga imas namescenega...


 Citat:
Preko VPN-ja smo hoteli povezat. Nastavitve pravilne, pa javi da se preko proxy-a ne more povezat.


Pa ves kaj sploh VPN je? To je za varno povezovanje v zasebna omrezja (ponavadi sluzba,...) in tega naceloma sploh ne rabis... in zato v vecini primerov ostane prazno...


 Citat:
Pri moji Simobil kartici deluje povezava na splet in e-mail. Pošiljanje MMSov ne deluje - javi preverite edge, apn nastavitve oz počakajte da bo edge povezava na voljo.

Nahajali smo se v Borovnici in Ljubljani, kjer telefon zaznava Edge omrežje, tako da na voljo vsekakor je.


Aplikacijo za MMSe (SwirlyMMS je ptorebno najprej skonfigurirati... Navodila najdes tukaj >> KLIK


 Citat:
Pri Simobil kartici, ki je 030 št, se pravi je v bistvu M Mobil, deluje samo sprejemanje e-pošte. Povezava na splet pa MMSi pa ne.

Preko Wi-Fi povezave deluje vse normalno.

Nastavitve sem preverjala na KC za Simobil in M Mobil in so prave.

Verjetno so vseeno problem kaksne nastavitve...


 Citat:
Sicer iPhone je kupljen pri Tušmobilu, samo sem vseeno klical na Simobil, kot njihova uporabnica, kjer so bili prijazni, da so šli do tehnika, kateri je odgovoril, da naj bi bilo kaj na software-ju, da ni telefon pravilno odklenjen in naj se obrnemo tja, kjer so to naredili.

To ne bi vedel... samo ponavadi ni to problematicno... sploh ce je zadnja verzija (1.1.4)

 Citat:
Zanima me če ima kdo kaj pojma o tem, kaj naj bi bilo narobe \:\/

Danes ga bomo doma še enkrat odklenili (čeprav naj bi že bil in ima 1.1.4 verzijo), če bo potem delovalo. Kaj pa če ne bo?


Potem, ce ne bo, pa bos spet kaj tukaj napisala \:\) ...


 Citat:
Res hvala za odgovor \:\)

Sara. \:D

Ni problema \:\)
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#33427 - 30.04.08. 14:39 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Jest]
Misolovka Odsoten
otročiček

Registriran: 30.04.08.
Sporočil: 3
O super.

Zelo si se potrudil.

Bomo poskusili omenjeno.
Hvala \:\)

Na vrh
#33437 - 01.05.08. 16:06 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Misolovka]
Misolovka Odsoten
otročiček

Registriran: 30.04.08.
Sporočil: 3
Evo..dela.


Hvala lepa. \:rozca

Na vrh
#33480 - 07.05.08. 13:26 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: Jest]
andraz93 Odsoten
otročiček

Registriran: 07.05.08.
Sporočil: 1
Jest@
jst bi te pa uprašo kero temo maš na telefonu, ker je ful dobra?!?
Kk se ji reče?!?

Na vrh
#33481 - 07.05.08. 14:42 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3/1.1.4 [Re: andraz93]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Svojo \:\) ... malo mesano... neka mesanica Phiberglass in Buff ... pa se malo po svoje popravljena \:\) ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#33508 - 10.05.08. 12:38 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3 [Re: Jest]
Ma®ke© Odsoten
otročiček

Registriran: 06.12.07.
Sporočil: 12
Telefon: Apple iPhone 8GB
Pozdravljeni!

Meni pa nikakor ne usper zrihtat Apollo. Sem tudi tiste IP naslove dodal, pa mi še vedno javlja Connection error from Notificatjon server: Unable to connect. Ima kdo kako idejo?

Zanima me tudi, kako ste uspeli porihtat Customize. Meni se sicer zažene, nekaj časa stojo na začetnem logotipu, pol pa se zapre. Mogoče tudi tu kaka ideja?

Imam pa v1.1.4


 Temo začel: Jest
Ureditev delovanja klienta za IM (Apollo) na verziji 1.1.3

Na 1.1.3 očitno ne deluje program za IM (MSN, ICQ, Google Talk, AIM,...)

Če imate probleme s prijavo, naredite naslednje:

1. Z SSH programom (MAC = Transmit, Windows = WinSCP) se logirajte v iPhone (postopek je opisan že v drugih sporočilih)

2. V mapi "etc", ki se nahaja na root-u, poiščite datoteko hosts in si jo shranite k sebi na računalnik (lahko jo tudi urejate direktno na iPhonu, vendar je bolje, da si prej naredite varnsotno kopijo)

3. Na koncu datoteke dodajte naslednje:

64.12.161.185 login.oscar.aol.com
64.12.161.185 login.messaging.aol.com
65.54.239.140 messenger.hotmail.com
65.54.239.140 dp.msnmessenger.akadns.net
65.54.179.216 nexus.passport.com
65.54.179.216 nexus.passport.com.nsatc.net
65.54.183.203 login.live.com
65.54.183.203 login.live.com.nsatc.net
65.55.128.48 spaces.live.com
209.85.163.125 talk.google.com
209.85.163.125 talk.l.google.com



Po tem naj bi Appolo deloval... probat moram pa, če isto velja tudi za program Mobile Chat (oz. samo Chat, kot piše na ikonici) ...

EDIT: deluje tudi z Mobile Chat ... Edino že znan problem je očitno z MSN nicki, ki uproabljajo mail @msn.com ... S tem mi ne deluje (to mi ne deluje recimo tudi na Nokii, na PCju pa brez problema...)...

Na vrh
#33509 - 10.05.08. 21:54 Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na 1.1.3 [Re: Ma®ke©]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Preko iNstallerja poisci IM Chat FIX ... nahaja se v repozitoriju BigBoss ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
Stran 5 od 6 « Prva<23456>


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 225 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23