Stran 6 od 16 « Prva<45678>Zadnja »
Možnosti teme
#31916 - 26.01.08. 23:10 Re: iPhone popravki [Re: Tomba]
stotka Odsoten
otročiček

Registriran: 24.01.08.
Sporočil: 9
Jaz imam dva vprašanja, malo izven konteksta. Zanima me ce vam tudi znak za EDGE (črka E levi kot zgoraj) ves čas gori, in kaj to pomeni? In še kako je z igricami na iphonu, kako jih naložiš?

Popravil(a) stotka (27.01.08. 00:16)

Na vrh
#31921 - 27.01.08. 09:44 Re: iPhone popravki [Re: stotka]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Crka E gori takrat, ko je na voljo EDGE povezljivost ...

Igre pa nalagas preko Installerja... nekatere (razni emulatorji) pa tudi direktno s pomocjo WinSCPja ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32042 - 02.02.08. 01:07 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
VirtualM Odsoten
otročiček

Registriran: 02.02.08.
Sporočil: 2
Zdravo!

Zanima me, kako rešiti naslednji problem. Če uporabim Phone No. fix iz tega foruma, ne morem nastaviti koledarja tako, da bi se teden začel s ponedeljkom, ker imam regional settings nastavljen na USA.
Če nastavim regional settings na UK, se koledar začne s ponedeljkom, a mi potem ne kaže lepo urejenih tel. številk.

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?

Imam verzijo 1.1.1. in brez slo fontov, slovarja... (zaenkrat).

Hvala za odgovor, če bo kdo vedel.

Btw, super navodila, kar sem do sedaj videl.

Lp

M

Na vrh
#32058 - 02.02.08. 18:29 Re: iPhone popravki [Re: VirtualM]
Tomba Odsoten
otročiček

Registriran: 02.12.07.
Sporočil: 15
 Temo začel: VirtualM

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?


Opisan način mora delovat !

Pravice (chmod) morajo biti najmanj takšne, kot original file.

Sicer nevem koliko je iPhone na to občutljiv, ampak zna biti, da si file urejal z kakim notepadom in shranil kot DOS file (tako naredijo praktično vsi windows text editorji). Potem ta file na unixu ponavadi ne dela, ker zapis ni povsem enak. Rešitev je file urejati kar z pomočjo "vi" editorja (preko konzole).

Če nisi vešč vi-ja, lahko narediš z kakim ultraeditom, z katerim lahko podobno kot z notepadom urediš file in ga shraniš ot unix file (convert DOS to UNIX).

Na vrh
#32065 - 03.02.08. 00:08 Re: iPhone popravki [Re: Tomba]
VirtualM Odsoten
otročiček

Registriran: 02.02.08.
Sporočil: 2
 Temo začel: Tomba
 Temo začel: VirtualM

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?


Opisan način mora delovat !

Pravice (chmod) morajo biti najmanj takšne, kot original file.

Sicer nevem koliko je iPhone na to občutljiv, ampak zna biti, da si file urejal z kakim notepadom in shranil kot DOS file (tako naredijo praktično vsi windows text editorji). Potem ta file na unixu ponavadi ne dela, ker zapis ni povsem enak. Rešitev je file urejati kar z pomočjo "vi" editorja (preko konzole).

Če nisi vešč vi-ja, lahko narediš z kakim ultraeditom, z katerim lahko podobno kot z notepadom urediš file in ga shraniš ot unix file (convert DOS to UNIX).



Nisem urejal z notepadom. ;\) Urejal sem ga kar z TexEditom iz OSXa, tako da je zapis v unixu ostal tak kot pred mojim spreminjanjem. Glede na to, da sem potegnil .plst iz tega foruma in je urejenost cifer po namestitvi takoj delovala, dvomim, da je problem v pravicah. Sem pa za vsak slučaj poskusil tudi na winsih z ultraeditom, a je enako, "težave" mi ni rešilo.

Bi lahko bil problem v regional settings, ki ga imam posebej dodanega preko instalerja, v originalu ga ni bilo omogočenega?

Na samem začetku, ko sem dal v iPhone patchan Appsupport in UIPhoneFormats.plst, mi cifer ni lepo uredilo, dokler nisem namestil še regional settings in tam določil USA. Začetek tedna je sedaj Nedelja. Če bi lahko to spremenil na kak drugi način? Sam sem mislil, da bi to šlo po opisanem načinu, a očitno ne dela, čeprav bi po logiki lahko

Hvala za odgovor, če bo kdo še imel kako idejo.

Lp

M

Na vrh
#32147 - 06.02.08. 12:18 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.3

Postopek je zelo podoben, kot za verzije 1.1.1 in 1.1.2 ...

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist (lahko jo tudi samo preimenujes... to je zgolj varnostna kopija...

3. Popravljeno datoteko UIPhoneFormats.plist (je prilozena temu sporocilu) skopiras nazaj v isti direktorij.

To je prvi del, ki skrbi za to, kako so stevilke prikazane na zaslonu (recimo stevilka +38640123456 je prikazana takole > +386 (40) 123-456, stevilka 040123456 pa je prikazana takole > (040) 123-456 ... )

Prikaz imena iz imenika
Drugi del popravka pa poskrbi za to, da se ob klicu ali prejetem SMSu prikaze ime iz imenika, ce je to vneseno.

Za to pa je potrebno naresti naslednje:

1. Verjetno ste se vedno povezani preko WinSCP... zato tega postopka ne bom se enkrat ponavljal \:\) ...

2. V mapi /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ustvarite novo mapo z imenom Support

3. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/) skopirajte datoteki AppSupport in AppSupport.original


!!! Obvezno je potrebno pri datoteki Appsupport in Appsupport.original preverite "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki Appsupoort (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!



4. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/Support/) skopirajte datoteki PhoneNumber.dylib in PhoneNumberTemplates.txt

5. Datoteko PhoneNumberTemplates.txt lahko se uredite po lastni zelji... sem jo pa jaz ze uredil, tako da deluje za slovenske stevilke. Iz te datoteke lahko tudi pobrisete drzave, katerih ne potrebujete...

5. Ponovno zaženite iPhone in zadeva bi morala delovati ...



Priponke
UIPhoneFormats.zip (1492 prenosov)
Opis: Datoteka UIPhoneFormats.plist

Popravek-prikaz-1.1.3.zip (1547 prenosov)
Opis: Popravek za pravilen prikaz številk iz imenika za verzijo 1.1.3


_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32192 - 08.02.08. 20:31 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
majk Odsoten
otročiček

Registriran: 19.01.08.
Sporočil: 5
Telefon: iPhone
Hmm... imam čuden problem. Na mobitelove in stacionarne številke mi kliče brez problemov. Na simobilove pa v formatu 040xxxxxx in +38640xxxxxx reče, da številka ne obstaja, deluje pa format 0038640xxxxxx.
Ni mi jasno. Isto se je dogajalo tudi prej ko sem imel firmware 1.1.2. Zdaj imam 1.1.3 in odklenjenega.

Na vrh
#32193 - 08.02.08. 20:46 Re: iPhone popravki [Re: majk]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Potem si verjetno nekje nekaj narobe naredil... Daj nazaj originalne datoteke... pa probaj, ce klice normalno ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#32194 - 08.02.08. 21:26 Re: iPhone popravki [Re: Jest]
majk Odsoten
otročiček

Registriran: 19.01.08.
Sporočil: 5
Telefon: iPhone
Zadeva je tako trivialna, da bi skoraj težko naredil kaj narobe. Formatira mi številke pravilno... vse... tudi te, ki jih ne kliče.
OK, bom za vsak slučaj zdajle probal revertat.

Pa še nekaj, kako je s to (http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=16036) zadevo pri 1.1.3. Je še potrebna/je postopek isti?


Popravil(a) majk (08.02.08. 21:29)

Na vrh
#32195 - 08.02.08. 21:39 Re: iPhone popravki [Re: majk]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Format stevilk je eno... prikaz iz imenika pa drugo ...

Za prikaz iz imenika skrbi tisti popravek, kjer je posebej za Mobitel in posebej za Si.mobil ... ravno to, kar si me vprasal, ce velja tudi za 1.1.3 ...

Za 1.1.3 je vse v enem postu... prvi in drugi del popravka...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
Stran 6 od 16 « Prva<45678>Zadnja »


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 38 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23