Stran 6 od 7 « Prva<34567>
Možnosti teme
#29325 - 12.11.07. 12:46 Re: Nokia E90 [Re: deepdelete]
jan999 Odsoten
otročiček

Registriran: 03.11.07.
Sporočil: 12
Telefon: ...?!
 Temo začel: deepdelete
Pozdrav vsem

Pred 14 dnevi sem tukaj v Bahrainu kupil E90. Na njej nisem opazil, da bi bilo kaj narobe tako kot nekateri od vas. Zelo kvalitetno ohišje in na njej ni opaziti nobene praske. Mislim da je tudi hardware drugačen kajti tipkovnica ni ista in podpira arabske znake. Stekla na zunanjem ekranu skorajda ni mogoče opraskati, ker je antiscratch.Spominska kartica je v originalu 2GB in je mogoče kupiti do 8GB. Wifi se mi takoj ni hotu lepo konektirat, ampak sem potem v advanced settings izklopil power saver, tako da je zdej res hitra povezava. Fring deluje odlično in v službi vedno kličem na skype out, ker je ful cenej. Gps ima trenutno še nekaj problemov z hitrostjo iskanja satelitov, ampak pobje na Nokiji so rekli da bo kmalu popravek in mi razložili kako se gps lahko malo forcira. Naložiti je treba sports tracker in ga zagnati in nato vklopiti maps.Najbolj srečen sem z Adobe readerjem, ki deluje odlično in mi ni treba nosti s seboj prenosnika, da bi gledal načrte. Prav tako je odlična stvar gmail mobile. Tukaj v Nokia trgovini stane 550 eur, torej toliko kot na Simobil in Mobitel če podpišeš pogodbo. Potrdijo tudi garancijo ki velja za cel svet.Mislim da je nekaj narobe z Teleray-em. Tukaj je naprimer Nokia N95 8GB dobavljiva že 1 mesec, na Teleray-u pa piše kmalu na voljo.
Zanimivo je, da so telefoni tukaj zelo poceni in je v vseh trgovinah mogoče menjati staro za novo. S seboj imam 3 starejše noki in jih grem v naslednjih dneh zamenjat za N95, sicer z manjšim doplačilom. Za bluetooth slušalko sem plačal 35 eur, za torbico pa 15 eur. Torej vidite lahko da so popusti na telefone za podaljšanje naročnine navsezadnje en velik nateg tam na sončni strani alp. Prodajalci držijo višjo ceno, mobitel in simobil pa jih prodajata po normalni ceni:)Še dobro, da sem si premislil in E90 nisem kupil pri nas.

Vso srečo pri Teleray Nokiah

Emil

Samo dobre novice si napisal. Lahko prosim preveriš, če se telefon ziba, ko ga postaviš na mizo (npr. ko tipkaš po njem), ker če je tako pol so napake odpravili oz. zamenjali staro ohišje za novega. Moj je namreč imel eno gumico nižjo od ostalih treh.
Kot zgleda je Nokia že poslala na trg izbolšane telefone, sam še do nas morejo prit.

Lp, Jan

Na vrh
#29335 - 12.11.07. 16:34 Re: Nokia E90 [Re: deepdelete]
Razor Odsoten
dijak

Registriran: 17.04.05.
Sporočil: 310
Telefon: W810i , M65
 Temo začel: deepdelete
Pozdrav vsem

Pred 14 dnevi sem tukaj v Bahrainu kupil E90.

Ti se pa res spoznas na svetovni trg, ce primerjas Bahrain in tehnolosko zaostalo Slovenijo. Se dobro da nisi vrgel za primer Singapur.
_________________________

Na vrh
#29365 - 12.11.07. 21:30 Re: Nokia E90 [Re: Razor]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Slovenija niti ni tako tehnolosko zaostalo trzisce... imamo samo to smolo, da je trzisce zelo majhno...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29434 - 13.11.07. 10:14 Re: Nokia E90 [Re: Jest]
Razor Odsoten
dijak

Registriran: 17.04.05.
Sporočil: 310
Telefon: W810i , M65
Mogoče ni tako zaostala na telekomunikacijskem področju, na vsem ostalem tehnološkem je pa krepko zaostala.
_________________________

Na vrh
#29435 - 13.11.07. 10:19 Re: Nokia E90 [Re: Razor]
Cawo Odsoten
absolvent

Registriran: 06.03.05.
Sporočil: 1414
Telefon: Nokia 6120
Se mi zdi, da si preveč kritičen in da to niti ne drži.
_________________________
LP, Sale


Na vrh
#29458 - 13.11.07. 12:39 Re: Nokia E90 [Re: Razor]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Potem daj se primer, na katerem tehnoloskem podrocju konkretno smo zaostali? ...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29501 - 13.11.07. 20:12 Re: Nokia E90 [Re: Jest]
tukaj Odsoten
otročiček

Registriran: 08.09.07.
Sporočil: 10
Evo, danes sem šel dvignit mojo nokio E90 na servis. Po celodnevnem testiranju so odpravili očitno samo napako mikrofona, ker so me vsaj danes vsi normalno slišali-ni bilo neznosnega šumenja na drugi strani- vse ostalo pa je očitno ostalo. Prekinjanje pogovorov najmanj 2x in to na istih mestih kot prej, očitno prehod med GSM in Umts, na avtocesti med Ljubljano in domžalami nekje cca 1 do 2 od uvoza(izvoza) Šentjakob v smeri domžal, in potem tudi v domžalah. Ob sprejemu klica blokada, pomagal reset telefona, bluetooth šteka še vedno in ga prekinja... Notranji display ni bil zamenjan ampak samo očisščen, odtisi tipk so ostali! Po treh tednih na servisu, kao v Nemčiji, totalna katastrofa. Jutri gre telefon nazaj na Mobitel... \:bonk
Na vrh
#29632 - 14.11.07. 14:33 Re: Nokia E90 [Re: Razor]
Mihailovski Odsoten
študent

Registriran: 10.11.07.
Sporočil: 746
 Temo začel: razor1
Mogoče ni tako zaostala na telekomunikacijskem področju, na vsem ostalem tehnološkem je pa krepko zaostala.


Dodaj še da imamo veliko brezposelnost in vsak dan višje davke. \:nene

Na vrh
#29634 - 14.11.07. 14:49 Re: Nokia E90 [Re: Jest]
deepdelete Odsoten
otročiček

Registriran: 12.11.07.
Sporočil: 3
\:nene \:@ \:S\! \:bonk

Kot si prebral je zame ekonomija : kupi ceneje če se le da:) V besedi na sončni strani alp pa so zajeti davki, marže, nenasitnost in seveda kupci katerih žepi se trgajo zaradi prepolnih denarnic. V Jugoslaviji smo tudi hodili v Trst in Gorico po kavbojke in kavo in kot kaže bomo spet:)

Kje ste pobrali da je Slovenija tehnološko nerazvita? Če bi Sloveniji Saudska kraljeva družina podarila naftne vrelce kar tako kot jih je Bahrainu, potem bi imeli tudi pri nas bencin po 20 centov in svojo valuto tako kot prej. Kar se tiče telefonije mislim da je Slovenija popolno enakovredna. Tehnologija pa se najlažje razvija če je denar.
Dost o tem, ker pomoje ta forum ni namenjen političnim zdraham:)

Nokia e90 : Ne moja nokija se ne ziba. Lih ogledujem si telefon in v glavi imam dvoje : Bauhaus ali pa Merkur. Sigurno se tam najde gumica, ki postavi zibajočo se nokijo v level. Mogoče znajo to težavo odpraviti tudi na Telerayu.
Moj prijatelj je imel težave z mikrofonom v Nokiji N95 kupljeni v italiji. Tle so mu zamenjali v enem dopoldnevu in mu računali 10 eur. Menda da se na nekaterih serijah pogosto dogaja, da mikrofon ne deluje pravilno ali pa celo obmolkne.


Lp

Emil


Popravil(a) deepdelete (14.11.07. 15:16)
Razlog urejanja: za dobro ljudstva

Na vrh
#29924 - 17.11.07. 15:38 Re: Nokia E90 [Re: deepdelete]
deepdelete Odsoten
otročiček

Registriran: 12.11.07.
Sporočil: 3
Vs N95

Sedaj imam v lasti tudi nokio N95. V primerjavi z E90 se zdi kot igračka. Velika razlika je v materialih in kvaliteti izdelave. Deluje zelo plastično.To sicer ni 8GB model ampak običajna N95. Prijatelj ima 8GB in je veliko kvalitetnejše izdelave kot moja. Na novi je veliko aluminija tako kot na E90. Pri rokovanju je N95 hitrejša kot E90. Programe odpira opazno hitreje kot E90. Tudi maps so veliko hitrejši in premikanje po mapi je veliko bolj smooth. Zelo všečen telefon moram reč. Kamera je toliko boljša da je niti primerjat ne morem z E90. Ubistvu vse kar ji manjka je tipkovnica in boljši ekran. Poskusil sem pregledovati načrte v pdf formatu ampak se ne vidi kaj dosti, tako da za resno delo odpade. E90 je veliko težja in večja in je treba zanjo planirat prostor kakem žepu ko se odpraviš na pivo. Z N95 tega problema ni. Se pravi... E90 za delo....N95 za žur:)
Če se kdo odloča za nakup N95 naj raje počaka na 8GB model. Tudi jaz bi jo kupil ampak je 200 eur dražja kot običajna. Jest sm jo plačal 310 eur, 8GB je bila 490. No zdej mislim da sm za telefone zapravil dovolj za nasledna 3 leta. S tem denarjem bi lahk že obnovljeno katrco kupu \:\)

Mejte se fajn

Na vrh
Stran 6 od 7 « Prva<34567>


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 76 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23