Stran 1 od 11 12345>Zadnja »
Možnosti teme
#29122 - 07.11.07. 21:06 Apple iPhone - odklep in aktivacija
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Ker je precej vprasanj na to temo bom tukaj napisal postopek za odklep in jailbreak iPhona.

Za ta postopek ne potrebujemo racunalnika, le WiFi dostopno tocko, ki je prikljucena na internetni prikljucek...

Najprej je potrebno vedeti, katero verzijo firmware-a ima vas iPhone nalozeno. Ce je iPhone se popolnoma nov in se ni aktiviran, lahko z njim samo opravite klic v sili. Vstopite v nacin za klic v sili in vpisite naslednjo kodo *3001#12345#*



in pritisnite CALL



ter nato izberite odstavek VERSIONS cisto na koncu...



Ce tukaj pise 04.01.13_G, potem imate verzijo 1.1.1, ce pise kaj drugega, potem imate verjetno 1.0.2 (razen, ce je to ze cisto frisen iPhone, ki ima mogoce verzijo firmware-a 1.1.2)...


Torej, ce imate verzijo 1.1.1, potem nadaljujte tukaj... ce pa imate verzijo 1.0.2 (nov neodklenjen telefon) pa so zaenkrat angleska navodila tukaj >> KLIK. Ce pa imate staro verzijo firmware-a, a imate telefon ze odklenjen, pa so navodila tukaj >> KLIK (tu je postopek, kako telefon najprej nazaj zaklenete in spravite v provotno stanje (virginize).

Odklep in jailbreak za verzijo 1.1.1

1. V iPhonu mora biti vstavljena SIM kartica. Prizgite telefon.

2. Na zaslonu za aktivacijo, ki izgleda nekako takole kot na spodnji sliki


aktivirajte nacin za klic v sili in klicite stevilko *#301#. Sedaj zacne telefon zvoniti. (v primeru, ce ekran z dohodnim klicem hitro izgine, telefon pa zvoni dalje, izberite se 0 (najprej pobrisite *#301#) in bo telefon spet zacel zvoniti.

3. Odgovorite na klic in nato pritisnite tipko HOLD

4. Telefon bo zopet klical samega sebe, sedaj pritisnite DECLINE. Sedaj ste zopet na ekranu s tipkami za izbiranje.

5. Kliknite na CONTACTS in nato znak + za dodajanje novega zapisa v imenik. Edino informacijo, ki jo boste dodali temu kontaktu sta dve povezavi (URL). Za dodajanje povezave izberite URL in vpisite prefs:. Nato dodate se eno povezavo in vpisite jailbreakme.com ter nato kliknite SAVE.
Ko to shranite, bi moral zapis v imeniku izgledati nekako takole kot na spodnji sliki




6. Zapis v imeniku sedaj vsebuje dva spletna naslova - kliknite najprej prvega (prefs:). S tem boste prisli do nastavitev. To je potrebno odpreti zato, ker moramo definirati brezzicno povezavo WiFi. Zato kliknite na WiFi in se povezite v vase brezzicno omrezje. Preverite, ce ste se res povezali (pred imenom omrezja mora biti kljukica). Sedaj, ko ste ze v nastavitvah, nastavite se naslednje: General → Auto-Lock → Never. Ta korak je zelo pomemben, da se slucajno ne bi sredi postopka odklepa iPhone ugasnil.

7. Sedaj pritisnite HOME gumb (edini gumb spredaj pod zaslonom) in ponovno pojdite v nacin za klic v sili. Izberite 0, odgovorite na klic, kliknite HOLD in nato DECLINE in zopet vstopite v CONTACTS. Izberite tisti zapis, ki ste ga prej kreirali (No Name) in sedaj kliknite na drugo povezavo > jailbreakme.com .

8. Zagnal se bo brskalnik Safari in odprla se bo stran. Preberite vsebino te strani preden namestite aplikacijo AppSnapp

9. Telefon se vrne na prvotni ekran za aktivacijo... tukaj ne biti panicni \:\) ... samo pocakajte.

10. Telefon se bo samodejno resetiral po kaksni minuti ali dveh. Ce se ne resetira po vec kot petih minutah, ga lahko poskusite resetirati sami (drzite tipko za vklop nekaj sekund). Ce se telefon normalno zazene, potem je vse OK, ce pa se spet pojavi ekran, ki poziva k aktivaciji, potem je slo nekaj narobe... Lahko je kaj narobe z vasim dostopom do interneta ali pa je kaj narobe s streznikom jailbreakme.com ... Poskusite cez nekaj casa se enkrat od zacetka...

11. Ko se telefon ponovno zazene in ce je vse OK, bi se namesto napisa "Slide to emergency" moral pojaviti napis "Slide to unlock". To pomeni, da je ta del postopka uspesno zakljucen. Activacija je premoscen in telefon je "jailbreakan". Telefon je s tem pripravljen na instalacije.

Odklep telefona (odstranjevanje SIM-lock)

1. Odprite Installer innamestite nadgradnjo, ce ste dobili opozorilo
2. Pojdite na Sources in kliknite EDIT in ADD
3. Dodajte naslednjo povezavo: http://i.unlock.no
4. Kliknite DONE in nato REFRESH
5. Kliknite na Install (spodaj)in se pomaknite navzdol do kategorije "System"
6. Namestite BSD Subsystem (to lahko traja nekaj casa)
7. Ko je namestitev koncana, pojdite na kategorijo Unlocking Tools category in namestite aplikacijo AnySIM
8. Ko je ta namescena, pritisnite gumb HOME in aplikacijo AnySIM boste nasli med ostalimi programi na uvodnem zaslonu. Zazenite jo in sledite navodilom.
9. Postopek odklepa traja nekako 5 do 10 minut in na koncu mora napisati, da je postopek uspesno koncan!
10. Sedaj lahko preko Installerja odstranite aplikacijo AnySIM.

Nato pojdite v Settings → General → Auto-Lock in si nastavite po zelji.

Cestitke, postopek je uspesno zakljucen!

Zahvala za ta postopek gre predvsem fantom iz strani http://iphone.unlock.no , od koder je tudi tole navodilo...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29153 - 08.11.07. 20:05 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Jest]
Lovro Odsoten
pionirček

Registriran: 26.05.07.
Sporočil: 59
Telefon: HTC Desire, N 95 , Apple iPhon...
Pozdravljen

Neki me zanima a si tudi notri v iPhonu imel SIM od (AT&T) kartico ameriškega operaterja.

Pa zdej se mi je nekje zataknilo kako naprej jest vtipkam *#301# pa mi zvoni. Imam pa sam možnost call in cancel kera pa je HOLD.
Prosim za pomoč hvala.

Na vrh
#29155 - 08.11.07. 20:09 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Lovro Odsoten
pionirček

Registriran: 26.05.07.
Sporočil: 59
Telefon: HTC Desire, N 95 , Apple iPhon...
Pa men piše na sred da moram vstavit SIM. Začetna stran tm ki je zemlja tista tvoja slika k pri tebi tega ni. A je kej narobe not pa sem dal SIM od Simobila V.
Na vrh
#29158 - 08.11.07. 20:50 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Lovro Odsoten
pionirček

Registriran: 26.05.07.
Sporočil: 59
Telefon: HTC Desire, N 95 , Apple iPhon...
Probu sem še enkrat vtipkat *#301# pa CALL pa mi noče več klicat kaj je narobe res pa da sem večkrat klicu to cifro.
Na vrh
#29162 - 08.11.07. 21:09 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Tam moras dat CALL in potem kliknit na HOLD med klicem

Priponke
888.jpg
Opis:


_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29163 - 08.11.07. 21:10 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Jaz sem mel tudi not kartico od SI.mobila... AT&Tjeve nisem dobil zraven...
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29164 - 08.11.07. 21:11 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
 Temo začel: Lovro
Probu sem še enkrat vtipkat *#301# pa CALL pa mi noče več klicat kaj je narobe res pa da sem večkrat klicu to cifro.


Citat iz navodil zgoraj:
aktivirajte nacin za klic v sili in klicite stevilko *#301#. Sedaj zacne telefon zvoniti. (v primeru, ce ekran z dohodnim klicem hitro izgine, telefon pa zvoni dalje, izberite se 0 (najprej pobrisite *#301#) in bo telefon spet zacel zvoniti.
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29165 - 08.11.07. 21:21 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Jest]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Tole je originalni tekst:

# On the activation screen, slide to emergency and dial: *#301# to make the phone call itself. (If the incoming call dialog quickly disappears but it keeps ringing, just dial 0 (remove *#301# first), and it will call itself)
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
#29167 - 08.11.07. 21:23 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Jest]
Lovro Odsoten
pionirček

Registriran: 26.05.07.
Sporočil: 59
Telefon: HTC Desire, N 95 , Apple iPhon...
Ja sej v prvo mi je zvonil normalno pa ekran tudi bil prižgan poj k sem pa v drugo probu pa ni več hotu zvonit a z 0 poj probam. sam te številčnice mi ne prikaže z HOLD kako pa pridem do te.Sori k te tolk sprašujem sam res ne vem kaj bi bilo.
Na vrh
#29168 - 08.11.07. 21:27 Re: Apple iPhone - odklep in aktivacija [Re: Lovro]
Jest Administrator Odsoten
iPhone guru

Registriran: 21.02.05.
Sporočil: 9229
Telefon: Apple iPhone 5 64GB
Tako pise... da ce zvoni in ta ekran izgine, potem se enkrat klici 0 (prej pobrises tisto, kar je ze not - *#301#),,,

Meni je zvonil in tudi moznost HOLD sem takoj dobil...

Zdaj, ko je odklenjen sem probal, a ne morem vec klicat te stevilke, ker mi napise najprej PLEASE WAIT, nato pa ERROR PERFORMING REQUEST. UNKNOWN ERROR)
_________________________
Lp
Thomas
__________________________________________
Jabuk.si | Alter.si


Na vrh
Stran 1 od 11 12345>Zadnja »


Skoči v:
Iskanje po tabli
april
Ne Po To Sr Če Pe So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Rojstni dnevi naših uporabnikov
Danes nima nihče rojstnega dne
Facebook
Kdo je na tabli
0 registriranih in 38 anonimnih uporabnikov.
Novi uporabniki
štirica, dimce1, Jablan, TanjaJuran, uporabnik123
2359 Registrirani uporabniki
Statistika table
2359 uporabnikov
30 forumov
3859 tem
38087 sporočil

Največ uporabnikov hkrati je bilo: 994 @ 17.12.07. 20:23