lorenz
(otročiček)
03.10.07. 06:08
Nokia maps VS Navigon

Odlocam se med med Nokia maps in Navigon ( imam Nokia E90 interni GPS).
Z nokia maps imam zelo dobre izkusnje, karte za slovenijo so zelo dobre celo v odrocnih krajih so narisane najmanjse ceste in recimo v Mariboru so na karti tudi sprehajalne poti v gozdu ot. makedamske povezave.Tudi 3dnevna testna navigacija je delala zelo dobro. Kar me moti je 1 ali 3 letna registracija za navigacijo in rezdelitev map za navigacijo. Potreboval bi Nemcijo,Avstrijo,Slo,Cro,Italy, za kar moras aktivirat dve navigaciji (West Europe in Adriatic plus) kar ni vec tako poceni pa se navigacija iz enega dela v drugega ni mogoca.
Testiral sem tudi tudi Route 66 ki ni slab samo karte so slabe, Maribor,LJ kar dobro , v Celju pa je porazno, vsega skupaj samo nekaj ulic.
Zanimo me kaksne izkusnje imate z Navigonom (Symbian version) in kasna je pokritost z kartami v SLO. Cenovno ima prednost ker dobis za 99E celo Europo pa se za vedno imas navigacijo ne pa 1 ali 3 leta.

Lahko tudi primerjamo pokritost v kakih odrocnih krajih, za Nokia maps in Route 66 lahko dam gor sceeenshote zelenih krajev.

LP


JestAdministrator
(doktor)
03.10.07. 07:01
Re: Nokia maps VS Navigon

Glede Navigona je takole... Nazadnje, ko sem ga probal, je imel pokritost podobno tisti v Route 66 (in takrat tudi TomTom in ostali)... TomTom je medtem malce napredoval.

Za navigiranje po Sloveniji je se vedno najbolj uporaben Nokia Maps ali pa ena izmed resitev operaterjev (Si.mobilov Si!navigator ali Mobitelov m>navigator) vendar tam placujes nekaj malega za uporabo in GPRS promet, ki zna nanesti precej, ce navigiras po tujini.


jst
(otročiček)
03.10.07. 08:02
Re: Nokia maps VS Navigon

Kuk sm jst seznanjen, naj bi bili podatki, ki se prenašajo pri navigiranju z m>navigator zatonj, kadar smo v Sloveniji. Vrjetno se pa tut da, da si karte za tujino naložimo, ko smo še v Sloveniji.

P.S. Mogoče kdo ve, kdaj bo m>navigator delal z notranjim GPS(Nokia N95,E90,...)


JestAdministrator
(doktor)
03.10.07. 08:09
Re: Nokia maps VS Navigon

V SLO je res zastonj, ko si pa v tujini pa dvomim...

Kdaj bo na voljo za N95, E90 in 6110 pa nevem... bo treba na M@ vprasat...


lorenz
(otročiček)
10.10.07. 13:18
Re: Nokia maps VS Navigon

Ima kdo kaksen podatek koliksna je pokritost Slovenije v Nokia maps v % za primerjavo z TOMTOM in Navigon-om


AnViP
(otročiček)
14.10.07. 07:27
Re: Nokia maps VS Navigon

Sam uporabljam NOKIO 6110 navigator in Navigon MN. Letos sem prepotoval Italijo, Francijo, Nemčijo, 100% pokritost. Tudi Slovenija je zdaj pokrita 99%, saj je pred dnevi Navigon izdal posodobitve. Vsi novejši telefoni z vgrajenim GPS sprejemnikom so podprti http://www.navigon.com/site/de/de/mobile_navigation/cellphone/symbianphone/compatibility

lorenz
(otročiček)
14.10.07. 10:11
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: AnViP
Tudi Slovenija je zdaj pokrita 99%, saj je pred dnevi Navigon izdal posodobitve.


Uradno na njihovi strani in shopu je podatek da je pokritost Slovenije 19%.( link
Imas kaksne uradne informacije o tej posodobitvi oz. ali si ze sam posodobil karte na 99% ?


JestAdministrator
(doktor)
14.10.07. 10:36
Re: Nokia maps VS Navigon

To sem tudi sam prejle pogledal in videl, da je 19% pokritosti prebivalstva... Ravno zato, ker sem od Comtrona dobil v mailu, da je pokritost pri Navigonu 100%


GPS navigacija NAVIGON 5110

Mapa - Vsebuje države Zahodne in Vzhodne Evrope (38 držav - 100% pokritost Slovenije) in je instalirana na priloženi SD kartici. Mape se pri prehajanju med državami menjajo avtomatsko


AnViP
(otročiček)
14.10.07. 14:34
Re: Nokia maps VS Navigon

Na uradne informacije bo treba še malo počakati. Imam pa novo mapo nameščeno na moji NOKIji, deluje brezhibno. Posodobili so tudi POI točke. Vpisane so tudi hitrostne omejitve. Iz neuradnih virov sem izvedel, da bodo v kratkem (2-3 mesece) vse Navigon naprave govorile tudi slovensko.

p.s.

Kje lahko nastavim, da dobim obvestilo o novih zapish na forumu po elektronski pošti?


JestAdministrator
(doktor)
14.10.07. 19:06
Re: Nokia maps VS Navigon

Recimo da na strani http://www.navigon.de kupim verzijo za 99€ ... dobim te posodobljene karte ali tiste, ki so v opisu (19% pokritost)?

Kje si pa ti kupil?

Glede obvestila na mail. Posamezen post (temo) ali forum si moras dat med priljubljene in v svojih nastavitvah vkljuciti, da naj posilje na mail (nastavitve pri priljubljenih)...


lorenz
(otročiček)
15.10.07. 10:47
Re: Nokia maps VS Navigon

@AnVip
Lahko prosim pogledas kako je kaj s pokritostjo (cestami) recimo v
Slovenski Bistrici (Nokia maps samo ceste brez imen)
Ajdovscina (samo glavna cesta skozi center)

Spodaj so linki oz. slike iz Nokia Maps

LP




gordano
(otročiček)
15.10.07. 18:56
Re: Nokia maps VS Navigon

si proval povečat

modri
(otročiček)
18.10.07. 12:05
Re: Nokia maps VS Navigon

Pozdrav.
Sm nov, tko da če bom kako bučko useku sori.

A kod ve, a se da Navigon instalirat tudi na Nokio 6110, oz. koliko stanejo karte za naš konc EU in balkan.


Cawo
(absolvent)
18.10.07. 15:10
Re: Nokia maps VS Navigon

Verjetno bodo te karte kar nadomestile/nadgradile Nokia Maps, katere pa si lahko brezplačno naložiš iz Nokiine spletne strani. Pri Nokia Maps ti dela vse, doplačati moraš le glasovno vodenje, katerega pa lahko preizkusiš zastonj (3 dni).

Tako se vsaj meni zdi.


lorenz
(otročiček)
18.10.07. 17:53
Re: Nokia maps VS Navigon

@AnVIP
A se da zdaj kupit ta Navigon za Symbian z 99% pokritostjo Slovenije.
Ali dobis ce kupis Navigon na njihovi strani ze te karte ali pa so 19% in potem upgrade-as karte na 99% pokritost ?
So mogoce 99% pokrite samo v Nemciji,Avstriji,CH... pri nas pa 19% in so z 99% pokritostjo Slovenije samo v Comtro..???
A je zdaj kaj na tem, ali kaj.
Ker ne vem zakaj bi rabili toliko casa samo da bi objavili da imajo nove karte dosti vecjo pokritost, ker jaz bi to v danasnjih konkurencin casih objavil prvih 5 minut.

Jaz bi takoj kupil Navigon ce imas res tako pokritost, samo na slepo ne morem verjeti.
Napisi kaka je pokritost recimov gornjih primerih. (Slovenska Bistrica,Ajdovscina,Ravne na Koroskem..)


LP


JestAdministrator
(doktor)
18.10.07. 20:45
Re: Nokia maps VS Navigon

Navigon dvomim, da bo nadomestil Nokia Maps ... Verjetno mislis Smart2Go, ki je v bistvu enako kot Nokia Maps ...

Cawo
(absolvent)
18.10.07. 22:11
Re: Nokia maps VS Navigon

No, potem pa to, ja. Malo sem spet v temo brcnil ... \:p

hypo
(ciciban)
19.10.07. 02:44
Re: Nokia maps VS Navigon

jaz mam pa cis tako mococe neumestno vprasanje!
kako je z nokia maps glede glasovega vodenja in ali je res da je da nokia maps zastonj?
zanimam me tudi ce je res da nokia maps upporablja mobilno omrezje in gps? ce je to tako potem ne uporaba mobilnega omrezja draga ali ne?


kaj mi svetujete da si nalozim na nokio 6110 navigator, rabim cim bolj pokritostin cim cenejso stvar

hvala
lp



'


modri
(otročiček)
19.10.07. 10:20
Re: Nokia maps VS Navigon

Jst sm si naložu NOKIA Maps pa mi je čist OK.
Sam če bi bil pa še glas, bi blo pa supr.
Ne zdi se mi pa dnara devat za to. A obstaja kaka zastonj varjanta?


JestAdministrator
(doktor)
19.10.07. 10:32
Re: Nokia maps VS Navigon

Nokia Maps je zastonj... doplacati je potrebno le glasovno vodenje ...

Uproablja pa se tako GPS (za dolocitev polozaja) kot GPRS (za A-GPS - kar pomeni hitrejse dolocanje polozaja s pomocjo koordinat, ki se prenesejo preko GPRSja in pa za nalaganje zemljevodiov, ce jih se nisi prej namestil na pomnilnisko kartico...

Tako da ce nimas v osnovni narocnini nobenega podatkovnega paketa, ki vkljucuje ze doloceno stevilo KB, placujes se posebej prenos podatkov...


JestAdministrator
(doktor)
19.10.07. 10:40
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: modri
Jst sm si naložu NOKIA Maps pa mi je čist OK.
Sam če bi bil pa še glas, bi blo pa supr.
Ne zdi se mi pa dnara devat za to. A obstaja kaka zastonj varjanta?


Da se tudi z malce iznajdljivosti uproabljat zastonj \:grin

Upam, da ti anglescina ni tuja:

There is a way to navigate for free with Nokia Maps. You have to install application, set date e.g one year forward and register for free 3 days. Change the date back.

Now, if you want to navigate, switch date to the date of registration, start to navigate. After your phone ask you for acceptance of terms the navigation will start. Change the date back without exiting the Nokia maps. The navigation will work until you switch off the application.

You can repeat this procedure as much as you need.


modri
(otročiček)
19.10.07. 10:47
Re: Nokia maps VS Navigon

Bom post forvardu prevajalki, da mi bo prevedla.

Tnx
\:grin


modri
(otročiček)
19.10.07. 11:48
Re: Nokia maps VS Navigon

Tako lepo napisano, pa sm vseeno zaj... \:\(

Prepozno sem nazaj popravu datum (po odobritvi).

Ali je pot nazaj?


JestAdministrator
(doktor)
19.10.07. 12:07
Re: Nokia maps VS Navigon

Pot nazaj je ... in sicer tako, da vstavis drugo SIM kartico in zacnes znova. Licenca je narec zaklenjena na SIM kartico ...

Drug nacin je baje ta, da telefon formatiras in s tem izgubis vse ... Tretji nacin pa je, da kupi 7 dnevno uporabo in potem spet zacnes ta postopek :)...

Tole sem si sposodil tukaj :

Kot sem že omenil vam bom razložil kako uporabljati Nokijino navigacijo popolnoma brezplačno. Seveda tudi s glasovno navigacijo v slovenskem jeziku. Vse kar je potrebno storiti je to, da je potrebno pred vsako uporabo navigacije prestaviti datum!

Postopek je sledeč:

1) Na telefonu nastaviš datum, katerega se da enostavno zapomniti (npr: 11.11.2011)
2) Odpreš Nokia maps navigator
3) Odpreš možnosti > Dodatne nastavitve > Dodaj navigacijo > Sprejmi > Izbereš regijo
4) Če še nisi izbral brezplačne 3-dnevne poskusne verzije ti jo tukaj ponudi. V primeru pa, če si 3-dnevno že izkoristil imate 2 možnosti:
a) boleča - resetirati mobitel na tovarniške nastavitve (s tem izgubiti vse podatke)
b) malo manj boleča - prijaviti se na 7 dnevno in pač plačati tistih 6,49€
5) Vtipkaj licenčno kodo in se prijavi (pri brezplačni verziji ta točka ni potrebna)
6) Po uspešni prijavi potem pritisni meni tipko
7) Na telefonu se potem nastavi današnji datum
8) Pritisni (dolg pritisk) ponovno na meni tipko in se vrni nazaj na Nokia maps navigator
9) Sedaj lahko zapustiš Nokia maps navigator
10) Vsakič ko želiš uporabljati Nokia navigacijo samo preprosto prestavite na izbrani datum in navigacijo že lahko brezplačno uporabljate!!!



modri
(otročiček)
19.10.07. 15:47
Re: Nokia maps VS Navigon

Te pa tk ni panike, če morš vedno prestavit datum. Pol je pa ja čist vseen, kater je datum nalaganja.
Preden se prijaviš v NOKIA Maps je potrebno prestavit datum na datum nalaganja. Če sem prav razumel.


JestAdministrator
(doktor)
19.10.07. 22:56
Re: Nokia maps VS Navigon

Sicer nisem sam probal... vendar ce logicno pomislim, je treba to narediti pred aktiviranjem 3 dnevnega demo obdobja ...

modri
(otročiček)
22.10.07. 20:02
Re: Nokia maps VS Navigon

A se da kje "dobit" ta Navigon za test, da vidim če je boljši od Nokia Maps.

Lahko tudi v angleščini. ;\)


lorenz
(otročiček)
23.10.07. 18:00
Re: Nokia maps VS Navigon

@AnViP
Kaj je zdaj s to pokritostjo in novimi kartami ?


JestAdministrator
(doktor)
23.10.07. 18:19
Re: Nokia maps VS Navigon

Kolikor vem, je na test ne mores dobit... lahko pa jo kupis in ce je ne ustreza temu, kar oglasujejo, vrnes nazaj...

AnViP
(otročiček)
27.10.07. 06:40
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: lorenz


Jaz bi takoj kupil Navigon ce imas res tako pokritost, samo na slepo ne morem verjeti.
Napisi kaka je pokritost recimov gornjih primerih. (Slovenska Bistrica,Ajdovscina,Ravne na Koroskem..)


LP


Danes bom preizkusil in sporočim. Se opravičujem pretekle dni sem bil zaseden.


Schumi
(absolvent)
30.10.07. 23:05
Re: Nokia maps VS Navigon

Kaj novega? Poglej karto in povej, ce ima Litija ceste poimenovane.

Jabe
(pionirček)
31.10.07. 18:46
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: Jest

10) Vsakič ko želiš uporabljati Nokia navigacijo samo preprosto prestavite na izbrani datum in navigacijo že lahko brezplačno uporabljate!!!


kdo ve zakaj je tudi potem treba dati na ta datum. kako aplikacija preverja do kdaj je registracija veljavna?


JestAdministrator
(doktor)
31.10.07. 19:19
Re: Nokia maps VS Navigon

Verjetno se sklicuje na datum aktiviranja ... in na SIM kartico ...

hypo
(ciciban)
04.11.07. 08:36
Re: Nokia maps VS Navigon

prasanje nekje umes med temo!
nalozil sem si nokia map na navigatorja 6110 pa me zanima ena stvar je mozno da ce hocem da mi navigira nokia map me vprasa po glasovnem vodenju ker za enkrat se se nisem odlicil mi sama aplikacija noce navigirat. lahko uporabljam samo trenutno stanej oz trenutno lokacijo gps-a!
kako bi se temu pojavu izognil polg tega da kupim liceno za gasovno vodenje. zanima me ce je se kaka druga alternativa.

hvala
lp hypo


lorenz
(otročiček)
06.11.07. 21:38
Re: Nokia maps VS Navigon

@AnVip
Si ze mogoce uspel pogledat kako je s pokritostjo Slovenije v Navigonu.
Saj ni nujno da se peljes v te kraje , samo daj na mapo in se malo zapelji s kurzorjem po teh krajih, ter porocaj.

Se vnaprej zahvaljujem.


OOTBOXZY
(otročiček)
07.11.07. 05:10
Re: Nokia maps VS Navigon

Oprosti, ampak, postavi se v kožo nekoga ki ne ve za kaj gre, preberi svoj post in razmisli koliko si razumel. Če že rabiš pomoč, se vsaj toliko potrudi, da vprašanje postaviš v taki obliki, da ga drugi razumejo.

Monaco
(otročiček)
16.11.07. 23:28
Re: Nokia maps VS Navigon

A navigon podpira notranji gps pri symbianu (N6110 navigator - na vsak način išče bluetooth)

JestAdministrator
(doktor)
17.11.07. 09:26
Re: Nokia maps VS Navigon

Kolikor vem, je zaenkrat edini, ki podpira Route 66 (poleg Nokia Maps in Si.navigatorja) ...

grobo
(dijak)
18.11.07. 08:02
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: Jest
Kolikor vem, je zaenkrat edini, ki podpira Route 66 (poleg Nokia Maps in Si.navigatorja) ...

in M>navigacije


JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 08:25
Re: Nokia maps VS Navigon

To je pa ocitno nekaj novega...

m>navigator se je preimoval v m>navigacijo? In se ne tako dolgo nazaj sem probal m>navigator in se ni bil podprt na Nokii N95... niti se ni dalo instalirati softvera \:\) ...

M>navigacija se ze namesca... pa bomo probali, ce se je tudi kaj izboljsala \:\) ...


JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 08:33
Re: Nokia maps VS Navigon

Se vedno isto sranje kot pri prejsnji razlicici...

Sicer se zdaj vsaj da namestiti... ampak se vedno javlja tole:

Napaka: Brezžična internetna povezava ni možna, poskusite ponovno (101). \:\/

Nekaj podobnega je bilo tudi pri m>navigatorju, ki sem ga testiral takoj na začetku z Nokio 5500 ...


JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 08:41
Re: Nokia maps VS Navigon

Izgleda da bo... Spet mi je manjkal gateway in port pri internetni povezavi...


Ni mi pa jasno, kako da Planet potem dela, ker vcasih je bilo tako,d a ce Planet ni delal, da je bilo to potem ponavadi krivda \:\) ...


grobo
(dijak)
18.11.07. 09:04
Re: Nokia maps VS Navigon

Prenovljeni Planet dela tudi mimo proxy-ja

JestAdministrator
(doktor)
18.11.07. 09:22
Re: Nokia maps VS Navigon

Od kdaj pa je tale m>navigacija prenovljena (preimovana in da dela tudi na Symbianih z vgrajenim GPSom)?

grobo
(dijak)
18.11.07. 09:54
Re: Nokia maps VS Navigon

Se mi zdi, da uradno kakšen teden (no preimenovana je pa že dlje)

cero
(otročiček)
12.12.07. 15:22
Re: Nokia maps VS Navigon

Čao imam uprašanje za vas na nokio n80 hočem inštalirat navigon navigacijo mam program neznam pa karte inštalirat kam kako pomoč plis

matjazek
(ciciban)
23.02.08. 18:50
Re: Nokia maps VS Navigon

Kam pa se vam aplikacija Nokia Maps instalira?

Namreč katerokoli verzijo (1 ali 2) inštaliram, po končanem postopku inštalacije, ne najdem programa na telefonu. Pa med inštalacijami ne javi nobenih napak.

Potem pa tudi Map Loaderja ne morem zagnat, ker hoče, da je bil program na telefonu vsaj 1x zagnan.


Prosim za pomoč.

Hvala in LP,
M.


JestAdministrator
(doktor)
23.02.08. 19:04
Re: Nokia maps VS Navigon

Aplikacija se imenuje Zemljevidi .. n je instalirana ze privzeto na nokii N95 ... Nova verzija uporabi isto ikono ...

matjazek
(ciciban)
23.02.08. 19:10
Re: Nokia maps VS Navigon

pozabil povedati...imam Nokio E51.

A tu je isto? Ker aplikacije Zemljevidi tudi ni...


JestAdministrator
(doktor)
23.02.08. 19:13
Re: Nokia maps VS Navigon

Nevem... nimam Nokie N51... vem kako je na N95 \:\) ...

Sicer pa, ce se je namestilo, potem nekje mora biti... Poglej v mapi Aplikacije ali kaj podobnega...


matjazek
(ciciban)
23.02.08. 19:23
Re: Nokia maps VS Navigon

 Temo začel: Jest
Nevem... nimam Nokie N51... vem kako je na N95 \:\) ...

Sicer pa, ce se je namestilo, potem nekje mora biti... Poglej v mapi Aplikacije ali kaj podobnega...


Najdel...hvala ti. Ampak skrito je pa res nekje globoko v mapi Zemljevidi \:\(


matjazek
(ciciban)
24.02.08. 08:55
Re: Nokia maps VS Navigon

Evo, NokiaMaps dela.
Ampak nisem pa pričakoval, da je treba toliko pritiskanja in čakanja, da te kam popelje.
Verjetno sem mal razvajen od TT-jeve enostavnosti.
Je pa drugače SLO res podrobno pokrita...vsaj ceste so precej natančno veisane.


LP, M


grega113
(otročiček)
02.08.08. 21:47
Re: Nokia maps VS Navigon

a se ga lahko uporablja tudi offline (brez prikljucitve na kako zunanjo gps enoto (imam nokio n70 in bi imel le tak informativno nalozeno))?

a je tista mapam ki jo iz uradne nokijine strani lahko potegnes (okoli 3.5mb) cela mapa evrope? al kako se da dobit celo


l.p..


JestAdministrator
(doktor)
02.08.08. 22:04
Re: Nokia maps VS Navigon

Nokia Maps ponavadi sproti nalaga zemljevide preko GPRS... Sicer se nekako da preko Maps loaderja mape ze naloziti... pri veliksoti 3,5 MB pa dvomim, da je to cela evropa... se samo za glavne ceste je malo premajhna datoteka...

Dale
(ciciban)
18.08.08. 00:53
Re: Nokia maps VS Navigon

Po mojem je tistih 3,5 MB samo aplikacija, brez map. Vsaj verzija 1.0 je velika 3,1 MB.

Za občutek koliko map je na voljo in koliko so velike, sem priložil screenshot maps loaderja.

Sicer sem se pa sam rahlo "nategnil" pri aktivaciji navigacije ker nisem prej našel workarounda

Da povzamem; aktivirati je torej potrebno samo GLASOVNO navigacijo ? Po končani preizkusni dobi bo pa klasična navigacija še vedno delovala ?


sinkc
(otročiček)
17.09.08. 18:41
Re: Nokia maps VS Navigon

zanima me če se da v navigonu izdelati lasten komplet zemljevidov, podobno kot pri garminu?

ali se da dobiti slovenski meni in slovensko vodenje?