rocky
(otročiček)
04.03.06. 17:15
Dlančnik z GPS in GSM

Iščem dlančnik, ki bi podpiral GSM telefonijo, hkrati pa bi imel vgrajen tudi GPS sprejemnik. Edina taka zadeva ki sem jo do sedaj nešel je IPAQ 6515. Ali obstaja še kaj podobnega?

JestAdministrator
(doktor)
04.03.06. 17:34
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Motorola A925
Motorola A1000
Garmin NavTalk®
Benefon Commander NT
Benefon Esc! NT2002
Benefon Track Pro NT2.0
...

Pa se kaksen bi se nasel...

Osebno bi predlagal raje resitev, kjer je GPS sprejemnik locen...


Schumi
(absolvent)
04.03.06. 17:35
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Eten M600 se mi zdi, sam ga bi moral cez ebay narocit. Drugace pa pride se en qtek, sam vprasanje kdaj.

Schumi
(absolvent)
04.03.06. 17:39
Re: Dlančnik z GPS in GSM

http://www.mobile.si/pda/predstavitev-qtek-g200.html

lost1
(otročiček)
05.03.06. 11:05
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Jst bom verjetno zdej vzel hw6515 ker druzga nepoznampa se nebi rad zaj...

bi pa najraj mel vse v enem.
dlancnik, gsm, gps,skratka all in one box


No al bom to vzel, al pa N6280 ce mi bo uspel zrihtat da bo funkcionirala


rocky
(otročiček)
05.03.06. 17:05
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Citat:

Uporabnik Jest pravi:
Osebno bi predlagal raje resitev, kjer je GPS sprejemnik locen...




Mislim ga uporabljati tudi na motorju in se mi zdi vredu če je vse skupaj.
Kaj pa je bolše če je ločeno?


JestAdministrator
(doktor)
05.03.06. 18:08
Re: Dlančnik z GPS in GSM

BOljse je to, ker je lahko BT modul nekje, kjer ima dober sprejem signalov s satelita, dlancnik pa je lahko tudi nekaj metrov stran nekje, kjer recimo ni satelitskega signala (kombi, kamion, ...)

ales17
(otročiček)
05.05.06. 09:39
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Vidim, da je kr nekaj napisano na temo PPC, GPS in podobno. Nekaj sem prebral nekaj preletel za vse pa nimam volje! Razmišljam v smeri nakupa dlančnika, ki bi nadomestil GSM za GPS pa bi dokupil BT GPS modul. Dlančnik naj bi imel podporo za WLAN, GSM, BT zaželjeno tud GPRS(EDGE), IR pa imajo tako ali tako vsi ... več mi pa trenutno ne pade na misel. Sedaj pa kaj priporočate!? Glede na to, da imate nekateri kr nekaj iskušenj bi bili zaželjeni kakšni predlogi!

Zanimiv se mi je zdel Qtek 9090!

Gledal sem tud na eBay-u na bolhi in bolj gledam manj mi je jasno!
Cena še ni definirana nebi pa rad pretiraval ... čez 100k najbrž ne!

Iskal sem tudi, če je na kateri strani kakšna možnost, da ti na izbrane kriterije prikaže modele (kot za GSM) pa nisem našel.


JestAdministrator
(doktor)
05.05.06. 09:44
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Glede na to, da je zazeljeno GPRS, predlagam enega od Qtekov, ki je hkrati tudi telefon...

Pod 100 K bo tezko, edino ce je lahko rabljen...

Konkretni modeli, ki bi prisli v postev pa so:
Qtek 9090
Qtek 9100
Qtek S100
Qtek S110
Qtek S200
...


ales17
(otročiček)
05.05.06. 11:04
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Bom še mal Qtek-e pogledal. Predvidevam, da so modeli z višjo oznako novejši.

Hvala!


Schumi
(absolvent)
05.05.06. 17:53
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Am, poglej, ce ti velikost S serije ustreza. Ce ja bi moral na ebayu dobit novega S100 za manj kot 300€ ali pa se ozri za S200, ki ima tudi ze wifi (al pa se malo pocakaj ) ali pa 9100. Preostane ti se HP 6915. Jaz osebno bi se odlocal med 9100 in pa S200.

JestAdministrator
(doktor)
05.05.06. 21:15
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Ni to pravilo, da je visja stevilka novejsi model... tukaj je recimo 9090 najstarejsi... potem je S100 in nato S110, potem 9100 in na koncu S200

ales17
(otročiček)
07.05.06. 22:18
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Nekako sem se res bolj nagibal k 9100! In na eBayu je nekaj ponudbe sicer ne pretirano ampak se bo našlo. Kako je pa z odklepanjem pri nas, ker drugače bom gledal samo tiste, ki so odklenjeni!

JestAdministrator
(doktor)
07.05.06. 22:21
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Pomoje si ga lahko odklenes sam... (ne me za jezik drzat )... tako sem prebral na forum.xda-developers.com ... Jaz sem kupil ze odklenjenega...

ales17
(otročiček)
08.05.06. 09:02
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Hvala za link bom še malo pobrskal in se informiral! Koliko sem opazil je razlika (v grobem) med 9100 in S200, da ima 9100 pravo tipkovnico in je debelejši, 1.3 proti 2.0 foto in podporo WiFi g S200 pa samo b.

ales17
(otročiček)
08.05.06. 13:45
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Kakšno je pa stanje z BT sprejemniki ... priznam, da še nisem predelal gradiva! Koliko vem so takšni ki imajo aktivni ojačevalec in tisti s pasivnim! sirf III naj bi bil!

JestAdministrator
(doktor)
08.05.06. 14:42
Re: Dlančnik z GPS in GSM

V praksi se vsi obnesejo dovolj dobro za normalno uporabo...vsaj jaz dosedaj se z nobenim nisem imel problemov... to o aktivniem in pasivnem ojacevalcu pa prvic slisim... Kar je res, je to, da so grajeni na razlicnih čipsetih...

ales17
(otročiček)
09.05.06. 08:12
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Očitno bom moral še mal pogledat podrobnosti modelov, ker sem se malo ohladil, ko sem prebral test 9100 (zaradi procesorja). Razmišljam celo o nabavi dlančnika z vgrajenim GPS-om in dodatkom za WLAN. Mogoče MioA701 ali pa celo Qtek 2020i (sicer že malo starejši)

Ah mogoče pa samo preveč kompliciram!


JestAdministrator
(doktor)
09.05.06. 08:47
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Glede procesorja je moja izkusnja taka.
Prej sem bil lastnik Qteka S110, ki je imel 400 MHz procesor, zdaj sem lastnik Qteka 9100 (MDA Vario) z 195 MHz procesorjem... in prakticno ni razlike v hitrosti delovanja. Delujejo tudi vse aplikacije, ki so delovale na S110 (TomTom, Navigon, Skype,...). Dejansko je razlika v tipu procesorja... nekako podobno kot pri navadnih racunalnikih procesorji P4 in pri prenosnih racunalnikih procesorji Centrino... kjer je recimo 1.5 GHz Centrino priblizno enako hiter kot 2.4 GHz P4 procesor...

Sem pa imel podobne pomisleke pred nabavo Qteka 9100...


ales17
(otročiček)
09.05.06. 09:39
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Ena prednost 2020i je, da ima več RAM-a (128 proti 64) je pa večji, čeprav sem nekako najprej mislil, da je ravno obratno! No 9100 je 5mm debelejši!

Hvala za tvojo potrpežljivost in izkušnje. Mislim, da imam sedaj kr nekaj informacij tako, da samo še nakup in potem se bodo začele šele prave težave!


ales17
(otročiček)
18.05.06. 06:44
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Kaj praviš na to ponudbo ... meni se zdi skoraj prelepo, da bi bilo res edino, če imam preko Western Union kakšno možnost zavarovati se v primeru, da ne dobim pošiljke!?

Je za kupit ali ne! Sicer je item že potekel na eBayu tako, da ga nisem mogel shraniti (item number pa nisem zapisal) in ga ne najdem več je bil pa dobro ocenjen user s kr nekaj prodanimi itemi!

Citat:

Subject: Re: Mio A701

Hi, the phone is new in box, unlocked, works in any network.....i have 2 units, i buy them from the custom, the phone will come with all the accesories.....
You can have one unit for $200, at this time I am located in Romania and I can only take the payment through Western Union money transfer. I will ship within 24 hours from the payment using the UPS Air Services so that you may receive the unit in less then 72 hours. For our protection we will do this deal trough ebay square trade company and our transaction will be supervised by ebay safe harbour team. You will be 100% protected against description error and fraud. I never make any deal outside ebay. I will pay the shipping and handling taxes.

Thanks




Schumi
(absolvent)
18.05.06. 18:37
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Sicer ce gre cez agenta na ebayu je naceloma precej varna zadeva. Sicer pa bi se oziral za Nemcijo, Avstrijo, Italijo, vseeno blizje, da mu gres pozvonit, ce te nategne.

ales17
(otročiček)
19.05.06. 06:20
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Tako je ... če ne bom naročil ne bom vedel, da me je za.je.bal!

Sem mu posredoval podatke potem pa še malo preštudiram in se odločim če bom dal $$$
Tako po komentarjih in specifikacijah se mi zdi zanimiva mašinca ... Jest bi lahko še mal pokomentiral! Najbrž se me je že naveličal!


rocky
(otročiček)
12.07.06. 23:56
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Tudi sam se odločam za nakup preko eBaya, pa me zanima kako se je tole končalo?
sam imam v mislih eten g500 ali mio a701


ales17
(otročiček)
17.07.06. 12:38
Re: Dlančnik z GPS in GSM

Jaz bom menda raje vzel kr Pocket Loox N560 in bom imel GSM posebej!