ltiva
(otročiček)
20.08.08. 16:42
Iphone 3G

Zdravo. Predkratim sem dobil Iphone 3G, ki sem ga narocil iz US. Telefon je bil aktiviran pri AT&T. Mene pa zanima, kaj moram nareti, da mi bo sedaj delal na simobil. Lepo prosim za odgovor.
Ker trenutno ne morem z njim nic delati razen Emergency Call. \:\(


pikapolonica
(otročiček)
20.08.08. 19:06
Re: Iphone 3G

Tud js se zanimam za tole napravco,sam me zanima če je blo treba sklent kkšno pogodbo, oz. karkol, sa si da dobil. Kokr js zastopim pogoje pri AT&T je treba sklenit 2 letno naročnino, al se motim??? drgač sm pa nek na spletu prebrala, tole.... Sej zdej je že zunaj hack, s katerim lahko shakaš zadevo da dela na katerm koli operaterju. Tako da je vsen kje ga kupiš :)... Lahko tud kupiš razvezanga (ubistvu ga moraš, ker drugač ti ga ne dajo :)) mislm da je razvezava še + 175 dolarčkov \:\)

lp


JestAdministrator
(doktor)
20.08.08. 21:08
Re: Iphone 3G

 Temo začel: ltiva
Zdravo. Predkratim sem dobil Iphone 3G, ki sem ga narocil iz US. Telefon je bil aktiviran pri AT&T. Mene pa zanima, kaj moram nareti, da mi bo sedaj delal na simobil. Lepo prosim za odgovor.
Ker trenutno ne morem z njim nic delati razen Emergency Call. \:\(


Nezaklenjeni so samo v Italiji in v Hong Kongu (v Hong Kongu ne mores kupit kar tako, v Italiji pa lahko... ce so le na zalogi)...

Povsod drugje se prodajajo zaklenjeni... in se jih ta trenutek ne da softversko odklenit... Da se jih uporabljat samo, ce dokupis TurboSIM kartico... ta pa spet stane se nekje od 50€ dalje (lahko da so sedaj ze kaj cenejse... na zacetku je bilo tako, da je delovala le originalna Bladox TurboSIM kartica >> http://www.bladox.com ... te pa so drage) ...


JestAdministrator
(doktor)
20.08.08. 21:10
Re: Iphone 3G

 Temo začel: pikapolonica
Tud js se zanimam za tole napravco,sam me zanima če je blo treba sklent kkšno pogodbo, oz. karkol, sa si da dobil. Kokr js zastopim pogoje pri AT&T je treba sklenit 2 letno naročnino, al se motim??? drgač sm pa nek na spletu prebrala, tole.... Sej zdej je že zunaj hack, s katerim lahko shakaš zadevo da dela na katerm koli operaterju. Tako da je vsen kje ga kupiš :)... Lahko tud kupiš razvezanga (ubistvu ga moraš, ker drugač ti ga ne dajo :)) mislm da je razvezava še + 175 dolarčkov \:\)

lp


Kot sem odgovoril ze na prejsnji post... iPhone 3G se zaenkrat se ne da softversko odklenit... in je edina zanimiva varianta nakup v Italiji... v prepaid paketu...

Cena pa je tam 499€ za 8 GB in 569€ za 16GB razlicico... Moras imeti edino sreco, da jih imajo na zalogi... to je ta trenutek vecji problem... zato ce je zelja velika, je se moznost nakupa preko bolhe...vendar za vec €€€ \:\)


amonraa
(otročiček)
23.08.08. 09:37
Re: Iphone 3G

Pozdravljeni,

Včeraj sem preko ebaya kupil unlock sim http://www.super-xsim.com/ za 18,99eu
in drugi teden bi jo moral dobit. Bom napisal če deluje na iphone 3g. Moj je tovarniško zaklenjen na software pa se mi ne da čakat.

LP


ltiva
(otročiček)
23.08.08. 19:14
Re: Iphone 3G

Super super, me ze zanimajo rezultati. Te kartice naj bi vse nehale delovati po treh dneh oz.72 urah. Upam, da bo tebi bolje delovala:)

LP


amonraa
(otročiček)
24.08.08. 18:56
Re: Iphone 3G

Hahahhahah

Hvala da si mi dal upanje

LP


amonraa
(otročiček)
28.08.08. 08:12
Re: Iphone 3G

Kartica deluje.
Pravkar pisem Iz iphona 3g na vodafone so omrezju. Sam so tega nebi anal naredit,met kartica ni bila sprogramirana in HVALA MATRIXu da mi be to vse naredil.
Lp


ltiva
(otročiček)
28.08.08. 10:56
Re: Iphone 3G

Kak dolgo pa ze deluje?
Ker naj bi delovale samo 72 ur.


amonraa
(otročiček)
28.08.08. 16:35
Re: Iphone 3G

Vceraj on 20ih je bila aktivirana. Bon
napisal v nedeljo de se deluje
Lp


ltiva
(otročiček)
28.08.08. 17:17
Re: Iphone 3G

Preberi zasebna sporocila amonraa

LP


zetko
(pionirček)
11.09.08. 15:49
Re: Iphone 3G

Ksz

Eno vprasanje. Pri hisi je iphone 2g, odklenjen s pomocjo ene od teh turbosim kartic. Ali ta kartica deluje tudi z 3g iphonom, ali je treba za tistega kako drugo narocit?


JestAdministrator
(doktor)
11.09.08. 16:29
Re: Iphone 3G

Prvo genercijo iPhonov je mozno odklenit softversko in ni vec potrebe po teh X SIM karticah... za iPhone 3G pa je primerna le originalna Bladox (in podobne, ki so namenjene prav odklepu iPhone 3G), ki se jo da programirat...

Mihailovski
(študent)
19.09.08. 13:16
Re: Iphone 3G

 Temo začel: Jest
Kot sem odgovoril ze na prejsnji post... iPhone 3G se zaenkrat se ne da softversko odklenit... in je edina zanimiva varianta nakup v Italiji... v prepaid paketu...

Cena pa je tam 499€ za 8 GB in 569€ za 16GB razlicico... Moras imeti edino sreco, da jih imajo na zalogi... to je ta trenutek vecji problem... zato ce je zelja velika, je se moznost nakupa preko bolhe...vendar za vec €€€ \:\)


Jest, potem če sem te prav razumel, ga kupim v Italiji in ga lahko takoj uporabljam, če hočem kaj več (aplikacije itd.) pa ga po tem postopku še Jailbreakam:

http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/34283#Post34283

In imam vse kar imajo veliki. ;\)

Tudi 2.1?


JestAdministrator
(doktor)
19.09.08. 16:34
Re: Iphone 3G

Tako je...

Za 2.1 se ni vodica, ker je v bistvu postopek sokraj identicen... problem je edino, ce si iTunes nadgradil na verzijo 8 ... tam pa se lahko pojavijo problemi...

Sem sicer ze vceraj in danes pretestiral razne nacine... in bo vodic tudi v kratkem...

Naceloma pa je zelo podoben oz identicen, ce gre za iTunes 7.7 in MAC OS ...


ucakar
(otročiček)
21.09.08. 10:08
Re: Iphone 3G

Pozdravljeni,

Ni ravno v kontekstu pa vendarle. Sem lastnik Iphone 3G in sem naložil 2.1 FW in sedaj ko me nekdo pokliče se mi številka in ime kontakta očitne ne prepoznata. V 2.0.x verzijah se je dalo težavo brez problema rešit, kako je z 2.1 FW, kakšna rešitev?

Lp


JestAdministrator
(doktor)
21.09.08. 10:11
Re: Iphone 3G

Najprej moras jailbreakat telefon, potem pa namestiti popravek za prikaz stevilk iz imenika (slovenski paket) ...

ucakar
(otročiček)
21.09.08. 10:14
Re: Iphone 3G

Pozdrav,

Je za 2.1 že jailbreak na voljo?

Sem sicer mac uporabnik, pa če se ne motim Pwnage ne podpira 2.1FW?

Lp


dejan t
(otročiček)
21.09.08. 10:35
Re: Iphone 3G

Tudi meni je ratalo nadgraditi na 2.1 z quickpwn-gui-120. Najprej sem ga nadgradil v ituns-u (drzis tipko shift in pritisnes restore izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Custom_Restore),ko se vse nalozi pa se z quickpwn-gui-120 in za browse izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Restore. Ko ga nadgrajujes v quickpwn-gui-120 sledi navodilom ko moras drzati tipke home in turn off vse pise sproti. Te datoteke sem dobil na blinku (iPhone firmware 2.1 tools), ker pa je Pwnage tool za mac-a sem jaz uporabil quickpwn-gui-120 ker je za windows in zgoraj navedena firmware restor-a.

Imam iphone 2g in vse deluje brezhibno!


JestAdministrator
(doktor)
21.09.08. 13:16
Re: Iphone 3G

 Temo začel: ucakar
Pozdrav,

Je za 2.1 že jailbreak na voljo?

Sem sicer mac uporabnik, pa če se ne motim Pwnage ne podpira 2.1FW?

Lp


Za 2.1 je jailbreak ze na voljo... vendar so pri namestitvi komplikacije zaradi verzije iTunes ...

FW 2.1 potrebuje iTunes 8 ... vendar je v iTunes 8 problem z DFU nacinom... Ce imas od prej ze "Pwnan" 2.0.2 (ali 2.0.1) lahko enostavno nadgradis iTunes v 8, nato pa nalozis custom FW 2.1 kar brez DFu nacina... torej samo priklopis iPhone in kliknes v WIN Shift+Restore in izberes custom firmware ali v MAC ALT+Restore in spet izberes custom firmware 2.1 ...


JestAdministrator
(doktor)
21.09.08. 13:18
Re: Iphone 3G

 Temo začel: dejan t
Tudi meni je ratalo nadgraditi na 2.1 z quickpwn-gui-120. Najprej sem ga nadgradil v ituns-u (drzis tipko shift in pritisnes restore izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Custom_Restore),ko se vse nalozi pa se z quickpwn-gui-120 in za browse izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Restore. Ko ga nadgrajujes v quickpwn-gui-120 sledi navodilom ko moras drzati tipke home in turn off vse pise sproti. Te datoteke sem dobil na blinku (iPhone firmware 2.1 tools), ker pa je Pwnage tool za mac-a sem jaz uporabil quickpwn-gui-120 ker je za windows in zgoraj navedena firmware restor-a.

Imam iphone 2g in vse deluje brezhibno!


Zakaj si pa najprej nalozil custom firmware in nato se enkrat originalnega in ga se enkrat jailbreakal?


ucakar
(otročiček)
21.09.08. 20:42
Re: Iphone 3G

Pozdravljeni,

Sem z novim pwnage-om naredil novi ipsw file in ga poskušal z itunes 8 z restore-om naložiti, pa itunes-i javijo napako in ne morem naložiti custom ipsw file-a.

Lp


dejan t
(otročiček)
21.09.08. 22:23
Re: Iphone 3G

 Temo začel: Jest
 Temo začel: dejan t
Tudi meni je ratalo nadgraditi na 2.1 z quickpwn-gui-120. Najprej sem ga nadgradil v ituns-u (drzis tipko shift in pritisnes restore izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Custom_Restore),ko se vse nalozi pa se z quickpwn-gui-120 in za browse izberes iPhone1,1_2.1_5F136_Restore. Ko ga nadgrajujes v quickpwn-gui-120 sledi navodilom ko moras drzati tipke home in turn off vse pise sproti. Te datoteke sem dobil na blinku (iPhone firmware 2.1 tools), ker pa je Pwnage tool za mac-a sem jaz uporabil quickpwn-gui-120 ker je za windows in zgoraj navedena firmware restor-a.

Imam iphone 2g in vse deluje brezhibno!


Zakaj si pa najprej nalozil custom firmware in nato se enkrat originalnega in ga se enkrat jailbreakal?



Zaradi instalerja ker mi ni deloval tako kot bi moral.

LP,Dejan


dejan t
(otročiček)
21.09.08. 22:59
Re: Iphone 3G

 Temo začel: ucakar
Pozdravljeni,

Sem z novim pwnage-om naredil novi ipsw file in ga poskušal z itunes 8 z restore-om naložiti, pa itunes-i javijo napako in ne morem naložiti custom ipsw file-a.

Lp

Jaz sem imel nalozen itunes 7.x in sem nalozil oba firmware restor-a, tako kot sem opisal prej. Potem pa mi itunes ni prepoznal iphona, pa sem itunes nadgradil na 8 pa je vse delalo normalno.

LP,Dejan


JestAdministrator
(doktor)
22.09.08. 07:24
Re: Iphone 3G

iPhone s firmwareom 2.1 potrebuje iTunes 8 za uspesno povezovanje in sinhronizacijo ...

dejan t
(otročiček)
22.09.08. 20:34
Re: Iphone 3G

Res je!

Lp,Dejan


Mihailovski
(študent)
29.09.08. 00:24
Re: Iphone 3G

Dan!

Zanima me, ali se da iPhone polniti tudi kako drugače, kot z originalnim polnilcem in preko USB-kabla. Imam namreč iPod in sem poskusil s FW kablom in ne gre.

Torej so kabli od iPodov drugačni, ali je problem samo v tem, da je FW?


JestAdministrator
(doktor)
29.09.08. 07:25
Re: Iphone 3G

Pomoje je problem samo v tem, da je FW... in FW ni namenjen polnjenju...

Deluje namrec tudi s polnilcem za iPod... ki je v bistvu enak... \:\)


Likalnik
(otročiček)
08.10.08. 23:56
Re: Iphone 3G

Pozdravljeni!

Namen imam kupit telefon, odločam se med HTC touch pro, SE xperia x1 in iphonom 3G.
Iphone me je zaenkrat se najbolj prepričal in sem se skor fiksno odločil, da si ga kupim. Kupil bi ga preko bolhe in sicer že jailbreakanga. Zanima me pa sledeče, na forumu sem zasledil, da se lahko pošilja MMS, kaj pa BT povezava (pošiljanje muske,slik,...) iz drugega telefona na iphona, snemanje video posnetkov, so vse te stvari že možne. Nekateri pravijo da so drugi spet ne, sam upam, da so rad bi pa še slišal vašo potrditev.
Kako je kaj z baterijo, kako dolgo vam drži ob zmerni uporabi telefona?

Lp


JestAdministrator
(doktor)
09.10.08. 12:24
Re: Iphone 3G

 Temo začel: Likalnik
Pozdravljeni!

Namen imam kupit telefon, odločam se med HTC touch pro, SE xperia x1 in iphonom 3G.


To se bos moral sam odlocit... o vseh je napisanega ze veliko... samo malo je ptorebno uproabit Google \:\) ...


 Citat:
Iphone me je zaenkrat se najbolj prepričal in sem se skor fiksno odločil, da si ga kupim. Kupil bi ga preko bolhe in sicer že jailbreakanga. Zanima me pa sledeče, na forumu sem zasledil, da se lahko pošilja MMS,


Da... dokupit moras aplikacijo SwirlyMMS, ki stnae 8U$D in potem deluje tako sprejem kot posiljanje MMSov...

 Citat:
kaj pa BT povezava (pošiljanje muske,slik,...) iz drugega telefona na iphona,


BT je namenjen samo povezovanju z zvocno opremo (BT slusalke, BT avtoinstalacija,...)

 Citat:
snemanje video posnetkov, so vse te stvari že možne.


s pomocjo brezplacne aplikacije CyCorder ... na voljo samo za jailbreakane iPhone ...

 Citat:
Nekateri pravijo da so drugi spet ne, sam upam, da so rad bi pa še slišal vašo potrditev.
Kako je kaj z baterijo, kako dolgo vam drži ob zmerni uporabi telefona?

Lp


Baterija meni osebno drzi 1 dan... takokot tudi na Nokii N95, E90, HTC TyTN... nekaterim, ki ocitno niso toliko "heavy" userji pa zdrzi tudi dva, tri dni... Odvisno, kaj vse pocnes s telefonom... Pri meni je vse skoz na ON (razen 3G)... torej BT, WiFi, push mail,... dosti klicev, mailov,...


MajkelNajt
(otročiček)
22.10.08. 14:10
Re: Iphone 3G

Mam možnost dobiti iPhone iz te ponudbe: http://www.orange.at/Content.Node/mehr_als_telefonieren/mobile_kommunikation/iphone_3g/

Glede na to, da piše, da je zaklenjen, me zanima ali ga je problem odklenit?
Kaj potrebujem, da bi deloval normalno?


JestAdministrator
(doktor)
22.10.08. 17:24
Re: Iphone 3G

Problem ga je odklenit... oz. se ga sploh ne da...

Da se ga nekako uporabljat s pomocjo TurboSIM kartice... vendar zadeva ni ravno najbolj zaneljiva... vsaj kolikor berem po raznih forumih ...


MajkelNajt
(otročiček)
22.10.08. 18:42
Re: Iphone 3G

Saj koliko sem zasledil, tudi na vseh videih na youtubu, delajo čist fajn z temi turbosim karticami...
Pač ok bom razkiral še dodatnih 30-40 evrov za kartico... sem pa skoraj prepričan, da ni več dosti dni do nove rešitve oz. odklepa \:D


JestAdministrator
(doktor)
23.10.08. 13:34
Re: Iphone 3G

Kot prvo nekateri pisejo, da iTuens ne zazna pravilne SIM kartice in se ga ne da uproabljat... tako da ne mores niti podatkov sihnronizirat, niti nalagat aplikacij preko AppStore ...

Potem nekateri pisejo, da so nedosegljivi, ceprav imajo full signal...

Res pa je, da nekateri pisejo tudi to, da nimajo problemov... Vsekakor nekaj je na tem \:\)


Mihailovski
(študent)
28.10.08. 00:11
Re: Iphone 3G

Vprašanje, če je softverska rešitev tako blizu. Zdaj že res dolgo traja. Vprašanje če ni bližje iPhone 3.0.

Andro_
(fazan)
28.10.08. 09:18
Re: Iphone 3G

Ubistvu so ravno par dni nazaj prišli v baseband na 3G... http://gizmodo.com/5068884/iphone-3g-baseband-break+in-unlock-closer

Mihailovski
(študent)
28.10.08. 23:44
Re: Iphone 3G

Uau, to mi je pa ušlo. Thanks!

Devastator
(otročiček)
30.10.08. 00:34
Re: Iphone 3G

Živjo, imam problem. Danes sem kupil Iphone 3g, bil je odklenjen s turbosimom, vse je delalo normalno, ampak hotel sem ga jailbreakat in potem se je zalomilo. Nevem točno kaj je šlo narobe ampak zdaj ko iphone prižgem, me vedno vrže na screen za povezavo z itunes, torej kabel in CD ter "slide for emergency" bar. Omrežje sicer zazna, saj zgoraj piše mobitel in signal je poln. Ne vem kako mimo tega screena, probal sem že vse možne resete, restore preko itunes, odklepe in jailbrake. Ima kdo kakšno idejo?

JestAdministrator
(doktor)
30.10.08. 07:13
Re: Iphone 3G

Ni aktiviran... zato ga moras pravilno jailbreakat (z aktivacijo) ...

Devastator
(otročiček)
30.10.08. 12:35
Re: Iphone 3G

Kako pa to naredim? Probal sem z ziphone, ampak ko zaženem pride do entering recovery mode, naprej pa ne gre (sem pustil par ur, torej nisem preveč neučakan :)), probal sem tudi pwnage, ampak potem ko restoram z novim firmwareom mi javi napako, da ni šlo in to je to.

Aja pa smešno je, da ko ga prižgem, dobim sporočila od tistih ki so me klical v času nedosegljivosti... na itunes screenu...

Pa še to, sledil sem navodilu, da na aktivacijskem zaslonu pokličem *#301# ampak mi napiše Please wait, napaka v ukaznem nizu. To pomeni da je že odklenjen? Res ne štekam vsega skupaj...


JestAdministrator
(doktor)
30.10.08. 17:27
Re: Iphone 3G

ZiPhone za iPhone 3G sploh ni na voljo... Potrebno je to narediti s pomocjo QuickPwnja in/ali Pwnage Toola na MACu ..

Mihailovski
(študent)
06.11.08. 21:45
Re: Iphone 3G

Pa na tem forumu imš zelo dobra navodila, kako točno se to naredi.