JestAdministrator
(doktor)
01.08.08. 22:43
iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Nadgradnja iPhone-a (prva generacija) na firmware 2.0.2


Vodic je narejen s pomocjo MAC racunalnika. Za Windows si oglejte vodic v anglescini tukaj. Postopek je podoben, le uporabljena orodja se lahko malce razlikujejo...

Opozorilo:
Od nadgradnji na novo verzijo programske opreme telefona (firmware), izgubite vse podatke (imenik, glasbo, filme, podcaste, ringtone, slike,...) in vse nastavitve (GPRS, racune za lektronsko posto,...), ki jih imate na iPhonu, zato je priprocoljivo, da prej te podatke sinhronizirate preko iTunes-a. Po uspesni nadgradnji ni priporocljivo, da vrnete backup iz stare verzije firmware-a ampak iPhone skonfigurirate kot "new phone" ...

Za izgubo podatkov ste odgovorni sami! ;\)



Preden zacnete z nadgradnjo si snemite naslednje zadeve oz. preverite, ce imate vse potrebno zbrano...

- iTunes verzije 7.7 ali visja >> KLIK
- Pwnage 2.0.3.1 >> KLIK
- Datoteke z Bootloaderji (ko snamete datoteko, jo razpakirajte) >> KLIK ali KLIK
- Datoteko z 2.0.2 firmware-om >> KLIK (Za shranjevanje je najbolje, ce uporabit FireFox, ker Safari s privzetimi nastavitvami datoteko amodejno razpakira, kar ni OK.

Vse te datoteke je najbolje, ce jih shranite v eno mapo na namizju, da jih ne boste potem iskali...

Se opozorilo glede Pwnage Toola: Ko jo snamete, dobit datoteko s koncnico .tbz (PwnageTool_2.0.3.tbz). Razpakirajte jo z dvoklikom in privzetim Applovim orodjem "Archive Utility", ki je prilozen operacijskemu sistemu OS X, ker se drugace lahko pojavijo kaksne tezave. Ce pa vam odpira s kaksnim drugim orodjem (npr. The Unarchiver), lahko rocno zazenete orodje za razpakiranje, ki se nahaja v /System/Library/CoreServices/Archive Utility.app.





1. korak
priklopite iPhone na USB kabel in zaženite Pwnage Tool


Kliknite OK na modrem opozorilu.



2. korak
Izberite najprej Expert mode, nato kliknite na slikco iPhona in nato pučico za nadaljevanje





3. korak
Izberite pravo datoteko s firmwarom in nato puščico za nadaljevanje






4. korak
Izberite General, tako da se pojavi kljukica ob njem in nato puščico za nadaljevanje




5. korak
Izberite opcije tako kot so na spodnji sliki...



Prva opcija pomeni, da bo iPhone aktiviran, druga, da bo odklenjen, tretja pa prepreci dolgotrajno varno brisanje in preverjanje particije. Baje, da ta postopek lahko traja uro, dve ali vec, zato je bolje, da se ga preskoci, ker naj bi ne vplival na pravilno delovanje...

Root partition size lahko pustite na privzeti vrednosti...

6. korak
Tukaj tudi pustite vse na privzetih vrednostih (tako, kot je na sliki spodaj)... Bootloader lahko pustite tako kot je... edino ce imate res nek dober razlog, zakaj bi ga spreminjali \:\) ...





7. korak
V tem koraku lahko pustite privzete nastavitve, lahko pa ze sedaj izberete, kateri programi, ki so na voljo preko Cydie, naj se zapecejo ze v datoteko s firmwarom. Lahko pa jih tudi kasneje namestite, ko je postopek nadgradnje ze koncan...



Mislim, da so gumbi dovolj zgovorni, da ni potrebno opisa... Za tiste, ki ne vedo, pa lahko pustijo vse privzeto in samo kliknejo modro puscico za nadaljevanje...



8. korak
Tukaj tudi pustite kljukico pri Cydii in Installerju...





9. korak
Tukaj sem jaz odstranil kljukice, da ostanejo privzete grafike (jabolcek in iTunes restore slikica) in ne tale ananas in ruski Jobs \:\)



Lahko tudi dodate lastne slike, vendar je treba upostevat nekaj zakonitosti... te lahko opisesm, ce bo kaksno zanimanje za to \:\) ... sicer pa Google vse ve \:\) ... Enkrat ze prej sem se precej zafrkaval s tem... in rezultat je bil tole spodaj





10. korak
Ta korak je ze precej blizu koncu... Oznacimo gumb Build in kliknem na modro puscico za nadaljevanje...



Ce ste upostevali navodila na zacetku in dali Bootloader datoteke v isto mapo skupaj z vsemi osatlimi datotakmi, ki ste jih sneli, se bo kot naslednji korak pojavil 11. korak. Ce pa jih ne najde v tej mapi, pa vmes prikaze se obvestilo, da ne najde Bootloader v3.9 in nato se Bootloader v4.6 ... Pri prvem obvestilu izberite NO pri drugem pa YES in poiscite ustrezne datoteke na disku... To se ponovi dvakrat (za 3.9 in 4.6 datoteko). Svetujem, da prej shranite datoteko v isto mapo in datoteko Bootloader.zip razpakirajte, da dobite datoteki BL-39.bin n BL-46.bin



11. korak
Tukaj izberite lokacijo, kam zelite shranit spremenjeno datoteko s firmwarom





12. korak
Tukaj se zacne kreirati datoteka s firmwarom...



vmes boste se dobili obvestilo, da morate vpisat geslo ... vpisite ga in potrdite, da se bo postopek nadaljeval...






13. korak
Pri tem koraku odgovorite na vprasanje. Ce ne veste, kaj naj bi pomenilo, kliknite NO ...





14. korak
Sedaj sledite korakom in animaciji na ekranu...



V tem koraku boste iPhone spravili v DFU (Device Firmware Upgrade) nacin ... naj opisno napisem, kaj se zgodi... Najprej morate iPhone ugasniti, potem boste morali skupaj drzati tipko HOME in tipko za vklop/izklop. Po tocno desetih sekundah morate spustiti tipko za vklop/izklop in se naprej drzati tipko HOME. Po naslednjih 10 sekundah bo iPhone v DFU nacinu in tudi iTunes bo to zaznal ... Tudi Pwnage Tool bo to opazil in vas obvetil o tem, ali vam je uspelo spravit iPhone v DFU nacin ali ne... Ce vam ne uspe prvic poskusite ponovno. Treba je drzati TOCNO 10 sekund... \:\)


15. korak
Sedaj se vam je verjetno odprl iTunes.



Tukaj izberite tipko alt in kliknite na gumb RESTORE in ko se odpre okno za izbiro datoteke s firmwarom, po disku poiscite lokacijo, kamor ste shranili datoteko iPhone1,1_2.0.5_5C1_Custom_Restore.ipsw





16. korak
Ko iTunes konca postopek nadgradnje, se bo iPhone ponovno zagnal in samodejno se bo zaglana na njem aplikacija Bootneuter in opravila postopek odklepa. Pustite iPhone pri miru, dokler se ponovno ne zazene in se pojavi obvestilo, ki pove, kako je mozno urejati izgled namizja ... Tukaj je postopek nadgradnje koncan \:\) ...



Ko iTunes ponovno zazna prikljucen iPhone, vas obvesti, da lahko povrnete ze prej shranjen backup ali nastavite kot now telefon. Izberite slednjo moznost - Set up as a new iPhone. V nasprotnem primeru se bodo na iPhone povrnile dolocene zadeve, ki niso zdruzljive z novo verzijo programske opreme 2.0.2 in lahko povzrocajo nestabilnost in probleme ...



Ko se iPhone poveze, lahko nastavite, katere vsebine naj se sinhronizirajo nazaj na vas novo nadgrajeni iPhone...


McChrist
(otročiček)
02.08.08. 13:16
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Odlično in zelo podrobno napisana navodila, s katerimi bi zdaj prav vsak lahko nadgradil svojo "igračko", na verzijo 2.0 \:\)
Čeprav so tale navodila za Mac OS, je pri Winsih zelo podobna zadeva - razen ene par stvari pri klukanju, je drugačnih in tudi sam videz je drugačen (morem rečt, da mi je tale Mac način veliko lepši in boljši, ker ponuja malo več možnosti).

Prijetno Upgradanje ;\)


JestAdministrator
(doktor)
05.08.08. 10:50
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Dodano opozorilo glede nove verzije firmware-a 2.0.1, ki je na voljo od danes dalje ...

Lampretson
(otročiček)
06.08.08. 20:01
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Ali je po nadgradnji še možno naložit Slovenski paket?
Predvsem me skrbi za prikaz imenika ob zvonenju in SMS.


JestAdministrator
(doktor)
06.08.08. 20:06
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Slovenscine zaenkrat se ni, avtor (MitjaP) pa dela na tem...

Glede porpavkov za prikaz iz imenika in pri SMSih pa je vodic tukaj >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/34230#Post34230

Je pa potrebno zaenkrat zadeve urediti se rocno (preko SSH) ...


JestAdministrator
(doktor)
09.08.08. 10:36
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Narejen je porpavek vodica za novo verzijo FW 2.0.1 ...

JestAdministrator
(doktor)
26.08.08. 17:52
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Popravljen vodic za verzijo Pwnage Toola 2.0.3, s katero lahko uredimo iPhone prve generacije z verzijo 2.0.2 ...

Mihailovski
(študent)
27.08.08. 03:24
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Kaj pa iPod Touch, ki je prinas verjetno še najbolj aktualen od vseh "iPhonov"?

JestAdministrator
(doktor)
27.08.08. 08:07
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0

Pomoje je iPod Touchov v uporabi precej manj kot iPhonov... tudi pri nas... predvsem zato, ker Touch ne stane dosti manj...

Je pa ta resitev podobna tudi za iPod Touch...samo nekaterih opcij pac ni (aktivacija, odklep)... pa datoteko s firmware-om ne mores potegnit uradno iz Applove strani, ker je za iPod Touch nadgradnja placljiva ...


ridjo19
(otročiček)
29.08.08. 16:07
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

pri zadnjim koraku nisem izbral Set a new iphone... sem izbral Restore from...

kaj naj naredim?


JestAdministrator
(doktor)
29.08.08. 16:32
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Ponovi vajo... \:\) ... Ni ptorebno vsega... samo od tam dalje, ko telefon ugasnes in preko itunes zacnes nadgradnjo ... torej 14. korak \:\)

Sicer lahko, da bo delovalo brez problemov.. odvisno, kaj vse si imel prej namesceno... Ponavadi pa se pojavijo problemi in je ravno zato bolje izbrati "Set up as a new Phone" ...


ridjo19
(otročiček)
03.11.08. 22:08
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

porblem?
hocem na novo namestit update 2.1.v pwnage tool naredim vse po navodilih in potem ko zazene itunes in hocem narediti restore me avtomatsko poveze v itunes store in mi ne da moznosti da sam izberem od kje hocem dat restor????


ridjo19
(otročiček)
03.11.08. 22:42
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

hvala .

JestAdministrator
(doktor)
04.11.08. 07:35
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Za izbiro custom firmware je treba pritisnit kombinacijo SHIFT+RESTORE (v Windowsih) ali ALT+RESTORE (MAC OS) ...

Tecumseh
(otročiček)
07.11.08. 01:36
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Mene pa zanima če je 2.0.2 najnovejši firmware za iphone 2G, ker sem preko bolhe zasledil oglas in poslal mail tipu ki me je nato klical in mi povedal, da mi lahko naloži firmware 2.1 in vse ostalo kar je potrebno za instalacijo aplikacij. Zdaj me pa zanima ali se je zmotil in mogoče misli da imam iphone 3G, ali pa obstaja tudi za 2G firmware 2.1. Sicer sem sam naložil firmware 2.0.2 in telefon deluje(klici,demo swirlyMMS in nekaj drugih aplikacij), vendar pa imam probleme z nekaterimi drugimi pripomočki, npr. ko slikam z kamero, se slike ne shranijo v galerijo. Ali ima kdo podoben problem?

Hvala, LP


JestAdministrator
(doktor)
07.11.08. 07:44
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Verzije firmware za iPhone prve generacije in iPhone 3G so enake... in ja... zadnja razlicica je 2.1 ... ki je dosti boljsa kot 2.0.2 ... predvsem so odpravljene nekatere neprijetnosti (dolgi zagon imenika, hitrejse delovanje,...)

Postopek za nadgradnjo je zelo podoben, kot za 2.0.2, le da vseh orodji ni na voljo za vse (Pwnage Tool, ki zna delat s FW 2.1 je na voljo samo za MAC OS)... Poleg tega je se veliko dejavnikov, ki lahko vplivajo na uspesnost nadgradnje (verzija iTunes, operacijski sistem na racunalniku,...) zato tudi nisem delal vodica za FW 2.1...

Na kratko pa gre postopek takole:

1. Ce ze imas FW 2.1, potem iPhone priklopis na racunalnik preko USB, zazenes QuickPwn, sledis navodilom in na koncu postopka mora biti telefon jailbreakan. Ce nimas FW 2.1, ga ensotavno uradno nadgradis šreko iTunes...

2. Snames moj custom firmware (ali pa ce imas MAC, si ga lahko tudi sam naredis) in ga shranis nekam, kjer ga bos nasel v naslednjem koraku...

3. Pustis telefon prikljucen na kablu, zazenes iTunes in v Windowsih kliknes SHIFT + RESTORE (na MACu je ALT+RESTORE) in izberes prej snet custom firmware. Pri tem koraku ni potrebno telefona nic dajati v DFU ali restore nacin... ampak enostavno vkljucenega prikljucis na kabel...

4. Finito Zacnes uporabljati \:\) ...

Orodja dobis na spletnem naslovu http://blog.iphone-dev.org (QuickPwn za WIN ali MAC, Pwnage Tool za MAC ... )

Custom narejen FW 2.1 pa dobis tukaj:

Custom FW 2.1 za iPhone prve generacije (stari) >> iPhone1,1_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw.zip

Custom FW 2.1 za iPhone 3G iz ITA >> iPhone1,2_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw.zip


Tecumseh
(otročiček)
08.11.08. 01:08
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Hvala za odgovor, bom ponovil postopek po tvojem navodilu \:\)
upam da ne bom kaj zaj.., hehe


Zane
(otročiček)
16.12.08. 15:46
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Če prav razumem lahko svoj iPhone 2g (kupljen pri Tuš-u), ki ima stari firmware upgrade-am na najnovejšega brez bojazni, da bi ga zaklenil?

JestAdministrator
(doktor)
16.12.08. 16:04
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Ne...

Zaklenil se bo... in ga bo treba potem spet odklenit...


Lukk
(ciciban)
16.12.08. 19:49
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Jest prosim za pomoč. Iphone 1.1.4 kupljen pri tušu sem nadgradil po tvojih navodilih in na koncu se mi je zagnal itunes in napisal da nimam prave sim kartice in na telefonu dovoljeni samo emergency klici. Nujno potrebujem tvojo pomoč.

100x hvala

lp
jure


Lukk
(ciciban)
16.12.08. 20:05
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Imam občutek da sem izbral narobe file za upgrade. Nisem izbral custom. Sedaj sem hotel postopek ponoviti vendar ne gre. (yhe iphone could not be restored. An uknown error occurred (1600)

JestAdministrator
(doktor)
16.12.08. 21:44
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Za konkreten odgovor si napisal veliko premalo podatkov ... niti nevem, po katerih navodilih si delal, niti nevem, katero verzijo si dal gor...

Kot kaze si samo preko iTunes nadgradil in se ti je iPhone zaklenil... kar je cisto normalno \:\) ...


JestAdministrator
(doktor)
16.12.08. 21:46
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Zadnja verzija firmware-a je 2.2 ... Na hitro napisano postopek...

Preko itunes nadgradis na 2.2 (uradno) in potem s pomocjo QuickPwnja jailbreakas, potem pa lahko das gor se custom FW 2.2 (link je pomoje v uni temi, ki je na vrhu foruma prilimana)


Lukk
(ciciban)
16.12.08. 22:40
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

delal sem po teh navodilih
http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/34277#Post34277

Sedaj če ga hočem preko itunes updatetat napiše da je zaklenjen.

Z quickpwn ne gre (the firmware installed on your iphone is not supported by quickpwn)

Čisto sem v temi kaj narediti. (sem probal tudi na drugem PC-ju pa javi isto napako oz. 1601)

Nujno potrebujem telefon, zato mi boš res v veliko pomoč z kakšnim nasvetom.


Lukk
(ciciban)
16.12.08. 22:53
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Juhuhu uspelo mi je restore na 2.2 peko itunsa in potem z quickpwn odklenit. Ali potrebujem še kaj narediti ali je to to!

hvala za pomoč

lp
lukk


Lukk
(ciciban)
16.12.08. 23:20
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Sedaj pa iphone deluje vendar ni signala operaterja. A je potrebno še kej narediti?

p.s: katere popravke oz. dodatke je pripročljivo si naložiti.

hvala

lp
lukk


JestAdministrator
(doktor)
17.12.08. 07:22
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Verjetno QuickPwn ne odklene... zato moras cez dat se custom FW, ki ga najdes v temi Vse o Apple iPhone na enem mestu ali pa direktno tukaj >> iPhone1,2_2.2_5G77_Custom_Restore.ipsw.zip ...

Potem pa lahko zacnes z namescanje popravkov iz slovenskega paketa ...


Lukk
(ciciban)
17.12.08. 07:30
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

hvala za odgovor. ravno mi je z custom firmwarom uspelo spraviti telefon iz 2.2 na 2.0.2. Sedaj vse deluje. Zanima me ali se splača nadgraditi nazaj na 2.2.

hvala


JestAdministrator
(doktor)
17.12.08. 07:35
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

In zakaj nisi dal cutom FW 2.2 ? ... Seveda se splaca... ker 2.0.2 je ena izmed prvih verzij FW 2 in je pocasen in hroscat ... Ze 2.1 je bil boljsi... 2.2 pa je se en kroak naprej...

Ceprav glede hitrosti se vedno zmaga 1.1.4 ... ampak ima pa FW 2.x toliko dodatnih "cukrckov", da hitrost ni vec na prvem mestu ;\)


Lukk
(ciciban)
17.12.08. 12:42
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Pozdravljen,

Upošteval tvoj nasvet in dal na 2.2. Sedaj vse deluje tako kot mora. Prosil bi te še če mi lahko poveš kako lahko pridem do aplikacije ki mislim da se ji reče spring board katera omogpča da na namizju narediš shortcute (slikice) za klicati največkrat klicane.

btw: kako pa najdem agile messenger. (v intallerju ga nikakor ne najdem)

hvala (za pomoč sem dožen najmanj pivo) ;\)


JestAdministrator
(doktor)
17.12.08. 13:02
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

SrpingBoard je tisto, kar ves cas gledas, ko je ekran prizgan \:\) ... WinterBoard pa je apliakcija za urejanje tem ... to kar ti isces pa je posebna aplikacije... jih je sicer vec... ena, ki mi pride na misel je apliakcija z imeom CallMe >> http://www.installerapps.com/2008/08/28/callme/

Agile Messneger pa se ni na voljo za FW 2.x >> http://www.agilemobile.com/iphone.html


Lukk
(ciciban)
17.12.08. 13:36
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Ja to je nekaj podobnega. Sam tudi tega žal ne najdem na installerju.

p.s.: kako odstraniti call forvarding active?

hvala
lpj


JestAdministrator
(doktor)
17.12.08. 16:23
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Glede tiste aplikacije nevem... Verjetno bo bolje uproabit Cydia... ker Installer je pri verziji 2.x bolj kot ne prazen...

Glede Call Forwarding Active pa je treba instalirat nekaj popravkov iz slovenskega paketa... Vec info je v uni temi, katere link sem ze prej dal >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/35645#Post35645


Mihailovski
(študent)
23.12.08. 00:02
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Pa kaj ta call forward active sploh pomeni? To mi je že na mnogih drugih telefonih pisalo...

JestAdministrator
(doktor)
23.12.08. 08:03
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Tocno to, kar pise. \:\) ... Da je aktivna ena preusmeritev...

Lahko imas recimo nastavljeno, da po dolocenem stevilu zvonjene preusmeri klic na drugo stevilko ali na telefonski predal... Lahko pa je tudi takrat, ce imas aktivirano storitev "Zgreseni klici"... ki je tudi neke vrste preusmeritev... le da ni nastavljena na telefonu ampak na centrali operaterja ...


amonraa
(otročiček)
26.12.08. 11:46
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

Pozdravljeni.

Kaj pa kdo ve kaj ce bo kaksen GPS program bil izdan za 3g in ne samo google maps?


LP


JestAdministrator
(doktor)
26.12.08. 12:01
Re: iPhone - vodic za nadgradnjo na FW 2.0.2

GPS programov je precej... samo kaj podobnega, kot je Google Maps pa zaenkrat se ni ...

Je pa na voljo cel kup drugih programov, ki znajo izkoristit GPS sprejemnik... najdes jih v AppStore-u ... >> http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewGenre?id=6010&mt=8