edey
(ciciban)
20.09.08. 12:59
Kateri operater?

Pozdarvljeni!

Zanima me katerega operaterja mi priporočate? Namreč, za 14 dni mi poteče pogodba in bi rad zamenjal operaterja, katerega torej predlagate?

LP


JestAdministrator
(doktor)
20.09.08. 21:59
Re: Kateri operater?

Najprej moras napisati malo vec...

Torej katerega operaterja imas sedaj... zakaj bi zamenjal... koliko klices in predvsem v katera omrezja... menjas zaradi nakupa aparata...

Prevec neznank je, da bi se dalo svetovati... \:\)


edey
(ciciban)
21.09.08. 13:14
Re: Kateri operater?

Do zdaj sem bil pri simobilu, rad bi pa tudi mejal telefon. Na mesec pa porabim okrog 40€...

JestAdministrator
(doktor)
21.09.08. 13:24
Re: Kateri operater?

In zakaj bi menjal operaterja?

edey
(ciciban)
21.09.08. 14:51
Re: Kateri operater?

slab signal in nakup novega telefona...

paans
(ciciban)
21.09.08. 22:18
Re: Kateri operater?

Ja, če si kaj spravil brat po forumih večina priporoča Mobitel zaradi pokritosti in storitev.

Je pa najbrž res odvisno od tega, v katere omrežje kličeš. Ali bolj kličeš ali SMSaš.

Poglej si pakete Povezani povezani pri Mobitelu.


Mihailovski
(študent)
23.09.08. 01:59
Re: Kateri operater?

40 evrov je kar visoka poraba, zato spadaš med bolj zahtevne uporabnike in ti največ udobje nudi Mobitel. Simobil in Tušmobil pa imata bolj ceneno ponudbo, namenjeno predvsem low budget uporabnikom.

JestAdministrator
(doktor)
23.09.08. 07:24
Re: Kateri operater?

Ce je racun visok, to se ne pomeni, da je zahteven uporabnik... Mogoce sta ravno Si.mobil ali Tusmobil bolj primerna, ce zeli znizati mesecni racun ... \:\) ...

Cawo
(absolvent)
23.09.08. 10:00
Re: Kateri operater?

Točno to, jaz imam okoli 35 € računa, pa to ustvarim predvsem s klici in SMSi, malo je bolj naprednih storitev.

Deky_
(otročiček)
27.09.08. 07:27
Re: Kateri operater?

Če maš 40€ račun pol je bolje da greš na Tušmobil in vzameš paket Tušmobil30 a kaj več pa njihovi strani..

http://www.tusmobil.si/index.php?option=com_content&task=view&id=28&rid=70&Itemid=70


Cawo
(absolvent)
27.09.08. 17:20
Re: Kateri operater?

Niti ne, Orto u nulo bo zelo dober in primeren zame. Imam veliko klicev v Simobil, SMSev se pa tudi nekaj nabere. Bo sedaj račun pod 30 €.

Mihailovski
(študent)
29.09.08. 00:41
Re: Kateri operater?

 Temo začel: Jest
Ce je racun visok, to se ne pomeni, da je zahteven uporabnik... Mogoce sta ravno Si.mobil ali Tusmobil bolj primerna, ce zeli znizati mesecni racun ... \:\) ...


To je res, čeprav se bo s časom kani spremeniti, ker je npr. uporaba mobilnega interneta v porastu. Ampak to je že iz drugega filma...


Roky
(otročiček)
07.10.08. 10:55
Re: Kateri operater?

Neki me zanima. Kako je s telefoni pri naših operaterjih? Mobitel vem da ima odklenjene (vsaj tako sem naletel), Simobil (dobil sem zaklenjenega pred 2 letoma. Je sedaj kaj drugače). Kako je pa pri TUŠ mobilu?

LP


JestAdministrator
(doktor)
07.10.08. 12:19
Re: Kateri operater?

Mobitel in Tusmobil prodajata nezaklenjene aparate... Si.mobil pa se vedno zaklepa in moras imeti veliko srece, da slucajno dobis nezaklenjenega...

Mihailovski
(študent)
13.10.08. 23:17
Re: Kateri operater?

Nekako v stilu pametnejši odneha. ;\)

Ker vse kar je zaklenjeno in zaradi tega predstavlja nekomu oviro, je ponavadi kaj hitro odklenjeno. Mogoče pa Simobil sponzorira "odklepnike". \:p


anka
(dijak)
30.12.08. 20:31
Re: Kateri operater?

 Temo začel: edey
Pozdarvljeni!

Zanima me katerega operaterja mi priporočate? Namreč, za 14 dni mi poteče pogodba in bi rad zamenjal operaterja, katerega torej predlagate?

LP


No, Edey, nam zaupaš, kako si se odločil? Si ostal na Simobilu? Zamenjal?
Kjerkoli si je sigurno boljš kot Tušmobil, sem brala, da ne plačujejo gostovanja Simobilu in Mobitelu. Tole pa za naročnike ni najboljš.


Mihailovski
(študent)
11.01.09. 19:52
Re: Kateri operater?

Tušmobil je zadnje čase res nesrečnik. Folk peni nad kakovostjo omrežja v glavnem mestu, kar z migranti zajema skoraj četrtino prebivalstva.

Na vrsti so izvržbe, ker folk ne zmore več plačevati 50 evrov na mesec za telefone, ki so po enem letu daleč od najbolj hot stvar na planetu.

Mobitel pa verjetno samo čaka, kdaj bo zaprl pipice (pa ne plinske), če bo Tušmobil nadaljeval s plačilno nedisciplino. Vezava pri Tušmobilu je v tem trenutku tako rizična kot investiranje celotnega lastnega kapitala v delnice enega podjetja.


Mira
(pionirček)
13.01.09. 15:01
Re: Kateri operater?

ja tudi jaz neprestano poslušam nezadovoljstvo s tušem od različnih ljud, predvsem zaradi motenj omrežja.

Sicer je bilo verjetno okoli 1. 1. 2009 pestro v vseh omrežjih \:grin

mobitel je tukaj res v prednosti in to pri ljudeh ponavadi prevlada, seveda pa tudi ponudbe in ugodnosti.

Na koncu koncev se vsak odloči, kaj mu je najpomembneje.


Mihailovski
(študent)
13.01.09. 23:14
Re: Kateri operater?

Mnja, ne vem če to prevlada pri ljudeh, glede na to koliko papkov je šlo na Tušmobil...

Cawo
(absolvent)
14.01.09. 08:58
Re: Kateri operater?

Sicer pa prihod Tušmobila na naš trg mobilne telefonije je malce prevetril trg, s tem se strinjam. Samo s takšno politiko glede odklopa od drugih, dokler nimajo dobre pokritosti, plačilne nediscipline in zategovanja pasu pri investicijah ne morejo računati na velik uspeh in resno konkurenco. Sicer je to moje mnenje, pa vendar ...

Mihailovski
(študent)
14.01.09. 20:59
Re: Kateri operater?

Itak da je dobro da je prišel še en operater. Ampak motim res to, da je izkoristil naivnost ljudi. Saj mu nihče ne more ničesar dokazati, ampak verjetno je vedel v kaj se spušča. Orion...

Cawo
(absolvent)
14.01.09. 23:26
Re: Kateri operater?

Osel gre samo enkrat na led ...
Tudi to je lekcija, ki zna prinesti ravno nasproten učinek od prenosljivosti številk. novim igralcem na trgu ljudje pač ne bodo zaupali, dolgoročno ima Tušmobil od svoje poteze najverjetneje zgolj negativne posledice.


anka
(dijak)
15.01.09. 22:41
Re: Kateri operater?

http://www.preberi.si/content/view/972534/47/

Slaba pokritost in neplačevanje gostovanja gor ali dol, važno je da gre g. Mirko 2010 na izlet v vesolje in bo s seboj vzel enega svojega naročnika. (no, jaz to že ne bom) \:grin


JestAdministrator
(doktor)
15.01.09. 22:42
Re: Kateri operater?

Tukaj imas celo novico >> http://www.mobile.si/articles/mirko-tus-v-vesolje.html \:\)

Mihailovski
(študent)
22.01.09. 12:50
Re: Kateri operater?

Folk čedalje bolj benti:
http://24ur.com/novice/slovenija/halo-halo-kje-je-signal.html


anka
(dijak)
25.01.09. 00:10
Re: Kateri operater?

Pa kaj če folk bentit, če je pa vse super.;) Še pogodbo lahko odpovejo v primeru ČE BI bila pokritost res slabša ...;)

plastic
(mladinec)
27.01.09. 15:23
Re: Kateri operater?

 Temo začel: anka
http://www.preberi.si/content/view/972534/47/

Slaba pokritost in neplačevanje gostovanja gor ali dol, važno je da gre g. Mirko 2010 na izlet v vesolje in bo s seboj vzel enega svojega naročnika. (no, jaz to že ne bom) \:grin


Popolnoma se strinjam, da je to zgolj način kako bo g. Mirko zastonj prišel do izleta v vesolje.
Kampanija pa je čisto zgrešena. Koliko ljudi sploh čuti potrebo po tem, da bi šla enkrat v vesolje. Mislim da jih je izredno malo.
Zato mi je bolj všeč akcija od Mobitela v paketu Đabest, ko dobiš board. Mislim da imam tudi mnogo večje možnosti, da je nagrada moja.


anka
(dijak)
27.01.09. 22:11
Re: Kateri operater?

Tega nisem vedla, da lahko board dobiš pri Džabestu. Koliko nagrad podarjajo?
Ja, ponavadi res bolj vleče število nagrad, kot nagrada sama, ker vsi precej podobno razmišljamo, da itak ne moremo zadeti, če je nagrada samo ena.


plastic
(mladinec)
28.01.09. 15:48
Re: Kateri operater?

Evo za vse, ki se odločate za paket Džabest še mala spodbuda
http://m.itak.si/Portal/Mp.aspx?ni=27.


Mihailovski
(študent)
28.01.09. 20:03
Re: Kateri operater?

Take spodbude so sicer fajn za uporabnike, pa tu pa tan pozornost pritegnejo, ampak odločilnega pomena pri izbiri Džabesta je kakovost ponudbe - nizka cena, za katero se dobi veliko in tako da dela. Pa brez drobnega tiska. Simpl k pasulj.

plastic
(mladinec)
30.01.09. 23:08
Re: Kateri operater?

Vsekakor se mi zdi da je marketing pri mobilni telefoniji na zavidljivem nivoju in boj med konkurenco uporabnikom prinaša ugodnosti. Super bi bilo če bi jim ostale branže sledile, recimo da do dobiš poceni avto če boš kupoval bencin pri tem in tem ponudniku ali pa da ti podarijo štedilnik če vzameš plin pri teh.

anka
(dijak)
01.02.09. 21:26
Re: Kateri operater?

 Temo začel: Mihailovski
Take spodbude so sicer fajn za uporabnike, pa tu pa tan pozornost pritegnejo, ampak odločilnega pomena pri izbiri Džabesta je kakovost ponudbe - nizka cena, za katero se dobi veliko in tako da dela. Pa brez drobnega tiska. Simpl k pasulj.

Se strinjam Mihailovski, prvo kvaliteta, ki jo MObitel zagotovo nudi, če pa zraven še nagrada pade, pa itak tolk boljš;)


Mihailovski
(študent)
10.02.09. 18:45
Re: Kateri operater?

Mnja, ampak uporabniki na prvo mesto ne postavljajo kvalitete, ampak ceno in zunanjost. "Uau, kako lep avto (Fiat)!"

anka
(dijak)
11.02.09. 21:07
Re: Kateri operater?

 Temo začel: Mihailovski
Mnja, ampak uporabniki na prvo mesto ne postavljajo kvalitete, ampak ceno in zunanjost. "Uau, kako lep avto (Fiat)!"

Ja, tisti, ki gredo k Tušu ;\)


Mihailovski
(študent)
18.02.09. 18:32
Re: Kateri operater?

In potem kmalu nazaj k "staremu" operaterju, ker spoznajo, da so se pustili nategniti.

anka
(dijak)
01.03.09. 09:44
Re: Kateri operater?

Jaz pa zdaj ramišljam eno stvar, da ne bi menjala operaterja, ampak,da bi se še k Mobitelu (nazaj) priključila. Sicer ni praktično, da bi imela da telefona, bi bilo pa zame ceneje \:\)

jure_d
(otročiček)
16.03.09. 16:53
Re: Kateri operater?

Po moje vzameš Debitel, saj ima mobitelovo omrežje ki dela, hkrati pa niso tako okorni kot glavni "mastodont" slovenske telefonije... POleg tega pa imajo sedaj tudi nekaj novih paketov - D 10, in D 40, poleg že obstoječih D20 in D 60...


LP


anka
(dijak)
18.03.09. 07:59
Re: Kateri operater?

Mah, kaj pa vem... če bi šla k debitelu . Simobil me je sicer pred časom prepričal, da sem prestopila(še danes se včasih sama sebi začudim, kako to), ampak če se bom res odločila še za enga operaterja, bo to verjetno kar nazaj Mobitel. Debitela pravzaprav ne poznam kaj dosti, sem bolj nagnjena k temu, da mi neka tradicija in ime vzbujata večje zaupanje. (čeprav to sploh ne pomeni, da bi me debitel razočaral, al pa da je kaj narobe tam :))No ja, kljub vsemu pogledam še njihovo ponudbo ...:)

Deky_
(otročiček)
08.12.09. 15:57
Re: Kateri operater?

 Temo začel: anka
Mah, kaj pa vem... če bi šla k debitelu . Simobil me je sicer pred časom prepričal, da sem prestopila(še danes se včasih sama sebi začudim, kako to), ampak če se bom res odločila še za enga operaterja, bo to verjetno kar nazaj Mobitel. Debitela pravzaprav ne poznam kaj dosti, sem bolj nagnjena k temu, da mi neka tradicija in ime vzbujata večje zaupanje. (čeprav to sploh ne pomeni, da bi me debitel razočaral, al pa da je kaj narobe tam :))No ja, kljub vsemu pogledam še njihovo ponudbo ...:)


Kaj misliš da te Mobitel ne bo razočaral pa če je tut nabolši..? Mene je in me ne vidi več zraven .. \:nene


plastic
(mladinec)
11.12.09. 21:24
Re: Kateri operater?

Ja glede na to da imam kar nekaj številk, ki jih trenutno klicem na Simobilu sem mislil, da bi si tako znižal stroške in presedlal tja. Ker pa me čudni signali (ljudje ki so tam dobivajo čudne obračune) malo strašijo me zanima če je z vašimi računi (tisti ki ste tam) vse ok oz. ali se tudi dogajajo nepravilnosti?

anka
(dijak)
20.12.09. 09:55
Re: Kateri operater?

 Temo začel: plastic
Vsekakor se mi zdi da je marketing pri mobilni telefoniji na zavidljivem nivoju in boj med konkurenco uporabnikom prinaša ugodnosti. Super bi bilo če bi jim ostale branže sledile, recimo da do dobiš poceni avto če boš kupoval bencin pri tem in tem ponudniku ali pa da ti podarijo štedilnik če vzameš plin pri teh.


Huda Ideja Plastic!


anka
(dijak)
21.12.09. 21:04
Re: Kateri operater?

 Temo začel: anka
Jaz pa zdaj ramišljam eno stvar, da ne bi menjala operaterja, ampak,da bi se še k Mobitelu (nazaj) priključila. Sicer ni praktično, da bi imela da telefona, bi bilo pa zame ceneje \:\)

Tega potem nisem naredila. Sem ostala pri Simobilu, vzela pred kratkim paket 5 zame in še naprej preklinjam, ko se mi zgubi signal. (Veliko p reklinjma zadnje čase:))


anka
(dijak)
21.12.09. 21:06
Re: Kateri operater?

 Temo začel: plastic
Ja glede na to da imam kar nekaj številk, ki jih trenutno klicem na Simobilu sem mislil, da bi si tako znižal stroške in presedlal tja. Ker pa me čudni signali (ljudje ki so tam dobivajo čudne obračune) malo strašijo me zanima če je z vašimi računi (tisti ki ste tam) vse ok oz. ali se tudi dogajajo nepravilnosti?


Meni se zdi, da je vse ok. Nikoli nisem opazila, da bi bilo kaj narobe.


Deky_
(otročiček)
31.12.09. 15:16
Re: Kateri operater?

 Temo začel: plastic
Ja glede na to da imam kar nekaj številk, ki jih trenutno klicem na Simobilu sem mislil, da bi si tako znižal stroške in presedlal tja. Ker pa me čudni signali (ljudje ki so tam dobivajo čudne obračune) malo strašijo me zanima če je z vašimi računi (tisti ki ste tam) vse ok oz. ali se tudi dogajajo nepravilnosti?


Moja žena je na si.mobilu in je zlo zadovolna..tko da ni ničesar kar navajaš..


Mihailovski
(študent)
03.01.10. 17:58
Re: Kateri operater?

Ja ampak na osnovi teh dveh primerov seveda ne gre sklepati da je vse ok. Kolegica je recimo ravno zaradi omenjenih težav prestopila k Mobitelu in je hepi.

anka
(dijak)
03.01.10. 22:11
Re: Kateri operater?

Jah, še dobro, da imamo svobodno izbiro \:\)

plastic
(mladinec)
16.01.10. 14:00
Re: Kateri operater?

Prav zato da ne bo vse skupaj temeljilo zgolj na parih izkusnjah sem izpostavil to in se vedno vabim v komentiranje.
Se pa strinjam, da hvala bogu da imamo svobodo izbire in vsaj toliko ponudnikv.


anka
(dijak)
19.01.10. 21:56
Re: Kateri operater?

Jaz kar vztrajam pri Simobilu, moram pa priznati, da sem vsak dan bolj nezadovoljna. Ugotovito moram edino še, če ni kaj s telefonom in po nepotrebnem krivim operaterja. (mam nov telefon)

Mihailovski
(študent)
29.01.10. 00:09
Re: Kateri operater?

Kaj pa se dogaja, anka? Morda lahko ugotovimo....

Strahovila
(ciciban)
18.02.10. 15:44
Re: Kateri operater?

Dokler bo tako absolutno si.mobil !!!

plastic
(mladinec)
25.02.10. 16:26
Re: Kateri operater?

Pri izbiri operaterja mogoče pretehta tudi takale storitev Moj Mobitel .

Deky_
(otročiček)
08.03.10. 18:10
Re: Kateri operater?

 Temo začel: plastic
Pri izbiri operaterja mogoče pretehta tudi takale storitev Moj Mobitel .


in zakaj lih bi bil mobitel dober zarad te storitve?? \:evil


JestAdministrator
(doktor)
08.03.10. 19:29
Re: Kateri operater?

Mogoce zato, ker konkurenca ocitno ni sposobna kaj takega spacat skupaj \:\) ...

anka
(dijak)
09.03.10. 21:52
Re: Kateri operater?

Mihailovski,
slab signal na določenih mestih. Doma najbolj, sem najprej mislila, da v le določenih prostorih ( v blokih je ponavadi tako, zaradi železa in betona), ampak na balkonu ni prav dosti bolje. Potem so me pa začeli sogovroniki opozarjati, da slišijo svoj odmev v telefonu in se je bilo nemogoče pogovarjati. Ampak to bolj pripisujem telefonu. Pa na telefonu je bil poln signal, potem pa sem dobila sporočila o zgrešenih klicih (simobil ti pošlje sms o klicu, če si nedosegljiv. A mobitel tudi?)
No...toliko...


plastic
(mladinec)
12.03.10. 14:48
Re: Kateri operater?

Še vedno je dejstvo da ima Mobitel najboljše omrežje, pa če to SiMobilovci priznajo al pa ne.
Bo pa zanimivo videti do konca leta kam so prišli Tušmobilovci s svojim omrežjem. Če bodo pridno vlagali in se zadolževali se lahko Mobitelu celo približajo.


Deky_
(otročiček)
12.03.10. 17:42
Re: Kateri operater?

jst uporabljam tušmobil in sem non-stop na njihovem omrežju in nimam nobenih problemov z omrežjem od \:tus ;\)

plastic
(mladinec)
13.03.10. 14:52
Re: Kateri operater?

Že možno da je tako, a to pomeni da si na območju kjer so že zgradili svoje omrežje ali pa si na območju kjer si izključno na Mobitelovem omrežju saj Tuš tako rešuje svoj problem pokritosti.

Deky_
(otročiček)
13.03.10. 17:32
Re: Kateri operater?

 Temo začel: plastic
Že možno da je tako, a to pomeni da si na območju kjer so že zgradili svoje omrežje ali pa si na območju kjer si izključno na Mobitelovem omrežju saj Tuš tako rešuje svoj problem pokritosti.


itak da se gibljem na območju ki je od tuša signal sem kar 99% na njihovem omrežju in zraven mam še signal od 3G..tko da mam oba omrežja od tušmobila...a na mobitelovem signalu se ne spomnim gdaj sem bil nazadnje... \:cheers


plastic
(mladinec)
14.03.10. 20:25
Re: Kateri operater?

Super, ker je kar nekaj ljudi pri TUŠu, ki jih nenhno preklaplja med omrežji in jim sploh ne zazna signala.

Deky_
(otročiček)
16.03.10. 09:47
Re: Kateri operater?

ja ni rečeno da je kriv opareter lahko je tudi sam aparat kriv ki ga uporablja...jst vem za sebe sem mel preden sem šel na naročnino predplačniško kartico..da sem vidu kako deluje..in komaj pol sem se odloču ko sem vidu da deluje super...in nič prej... ;\)

Mihailovski
(študent)
27.03.10. 16:46
Re: Kateri operater?

Če prihaja do preklapljanja med omrežji je zelo kriv operater.