JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 17:21
iPhone popravki (za verzije pred 2.0, torej 1.x.x)

Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.1

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

4. Popravis odsek "US", da bo izgledal nekako takole:

 Code:
	<key>us</key>
	<array>
		<string>(0#0) ###-###</string>
		<string>(0#1) ###-###</string>
		<string>00386 (#0) ###-###</string>
		<string>00386 (#1) ###-###</string>
		<string>+386 (#0) ###-###</string>		
		<string>+386 (#1) ###-###</string>
		<string>###-###</string>
		<string>(0#) ###-##-##</string>
		<string>00386 (#) ###-##-##</string>
		<string>+386 (#) ###-##-##</string>				
		<string>(059#) ###-###</string>
		<string>00386 (59#) ###-###</string>
		<string>+386 (59#) ###-###</string>
		<string>###-##-##</string>
		<string>(0#0) ##-##-##</string>
		<string>(198) ##</string>
		<string>1987</string>
		<string>1188</string>
		<string>1180</string> 
	</array>


5. Potem to datoteko skopiras nazaj v isti direktorij. Ce ti je tak format vsec, lahko vzmaes mojo datoteko, ki je prilozena malce nizje in jo skopiras tja. Prej si preimenuj svojo ali pa si jo skopiraj na PC.

6. V mapo /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ skopiras prilozeno datoteko AppSupport (AppSupport-1.1.1-8.zip)...

!!! Obvezno je potrebno pri datoteki "appsupport" preverit "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!


JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 17:24
Re: iPhone popravki

Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.2

Postopek je enak kot za verzijo 1.1.1 ... edino za datoteko AppSupport nisem preprican, ce je enaka, zato dam raje novo sporocilo s pripeto datoteko, ki meni deluje na 1.1.2.

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

4. Popravis odsek "US", da bo izgledal nekako takole:

 Code:
	<key>us</key>
	<array>
		<string>(0#0) ###-###</string>
		<string>(0#1) ###-###</string>
		<string>00386 (#0) ###-###</string>
		<string>00386 (#1) ###-###</string>
		<string>+386 (#0) ###-###</string>		
		<string>+386 (#1) ###-###</string>
		<string>###-###</string>
		<string>(0#) ###-##-##</string>
		<string>00386 (#) ###-##-##</string>
		<string>+386 (#) ###-##-##</string>				
		<string>(059#) ###-###</string>
		<string>00386 (59#) ###-###</string>
		<string>+386 (59#) ###-###</string>
		<string>###-##-##</string>
		<string>(0#0) ##-##-##</string>
		<string>(198) ##</string>
		<string>1987</string>
		<string>1188</string>
		<string>1180</string> 
	</array>


5. Potem to datoteko skopiras nazaj v isti direktorij. Ce ti je tak format vsec, lahko vzmaes mojo datoteko, ki je prilozena malce nizje in jo skopiras tja. Prej si preimenuj svojo ali pa si jo skopiraj na PC.

6. V mapo /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ skopuiras prilozeno datoteko AppSupport (AppSupport-1.1.1-8.zip)...

!!! Obvezno je potrebno pri datoteki "appsupport" preverit "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!


JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 17:29
Re: iPhone popravki

Tole bom pustil kar v anglescini \:\) ... mogoce enkrat kasneje prevedem... ce bo povprasevanje po tem... Datoteke ze vkljucujejo tudi prej omenjeni popravek za prikaz telefonskih stevilk za verzijo 1.1.2


Caller-ID Matching fix for various operators (v1.1.2)

http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=16036

I am starting this thread to make things a bit easier for new users who upgraded to v1.1.2 and have problems with Phone.app/SMS.app crashing and CALLER-ID matching. I am posting files & instructions to fix the above problems. Files have to be tailored for specific operator/country. Feel free to add files for your local operators and I will try to sort the list:

EDIT: Added modified UIPhoneFormats.plist for Slovenia.
29341 - Mobitel Slovenia - Vger
29340 - Si.mobil Slovenia - Jest
22801 - Swisscom Mobile Switzerland - iBos
21901 - Tmobile Croatia - Sassha



JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 17:42
Re: iPhone popravki

Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.0.2

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/Address­ ­BookUI.framework/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko ABPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

4. Popravis odsek "US", da bo izgledal nekako takole:

 Code:
	<key>us</key>
	<array>
		<string>(0#0) ###-###</string>
		<string>(0#1) ###-###</string>
		<string>00386 (#0) ###-###</string>
		<string>00386 (#1) ###-###</string>
		<string>+386 (#0) ###-###</string>		
		<string>+386 (#1) ###-###</string>
		<string>###-###</string>
		<string>(0#) ###-##-##</string>
		<string>00386 (#) ###-##-##</string>
		<string>+386 (#) ###-##-##</string>				
		<string>(059#) ###-###</string>
		<string>00386 (59#) ###-###</string>
		<string>+386 (59#) ###-###</string>
		<string>###-##-##</string>
		<string>(0#0) ##-##-##</string>
		<string>(198) ##</string>
		<string>1987</string>
		<string>1188</string>
		<string>1180</string> 
	</array>


5. Potem to datoteko skopiras nazaj v isti direktorij. Ce ti je tak format vsec, lahko vzmaes mojo datoteko, ki je prilozena malce nizje in jo skopiras tja. Prej si preimenuj svojo ali pa si jo skopiraj na PC.

6. V mapo /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ skopuiras prilozeno datoteko AppSupport (AppSupport-8.zip)...

!!! Obvezno je potrebno pri datoteki "appsupport" preverit "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!


JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 22:28
Re: iPhone popravki

Popravljanje napisa imena operaterja

Ce vam ni vsec napis operaterja ali pa ce bi radi, da pise kaj drugega, je tukaj na voljo majcken programcek, s katerim enostavno spremenite napis...

Postopek namestitve programa Make It Mine

1. Programcek snemite od tukaj >> http://ericasadun.com/ftp/PumpkinUtilities/MakeItMine-0.01.zip

2. Datoteko MakeItMine-0.01.zip razpakirajte nekam na svoj disk in s pomocjo WinSCPja celo mapo MIM.app skopirajte v mapo /Applications/ na svojem iPhonu

3. Odprite to mapo, oznacite vse datoteke in pritisnite "F9" na tipkovnici (ali desni klik in izberite properties) ter v polje Octal vpisite 0755

4. Sedaj lahko iPhone ponovno zazenete in dobite novo ikono MIM, ki jo zazenete in vpisite zeljeni napis, ki naj bi se pojavil namesto imena operaterja

5. Zadeva izgleda nekako takole, kot na spodnjih slikah \:\) ...


JestAdministrator
(doktor)
28.11.07. 23:22
Re: iPhone popravki

Takole pa izgleda, ce je graficni logotip...

Postopek, kako ga naredit in spravit na iPhone pa drugic \:\)


Tomba
(otročiček)
02.12.07. 18:28
Re: iPhone popravki

Pozdravljeni,

Sem nadgradil v verzijo 1.1.2. pa imam mali problem. Sem sicer naredil tale caller ID-fix in sedaj mi normalno prikaže ime klicatelja če je ta v imeniku. Enako dobro deluje SMS.

Napaka se pojavi pri 3-rd party aplikacijah-SMSD in CalID. Tam mi prikaže samo števiko. imena pa ne, kar naredi zadevo zelo nepregledno...obstaja rešitev ???

PS:V verziji 1.1.1. sta ti aplikaciji normalno prikazovale ime po ID-fix-u...

Hvala za odgovore

lp


JestAdministrator
(doktor)
02.12.07. 18:34
Re: iPhone popravki

Zal nevem, kako je s temi 3rd party aplikacijami... Ocitno z verzijo 1.1.2 ne delujejo ...in bo potrebno pocakati popravke...

Tomba
(otročiček)
04.12.07. 14:02
Re: iPhone popravki

OK sem rešil problem še bolj elegantno \:\)

Obe omenjeni aplikaciji sem zmetal dol, in naložil wTool, ki nadomesti obe naenkrat, pa še imena pravilno prikazuje.

Priporočam !!!

lp


tonix
(pionirček)
05.12.07. 00:15
Re: iPhone popravki

 Citat:


Tole mi je pa všeč \:grin .


JestAdministrator
(doktor)
06.12.07. 08:39
Re: iPhone popravki

iPhone dobil možnost pošiljanja MMS sporočil

Pa smo dočakali tudi pošiljanje MMS sporočil...

Če imate v Installerju dodan source ModMyIfone, si lahko snamete aplikacijo MMS, s katero je možno zaenkrat le pošiljanje MMS sporočil, bo pa verjetno kmalu razširjeno tudi na prejemanje MMS sporočil...

Tako, da se seznam slabosti vsak dan krajša \:\) ...

Več informacij pa tukaj >> KLIK

Zaenrkat je se v razvojni fazi... Za uspesno posiljanje je potrebno biti povezan preko GPRS/EDGE (WiFi ne sme biti povezan)...

Poslje pa tako hitro, da skoraj nisem mogel verjet \:\) ... Se preden je aplikacija na iPhonu koncala, je ze piskalo na drugem telefonu... (poslano iz iPhona z vstavljeno Si.mobilovo kartico na Nokio N95 z vstavljeno Mobitelovo kartico)...


Tomba
(otročiček)
06.12.07. 10:22
Re: iPhone popravki

SUPER NOVICA, sem probal in dela. \:clap

Djuks500
(otročiček)
06.12.07. 13:29
Re: iPhone popravki

Kakšne nastavitve si pa uporabil? MMSC, Proxy Lp

JestAdministrator
(doktor)
06.12.07. 14:53
Re: iPhone popravki

Jaz sem z vstravljeno Si.mobilovo kartico probal tiste nastavitve, ki so na zadnji sliki:

MMSC: mmc
Proxy: 80.95.224.46:9201

Bom pa kasneje probal doma se z Mobitelovo kartico...


grube386
(pionirček)
06.12.07. 17:51
Re: iPhone popravki

Meni je zaenkrat delovalo samo na Simobilu. Pa ne morem točno ugotoviti zakaj. Ali aplikacija podpira samo 9201 port ali v MMSC podpira samo črke. Druge razlage ne najdem. Razen če ni kje drugje v kakšnih nastavitvah opraterjevih MMS centrov.

JestAdministrator
(doktor)
06.12.07. 18:58
Re: iPhone popravki

Sem prejle probal in mi res preko Mobitela ne rata...

Dobim pa zanimivo sporocilo, ki pravi, da je dobil cuden (strange) odgovor od MMS centra \:grin


grube386
(pionirček)
06.12.07. 19:10
Re: iPhone popravki

Jaz tudi \:D

Ma®ke©
(otročiček)
06.12.07. 20:26
Re: iPhone popravki

Pozdravljeni!

Morem priznat, da sem na tem forumu našel kar nekaj zanimivih odgovorov, ki se mi postavljajo že od kar imam iPhone.

Uspešno sem si popravil oblikovanje telefonskih številk, in morem priznat, da deluje neverjetno dobro \:D

Imam pa sledeče vprašanje. Pri dohodnem klicu Mobitel posreduje telefosnko številko v obliki (012)345-678 oz. (01)234-56-78. V svojem telefonskem imeniku pa imam številke shranjene v obliki +386 (1) 234-56-78. iPhone ima pač to neljubo napako, da številke primerja od leve proti desni, namesto obratno. Torej če bi primerjal prvih 8 številk od desne proti levi, ne bi bilo težav!!!

Ima kdo rešitev za to???

Našel sem sicer na iphone.unlock.no programcek ki bi naj to spremenil, vendar deluje samo na v1.1.1., ker pa imam 1.0.2 in si sam ne upam igrat z pojmi kot so lock, unlock, virginize in jailbreak, raje poskusim na kakšen drug način ...

Kakšna rešitev oz. predlog?

Mimogrede ... glede teh MMS ... kakšen je link, ki siga morem dodat med Sources v Installer-ju za ta modmyifone?


JestAdministrator
(doktor)
06.12.07. 20:54
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Ma®ke©
Pozdravljeni!

Morem priznat, da sem na tem forumu našel kar nekaj zanimivih odgovorov, ki se mi postavljajo že od kar imam iPhone.

Uspešno sem si popravil oblikovanje telefonskih številk, in morem priznat, da deluje neverjetno dobro \:D

Imam pa sledeče vprašanje. Pri dohodnem klicu Mobitel posreduje telefosnko številko v obliki (012)345-678 oz. (01)234-56-78. V svojem telefonskem imeniku pa imam številke shranjene v obliki +386 (1) 234-56-78. iPhone ima pač to neljubo napako, da številke primerja od leve proti desni, namesto obratno. Torej če bi primerjal prvih 8 številk od desne proti levi, ne bi bilo težav!!!

Ima kdo rešitev za to???

Našel sem sicer na iphone.unlock.no programcek ki bi naj to spremenil, vendar deluje samo na v1.1.1., ker pa imam 1.0.2 in si sam ne upam igrat z pojmi kot so lock, unlock, virginize in jailbreak, raje poskusim na kakšen drug način ...

Kakšna rešitev oz. predlog?


Naresti moras vse korake v tem postu >> http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=30343#Post30343

To nepravilnost odpravi korak 6.
Za pravilen prikaz pa je zadolzena datoteka AppSupport-8.zip ...


 Citat:
Mimogrede ... glede teh MMS ... kakšen je link, ki siga morem dodat med Sources v Installer-ju za ta modmyifone?


Sourci so navedeni tukaj >> KLIK .... ta, ki ga ti isces pa je:
ModMyiFone: modmyifone.com/installer.xml


Ma®ke©
(otročiček)
07.12.07. 15:05
Re: iPhone popravki

Super ... vse sem uredil ... nikjer pa nisem zasledil - tudi na drugih forumih ne - če obstaja kak popravek za tipkovnico, da bi lahko uporabljal tudi šumnike. Malo nadležno je namreč, ker imam vsa imena s šumniki že iz prejšnjega telefona, na tem pa si lahko imena shranjujem samo brez šumnikov ...

Za to je kaka rešitev? Zasledisl sem sice rneko opcijo lokaliziranje tipkovnice, ampak nikjer nič za SLO :S


JestAdministrator
(doktor)
07.12.07. 19:36
Re: iPhone popravki

Nekater sumnike lahko pises... poskusi se s prstom malce dlje zadrzati na kaksni tipki, kjer pricakujes vec znakov \:\) ... recimo na S, C, Z, E, A, ... \:\) ...

Ni pa vseh... se pa da to tudi resit... Je MitjaP na www.jabuk.si neki ustimal \:\)


Ma®ke©
(otročiček)
11.12.07. 11:10
Re: iPhone popravki

Sem poskusil s prsti pa nič ne izpiše, tako da bom se učitno moral poigrat z rešitvijo, ki si jo predlagal.

Imam pa še vprašanje ... našel sem nek WebPlugIn za Safari, ki bi naj omogočal download datotek, vendar mi nekako ne dela, lahko dam link pa še naj nekdo od vas poskusi na v.1.0.2.

http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=18060

Obstaja že mogoče kak WebPlugIn za flash???


JestAdministrator
(doktor)
11.12.07. 11:28
Re: iPhone popravki

Aha... potem to izgleda deluje samo z novejšim FWjem...

Jaz imam gor 1.1.2 ... in zadeva izgleda takole:


JestAdministrator
(doktor)
11.12.07. 11:29
Re: iPhone popravki

Glede tistega webplugina za Safari... pa sem sicer dal gor... samo nisem nikjer opazil, kako naj bi se to uporabljalo...

urosbe
(otročiček)
11.12.07. 14:07
Re: iPhone popravki

Imam en problem, o katerem ne berem kaj dosti na internetu. Včeraj sem na iPhone 1.1.1 prvič naredil "Reset all content and settings", saj je bila to edina možnost, da sem izbrisal vse kontakte iz iPhone-a. Ko sem na novo vnašal nastavitve sem prišel do problema, da ne morem vpisati EDGE nastavitev. Pred resetom sem ta 3 polja (apn,username,password) vpisal brez problema, sedaj pa npr. se postavim v polje APN, vpišem npr. "internet", kliknem Return in telefon skoči nazaj na "Home screen". To ni tisti klasični problem, ko si ne zapomni nastavitev po reboot-u. Stestiral sem že vse mogoče variante, ene 2 sem našel preko spleta, da imata enak problem, vendar nista dobila kakšnih konkretnih odgovorov. Inštaliral sem tudi tisti "edge settings fix", pa zadeva ne deluje. Obstaja kakšna možnost, da nekdo, ki ima shranjene Mobitelove EDGE nastavitve, objavi datoteko "/var/root/Library/Preferences/com.apple.carrier.plist" -> vsaj mislim, da so EDGE nastavitve v tej datoteki...

Edit: Sem že rešil zadevo. Editiral sem zgoraj omenjen file in ročno vnesel nastavitve. Potreben je bil reboot, da je prebral nove nastavitve.


Mihailovski
(študent)
13.12.07. 01:58
Re: iPhone popravki

Takole:
http://geesem.blog.siol.net/2007/12/13/slovenski-slovar-za-iphone/


Ma®ke©
(otročiček)
19.12.07. 20:46
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Jest
Glede tistega webplugina za Safari... pa sem sicer dal gor... samo nisem nikjer opazil, kako naj bi se to uporabljalo...


Na tem linku ki sem ga dal, so poleg tudi navodila kako se uporablja. Plugin se naloži samodejno in deluje tako, da nekje ustvari mapo download in potem v to mapo shranjuje stvari ki jih snameš iz interneta.

Naj bi pa delovalo tako, da ko klikneš na neki link, se nekje na zaslonu pojavi velik zelen gumb ki ga nato pritisnes in potrdis download.

Ampak meni se to ni pojavilo ... :S


Mihailovski
(študent)
20.12.07. 16:51
Re: iPhone popravki

Mimogrede - kako lahko imate eni 1.1.2, če se pa tega še ne da jailbrakat? Se ga vendarle že da?

JestAdministrator
(doktor)
20.12.07. 17:14
Re: iPhone popravki

Ne da se tistih, ki imajo ze iz stacune nalozeno verzijo 1.1.2 (oz. tisti, ki imajo bootloader 4.06 (menda so bili tudi nekateri zadnji z verzijo 1.1.1 taki) ...

Ma®ke©
(otročiček)
20.12.07. 22:24
Re: iPhone popravki

Tisto s šumniki na mojem iPhonu nekako ne deluje. Verjetno bo res težava v verziji 1.0.2, saj po namestitvi ve č ne zna druga kot prikazovat belo odgriznjeno jabolko \:grin !!! Obstaja kaka varjanta da te šumnike zrihtam na verziji 1.0.2. Zdaj že skoraj dva tedna obračam forume na glavo, pa ne najdem nič uporabnega. Ima mogoče kdo kako idejo?

JestAdministrator
(doktor)
20.12.07. 23:27
Re: iPhone popravki

Zakaj pa vztrajas na verziji 1.0.2 ... ko pa novejse verzije prinasajo toliko popravkov in tudi nekajnovosti ...?

Mihailovski
(študent)
24.12.07. 01:07
Re: iPhone popravki

Aha, šele zdaj razumem. Hvala!

JestAdministrator
(doktor)
31.12.07. 15:51
Re: iPhone popravki - ozadja

Sem nalozil nekaj ozadji za iPhone v album >> KLIK

SoLoR
(otročiček)
31.12.07. 19:15
Re: iPhone popravki

slovenski fonti creshirajo nekatere aplikacije kot je, Term-vt100 in TapTapRevolution, pomoje se kaksna vec... sam tolk za opozorilo pa nej kdo sporoci na jabuk ker jaz imam mal problemov z prijavo tam \:\(

JestAdministrator
(doktor)
31.12.07. 20:20
Re: iPhone popravki

Se ti je to zacelo dogajat po namestitvi SLO fontov?

Ker meni VT100 ne dela ze odkar sem nadgradil na 1.1.2 ...


SoLoR
(otročiček)
01.01.08. 15:14
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Jest
Se ti je to zacelo dogajat po namestitvi SLO fontov?


ja... sem vceraj 2x reinstalliral cel firmware pa vse 3rd party programe ki jih imam gor, ker mi je slo na zivce da mi nekaj ne dela. Vendar lahko recem da so fonti krivi... slovenski fonti vt100 ne dela, restoram iz backupa original fonte in stvar zacne delati... pomoje tud niso vsi fonti krivi... sam preizkusat enga pa po enga kater je tist ki crashira se mi pa trenutno ne da... mogoce 1x k bo dolgcajt \:\)


majk
(otročiček)
19.01.08. 15:34
Re: iPhone popravki

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=16577#16577

Rešitev pri opensource je vedno v source (http://mobileterminal.googlecode.com/svn/trunk/Settings.m).

LP Miha


JestAdministrator
(doktor)
19.01.08. 16:53
Re: iPhone popravki

Imas ta font?

Jaz sem si sicer naredil backup... ampak ta backup je sedaj na starem racunalniku (Windows), ki ga pa nimam trenutno pri sebi (je v sluzbi \:\) ) ...


Mihailovski
(študent)
19.01.08. 20:23
Re: iPhone popravki

Tudi iPod Touch je lahko telefon (kind of):
http://maticek.wordpress.com/2008/01/19/a-bi-sms-za-ipod-touch-najdisi-sms-resitev-widget-link/


Ma®ke©
(otročiček)
20.01.08. 15:02
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Jest
Zakaj pa vztrajas na verziji 1.0.2 ... ko pa novejse verzije prinasajo toliko popravkov in tudi nekajnovosti ...?


Zakaj vztrajam? Ker sem popolnoma nov v tem in si po resnici povedano ne upam v tak poseg, ne poznam pa nikogar, ki bi mi to lahko naredil \:~

Se javi kdo??? Ali pa če je mogoče kdo tako dober, da na tem forumu objavi res izviren in podropen tutorial oz. hoe to \:D

LP


Ma®ke©
(otročiček)
20.01.08. 15:13
Re: iPhone popravki

Znima me sledeče. iPhone zna odpirati tudi pdf, doc, xls, ... Do sedaj sem to uspel uporabit samo v primeru, da sem si datoteko poslal na mejl kot priponko in jo odprl znotraj mail odjemalca. Poskusil sem xls datoteko naložit na telefon in jo odpreti tam, ampak je ne odpre. Vpraša me s katerim programom jo naj odpre, ampak nimam primernega programa za to. REŠITEV ???

LP


JestAdministrator
(doktor)
20.01.08. 15:21
Re: iPhone popravki

To je edina resitev... odpret zna samo, ce je kot priponka v mailu...

Kooch
(otročiček)
21.01.08. 18:28
Re: iPhone popravki

Imam problem, ki je sledeč:

Moj iPhone je odklenjen, brickan in vse kar mora bit, pa noter je Next Sim in je do sobote delalo vse lepo in prav.. Potem pa so problem nastali SMSi

Do sobote je vse lepo normalno delalo, lahko sem sprejemala SMSe, pošiljala, pač normalno. No, v soboto zvečer pa mi najprej 1x ni hotelo poslati SMSa, potem ga sicer je, ampak od takrat ga ne več. Sploh.. Danes sem se malo igrala pa ugašala sem ga pa prižigala, pa nič ne pomaga. Pač napiše da je SIM card locked, vpišeš PIN, vse lepo, pokaže Mobitelovo omrežje in pač da je signal, lahko kličem, sprejmem SMS, karkoli.. samo pošiljat jih ne morem. Napiše "Error sending message" oz. nekaj podobnega. Najprej pride tam nekje do 90% pa napiše to, vsak nadaljni poskus pa samo do nekje 20% približno... Ko sem ga parkrat resetirala in parkrat probala poslat je prišel že tako daleč da je pisalo No SIM ali pa SIM card locked, in si lahko vtipkal PIN, zgodilo se pa ni nič..

Res ne vem kaj naj naredim, pa prosim da mi pomagate...

Hvala


JestAdministrator
(doktor)
21.01.08. 19:36
Re: iPhone popravki

Sumim, da je kaj narobe z Next SIM... ali pa kaksen slab kontakt...

Poskusi se dat kartico v drug telefon... pa probaj poslat SMS... lahko da je kaj narobe tudi s tvojo kartico...


Kooch
(otročiček)
21.01.08. 21:04
Re: iPhone popravki

ja, samo ni mi jasno zakaj ravno pošiljanje SMSov ne dela. in samo to.. ostalo je vse v redu.. sem poskusla na več različnih poslat, in dat kartico ven pa noter... res je pa, da se je malo opraskala ko sem jo dala not. ampak to zgoraj po črnem čipu. je šlo mal ovoja dol, drugač se mi ne zdi nič poškodovano alpa kej.. in ni mi jasno zakaj je šele ZDAJ nehala delat...

Kooch
(otročiček)
22.01.08. 16:19
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Jest
Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.2

Postopek je enak kot za verzijo 1.1.1 ... edino za datoteko AppSupport nisem preprican, ce je enaka, zato dam raje novo sporocilo s pripeto datoteko, ki meni deluje na 1.1.2.

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

4. Popravis odsek "US", da bo izgledal nekako takole:

 Code:
	<key>us</key>
	<array>
		<string>(0#0) ###-###</string>
		<string>(0#1) ###-###</string>
		<string>00386 (#0) ###-###</string>
		<string>00386 (#1) ###-###</string>
		<string>+386 (#0) ###-###</string>		
		<string>+386 (#1) ###-###</string>
		<string>###-###</string>
		<string>(0#) ###-##-##</string>
		<string>00386 (#) ###-##-##</string>
		<string>+386 (#) ###-##-##</string>				
		<string>(059#) ###-###</string>
		<string>00386 (59#) ###-###</string>
		<string>+386 (59#) ###-###</string>
		<string>###-##-##</string>
		<string>(0#0) ##-##-##</string>
		<string>(198) ##</string>
		<string>1987</string>
		<string>1188</string>
		<string>1180</string> 
	</array>


5. Potem to datoteko skopiras nazaj v isti direktorij. Ce ti je tak format vsec, lahko vzmaes mojo datoteko, ki je prilozena malce nizje in jo skopiras tja. Prej si preimenuj svojo ali pa si jo skopiraj na PC.

6. V mapo /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ skopuiras prilozeno datoteko AppSupport (AppSupport-1.1.1-8.zip)...


Imam sledeč problem:

The file format of 966.zip is mis-match!

Ko poskušam tole:
3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi

mi napiše da je mis-match..

kaj naj storim?


JestAdministrator
(doktor)
22.01.08. 17:27
Re: iPhone popravki

Najprej moras datoteko razpakirat \:\) ...

Pa ce ze vzames to datoteko, ne rabis kovertirat, ker je ze narejena.

Ce se enkrat pozorno preberes navodila, pise takole:

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist

3. To datoteko najprej skonvertiras v text format preko strani http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi


Korak 3 pomeni, da datoteko, ki si jo snela v koraku 2 prekonvertiras. Spodaj pa je prilozena ze popravljena datoteka...


JestAdministrator
(doktor)
24.01.08. 12:20
Re: iPhone popravki

Popravek deluje... prilozena sta tadva fonta, da bo VT100 spet deloval...

Potrebno jih je samo skopirati v "System/Library/Fonts" in "System/Library/Fonts/Cache" ...


Tomba
(otročiček)
24.01.08. 18:57
Re: iPhone popravki

Tooooooooo !

Hvala. Jest, ti si life saver ;\)


Tomba
(otročiček)
24.01.08. 19:18
Re: iPhone popravki

Če kdo potrebuje telnet...
Spodnji file (link spodaj) skopirat v /bin/ folder, pravice (atributi) 755. Sledi zagon terminala v katerega samo vpišemo komando: telnet in naslov klienta (primer: telnet 192.180.0.14).

telnet


stotka
(otročiček)
26.01.08. 23:10
Re: iPhone popravki

Jaz imam dva vprašanja, malo izven konteksta. Zanima me ce vam tudi znak za EDGE (črka E levi kot zgoraj) ves čas gori, in kaj to pomeni? In še kako je z igricami na iphonu, kako jih naložiš?

JestAdministrator
(doktor)
27.01.08. 09:44
Re: iPhone popravki

Crka E gori takrat, ko je na voljo EDGE povezljivost ...

Igre pa nalagas preko Installerja... nekatere (razni emulatorji) pa tudi direktno s pomocjo WinSCPja ...


VirtualM
(otročiček)
02.02.08. 01:07
Re: iPhone popravki

Zdravo!

Zanima me, kako rešiti naslednji problem. Če uporabim Phone No. fix iz tega foruma, ne morem nastaviti koledarja tako, da bi se teden začel s ponedeljkom, ker imam regional settings nastavljen na USA.
Če nastavim regional settings na UK, se koledar začne s ponedeljkom, a mi potem ne kaže lepo urejenih tel. številk.

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?

Imam verzijo 1.1.1. in brez slo fontov, slovarja... (zaenkrat).

Hvala za odgovor, če bo kdo vedel.

Btw, super navodila, kar sem do sedaj videl.

Lp

M


Tomba
(otročiček)
02.02.08. 18:29
Re: iPhone popravki

 Temo začel: VirtualM

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?


Opisan način mora delovat !

Pravice (chmod) morajo biti najmanj takšne, kot original file.

Sicer nevem koliko je iPhone na to občutljiv, ampak zna biti, da si file urejal z kakim notepadom in shranil kot DOS file (tako naredijo praktično vsi windows text editorji). Potem ta file na unixu ponavadi ne dela, ker zapis ni povsem enak. Rešitev je file urejati kar z pomočjo "vi" editorja (preko konzole).

Če nisi vešč vi-ja, lahko narediš z kakim ultraeditom, z katerim lahko podobno kot z notepadom urediš file in ga shraniš ot unix file (convert DOS to UNIX).


VirtualM
(otročiček)
03.02.08. 00:08
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Tomba
 Temo začel: VirtualM

Poskusil sem tudi tole:
v UIPhoneFormats.plist sem US zamenjal z UK, pa ne pomaga. Tudi če sem kopiral stringe iz US v UK, ne dela. Mogoče kdo pozna rešitev?


Opisan način mora delovat !

Pravice (chmod) morajo biti najmanj takšne, kot original file.

Sicer nevem koliko je iPhone na to občutljiv, ampak zna biti, da si file urejal z kakim notepadom in shranil kot DOS file (tako naredijo praktično vsi windows text editorji). Potem ta file na unixu ponavadi ne dela, ker zapis ni povsem enak. Rešitev je file urejati kar z pomočjo "vi" editorja (preko konzole).

Če nisi vešč vi-ja, lahko narediš z kakim ultraeditom, z katerim lahko podobno kot z notepadom urediš file in ga shraniš ot unix file (convert DOS to UNIX).



Nisem urejal z notepadom. ;\) Urejal sem ga kar z TexEditom iz OSXa, tako da je zapis v unixu ostal tak kot pred mojim spreminjanjem. Glede na to, da sem potegnil .plst iz tega foruma in je urejenost cifer po namestitvi takoj delovala, dvomim, da je problem v pravicah. Sem pa za vsak slučaj poskusil tudi na winsih z ultraeditom, a je enako, "težave" mi ni rešilo.

Bi lahko bil problem v regional settings, ki ga imam posebej dodanega preko instalerja, v originalu ga ni bilo omogočenega?

Na samem začetku, ko sem dal v iPhone patchan Appsupport in UIPhoneFormats.plst, mi cifer ni lepo uredilo, dokler nisem namestil še regional settings in tam določil USA. Začetek tedna je sedaj Nedelja. Če bi lahko to spremenil na kak drugi način? Sam sem mislil, da bi to šlo po opisanem načinu, a očitno ne dela, čeprav bi po logiki lahko

Hvala za odgovor, če bo kdo še imel kako idejo.

Lp

M


JestAdministrator
(doktor)
06.02.08. 12:18
Re: iPhone popravki

Popravek za pravilen prikaz formata telefonskih stevilk

Za verzijo 1.1.3

Postopek je zelo podoben, kot za verzije 1.1.1 in 1.1.2 ...

1. Na iPhone namestis (preko Installerja) BSD Subsystem in OpenSSH (ce se nisi).

S pomocjo Secure FTP klienta (recimo WinSCP) se povezes na iPhone (prej v nastavitvah pogledas, kaksno IP stevilko imas). Username in password za dostop preko SCP sta root/alpine.

2. Odpres mapo /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/ in si na svoj racunalnik preneses datoteko UIPhoneFormats.plist (lahko jo tudi samo preimenujes... to je zgolj varnostna kopija...

3. Popravljeno datoteko UIPhoneFormats.plist (je prilozena temu sporocilu) skopiras nazaj v isti direktorij.

To je prvi del, ki skrbi za to, kako so stevilke prikazane na zaslonu (recimo stevilka +38640123456 je prikazana takole > +386 (40) 123-456, stevilka 040123456 pa je prikazana takole > (040) 123-456 ... )

Prikaz imena iz imenika
Drugi del popravka pa poskrbi za to, da se ob klicu ali prejetem SMSu prikaze ime iz imenika, ce je to vneseno.

Za to pa je potrebno naresti naslednje:

1. Verjetno ste se vedno povezani preko WinSCP... zato tega postopka ne bom se enkrat ponavljal \:\) ...

2. V mapi /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ ustvarite novo mapo z imenom Support

3. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/) skopirajte datoteki AppSupport in AppSupport.original


!!! Obvezno je potrebno pri datoteki Appsupport in Appsupport.original preverite "pravice". Te morajo biti enake, kot pri originalni datoteki Appsupoort (0755). V nasprotnem primeru se ahko zgodi, da po ponovnem zagonu iPhone ne bo vec delujoc, oz. bo ostal v nacinu, kjer je na zaslonu samo jabolko ne sredini !!!



4. Iz prilozene zip datoteke v mapo (/System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/Support/) skopirajte datoteki PhoneNumber.dylib in PhoneNumberTemplates.txt

5. Datoteko PhoneNumberTemplates.txt lahko se uredite po lastni zelji... sem jo pa jaz ze uredil, tako da deluje za slovenske stevilke. Iz te datoteke lahko tudi pobrisete drzave, katerih ne potrebujete...

5. Ponovno zaženite iPhone in zadeva bi morala delovati ...



majk
(otročiček)
08.02.08. 20:31
Re: iPhone popravki

Hmm... imam čuden problem. Na mobitelove in stacionarne številke mi kliče brez problemov. Na simobilove pa v formatu 040xxxxxx in +38640xxxxxx reče, da številka ne obstaja, deluje pa format 0038640xxxxxx.
Ni mi jasno. Isto se je dogajalo tudi prej ko sem imel firmware 1.1.2. Zdaj imam 1.1.3 in odklenjenega.


JestAdministrator
(doktor)
08.02.08. 20:46
Re: iPhone popravki

Potem si verjetno nekje nekaj narobe naredil... Daj nazaj originalne datoteke... pa probaj, ce klice normalno ...

majk
(otročiček)
08.02.08. 21:26
Re: iPhone popravki

Zadeva je tako trivialna, da bi skoraj težko naredil kaj narobe. Formatira mi številke pravilno... vse... tudi te, ki jih ne kliče.
OK, bom za vsak slučaj zdajle probal revertat.

Pa še nekaj, kako je s to (http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=16036) zadevo pri 1.1.3. Je še potrebna/je postopek isti?


JestAdministrator
(doktor)
08.02.08. 21:39
Re: iPhone popravki

Format stevilk je eno... prikaz iz imenika pa drugo ...

Za prikaz iz imenika skrbi tisti popravek, kjer je posebej za Mobitel in posebej za Si.mobil ... ravno to, kar si me vprasal, ce velja tudi za 1.1.3 ...

Za 1.1.3 je vse v enem postu... prvi in drugi del popravka...


majk
(otročiček)
08.02.08. 21:40
Re: iPhone popravki

Ne pomaga, sem zamenjal AppSupport s tvojim .original in je isto. +38640 in 040 ne deluje.

UPDATE: Pomaga. Čuden splet okoliščin enakih cifer in nepazljivosti je privedel do vsega tega.

Se opravičujem :-)


Kooch
(otročiček)
10.02.08. 14:22
Re: iPhone popravki

Ko hočem syncat kakšen film na iphone, mi prikaže pod sync movies filme, pa tudi tiste ki so bili že dokončo zbrisani. Novih pa sploh ne najde. Tako recimo kaže MITM ki je bil že zdavnaj zbrisan, Sweeney Todd pa ne, čeprav je na računalniku. + moti me, da kaže recimo od The simpsons movie le The.

kaj naj naredim?

in sploh mi noče dodat recimo filma v nov playlist...


pa še to: kako se naloži teme iz računalnika na telefon? ali pa melodijo?


JestAdministrator
(doktor)
10.02.08. 15:01
Re: iPhone popravki

Glede filmov nevem... verjetno ni v pravem formatu...

Glede tem...nalozis jih preko Installerja, glede meldoij pa odvisno od tega, kateri FW imas...

Poici tukaj temo, ki govori o nalaganju ringtonov v verziji 1.1.2 ...


Kooch
(otročiček)
11.02.08. 21:42
Re: iPhone popravki

s kerim programom že lahko konvertiram?

bane4
(otročiček)
12.02.08. 10:00
Re: iPhone popravki

...VLC naprimer

Mihailovski
(študent)
12.02.08. 21:21
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Kooch
s kerim programom že lahko konvertiram?


Al pa ffmpegX (VLC pomoje ne zna konvertirati?).


tass
(otročiček)
13.02.08. 22:08
Re: iPhone popravki

Živjo!

Mene pa zanima če se je že kdo igral z ziphone-om? Sam imam 1.1.2. otb in razmišljam o restore v itunesih na 1.1.3. in potem uporabo ziphone -a -j -u funkcije, saj bi telefon tudi odklenil ker trenutno uporabljam xsim. Zanima pa me če je kakšna težava v tem, da sem premaknil in zlinkal vse aplikacije (tudi phone.app sms.app, itd) na media stran diska, tako da imam sedaj na root-u 41 mega placa. Zanima me ali je pred nadgradnjo potrebno odinstallirat programe, ali celo prenest in zlinkat nazaj na root? Morda pa jih pri nadgradnji pobriše in sam zlinka na root?

hvala!

LP tass


Kooch
(otročiček)
13.02.08. 23:10
Re: iPhone popravki

kako upgrejdam na 1.1.3??

in a mi lahko nekdo pove. imam 1.1.2 verzijo z NextSim. A če dam na 1.1.3 in odklenem z ZiPhone mi nebo treba več uporabljati NextSima??


JestAdministrator
(doktor)
13.02.08. 23:17
Re: iPhone popravki

Tako je... Ze 1.1.2 lahko odklenes, da ne bo treba uorabjat dodatne kartice...

Drugace pa lahko nadgradis preko Installerja... na dva nacina...Eden je Dev Tem (Official 1.1.3 upgrade), druga pa iClarified 1.1.3 soft 1.1.3 jailbreak

http://iphone.unlock.no/#status-1.1.3

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=611


Kooch
(otročiček)
13.02.08. 23:22
Re: iPhone popravki

in kateri je tisti za katerega ne bom rabla dodatne Next Sim?

JestAdministrator
(doktor)
13.02.08. 23:26
Re: iPhone popravki

Noben... tisto je pa odklep... \:\)

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=666

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=664

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=649

http://iphone.unlock.no/OTB112unlock.htm

http://iphone.unlock.no/index.htm

...


Kooch
(otročiček)
13.02.08. 23:30
Re: iPhone popravki

No, zdej mi pa nič ni jasno več. Imam 1.1.2 odklenjen telefon z NextSim. Sedaj pa:

*Rada bi ga dala na 1.1.3
*Rada bi da mi nebi bilo treba imeti Next Sim v telefonu.

A to so ti linki ki si jih dal zgoraj?

zelo je pomembno, da ne potrebujem Next Sima ker mi povzroča "error sending message" napake.


JestAdministrator
(doktor)
13.02.08. 23:39
Re: iPhone popravki

Vzami enega od linkov v zadnjem sporocilu... Ti so za unlcok... Tisti prej so pa za nadgradnjo na 1.1.3..

TO sta dve loceni zadevi, ki nista direktno povezani... Lhko naredis oboje, samo za odklep pa zadostuje zadnje...

Next SIM je v telefonu zato, ker se drugace prej ni dalo odklenit tiste iPhone, ki imajo bootloader 4.6 ... Od kulturnega praznika \:\) dalje... pa je mozen softverski odklep tudi teh verzij...


tass
(otročiček)
13.02.08. 23:49
Re: iPhone popravki

Jest, bi lahko še na moje prejšne vprašanje glede prenešenih aplikacij odgovoril prosim. Drugače pa naj bi bilo trenutno najbolje nadgraditi preko itunes-ov in odkleniti, jailbreakati in aktivirati z ziphoneom. Kot je pa Jest povedal lahko odkleneš že zdaj na 1.1.2. z ukazom ziphone -v -u.

tass
(otročiček)
14.02.08. 00:01
Re: iPhone popravki

Kooch, po zadnjih informacijah naj bi bilo takole: Nadgradiš sw preko itunesov na 1.1.3 (z gumbom restore v itunesih). Ko to opraviš downloadaš tole , zapreš itunse, ugasneš telefon in ga še enkrat prižgeš ter povežeš z kablom na računalnik. V tem trenutku se ti itunesi sami prižgejo in jih ne ugasneš. Odzipaš datoteko ki si jo dljala na recimo c:\Ziphone2.0 . Greš na Start/run vpišeš cmd in pritisneš enter (vse to seveda v windowsih). Tukaj vpišeš "cd.." stisneš enter in še enkrat "cd.." in stisneš enter. Vpišeš "cd ziphone2.0" enter in ponovno "cd ziphone" in enter. V tem trenutku pa vpišeš ziphone -v -a -j -u in stisneš enter ter počakaš nekje 3-4 min...po tem naj bi bil telefon odklenjen, jailbreakan ter aktiviran, x.sim pa lahko vržeš stran.

Ta postopek je najbolj "ziher" , saj ima veliko ljudi z GUI-jem težave ker ne podpira -v funkcije kar posledično vodi do zamrznjenega telefona na apple logu. Nekateri pravijo tudi da je dobro imeti instalirane prejšnje itunse torej 7.5...

P.S.: Z namenom nisem napisal da je potrebno dati iphone v recovery mode, ker baje zadnja verzija ziphonea to sama naredi.

LP Tass


JestAdministrator
(doktor)
14.02.08. 00:38
Re: iPhone popravki

 Temo začel: tass
Živjo!

Mene pa zanima če se je že kdo igral z ziphone-om? Sam imam 1.1.2. otb in razmišljam o restore v itunesih na 1.1.3. in potem uporabo ziphone -a -j -u funkcije, saj bi telefon tudi odklenil ker trenutno uporabljam xsim. Zanima pa me če je kakšna težava v tem, da sem premaknil in zlinkal vse aplikacije (tudi phone.app sms.app, itd) na media stran diska, tako da imam sedaj na root-u 41 mega placa. Zanima me ali je pred nadgradnjo potrebno odinstallirat programe, ali celo prenest in zlinkat nazaj na root? Morda pa jih pri nadgradnji pobriše in sam zlinka na root?

hvala!

LP tass


zal nevem...

pomoje da ce je treba, sam premakne...

ZiPhone se nisem uporabil... samo bral o njem \:p


Kooch
(otročiček)
14.02.08. 15:17
Re: iPhone popravki

 Temo začel: tass
Kooch, po zadnjih informacijah naj bi bilo takole: Nadgradiš sw preko itunesov na 1.1.3 (z gumbom restore v itunesih). Ko to opraviš downloadaš tole , zapreš itunse, ugasneš telefon in ga še enkrat prižgeš ter povežeš z kablom na računalnik. V tem trenutku se ti itunesi sami prižgejo in jih ne ugasneš. Odzipaš datoteko ki si jo dljala na recimo c:\Ziphone2.0 . Greš na Start/run vpišeš cmd in pritisneš enter (vse to seveda v windowsih). Tukaj vpišeš "cd.." stisneš enter in še enkrat "cd.." in stisneš enter. Vpišeš "cd ziphone2.0" enter in ponovno "cd ziphone" in enter. V tem trenutku pa vpišeš ziphone -v -a -j -u in stisneš enter ter počakaš nekje 3-4 min...po tem naj bi bil telefon odklenjen, jailbreakan ter aktiviran, x.sim pa lahko vržeš stran.

Ta postopek je najbolj "ziher" , saj ima veliko ljudi z GUI-jem težave ker ne podpira -v funkcije kar posledično vodi do zamrznjenega telefona na apple logu. Nekateri pravijo tudi da je dobro imeti instalirane prejšnje itunse torej 7.5...

P.S.: Z namenom nisem napisal da je potrebno dati iphone v recovery mode, ker baje zadnja verzija ziphonea to sama naredi.

LP Tass



in če naredim vse to, bo installer gor?


Mihailovski
(študent)
15.02.08. 01:08
Re: iPhone popravki

Kaj pa je ziphone?

JestAdministrator
(doktor)
15.02.08. 08:20
Re: iPhone popravki

En nov programcek oz. skripte za odklepanje in delo z iPhoni...

http://www.ziphone.org/


klebsiela
(otročiček)
16.02.08. 08:08
Format stevilk mi ne dela

Zdravo, nikakor ne morem nastaviti pravilnega formata telefonskih stevilk. Zanimivo je, da sem na svojem iphonu, ki sem ga sam odklenil softversko in ga sinhroniziral z outlookom to napravil brez tezaav po navodilih s tega foruma. Drugi pa je bil odklenjen s turbosimom in imenik je bil nalozen s sim kartice in na tem ne gre kljub temu, da napravim vse enako. 10 krat sem ze poskusal in brisal datotekep a se vedno nic. SMS seveda prepoznava in ce si sam vnesem klicocega v imenik ga bo naslednjic prepoznal.

kaj mislite?

LP
Bojan


JestAdministrator
(doktor)
16.02.08. 09:12
Re: Format stevilk mi ne dela

Verjetno si imenik uvozil s pomcojo programa iSIM (enega po enega)... kolikor smo ugotovili na enem drugem forumu, ta dela probleme... Poskusi se s programom SIMPort, ki je celo zastonj in lahko cel imenik naenkrat uvozis... Najprej poskusi kar prepisati obstojec imenik... ce ne bo slo, pa pobrisi najprej starega in uvozi s pomocjo SIMPort ...

klebsiela
(otročiček)
16.02.08. 13:12
Re: Format stevilk mi ne dela

Sem ze resil.
RESITEV: Najprej sem vse stike sinhroniziral z Outlookom in tam ugotovil, da mi je za vsakim stikom(ne stevilko!)prilepilo se en prazen prostor. Tako sem enega po enega zbrisal, ponovno sinhroniziral in dela.

Lp
Bojan


Mihailovski
(študent)
17.02.08. 18:50
Re: iPhone popravki

Zgleda obetavno tale ZiPhone. Dokler sem vedel samo za ime, sem že mislil, da je spet kak kitajski fake. ;\)

JestAdministrator
(doktor)
17.02.08. 19:21
Re: iPhone popravki

Res je... danes sem z njim ustimal dva iPhona ... zelo enostavno...

Nadgradil iPhone preko iTunes na 1.1.3, zalaufal ZiPhone (MMI edition za MAC), dal kljukico v tri polja (Jailbreak, Unlock in Activate) ter kliknil na gumb "Free Your iPhone"...



... na iPhonu so zaceli sibati ukazi kot v terminalskem nacinu... cez par minut pa je bila zadeva ustimana ...

Potem sem pa samo se uredil standardne zadeve in zadeva je bila urejena...


Mihailovski
(študent)
20.02.08. 21:09
Re: iPhone popravki

Hm, tvoje slike se ne vidi...

JestAdministrator
(doktor)
20.02.08. 21:29
Re: iPhone popravki

Katere slike?

smolko
(otročiček)
21.02.08. 22:06
Re: iPhone popravki

Živjo

Imam sledeč problem. Imel sem verzijo 1.0.2, ki sem jo uspešno nadgradil na verzijo 1.1.1. Nato sem hotel nadgraditi na verzijo 1.1.2 z jailbreakom in seveda pozabil predhodno namestiti optoprep paket. Po daljših mukah sem spet spravil telefon na verzijo 1.1.1. V naslednjem poizkusu sem si predhodno tudi namestil optoprep paket, a mi sedaj vseeno noče jailbreakat telefona. Spet javi napako da brez sledečega paketa nadaljna operacija ni mogoča, čeprav je bil paket nameščen na verzijo 1.1.1. Sedaj me pa zanima, če je mogoče z ziphonom odkleniti 1.1.3 verzijo brez predhodno naložene 1.1.2.

Hvala


JestAdministrator
(doktor)
21.02.08. 22:14
Re: iPhone popravki

Najprej odgovor na prvi del tvojega vprasanja...

Nisi tocno sledil navodilom... ali pa so navodila slabo napisana...

Ker v koraku po tem, ko nalozis Oktoprep, moras OBVEZNO narediti UPGRADE (Shift+Upgrade in izberes image FW 1.1.2) in ne RESTORE (Shift+Restore)... Sem skoraj preprican, da si falil tukaj... Ker Restore ti povozi Oktoprep, zato ga potem ni vec gor...

In se drugi del... Odgovor je DA. Lahko gres iz katerekoli verzije od 1.0.2 daljes kar direktno nadgradit preko iTunes na 1.1.3 ... in potem s programom ZiPhone odklenes, aktiviras in jailbreakas svojega ajfončka \:\) ...


smolko
(otročiček)
21.02.08. 22:19
Re: iPhone popravki

Uf ja to bo to, jaz sem uporabil shift + restore
Sicer po bom poizkusil sedaj narest upgrade kar direktno z ziphone, upam da bom bolj uspešen \:~


smolko
(otročiček)
21.02.08. 22:41
Re: iPhone popravki

Super že dela, prav lepa hvala za razlago Jest \:grin

smolko
(otročiček)
21.02.08. 23:28
Re: iPhone popravki

Imam pa eno težavico z openssh paketom. Vidim da instaliran je (instalacija ostala iz prejšne verzije), telefon pa ni dostopen preko winscp programom. Poizkusil sem že odstranit openssh paket pa ne gre, javi Error main script execution failed. Mogoče kak predlog.

Hvala


Ma®ke©
(otročiček)
22.02.08. 11:08
Re: iPhone popravki

Vprašanje!

Po update-u in uporabi ZiPhone mi v iTunes izpuše, da je na mojem telefonu 1.8GB podatkov. Poskusil sem že tudi Complete Erase na telefonu, vendar mi to ostane gor. Je to normalno? Imam občutek, da so na mojem telefonu ostali MP3, ki sem imel naložene pred update-om. Obstaja kaka finta, kako izbrisat celotno vsebino telefona (no razen software-a :D)

Aja pa še to ... mimogrede ... Naredil sem update na 1.1.3 in uporabil ZiPhone, ki mi je naredil vse, razen jaillbreak-a, poskusil sem postopek ponoviti, ampak je enak. Telefon v vsakem primeru ostane zaklenjen. Imam mobitelovo SIM kartico, lahko kličem, prejemam klice, uporabljam iTunes in iPod, pošiljam SMSe, edino do datotek ne morem dostopat, tako da si ne morem naložiti popravkov za pravilen prikaz tel.št.

Kakšni predlogi? Trenutno poskišam z Soft 1.1.3 JaillBreak od Dev Team. Javim če kaj rešim.

OK sem že rešil tešavo, potrebno je bilo namestiti ZiPhine iBrickr Fix in je potrm telefon popolnoma odprt. Zežava je v tem, da če se telefon JaillBreak-a z ZiPhone, potem programi kot so npr. iBrickr in iPhoneBrowser ne skapirajo da je telefon JaillBreackan \:D


Mihailovski
(študent)
25.02.08. 23:00
Re: iPhone popravki

V tvojem prejšnjem prispevku. Ampak sem se že znašel...

levek
(pionirček)
02.03.08. 08:44
Re: iPhone popravki

imam eno težavo.Naložil sem si swirly MMS preko installerja in ko kliknem na ikono jo odpre in takoj zapre tako da ga ne morem odpreti.Ali je kakšna rešitev ker bi rad kdaj poslal kakšen MMS.

Tomba
(otročiček)
02.03.08. 09:01
Re: iPhone popravki

 Temo začel: levek
imam eno težavo.Naložil sem si swirly MMS preko installerja in ko kliknem na ikono jo odpre in takoj zapre tako da ga ne morem odpreti.Ali je kakšna rešitev ker bi rad kdaj poslal kakšen MMS.


Nova verzija je že zunaj in uradno podpira 1.1.3 ... v koliko nisi updatal na 114, ti bo delovala (omogoča tudi prejemanje MMS).


levek
(pionirček)
02.03.08. 09:21
Re: iPhone popravki

imam 1.1.3.naložil sem si pa swirlyMMS 0.2.2 pa mi ne odpre ikone

levek
(pionirček)
02.03.08. 09:24
Re: iPhone popravki

isto se mi dogaja z programom sendsong pa kako nastavit ozadje z summerboard

Tomba
(otročiček)
02.03.08. 09:31
Re: iPhone popravki

preberi celo temo tukaj:
MMS 3.1
pa ti bo vse jasno ;\)


levek
(pionirček)
02.03.08. 09:49
Re: iPhone popravki

ne kapiram glih najbol a potem se da to zalaufat

twosocks
(otročiček)
02.03.08. 18:18
Re: iPhone popravki

Oj!
Imam telefon z verzijo 1.1.3 odklenjenega z ZIPhone.

Že od samega začetka imam težave, da se mi včasih ob klicanju ven naključno pojavi napaka: call ended, call failed. Ne glede, je imenik, history al priljubljene ... če ponovim klic deluje (Call back).

brez nekega pravila. signal je močen, ne prekinja.

Preveril sem že vse možno z neta - če je povezano z izpisom številk, področjem, CALL ID on/off .. Ne izgubljam med tem signala, in lahko nasplošno ven kličem.

Nasplošno pa dela zadeva brez težav, tudi prikaz številk in podobno.

Kdo srečal kako podobno težavo oz. pozna rešitev?

hvala in lp


Tomba
(otročiček)
02.03.08. 19:44
Re: iPhone popravki

 Temo začel: twosocks
Oj!

Kdo srečal kako podobno težavo oz. pozna rešitev?

hvala in lp


Da! Vsi, ki smo na simobilu imamo podobne težave \:\( Uporabniki mobitela se ne pritožujejo...

lp

O tem je že bilo veliko napisanega ;\) "išči"


twosocks
(otročiček)
02.03.08. 20:58
Re: iPhone popravki

Sprobal z OBEMA SIMoma... Simobil in Mobitel - pri obeh crkuje enako !!! tko da ni frka s ponudnikom - pri obeh men osebno šteka...

JestAdministrator
(doktor)
03.03.08. 09:18
Re: iPhone popravki

 Temo začel: twosocks
Oj!
Imam telefon z verzijo 1.1.3 odklenjenega z ZIPhone.

Že od samega začetka imam težave, da se mi včasih ob klicanju ven naključno pojavi napaka: call ended, call failed. Ne glede, je imenik, history al priljubljene ... če ponovim klic deluje (Call back).

brez nekega pravila. signal je močen, ne prekinja.

Preveril sem že vse možno z neta - če je povezano z izpisom številk, področjem, CALL ID on/off .. Ne izgubljam med tem signala, in lahko nasplošno ven kličem.

Nasplošno pa dela zadeva brez težav, tudi prikaz številk in podobno.

Kdo srečal kako podobno težavo oz. pozna rešitev?

hvala in lp


To smo ze obdelali \:\) ... Predvidevam, da imas vstavljeno Si.mobilovo kartico... in z njihovom omrezjem so problemi... vendar to ni povezano direktno z iPhonom... oz. je iPhone samo eden izmed telefonov, ki ima s tem probleme... Odkar so nadgradili omrezje v UMTS sem imel probleme tudi z Nokio E90 ...


twosocks
(otročiček)
03.03.08. 17:09
Re: iPhone popravki

No naj ponovim.
Če ni vezano na Iphone, zakaj potem dela težave z Simobil SIM kartico IN Mobitel SIM kartico?

Skratka, vseeno je katera je notri.

To pomeni, da morda če bi bil na področju kjer UMTS ne dela (izven večjih mest) bi bile tudi težave al je to vezan pač na omrežje...

Še demonstracija, da se vidi:
http://shrani.si/f/10/Gm/4Ir6cl6s/iphone.mpg
Klic, call ended, call failed se izpiše.
Ni pomembno, mobitel/simobil.


levek
(pionirček)
03.03.08. 22:40
Re: iPhone popravki

jaz še kar delam doktorat z MMS ne dela in ne dela za popizdit kako sem s.....prosim za pomoč \:~

levek
(pionirček)
04.03.08. 19:29
Re: iPhone popravki

pa zanima me kako odstranit program iz iphona ki ga ni v installerju-uninstall na displeju je pa ikona

tass
(otročiček)
06.03.08. 23:04
Re: iPhone popravki

Živjo!

Imam eno vprašanje ki bo najbrš letelo na Jesta \:\)

imel sem 1.1.2 otb in sem ga restoru na 1.1.4 ter odklenil z novim programom iplus 1.2 (downgrade bl na 3.9fake)...vse dela kot more...še nastavitve so restorane od prej...v ta pack je avtomatično naložen tudi appsupport in uikit...tako da telefon takoj dela brez zmrzovanja in iworlda itd.. Ker pa mam vse št. v telefonu spravljene pod +386 se mi sedaj ne izpiše ime ko me nekdo kliče vendar številka (v pravem formatu: 040-xxx-xxx)..če shranim ime brez +386 se izpiše tudi ime...sedaj pa me zanima kateremu filu v iphonu moram urediti template in dodati +386?

Hvala!


tass
(otročiček)
07.03.08. 01:12
Re: iPhone popravki

nevermind...sm že uredil...v PhoneNumberTemplates.txt je bilo pri sloveniji dodati +386...vse dela...tako da če kdo želi nadgradnjo na 1.1.4 toplo priporočam iplus...res deluje..tako če je na iphoneu 3.9 ali 4.6 ...v primeru da je 3.6 se požene iplus -u in takoj odklene jailbreaka in aktivira + določeni dodatke installira (bsd subsystem, vterm1000, community sources, appsupport)...če pa je na iphone-u 4.6 pa najprej downgrade-a bl na 3.9fake (to je 3.9 s to razliko da se ga da upgradeat na 4.6....je pomembno ker geohot dela na custom bl)..ko downgreada bl izpiše na iphoneu "repair needed",iphone daste v dfu mode ter restorate na 1.1.4 ter ponovno zaženete iplus -u in zadeva dela.

LP tass


Mihailovski
(študent)
08.03.08. 12:33
Re: iPhone popravki

Amm, kaj pa 1.1.4 sploh prinaša?

JestAdministrator
(doktor)
10.03.08. 22:42
Re: iPhone popravki

MitjaP iz jabuk.si je naredil skripto, ki za slovenske operaterje (Mobitel, Si.mobil - Vodafone in Tusmobil) doda GPRS nastavitve in grafični logotip...

Logotipi izgledajo nekako takole:












Več informacij:

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=3965&highlight=

http://www.slovenskipaket.info/


JestAdministrator
(doktor)
10.03.08. 22:42
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Mikhail
Amm, kaj pa 1.1.4 sploh prinaša?


Nic bistvenega... So samo popravki...


JestAdministrator
(doktor)
11.03.08. 07:33
Re: iPhone popravki

Se prenovljen Mobitelov logo:





luk13
(otročiček)
11.03.08. 09:23
Re: iPhone popravki

Zelo lepo in enostavno napisano na http://tabla.mobile.si/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/31355/nt/2/fpart/1.

lp

L


luk13
(otročiček)
11.03.08. 09:26
Re: iPhone popravki

 Temo začel: levek
imam eno težavo.Naložil sem si swirly MMS preko installerja in ko kliknem na ikono jo odpre in takoj zapre tako da ga ne morem odpreti.Ali je kakšna rešitev ker bi rad kdaj poslal kakšen MMS.


instaliraj si TERM-VT100, pa bo šlo

lp
L


luk13
(otročiček)
11.03.08. 10:37
Re: iPhone popravki

 Temo začel: Jest
MitjaP iz jabuk.si je naredil skripto, ki za slovenske operaterje (Mobitel, Si.mobil - Vodafone in Tusmobil) doda GPRS nastavitve in grafični logotip...

Logotipi izgledajo nekako takole:












Več informacij:

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=3965&highlight=

http://www.slovenskipaket.info/


Smem vprašat kateri theme imaš, se mi dopade.

lp

L


JestAdministrator
(doktor)
11.03.08. 11:59
Re: iPhone popravki

Phiberglass ...

levek
(pionirček)
11.03.08. 22:28
Re: iPhone popravki

kako pa spreminjaš logotipe ali dela samo tista kjer si naročnik

JestAdministrator
(doktor)
12.03.08. 07:21
Re: iPhone popravki

S tem popravkom so ze vkljuceni logotipi... lahko pa jih seveda sam zamenjas s svojimi... Je pa za potrebno malo posariti po iPhonu s pomocjo WinSCP ali Transmit (ali katerimkoli drugim SCP klientom)...

Ce te zanima vec, povej, pa se bom potrudil in poiskal, kje tocno se slikce nahajajo...


levek
(pionirček)
12.03.08. 21:20
Re: iPhone popravki

bi prosil če se dajo logotipi zamenjat da tisti ki to obvlada,da napiše kako to gre

levek
(pionirček)
12.03.08. 22:16
Re: iPhone popravki

logotipe sem našel na tel. z programom finder samo me zanima če se da tam kaj nastavit-zamenjat logotip

Lovro
(pionirček)
16.03.08. 16:43
Re: iPhone popravki

Zanima me zakaj mi noče delati melodija če jo izberem s programom SendSong in mi noče zvoniti ko jo nastavim za privzeto melodijo.
A obstaja še kakšen drugi program kot je SendSong.Hvala.
A melodijo za budilko/alarm se da tudi zamenjati?



lp


opty
(otročiček)
18.03.08. 23:48
Re: iPhone popravki

Pri popravku tel. št. na 1.1.3 verziji sem naletel na težavo.
Pri startu aplikacije "phone" se pojavi dialpad in v spodnji vrstici ikonce nimajo imena.
Dialpad je tudi mrtev in se vrne na homescreen po par sekundah, v bistvu je nemogoče opravljati klice, sprejemam pa jih lahko.

Opazil sem tudi da že v originalu pravice na Appsupport.original niso bile 0755, ampak 0644(ali podobno in sem jih tako tudi pustil) je morda tle problem?

hvala


JestAdministrator
(doktor)
19.03.08. 16:53
Re: iPhone popravki

Appsupport.original je le rezervna kopija ... in je vseeno, kaksne pravice ima...

Drugace pa sumim, da si namestil se kaj drugega (ni nujno, da ravno sedaj... lahko tudi prej, pa se nisi od takrat rebootal telefona...

Ta popravek mi se nikjer ni povzrocal probleme...


opty
(otročiček)
19.03.08. 17:14
Re: iPhone popravki

V bistvu ne...iphone je nov 1.1.3 OTB.
Včeraj sem ga odklenil z Ziphone in namestil BSD sub, open ssh, ter updejtal installer...
Vse je delovalo dokler nisem popravljal datotek za prikazovanje št.
Ali naj naredim restore na 1.1.3 in ponovno odklenem itd...?


JestAdministrator
(doktor)
19.03.08. 18:16
Re: iPhone popravki

Ce bos restoral... potem je vseeno, ce das kar na 1.1.4 ...

opty
(otročiček)
20.03.08. 10:48
Re: iPhone popravki

hmmmm, da nisem slučajno pozabil narediti sledeče?

http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=741

Sprva sem mislil da to naredi že sam Ziphone.

Na svojem 1.1.2 se spominjam da sem nekaj podobnega moral narediti z Iworld.

Vendar Slovenije pri tem patchu ni med supportiranimi državami?


opty
(otročiček)
22.03.08. 22:21
Re: iPhone popravki

Ok sesuvanje sem rešil točno s tem popravkom.
Vendar dogaja se da ne prikazuje imena klicočega v kolikor ima ++386 pred številko?


JestAdministrator
(doktor)
23.03.08. 07:51
Re: iPhone popravki

Saj to je prav... "++386" ni precej razsirjen nacin zapisa... ponavadi je "00386" ali pa "+386" ...

opty
(otročiček)
23.03.08. 11:33
Re: iPhone popravki

Emm sorry, mi je forum avtomatsko spremenil;)
Mislil sem da ne dela s 00386


IceMan
(otročiček)
25.03.08. 11:47
Re: iPhone popravki

Ima še kdo problem pri 1.1.4, da mu zginejo nastavitve za EDGE...
Obstaja kakšna rešitev za to....?


JestAdministrator
(doktor)
25.03.08. 18:06
Re: iPhone popravki

Si namestil Mitjin popravek za prikaz logotipa operaterja? Ta ima ze zapecene nastavitve za vsakega operaterja in zato izginejo nastavitve iz Settings ...

IceMan
(otročiček)
27.03.08. 20:34
Re: iPhone popravki

Jao....
Na to pa sploh pomislil nisem, ja ta popravek imam naložen....

Hvala za info \:\)


JestAdministrator
(doktor)
27.03.08. 21:33
Re: iPhone popravki

smo sicer ugotovili, da to ni prav (na forumu jabuk.si) in sem potem se enkrat deinstaliral ter ponovno instaliral popravek za logotipe... vmes pa rebootal iPhone...

Pa imam sedaj spet moznost rocno nastavljat EDGE... so pa nastavitve ze vpisane za ustreznega operaterja...


Matrix
(otročiček)
03.04.08. 15:33
Re: iPhone popravki

Tisti, ki imate iphone iz US.. zanima me kako ste rešili z ameriškimi vtičnicami? Imam še sicer doma en evropski štekar za Apple od Mac Booka, vendar ima malo drugačno zarezico (ki bi se jo dalo sicer fizično prilagoditi)...

JestAdministrator
(doktor)
03.04.08. 17:10
Re: iPhone popravki

Gres v stacuno in kupis adapter iz EURO na US...






Stane pa nekaj € ...


Matrix
(otročiček)
03.04.08. 18:20
Re: iPhone popravki

Aha.. hvala za nasvet. Sem pa na srečo doma še našel en originalen Euro Apple štekar, ki paše 100%, tako da ni potreben adapter \:\) Tnx anyway.

Matrix
(otročiček)
03.04.08. 18:23
Re: iPhone popravki

Še nekaj.. a Summerboard je že komu uspelo spravit v delujoče stanje na 1.1.4 software-u? Sem instaliral 2 patcha (ki sta na Installerju preko default sourcesov) ampak še vedno ne prikazuje tem. Any idea v čem je problem?

JestAdministrator
(doktor)
03.04.08. 18:51
Re: iPhone popravki

Meni dela odlicno... \:\) ...

Poskusi nalozit BossPrefs... in potempod gumbom MORE na desni zgoraj najdes dodatne nastavitve in patche... Poskusi zalaufat FIX USER DIR PERMISSIONS ...


Matrix
(otročiček)
03.04.08. 20:46
Re: iPhone popravki

Točno to sem že storil. Vendar še vedno ne deluje. Mogoče sta mi oba fixa ki sem jih že pred tem instaliral kaj zmešala... torej je problem permissionov? Ker to načeloma lahko popravim ročno preko SSH...

EDIT: BossPref ni pomagal... sem pa rešil ročno preko SSH, tako da sem nastavil permission 755 direktoriju /var/mobile/library/Summerboard


twosocks
(otročiček)
03.04.08. 21:51
Re: iPhone popravki

Men ni jasen, a to ni noben probal pa se sploh ne ve????

Sploh se ne rabi nobenega konverterja ... preprosto potegneš narazen napajalc in maš priklop za navaden kabel od radia, brivnika... v elektro štacuni stane par €.

O čem govorim lahko vidte na: http://www.vurusic.si/?p=71 drugi video, k piše napajanje.

No jaz sem na tak način zadevo si uredil. Deluje.


JestAdministrator
(doktor)
24.04.08. 14:29
Re: iPhone popravki

Določanje tipke za klic telefonskega predala

Če želite pri odklenjenem iPhonu določiti številko za klic telefonskega predala na telefonskem ekranu vpišite naslednjo kodo in nato kliknite "Kliči":

Za Si.mobil: *5005*86*0038640444000#
Za Mobitel: *5005*86*00386411000000#



Ko boste naslednjič želeli poklicati telefonski predal, samo kliknete na ikono "Tajnica"



Sany
(ciciban)
24.04.08. 14:37
Re: iPhone popravki

Veš mogoče to kodo za tušmobil ?

JestAdministrator
(doktor)
24.04.08. 15:30
Re: iPhone popravki

Sem iskal, pa sem nasel le to, da Tusmobil sploh nima odzivnika \:\) ...

Poklici na njihov CPN... ce slucajno imajo...


Sany
(ciciban)
24.04.08. 15:39
Re: iPhone popravki

Aja... ok \:D

peach
(ciciban)
19.05.08. 12:23
Re: iPhone popravki

glede na to da pride novi iPhone - NYCju zmanjkalo iPhonov ker prihaja novi - čez dober mesec, me zanima ali se bo ravno tako dalo odkleniti telefon in updateati?

Sany
(ciciban)
19.05.08. 14:46
Re: iPhone popravki

Tu nikjer ne piše da prihaja novi iPhone piše samo da je pomanjkanje iPhonov razloge si preberi se mi neda pisat \:\) Je pa možno samo ni pa ziher tak kot si ti napisal ;\)

JestAdministrator
(doktor)
19.05.08. 17:03
Re: iPhone popravki

Nikjer ne pise niti to, da prihaja kaksen nov iPhone (vsaj uradno ne)... tako da je ugibanje, ali se ga bo dalo odklenit povsem utopija...

Sem skoraj preprican, da se ga bo dalo... ker je ni zadeve, ki se je ne bi dalo odklenit...

Govoric pa je povsod dovolj... ampak so vse le govorice...


JestAdministrator
(doktor)
06.06.08. 13:09
Re: iPhone popravki

Sem naredil na brzino novi Si.mobilov logotip...



Ce kdo zeli, si lahko sname datoteko, kije pripeta sporocilu in vsebino zip arhiva prekopira na iPhone v mapo /System/Library/Carrier Bundles/Simobil.bundle ...

Prej morate namestiti Mitjev program z logotipi SLO operaterjev, ki ga najdete v Installerju v repozitorijo Slovenski paket ...


slako
(otročiček)
09.06.08. 15:49
Re: iPhone popravki

oprosti ampak ne vem kje se nahaja ta mapa da bi si shranu logo.

JestAdministrator
(doktor)
09.06.08. 17:42
Re: iPhone popravki

Na iPhonu \:\) ...

Sem ze v prejsnjem sporocilu napisal, da moras imeti namescen prej Mitjeve logotipe, ker drugace te mape nimas...




slako
(otročiček)
10.06.08. 16:30
Re: iPhone popravki

imam instaliran od Mitje logotipi gsm operater ver. 1.3.8 sedaj se mi je pa zbrisal še tisti logo ki sem ga imel prej