Cawo
(absolvent)
26.08.07. 19:00
Apple iPhone

Ali bi ga imeli, zakaj ja in zakaj ne? Moje osebno mnenje je, da ga ne bi imel, saj ima preveč pomanjkljivosti kar se mene tiče.

Zanimivo je tudi prebrati ta dva članka o iPhoneu:
http://www.mobile-review.com/articles/2007/iphone-sms-en.shtml in http://www.mobile-review.com/articles/2007/iphone-name-en.shtml

Ali kdo resno razmišlja o nakupu odklenjenega ameriškega modela?


JestAdministrator
(doktor)
26.08.07. 19:57
Re: Apple iPhone

Bo treba pocakat na Evropski model in njegove specifikacije... ;\)

Cawo
(absolvent)
26.08.07. 23:05
Re: Apple iPhone

Verjetno bodo to popravili, samo a Američani ne pošiljajo SMS-ev večim kontaktom za novo leto, prireditve ... To je pa res malo hecno ...

JestAdministrator
(doktor)
27.08.07. 07:44
Re: Apple iPhone

Americani so glede tega za nami... ;\)

Razor
(dijak)
27.08.07. 10:08
Re: Apple iPhone

Americani so glede mobilne tehnologije dalec za nami.

Jest niti pod razno nebi nabavil iphone, ker preprosto ne prenesem nobene bedarije, ki je prisla od appla, itak je vse samo ena modan muha, ki nima niti polovico toliko funkcij kot evropska ali azijska konkurenca. dodaten razlog so pa sami americani, ce tisti cepci norijo za neko stvarjo (tist ruja z IQ pod 50), potem to zagotovo ni zame.


Cawo
(absolvent)
27.08.07. 11:05
Re: Apple iPhone

Sam pa nimam nič proti Appleu samemu, kar se tiče prenosnikov in predvajalnikov glasbe. Naj ljudje kupijo, saj so kvalitetni izdelki.
Ampak kar pa ni kvalitetno in lepo zaokroženo s funkcijami (kot recimo ameriški iPhone) pa naj se pove, ker tako pač je. Saj iPhone, namenjen Evropi, zna biti še dober izdelek, če bodo pri Appleu resno sprejeli kritike in ne poslušali ljudi, kateri rabijo zgolj šminko in trdijo dejstvom navkljub, da mu prav nič ne manjka.


Razor
(dijak)
27.08.07. 17:54
Re: Apple iPhone

Sej nism reku, da niso kvalitetni, sam se zdalec niso stevilka ena na svojem podrocju, kar nas poskusajo prepricati.
Kvaliteta zvoka je pri applu z ipodi obticala v letu 2003 medtem ko so ostali sli naprej, enako je z vzrdzljivostjo baterije. Ce hocem cisti mp3 (glasbeni) predvajalnik, je izbira vec kot ocitna Sony s svojo serijo walkman. Zvok je veliko bolsi, stamina dalec presega vse kar apple ponuja, cena, heh je pa vsaj pol manjsa ce ne se vec.
Prenosniki, HP, Dell, IBM, tudi Acer z najnovejso serijo, ce pa res hocem hud prenosnik, za isto zasoljeno ceno kot bi kupil appla, ampak vseen velik hujso masino je pa to Alienware.


Cawo
(absolvent)
27.08.07. 21:03
Re: Apple iPhone

Se strinjam, tudi jaz nisem eden izmed tistih, ki nanje padajo.

Pathfinder
(otročiček)
02.09.07. 11:53
Re: Apple iPhone

Prišla je konkurenca iPhonu ki jo že prodajajo na MOBITELU. HTC

Pathfinder
(otročiček)
02.09.07. 11:59
Re: Apple iPhone

Cena za HTC Toch bo 419EUR za vezavo 12 mesecev.Malo sem bral test in mislim da je še celo boljši od iPHONA.

JestAdministrator
(doktor)
02.09.07. 12:07
Re: Apple iPhone

HTC Touch ima pomoje malo podhranjen procesor... pa lahko bi imel vec RAMa... Ker Windows Mobile zahteva svoje za dobro delovanje... Pomoje je se vedno boljsa izbira TyTN (sicer malo vecji, a bolj uporaben)...

HTC Touch ima sicer navidez podoben nacin dela s Touch Screenom... ampak to je samo ena aplikacija... ostalo je isto kot pri drugih dlancnikih ali hibridih z Windows Mobile 5 ali 6 ...


Razor
(dijak)
03.09.07. 22:42
Re: Apple iPhone

Jest osebno cakam na W960i

Cawo
(absolvent)
05.09.07. 23:33
Re: Apple iPhone

Apple iPhone:
Cena naj bi bila sedaj precej nižja, sodeč po informacijah s strani http://gizmodo.com/gadgets/deals/dealzmodo-4gb-iphone-only-299-while-supplies-last-296759.php in http://gizmodo.com/gadgets/apple/8gb-iphone-price-cut-by-200-4gb-iphone-gone-296705.php . Na kratko: Apple bo znižal cene na 299 am. dolarjev za 4 GB različico, ki bo šla iz proizvodnje, izdelovali pa bodo zgolj še 8 GB različico in prodajali po ceni 399 am. dolarjev.
Torej se lahko zamislimo, kakšna je bila marža. In to ni samo pri Appleu, temveč pri vseh novih tehnikalijah je marža skoraj 100 odstotna.


Cawo
(absolvent)
07.09.07. 12:17
Re: Apple iPhone

Danes sem se MALO poigral z (ameriškim) iPhoneom. Moje mnenje? Glede telefonskega dela ne odstopam od izjave, da je omejen in zastarel. Kar se zaslona in User Interfacea tiče pa gre Appleu pohvala, to je dobro narejeno. Velikost? Jah tanek je, širok in velik pa prav tako, treba se ga je navaditi verjetno.

Razor
(dijak)
09.09.07. 15:14
Re: Apple iPhone

Kar sem ga jest sprobal sem popolnoma istega mnenja kot Cawo. UI in zaslon sta fantastična (upam da bo W960i blizu temu), ostalo je pa nekak "last year".

JestAdministrator
(doktor)
09.09.07. 19:36
Re: Apple iPhone

Test iPhona je ze online >> http://www.mobile.si/gsm/apple-iphone-4gb-us.html

sebastijan
(otročiček)
16.09.07. 12:12
Re: Apple iPhone

Preveden vmesnik v slovenščino:



Več o tem na:
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=2614
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=2616


JestAdministrator
(doktor)
03.11.07. 21:08
Re: Apple iPhone


Cena za EU iPhone bo v Nemciji pri T-Mobile 399,00 €, s tem, da se bo potrebno vezati za 24 mesecev z narocnino, ki znasa najmanj 49,00 € mesecno (lahko tudi 69,00 € ali 89,00 € mesecno) + dodatnih 25,00 € za sklenitev narocniskega razmerja...

Vir:
http://www.t-mobile.de/iphone/tarife.jsp oz. http://www.apple.com/de/iphone/easysetup/rateplans.html



Razor
(dijak)
04.11.07. 10:33
Re: Apple iPhone

 Temo začel: Jest

Cena za EU iPhone bo v Nemciji pri T-Mobile 399,00 €, s tem, da se bo potrebno vezati za 24 mesecev z narocnino, ki znasa najmanj 49,00 € mesecno (lahko tudi 69,00 € ali 89,00 € mesecno) + dodatnih 25,00 € za sklenitev narocniskega razmerja...

Vir:
http://www.t-mobile.de/iphone/tarife.jsp oz. http://www.apple.com/de/iphone/easysetup/rateplans.html


Metanje denarja skozi okno. Itak je pa to telefon za brezglavo rajo.


JestAdministrator
(doktor)
04.11.07. 12:00
Re: Apple iPhone

 Temo začel: razor1

Metanje denarja skozi okno. Itak je pa to telefon za brezglavo rajo.


To je itak vecina zadev, ki jih imamo \:\) ... samo kam pa bos drugace z denarjem? Cakal, da ti ga drzava pobere \:\) ... ali pa lopovi \:grin


Tone
(mladinec)
04.11.07. 14:32
Re: Apple iPhone

samo to je pa res drago, operater bo od teh uporabnikov posteno zasluzil, sigurno so dobro analiziral potencial takih strank

JestAdministrator
(doktor)
04.11.07. 15:42
Re: Apple iPhone

Paket je zastavljen na tiste uporabnike, ki uporabljajo storitve in ne za tiste, ki se jim gre zgolj za telefon \:\) ...

v ceno 49,00 € mesecno je namrec vkljucenih ze 100 minut pogovorov v vsa Nemska omrezja (razen posebnih stevilk), 40 SMSov poslanih v Nemska omrezja, 200 MB prenesenih podatkov preko WiFi tock ali EDGE-a (omejena hitrost 64 kbit/s download in 16 kbit/s upload)...


JestAdministrator
(doktor)
06.11.07. 19:52
Re: Apple iPhone

Takole izlgedajo maili s priponkami na iPhonu:

Lovro
(pionirček)
07.11.07. 14:52
Re: Apple iPhone

Zanima me ali se splača počakat Nemško verzijo iPhona ali bolje vzet US verzijo. Ali bo kaj cenejše v Nemčiji.
Sprašujem zato ker mi eden ponuja novi iPhone US (zakodiran) za 490€
Kaj mi svetuješ!Hvala.

lp Lovro


JestAdministrator
(doktor)
07.11.07. 15:09
Re: Apple iPhone

V Nemciji bo cena 399,00 €... vendar skupaj s 24 mesecno vezavo s paketom za vsaj 49,00 € mesecno... tako da dvomim, da bodo EU verzije kaj cenejse... vsaj nekaj casa se ne... Cena 490,00 € je OK cena...

MasterBlaster
(ciciban)
07.11.07. 22:50
Re: Apple iPhone

Jaz sem ga na ameriškem eBayu nabavil za 500$ (~350€). S poštnino, canarino in DDV-jem računam da bo vse skupaj prišlo okoli 440€. Upam, da še ta teden pride \:cheers

MorphX
(mladinec)
08.11.07. 01:46
Re: Apple iPhone

MB, dober biznis. Pa se splaca nabavit to zadevo?

JestAdministrator
(doktor)
09.11.07. 20:46
Re: Apple iPhone

To moras pa sam razcistit, ce se splaca \:\) ...

Jaz pravim, da je vreden tega denarja \:\) ... nekdo drug pa bo rekel, da je to samo sminka \:\)


Razor
(dijak)
20.11.07. 23:04
Re: Apple iPhone

A to ste že kej brali?
Steve Jobs FTW
Zame osebno veliko večji hudič od Billiya . \:evil


JestAdministrator
(doktor)
20.11.07. 23:35
Re: Apple iPhone

http://gizmodo.com/gadgets/iphone-doesnt-send-imei-information-to-apple-324640.php


OK, you can take your tinfoil hats off now. German site Heise Online has tested Hackint0sh user XianLi's claims about the iPhone sending its IMEI to Apple while accessing the web. According to Heise and other sources, this is not true:

While the code says "IMEI," which stands for International Mobile Equipment Identity, it seems that the actual IMEI is not transmitted. Using a sniffer, Heise says they were able to get the information that the applications are actually sending. The strings aren't the same as the test iPhone's IMEI and, in fact, each application sends its own unique code.

According to further testing by Rene at blog docpool, these IDs are identical in all iPhones he has tried. The most plausible explanation: the codes could be just application identifiers. Rumor smashed. Mystery solved. Time to get a bourbon at Big Joe's. [Docpool and Heise Online-- Thanks Wayne]


Klemen1
(ciciban)
22.11.07. 00:33
Re: Apple iPhone

Lep pozdrav vsem na tem forumu!

Zanima me kako je z nakupom iPhona v ameriki (florida)? Punca bo namreč odšla v ameriko in bi rada kupila iPhone (zame seveda \:\) ), pa ne vem kje (ali če sploh) se ga da kupiti tako da se ne bi bilo potrebno vezati pri At&T? Drugače mi pa verjetno ostane na voljo le ebay?
Če ima kdo kakšno izkušnjo ali informacije v zvezi s takim nakupom bi mi zelo pomagal.

Hvala in lep pozdrav!
Klemen


JestAdministrator
(doktor)
22.11.07. 01:10
Re: Apple iPhone

V Ameriki ga lahko kupis kjerkoli (AT&T, Apple Store,...) brez, da bi se vezal takoj. Vezes se sele, ko ga aktiviras ... ce ga aktiviras seveda \:\/

Klemen1
(ciciban)
22.11.07. 11:45
Re: Apple iPhone

Hvala za odgovor, to je pa super novica!
To pomeni, da ga lahko kupi v katerikoli trgovini, potem pa ga lepo prinese nazaj v Slovenijo!
Kolikor sem prebral na tem forumu z odklepanjem iPhona naj ne bi bilo težav ne? Cena pa je tm okoli 399$ ne? in glede na zdajšnje razmerje $-€ niti ni tako slaba investicija \:\)


JestAdministrator
(doktor)
22.11.07. 12:14
Re: Apple iPhone

Tocno tako...

Scier kot berem, imajo nekateri tezave, ker jim ga nocejo dat brez pogodbe... po drugi strani pa jih poznam nekaj, ki so ga na ta nacin kupili... Cena pa je 399 U$D + davek, ki je razlicen od drzave do drzave ... Naceloma pride z davkom tam nekje okoli 420 U$D ...

Odklep ni problematicen... edino ce je verzija 1.1.2 ... je zanekrat se precej tezko za odklenit... Tiste, ki so bili prej 1.0.2 ali 1.1.1 in nadgrajeni v 1.1.2 se da (mi je ravno vceraj uspelo)... pri "frisnih" pa so zaenkrat se tezave... ampak verjetno bo slej ko prej nacin za odklenit \:p ...


Razor
(dijak)
22.11.07. 13:03
Re: Apple iPhone

Še en veleum Apla.
Unlocked iPhone T-Mobile


guardyAdministrator
(magister)
22.11.07. 13:07
Re: Apple iPhone

Smo vidli ja, bo novica tudi pri nas, ko jo napiše naš pisec \:\)

Klemen1
(ciciban)
22.11.07. 15:37
Re: Apple iPhone

Ok bomo videli če ji ga bodo hoteli prodati ne da bi obenem sklenila pogodbo... \:\/ . Ji bom pa vsekakor reku da nej proba v različnih trgovinah in v različnih mestih...ni hudič, da ji ga ne bi nekje prodali brez vezave.

Glede odklepanja-če bo najnovejša verzija praviš, da se ga še ne da odkleniti, vendar verjetno lahko računam na to, da se bo v nekem razumnem času dal odkleniti? Upam, da se (slej ko prej) da odkleniti vsak mobilnik \:\/

Hvala za odgovore!
LP


Tone
(mladinec)
25.11.07. 11:09
Re: Apple iPhone

ampak z vsem spoštovanjem 1000€ je res pretirana cena. sem skoraj siguren da jo bojo v roku pol leta prepolovili

Mihailovski
(študent)
25.11.07. 20:49
Re: Apple iPhone

 Temo začel: Tone
ampak z vsem spoštovanjem 1000€ je res pretirana cena. sem skoraj siguren da jo bojo v roku pol leta prepolovili


Težko, glede na to da je 400 EUR z vezavo.


JestAdministrator
(doktor)
30.11.07. 09:58
Re: Apple iPhone

Baje, da naj bi Tuš danes ali jutri zacel prodajati iPhone v svoji stacuni v Ljubljani (zraven BTCja, bivsi Bau Haus)... Cena naj bi bila 399 € s pogojem, da vzames paket Tus50 ...

Bomo videli, ce je kaj resnice na tem \:\) ...

Nekdo je tudi ze napisal komentar s podobno vsebino tukaj >> KLIK


Mihailovski
(študent)
30.11.07. 13:05
Re: Apple iPhone

Možno - kupljene v Franciji po 749 € bo pri nas prodajal za 999 €. ;\)