JestAdministrator
(doktor)
03.08.07. 10:15
Nokia E90

Ce so kaksna vprasanja v zvezi z Nokio E90... kar sem z njimi \:\) ...

dule
(ciciban)
03.08.07. 10:21
Re: Nokia E90

Meni so rekli na Mobitelu, da jo lahko najverjetneje dobim v septembru.... Adijo živci...

JestAdministrator
(doktor)
03.08.07. 10:38
Re: Nokia E90

Dobili so majhno kolicino... pri obeh operaterjih baje...

dondian
(otročiček)
03.08.07. 20:54
Re: Nokia E90

Živjo!:)

Danes sem postal ponosni lastnik E90. To je takoj za N95 moja druga nokia in moram priznat da sem izredno zadovoljen. Zdjle jo malo "urejam" in mislim da bo kar trajal. Mal se bo treba privadit.. zadeva je fenomenalna!

Bom se pa jutri zagotovo oglasu ker bom ene par stvari rabil \:\)

Kasneje..


JestAdministrator
(doktor)
05.08.07. 12:19
Re: Nokia E90

Za zacetek nekaj slik >> KLIK






in nekaj slik narejenih z vgrajenim fotkicem >> KLIK







Pa se nekaj slik ekranov >> KLIK







MorphX
(mladinec)
05.08.07. 12:24
Re: Nokia E90

ja ja, to bo treba sprobat, 9300 mi je po pol leta sla na jetra da sm jo prodal. Ta pa je taprava se mi zdi.

JestAdministrator
(doktor)
05.08.07. 12:53
Re: Nokia E90

Tudi sam sem imel 9300 in kasneje tudi 9300i bolj malo cajta... Se najbolj sem pogresal vibro... Pa hitsrost delovanja tudi ni bila ravno vrlina... cez stabilnost in trajanje baterije pa nimam pripomb ...

In zaenkrat je E90 tisto tapravo... Bomo videli cez cas, kako se bo obnesla. zaenkrat je baterija OK, hitrost tudi.... Vibra je mocna a ne glasna (razen ko je odloyen na kaksni taki podlagi, da fajn prenasa vibracije)...



echo
(otročiček)
17.08.07. 23:04
Re: Nokia E90

Pozdrav!


Se lahko nadejamo tudi testa tega telefona, ali se bo zaključilo samo pri slikah


Hvala in LP


JestAdministrator
(doktor)
18.08.07. 09:43
Re: Nokia E90

Seveda bo tudi test ....

JestAdministrator
(doktor)
19.08.07. 11:22
Re: Nokia E90

Na voljo je nova razlicica (2.00) klienta "Mail for Exchange" za Nokio E90 >> http://www.businesssoftware.nokia.com/mail_for_exchange_downloads.php

JestAdministrator
(doktor)
20.08.07. 19:40
Re: Nokia E90

Tukaj pa je seznam popravkov in novosti pri verziji Mail for Exchange 2.0.0

Release Notes:
----------------------------------------------------------------------------------------------
NEW FEATURES IN THIS RELEASE
• Installation creates an MfE folder in the main menu where the Mail for Exchange
executables will be installed.
The folder contains the Mail for Exchange application and the new Company Directory
application for performing Global Address List searches.
• Global Address List (GAL) lookup is now supported.
When composing an email you can select Options>Company Directory to perform a
search.
You may also go to the MfE folder and select the Company Directory application (Comp.
Dir.). From here you can search for other Exchange users, view their contact details,
store their information to a contact, call them, or send them a message.
• You may now accept/decline received meeting requests.
When you open a meeting request you will be informed if there is a scheduling conflict.
From the options list you can select to accept the meeting, decline the meeting, or
tentatively accept the meeting. The meeting will be added to your device calendar if you
have set MfE to synchronize your calendar.
• Integration with Quickoffice® 4.5.25.0 which is expected to be released in September
allows an office document received by email to be edited and returned to the sender with
fewer steps.
Open an office document attached to one of your emails and choose the option to edit it
with Quickoffice®. Make any needed changes to the document, select the Reply option,
choose a location to save the modified file, and send the new email.
To get the latest version of Quickoffice® visit http://www.quickoffice.com/upgrade
For more information visit http://www.quickoffice.com/MFE.
• Task synchronization is now supported.
You can now find your server tasks listed in the device calendar. Synchronization
settings are similar to those for Contacts and Calendar.
• Support for one new N-Series device: N76
• The Search application on E-Series devices can now search for content in Mail for
Exchange emails synchronized to your phone.
• Connectivity improvements.
----------------------------------------------------------------------------------------------


crashednburnt
(mladinec)
20.08.07. 22:43
Re: Nokia E90

Jest, kako bi primerjal N95 z E90 po kvaliteti izdelave/materialov?

guardyAdministrator
(magister)
20.08.07. 22:47
Re: Nokia E90

Lahko jaz? Kot fičo proti ferrariju ;\)

crashednburnt
(mladinec)
21.08.07. 00:15
Re: Nokia E90

Uf, a res je tolk boljša? Ker meni se N95 ne zdi tako slaba. E90 pa še nisem mel v rokah.

JestAdministrator
(doktor)
21.08.07. 07:57
Re: Nokia E90

Res je nekako tako, kot je napisal Guardy ... pri N-seriji so res uproabljeni bolj slabi materiali... predvsem se na ohisju dokaj hitro pozna obraba ... E-serija je narejena veliko bolje ...

Edino nevem, zakaj se tako radi posluzujejo kromiranih dodatkov... Saj ne recem, da ne izgleda fajn... ampak uproabno pa ni, ker se takoj pozna vsak prstni odtis ... Ampak to niti ni tako velika pomanjkljivost, saj se to enostavno obrise z mehko krpo in je spet kot nov... pri obrabljenem ohisju pa se ne da drugace odpravit kot z zamenjavo precej dragega ohisja \:\( ....Pa to drago ohisje je potem spet tako kmalu tako kot prej...

Slabe materiale pri ohisjih sem dosedaj opazil pri naslednjih modelih: 6680, N73, N95 ... pri ostalih pa je se nekako slo \:\) ...


JanezR6
(otročiček)
21.08.07. 12:26
Re: Nokia E90

Kot sem bral na http://www.teltarif.de/arch/2007/kw30/s26697.html so problemi z odtisi tastature na displeju.

Zelo neugodno!


RoQo
(otročiček)
13.09.07. 00:02
Re: Nokia E90

Teleray se je pri servisu res zelo izkazal NE!. Po 14 dneh čakanja mi je "prijazna" oslužbenka dejala, da imajo 45 dni za reklamacijo. Briga jih na Teleray-u za stranke. Servis je obupen. Plačaš 540 eurov za Nokio E90, ki ne dela( že prvi dan je v telefonu hrščalo) in čakaš na "uradni servisni rok" 45 dni? Če mi v enen tednu ne popravijo bom zahteval vračilo denarja. In nikoli več ne kupim Nokie! TELERAY zame ni podjetje temveč kriminalna inštitucija!

guardyAdministrator
(magister)
13.09.07. 06:55
Re: Nokia E90

Hm, tudi kolega, ki je nabavil E90 se pritožuje nad hreščanjem? Jih je mogoče še več?

JestAdministrator
(doktor)
13.09.07. 07:13
Re: Nokia E90

Jaz teh problemov nisem opazil...

redviper
(pionirček)
14.09.07. 11:57
Re: Nokia E90

 Temo začel: guardy
Hm, tudi kolega, ki je nabavil E90 se pritožuje nad hreščanjem? Jih je mogoče še več?


ja js jih imam.takole nekako se pojavljajo: ko zacnem snemat video (prvih par sekuznd), ko zacnem klicat (tudi po par sekund), ko posnamem kakrsenkoli zvok (po par sekund).

Zdj da zarad servisa ne bi vec kupil Nokie, to ne gre. Je pa res, da ce mi telefona ne dajo dost hitr nazaj al pa vsaj nadomestnega da bom pa pošizil na servisu. Nism ga kupu da bo na servisu mesec pa pol.


JestAdministrator
(doktor)
14.09.07. 20:18
Re: Nokia E90

Pa se ta zvok slisi tudi na posnetku? Ce da, ga prilepi... \:\)

tukaj
(otročiček)
16.09.07. 14:55
Re: Nokia E90

Jaz zadovoljen zaenkrat po slabih treh tednih uporabe. Meni ne hrešči nič, pa tudi drugače dela bp.

JestAdministrator
(doktor)
26.09.07. 20:28
Re: Nokia E90

Izgleda prihaja nov firmware za E90...

So se ze pojavili prvi screenshoti... zal pa prek updaterja se ni na voljo...


JestAdministrator
(doktor)
18.10.07. 21:56
Re: Nokia E90

Baje je v servisih ze na voljo... preko online updaterja pa ce se ni, bo v naslednjih dneh >> Spisek popravkov pri verziji 7.38.0.2

RoQo
(otročiček)
22.10.07. 15:12
Re: Nokia E90

Nokio sem imel na Teleray servisu več kot 50 dni. Dobil sem novo nokio e90, ki mi po enem tednu uporabe pokazala isto napako. Seveda se servis lahko ponovi in cela dva meseca bi najverjetneje spet čakal na popravilo. To zame ni bilo sprejemljivo, zato sem zahteval povračilo denarja. Na Telerayu je obup, kdor ne verjeme, naj se enkrat oglasi na servisu...ogromno ljudi čaka v vrsti in vsi se kregajo nad storitvami Teleraya. Zanimivo tudi to, da so prodajo in servis ločili z vhodi, tako da se seveda tisti ki nakupuje Nokio že pri tem ne premisli, ko bi poslušal monožico obupanih ljudi, kako se pritožuje nad servisom. Če koga zanima, imam posnetek šumenja...no prej grmenja, zaradi katerega je bila nokia E90 popolnoma neuporabna za telefoniranje.Pošljem po mailu, če mi ga posredujete.

Lp,

Roko


HuangDi
(ciciban)
23.10.07. 08:57
Re: Nokia E90

 Temo začel: RoQo
Nokio sem imel na Teleray servisu več kot 50 dni. Dobil sem novo nokio e90, ki mi po enem tednu uporabe pokazala isto napako. Seveda se servis lahko ponovi in cela dva meseca bi najverjetneje spet čakal na popravilo. To zame ni bilo sprejemljivo, zato sem zahteval povračilo denarja. Na Telerayu je obup, kdor ne verjeme, naj se enkrat oglasi na servisu...ogromno ljudi čaka v vrsti in vsi se kregajo nad storitvami Teleraya. Zanimivo tudi to, da so prodajo in servis ločili z vhodi, tako da se seveda tisti ki nakupuje Nokio že pri tem ne premisli, ko bi poslušal monožico obupanih ljudi, kako se pritožuje nad servisom. Če koga zanima, imam posnetek šumenja...no prej grmenja, zaradi katerega je bila nokia E90 popolnoma neuporabna za telefoniranje.Pošljem po mailu, če mi ga posredujete.

Lp,

Roko


Mi je sodelavec dal za poslušat ta zvok. Res katastrofa...


JestAdministrator
(doktor)
23.10.07. 09:43
Re: Nokia E90

Ampak ocitno se to pojavlja samo na nekaterih ... jaz recimo nisem imel teh problemov... koelga pa je imel...ceprav se nisem slisal, kako se to slisi...

Se lahko to uploada sem? Da slisimo se ostali \:\)


jan999
(otročiček)
03.11.07. 14:46
Re: Nokia E90

Pozdravljeni, sem nov na forumu in lahko samo pohvalim zadevo! \:\)
Da se vrnem k temi, tudi sam imam Nokio E90 (par dni). Začel bom s pohvalami, ker telefon v celeti je zelo dober, uporaben in praktičen. Funkcij ima malo morje, še preveč če sem iskren.
Bom pa takoj tudi pograjal in hkrati prosil za odgovore (predvsem pomoč pri reševanju problemov in vaše izkušnje), ker sem zelo jezen na Nokio, glede na porabljen denar. Predvsem me jezi to, da telefon nujno rabim in si ne morem privoščit, da bi ga poslal na servis za mesec dni!
Napake, ki sem jih opazil na svojem aparatu so sledeče, telefon zelo slabo lovi omrežje, čeprav pokazatelj signala kaže vse črtice. ko kličem mi večkrat prekine klic in napiše, da je prišlo do napake v omrežju. Z mikrofonom za sedaj nimam problemov. Sem pa razočaran nad ohišjem, ki je zelo pomanjklivo. Pokrovček baterije se komaj drži skupaj, druga napaka je ta, da se telefon ziba, ko je položen na mizo (kar me ne moti prav preveč, ker ga imam skozi po rokah in nanj ne tipkam za mizo), tretja napaka ohišja je ta, da tipke med preklapljanjem drsajo ob notranji zaslon in ohišje, ki ima po treh dneh uporabe že vidne praske! \:~

Torej zanima me, če se tudi vi srečujete s temi problemi in kaj mi svetujete. Aparat sem kupil pri mobitelu, zato me zanima kako naj se obnašam in kaj lahko pričakujem ob reklamaciji ( mi bodo telefon zamenjali, glede na to, da nima niti teden dni življena)??

Hvala
Lp, jan


Cawo
(absolvent)
03.11.07. 15:05
Re: Nokia E90

Kar se omrežja tiče je po moje problem v preklapljanju iz UMTS na GSM omrežje in se takrat prekine povezava. Probaj imeti telefon na GSM only in povej, če ti bo še prekinjalo.

jan999
(otročiček)
03.11.07. 15:54
Re: Nokia E90

 Temo začel: Cawo
Kar se omrežja tiče je po moje problem v preklapljanju iz UMTS na GSM omrežje in se takrat prekine povezava. Probaj imeti telefon na GSM only in povej, če ti bo še prekinjalo.


Sem naredil kot si vsetoval, opravil par klicev in morem rečt, da ne prekinja več, kot zgleda je to motilo! Hvala, res si mi pomagal.

Ostane pomanjklivost ohišja, kaj na telerayu ohišje sami zamenjajo al pošiljajo telefone v Nemčijo?

Lp, Jan


Cawo
(absolvent)
03.11.07. 16:08
Re: Nokia E90

Sam sem imel podoben problem s signalom, zato sem se tudi spomnil na to.

Kar se pa ohišja tiče, pa je najbolje, da pokličeš na Teleray, čeprav se mi zdi, da zaradi takih stvari mobilnik ne bi smel iti na romarsko pot v Nemčijo.


JestAdministrator
(doktor)
03.11.07. 16:29
Re: Nokia E90

 Temo začel: jan999
Pozdravljeni, sem nov na forumu in lahko samo pohvalim zadevo! \:\)
Da se vrnem k temi, tudi sam imam Nokio E90 (par dni). Začel bom s pohvalami, ker telefon v celeti je zelo dober, uporaben in praktičen. Funkcij ima malo morje, še preveč če sem iskren.
Bom pa takoj tudi pograjal in hkrati prosil za odgovore (predvsem pomoč pri reševanju problemov in vaše izkušnje), ker sem zelo jezen na Nokio, glede na porabljen denar. Predvsem me jezi to, da telefon nujno rabim in si ne morem privoščit, da bi ga poslal na servis za mesec dni!

To je res slabo ja... da bi moral nov telefon posiljat nekam na servis in nanj cakat tako dolgo \:\( ...

 Citat:
Napake, ki sem jih opazil na svojem aparatu so sledeče, telefon zelo slabo lovi omrežje, čeprav pokazatelj signala kaže vse črtice. ko kličem mi večkrat prekine klic in napiše, da je prišlo do napake v omrežju. Z mikrofonom za sedaj nimam problemov.

Glede omrezja, ti je ze Cawo nekaj napisal... Poskusi najprej da prestavis samo v GSM nacin... ker UMTS res se ni nevemkako pokrit. Jaz s signalom nisem imel problemov...

 Citat:
Sem pa razočaran nad ohišjem, ki je zelo pomanjklivo. Pokrovček baterije se komaj drži skupaj, druga napaka je ta, da se telefon ziba, ko je položen na mizo (kar me ne moti prav preveč, ker ga imam skozi po rokah in nanj ne tipkam za mizo), tretja napaka ohišja je ta, da tipke med preklapljanjem drsajo ob notranji zaslon in ohišje, ki ima po treh dneh uporabe že vidne praske! \:~

Glede izdelave ohisja jaz nisem imel pripomb... OK... to, da se tipke poznajo na zaslonu...samo ni bilo tako hudo, da bi se poznale praske. Pri meni so se poznali le odtisi, ki si jih lahko zu mehko krpo zbrisal \:\) . Guncal se je pa tudi moj... samo me to ni motilo...

 Citat:
Torej zanima me, če se tudi vi srečujete s temi problemi in kaj mi svetujete. Aparat sem kupil pri mobitelu, zato me zanima kako naj se obnašam in kaj lahko pričakujem ob reklamaciji ( mi bodo telefon zamenjali, glede na to, da nima niti teden dni življena)??


Ce od nakupa se ni preteklo 8 dni, ti ga bodo pomoje na Mobitelu zamenjali, ce je reklamacija upravicena... oz. ce jim bos znal reklamacijo lepo predstavit. Ce bos pa prisel tja in se zacel dreti, potem pa se bodo verjetno posluzili zakonsko dolocenih metod (servis, cakanje,... :))


jan999
(otročiček)
03.11.07. 21:13
Re: Nokia E90

 Temo začel: Jest

Ce od nakupa se ni preteklo 8 dni, ti ga bodo pomoje na Mobitelu zamenjali, ce je reklamacija upravicena... oz. ce jim bos znal reklamacijo lepo predstavit. Ce bos pa prisel tja in se zacel dreti, potem pa se bodo verjetno posluzili zakonsko dolocenih metod (servis, cakanje,... :))


Ja ja, se bom potrudil in bil čim bolj prijazen!
Hvala za nasvete, zdej sem že malo bolj miren. To da tipke tikajo zaslon me za sedaj ne moti, je pa baje na daljši rok slabo za zaslon, ker ga popraska. Obstaja kaka možnost, da bo v kratkem kak E90i, s katero bi bile te napake odpravljene?

Zasledil sem tudi, da je na voljo nova posodobitev za E90, je mogoče kdo že sprobal, prinaša kake bistvene spremembe ta posodobitev?

Zanima me tudi, če se da dobit kak etuij za Nokio E90, spraševal sem že na telerayu, pa majo samo torbice, kar mi ne pomaga kaj preveč. Na netu sem zasledil nekaj, pri nas pa ne poznam trgovine, ki bi ponujala te zadeve, kako priporočilo??
Čudi me to, da je ta Nokia že kar nekaj časa v prodaji, zanjo pa je na voljo zelo malo dodatne opreme (beri: oprema za v avto, etuiji, itd.), a ni to malo čudno?! Mislim, nevem no, zadeva je namenjena zahtevnejšim uporabnikom, s tem mislim, na resno uporabljanje telefona in ne samo fotkanje pa pisanje sms sporočil. No, lahko bi se pri Nokii malo potrudili za nas uporabnike, ki toliko zapravimo za en telefon!?!

Lp, Jan


JestAdministrator
(doktor)
03.11.07. 22:51
Re: Nokia E90

 Temo začel: jan999


Ja ja, se bom potrudil in bil čim bolj prijazen!
Hvala za nasvete, zdej sem že malo bolj miren. To da tipke tikajo zaslon me za sedaj ne moti, je pa baje na daljši rok slabo za zaslon, ker ga popraska. Obstaja kaka možnost, da bo v kratkem kak E90i, s katero bi bile te napake odpravljene?


Tukaj sem prebral, da so naredili neke popravke glede tega... Sem pa tudi (verjetno ravno na http://www.aikon.ch) ze prebral (pa ne najdem zdajle) da ce prides v servis zaradi tega, da menjajo displej in ohisje. TO naj bibilo sicer za Nemcijo oz. Svico... bi pa pricakoval, da pri nas tudi...

 Citat:
Zasledil sem tudi, da je na voljo nova posodobitev za E90, je mogoče kdo že sprobal, prinaša kake bistvene spremembe ta posodobitev?


Jaz nimam vec Nokie E90... sem pa zasledil, da je eden izmed porpavkov tudi dodan AGPS za hitrejse lociranje lokacije pri hladnem zagonu...

 Citat:
Zanima me tudi, če se da dobit kak etuij za Nokio E90, spraševal sem že na telerayu, pa majo samo torbice, kar mi ne pomaga kaj preveč. Na netu sem zasledil nekaj, pri nas pa ne poznam trgovine, ki bi ponujala te zadeve, kako priporočilo??
Čudi me to, da je ta Nokia že kar nekaj časa v prodaji, zanjo pa je na voljo zelo malo dodatne opreme (beri: oprema za v avto, etuiji, itd.), a ni to malo čudno?! Mislim, nevem no, zadeva je namenjena zahtevnejšim uporabnikom, s tem mislim, na resno uporabljanje telefona in ne samo fotkanje pa pisanje sms sporočil. No, lahko bi se pri Nokii malo potrudili za nas uporabnike, ki toliko zapravimo za en telefon!?!


Torbic je dovolj na voljo... se od prejsnjih izdelkov. Jaz sem E90 imel kar v torbici, ki jo imam se izpred nekaj let od Nokie 6110 \:\) ... Avtooprema? Bluetooth instalacija deluje...tako Nokiine, kot tudi druge (Parrot).... avtonosilec se tudi da dobit (jaz sem ga nabavil pri Mobitelu)...Nevem kaj drugega bi se manjkalo \:\) ...

Avtonosilec >> KLIK


Torbica >> KLIK



jan999
(otročiček)
03.11.07. 23:18
Re: Nokia E90

 Temo začel: Jest


Tukaj sem prebral, da so naredili neke popravke glede tega... Sem pa tudi (verjetno ravno na http://www.aikon.ch) ze prebral (pa ne najdem zdajle) da ce prides v servis zaradi tega, da menjajo displej in ohisje. TO naj bibilo sicer za Nemcijo oz. Svico... bi pa pricakoval, da pri nas tudi...


Odlično, bom v ponedeljek preveril na teleray, prav zanima me kaj mi bodo odgovorili!? Če bi ohišje zamenjali z novim-boljšim, bi v žepu (torbi:) imel popoln aparat za komunikacijo in še marsi kaj.

Jest hvala za izčrpne odgovore! Torbica mi ne diši kaj preveč, sem imel v mislih etuij, ker pa jih še ni, bom kar torbico kupil. Avto nosilec (univerzalen) je odličen, hvala!

Lp, Jan


Razor
(dijak)
04.11.07. 11:01
Re: Nokia E90

 Temo začel: Jest

 Citat:
Sem pa razočaran nad ohišjem, ki je zelo pomanjklivo. Pokrovček baterije se komaj drži skupaj, druga napaka je ta, da se telefon ziba, ko je položen na mizo (kar me ne moti prav preveč, ker ga imam skozi po rokah in nanj ne tipkam za mizo), tretja napaka ohišja je ta, da tipke med preklapljanjem drsajo ob notranji zaslon in ohišje, ki ima po treh dneh uporabe že vidne praske! \:~

Glede izdelave ohisja jaz nisem imel pripomb... OK... to, da se tipke poznajo na zaslonu...samo ni bilo tako hudo, da bi se poznale praske. Pri meni so se poznali le odtisi, ki si jih lahko zu mehko krpo zbrisal \:\) . Guncal se je pa tudi moj... samo me to ni motilo...


In ravno kvaliteta ohisij je pri meni glavni razlog zakaj se ne dotaknem nokij, zlasti tistih s krepko cenovno nalepko, saj bi rad videl da ima telefon, ki ga imam v roki, vrednost ohisja na rangu cene 400€ kot je telefon sam stal in ne na rangu cene 40€, kar je odlicna lastnost vseh highend nokij. \:bonk


jan999
(otročiček)
04.11.07. 14:05
Re: Nokia E90

 Temo začel: razor1

In ravno kvaliteta ohisij je pri meni glavni razlog zakaj se ne dotaknem nokij, zlasti tistih s krepko cenovno nalepko, saj bi rad videl da ima telefon, ki ga imam v roki, vrednost ohisja na rangu cene 400€ kot je telefon sam stal in ne na rangu cene 40€, kar je odlicna lastnost vseh highend nokij. \:bonk


Ma mogoče sem jaz malo preveč jamral, ker niso vsa ohišja pri Nokia E90 slaba! Moje ima napako zadnjega pokrovčka in upam , da bodo zamenjali ohišje! Res je to, da tipke tikajo ekran, to je edina res moteča napaka! Drugače pa je ohišje dobro narejeno, ni čričkov, ki bi dajali občutek cenene robe. Telefon sam po sebi zgleda in deluje zelo kakovostno, na nivoju.

Lp, Jan


jan999
(otročiček)
04.11.07. 20:32
Re: Nokia E90

Na eni od prejšnih Nokij sem imel pretvornik mas, dolžin itd. Na Nokia E90 te funkcije ne najdem, je pa zadeva zelo priročna! Kje bi lahko dobil kaj podobnega?

Lp, Jan


JestAdministrator
(doktor)
04.11.07. 20:59
Re: Nokia E90

Nimam vec E90,d a bi probal... \:\) poskusi in porocaj...

http://europe.nokia.com/A4405340

What's that in kilograms?

To perform conversions between currencies and units, select Menu > Office > Converter. To be able to convert currencies, you’ll have to fill in the present rates.


jan999
(otročiček)
04.11.07. 22:58
Re: Nokia E90

Se vidi, da še nisem imel časa vsega pregledat in da sploh še nisem imel v roki navodil?! ;\)
Hvala Jest, zadeva je in deluje odlično!

Lp, Jan


jan999
(otročiček)
05.11.07. 11:28
Re: Nokia E90

Pozdravljeni!
Pravkar sem prišel iz mobitela. Telefona mi niso zamenjali, ker drugega nimajo, je pa možnost tudi ta, da mi vrnejo denar.
Zdej nevem kaj bi se odločil, naj počakam na zamenjavo, al naj vzamem kak drug telefon. Lahko kak nasvet, je kak telefon, ki se lahko primerja z Nokio E90, mogoče Nokia N95 8gb?

Lp, Jan


JestAdministrator
(doktor)
05.11.07. 12:13
Re: Nokia E90

Nokie N95 8GB se en cajt ne bo baje... naj bi bila sele konec leta ali v zacetku 2008... Drugace pa kaj podobnega E90 bi bilo edino se HTC TyTN II ali HTC P3600 (druga platforma - Windows Mobile) ...

N95 je v bistvu zelo podobna E90, le da ima precej slabse ohisje (bos verjetno se manj zadovoljen) pa nima QWERTZ tipkovnice...


anzz
(otročiček)
05.11.07. 18:09
Re: Nokia E90

Ne vem kaj tako jamrate, meni se res ne zdi takooo slabo ohišje... po mojem mnenju je E90 odličen tel. in nima konkurence.
Prej sem imel 9500, potem pa ipaq 6815. Slednji je tako slab in neuporaben da sem ga vrnil prodajalcu...
Sicer pa: ali kdo ve kje bi se dobilo kakšnje uporabne igrice za E90?


jan999
(otročiček)
05.11.07. 20:59
Re: Nokia E90

"mučo dinero" in za "mučo dnero" pričakujem kakovost, ne pa da mi raspada v roki (v mojem primeru). Sicer bi tudi jaz raje videl, da me ju3 poklicejo in mi povejo, da majo nov telefon za zamenjavo, kot pa da mi vrnejo denar, ker je ta telefon res super! Sem malo čekiral naokoli in izbire za primerjavo res ni veliko.

Global Race, igrica za Nokia E90

Lp, Jan


jan999
(otročiček)
08.11.07. 16:38
Re: Nokia E90

Nekje sem prebral, da je Nokia umaknila iz prodaje E90 in da bo decembra na trg poslala nove oz. popravljene E90. Sem tudi že poklical na teleray, samo tam je folk da gorje materi, nevem no manj vejo kot jaz.

Je mogoče še kdo zasledil kako podobno informacijo?

Lp, Jan


tukaj
(otročiček)
11.11.07. 08:20
Re: Nokia E90

po začetnem navdušenju nad njim, so se začele pojavljati težave, ki so bile opisane tudi tukaj, pa tudi na drugih forumih. Mikrofon-sogovorniku hrešči, da nič ne sliši, bluetooth prekinja, telefon zmrzuje ob prihajajočih klicih,prekinjanje pogovorov (GSM-UMTS menjava omrežja), notranji ekran se poznajo odtisi tipk, se ga ne da več obrisat. telefon je sedaj že 3 tedne na servisu (kdaj se bo vrnil iz Nemčije mi ne vedo povedat)ga ne smejo niti odpirat ampak direktno poslati v Bochum. Če težave ne bodo odpravljene ga bom enostavno vrnil, sem si pa ogledal HTC P6500, ki bi lahko bil zamenjava za E90.

jan999
(otročiček)
11.11.07. 11:58
Re: Nokia E90

Jaz sem svojega vrnil in dobil nazaj denar. Se mi ne zdi smiselno čakat tolko časa, da pride iz servisa. Bral sem po tujih forumih marsi kaj, folk npr. na telefon čaka 3 mesece! \:bonk Bo pa baje Nokia kmalu na trg poslala nove telefone, ki teh napak ne bodo imeli.

Lp, Jan


Mihailovski
(študent)
11.11.07. 22:19
Re: Nokia E90

Nokia si s takimi spodrsljaji precej kvari ime.

deepdelete
(otročiček)
12.11.07. 08:03
Re: Nokia E90

Pozdrav vsem

Pred 14 dnevi sem tukaj v Bahrainu kupil E90. Na njej nisem opazil, da bi bilo kaj narobe tako kot nekateri od vas. Zelo kvalitetno ohišje in na njej ni opaziti nobene praske. Mislim da je tudi hardware drugačen kajti tipkovnica ni ista in podpira arabske znake. Stekla na zunanjem ekranu skorajda ni mogoče opraskati, ker je antiscratch.Spominska kartica je v originalu 2GB in je mogoče kupiti do 8GB. Wifi se mi takoj ni hotu lepo konektirat, ampak sem potem v advanced settings izklopil power saver, tako da je zdej res hitra povezava. Fring deluje odlično in v službi vedno kličem na skype out, ker je ful cenej. Gps ima trenutno še nekaj problemov z hitrostjo iskanja satelitov, ampak pobje na Nokiji so rekli da bo kmalu popravek in mi razložili kako se gps lahko malo forcira. Naložiti je treba sports tracker in ga zagnati in nato vklopiti maps.Najbolj srečen sem z Adobe readerjem, ki deluje odlično in mi ni treba nosti s seboj prenosnika, da bi gledal načrte. Prav tako je odlična stvar gmail mobile. Tukaj v Nokia trgovini stane 550 eur, torej toliko kot na Simobil in Mobitel če podpišeš pogodbo. Potrdijo tudi garancijo ki velja za cel svet.Mislim da je nekaj narobe z Teleray-em. Tukaj je naprimer Nokia N95 8GB dobavljiva že 1 mesec, na Teleray-u pa piše kmalu na voljo.
Zanimivo je, da so telefoni tukaj zelo poceni in je v vseh trgovinah mogoče menjati staro za novo. S seboj imam 3 starejše noki in jih grem v naslednjih dneh zamenjat za N95, sicer z manjšim doplačilom. Za bluetooth slušalko sem plačal 35 eur, za torbico pa 15 eur. Torej vidite lahko da so popusti na telefone za podaljšanje naročnine navsezadnje en velik nateg tam na sončni strani alp. Prodajalci držijo višjo ceno, mobitel in simobil pa jih prodajata po normalni ceni:)Še dobro, da sem si premislil in E90 nisem kupil pri nas.

Vso srečo pri Teleray Nokiah

Emil


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 08:29
Re: Nokia E90

Izgleda premalo poznas ekonomijo... :)... Sicer je jaz tudi ne kaj dosti... vem pa npr., da so na razlicnih trgih razlicne cene...

Ponekod zaradi razlicne stopnje davka, ponekod zaradi velikosti trzisca,... V Ameriki npr. je vec ali manj vsa tehnika cenejsa... na vzhodu tudi ... Ampak to vecini od nas, ki ne potujemo po svetu, ne pomaga kaj dosti :)... Ce potem racunas postnino, carinske dajatve in davek, ne profitiras prav veliko...


jan999
(otročiček)
12.11.07. 12:46
Re: Nokia E90

 Temo začel: deepdelete
Pozdrav vsem

Pred 14 dnevi sem tukaj v Bahrainu kupil E90. Na njej nisem opazil, da bi bilo kaj narobe tako kot nekateri od vas. Zelo kvalitetno ohišje in na njej ni opaziti nobene praske. Mislim da je tudi hardware drugačen kajti tipkovnica ni ista in podpira arabske znake. Stekla na zunanjem ekranu skorajda ni mogoče opraskati, ker je antiscratch.Spominska kartica je v originalu 2GB in je mogoče kupiti do 8GB. Wifi se mi takoj ni hotu lepo konektirat, ampak sem potem v advanced settings izklopil power saver, tako da je zdej res hitra povezava. Fring deluje odlično in v službi vedno kličem na skype out, ker je ful cenej. Gps ima trenutno še nekaj problemov z hitrostjo iskanja satelitov, ampak pobje na Nokiji so rekli da bo kmalu popravek in mi razložili kako se gps lahko malo forcira. Naložiti je treba sports tracker in ga zagnati in nato vklopiti maps.Najbolj srečen sem z Adobe readerjem, ki deluje odlično in mi ni treba nosti s seboj prenosnika, da bi gledal načrte. Prav tako je odlična stvar gmail mobile. Tukaj v Nokia trgovini stane 550 eur, torej toliko kot na Simobil in Mobitel če podpišeš pogodbo. Potrdijo tudi garancijo ki velja za cel svet.Mislim da je nekaj narobe z Teleray-em. Tukaj je naprimer Nokia N95 8GB dobavljiva že 1 mesec, na Teleray-u pa piše kmalu na voljo.
Zanimivo je, da so telefoni tukaj zelo poceni in je v vseh trgovinah mogoče menjati staro za novo. S seboj imam 3 starejše noki in jih grem v naslednjih dneh zamenjat za N95, sicer z manjšim doplačilom. Za bluetooth slušalko sem plačal 35 eur, za torbico pa 15 eur. Torej vidite lahko da so popusti na telefone za podaljšanje naročnine navsezadnje en velik nateg tam na sončni strani alp. Prodajalci držijo višjo ceno, mobitel in simobil pa jih prodajata po normalni ceni:)Še dobro, da sem si premislil in E90 nisem kupil pri nas.

Vso srečo pri Teleray Nokiah

Emil

Samo dobre novice si napisal. Lahko prosim preveriš, če se telefon ziba, ko ga postaviš na mizo (npr. ko tipkaš po njem), ker če je tako pol so napake odpravili oz. zamenjali staro ohišje za novega. Moj je namreč imel eno gumico nižjo od ostalih treh.
Kot zgleda je Nokia že poslala na trg izbolšane telefone, sam še do nas morejo prit.

Lp, Jan


Razor
(dijak)
12.11.07. 16:34
Re: Nokia E90

 Temo začel: deepdelete
Pozdrav vsem

Pred 14 dnevi sem tukaj v Bahrainu kupil E90.

Ti se pa res spoznas na svetovni trg, ce primerjas Bahrain in tehnolosko zaostalo Slovenijo. Se dobro da nisi vrgel za primer Singapur.


JestAdministrator
(doktor)
12.11.07. 21:30
Re: Nokia E90

Slovenija niti ni tako tehnolosko zaostalo trzisce... imamo samo to smolo, da je trzisce zelo majhno...

Razor
(dijak)
13.11.07. 10:14
Re: Nokia E90

Mogoče ni tako zaostala na telekomunikacijskem področju, na vsem ostalem tehnološkem je pa krepko zaostala.

Cawo
(absolvent)
13.11.07. 10:19
Re: Nokia E90

Se mi zdi, da si preveč kritičen in da to niti ne drži.

JestAdministrator
(doktor)
13.11.07. 12:39
Re: Nokia E90

Potem daj se primer, na katerem tehnoloskem podrocju konkretno smo zaostali? ...

tukaj
(otročiček)
13.11.07. 20:12
Re: Nokia E90

Evo, danes sem šel dvignit mojo nokio E90 na servis. Po celodnevnem testiranju so odpravili očitno samo napako mikrofona, ker so me vsaj danes vsi normalno slišali-ni bilo neznosnega šumenja na drugi strani- vse ostalo pa je očitno ostalo. Prekinjanje pogovorov najmanj 2x in to na istih mestih kot prej, očitno prehod med GSM in Umts, na avtocesti med Ljubljano in domžalami nekje cca 1 do 2 od uvoza(izvoza) Šentjakob v smeri domžal, in potem tudi v domžalah. Ob sprejemu klica blokada, pomagal reset telefona, bluetooth šteka še vedno in ga prekinja... Notranji display ni bil zamenjan ampak samo očisščen, odtisi tipk so ostali! Po treh tednih na servisu, kao v Nemčiji, totalna katastrofa. Jutri gre telefon nazaj na Mobitel... \:bonk

Mihailovski
(študent)
14.11.07. 14:33
Re: Nokia E90

 Temo začel: razor1
Mogoče ni tako zaostala na telekomunikacijskem področju, na vsem ostalem tehnološkem je pa krepko zaostala.


Dodaj še da imamo veliko brezposelnost in vsak dan višje davke. \:nene


deepdelete
(otročiček)
14.11.07. 14:49
Re: Nokia E90

\:nene \:@ \:S\! \:bonk

Kot si prebral je zame ekonomija : kupi ceneje če se le da:) V besedi na sončni strani alp pa so zajeti davki, marže, nenasitnost in seveda kupci katerih žepi se trgajo zaradi prepolnih denarnic. V Jugoslaviji smo tudi hodili v Trst in Gorico po kavbojke in kavo in kot kaže bomo spet:)

Kje ste pobrali da je Slovenija tehnološko nerazvita? Če bi Sloveniji Saudska kraljeva družina podarila naftne vrelce kar tako kot jih je Bahrainu, potem bi imeli tudi pri nas bencin po 20 centov in svojo valuto tako kot prej. Kar se tiče telefonije mislim da je Slovenija popolno enakovredna. Tehnologija pa se najlažje razvija če je denar.
Dost o tem, ker pomoje ta forum ni namenjen političnim zdraham:)

Nokia e90 : Ne moja nokija se ne ziba. Lih ogledujem si telefon in v glavi imam dvoje : Bauhaus ali pa Merkur. Sigurno se tam najde gumica, ki postavi zibajočo se nokijo v level. Mogoče znajo to težavo odpraviti tudi na Telerayu.
Moj prijatelj je imel težave z mikrofonom v Nokiji N95 kupljeni v italiji. Tle so mu zamenjali v enem dopoldnevu in mu računali 10 eur. Menda da se na nekaterih serijah pogosto dogaja, da mikrofon ne deluje pravilno ali pa celo obmolkne.


Lp

Emil


deepdelete
(otročiček)
17.11.07. 15:38
Re: Nokia E90

Vs N95

Sedaj imam v lasti tudi nokio N95. V primerjavi z E90 se zdi kot igračka. Velika razlika je v materialih in kvaliteti izdelave. Deluje zelo plastično.To sicer ni 8GB model ampak običajna N95. Prijatelj ima 8GB in je veliko kvalitetnejše izdelave kot moja. Na novi je veliko aluminija tako kot na E90. Pri rokovanju je N95 hitrejša kot E90. Programe odpira opazno hitreje kot E90. Tudi maps so veliko hitrejši in premikanje po mapi je veliko bolj smooth. Zelo všečen telefon moram reč. Kamera je toliko boljša da je niti primerjat ne morem z E90. Ubistvu vse kar ji manjka je tipkovnica in boljši ekran. Poskusil sem pregledovati načrte v pdf formatu ampak se ne vidi kaj dosti, tako da za resno delo odpade. E90 je veliko težja in večja in je treba zanjo planirat prostor kakem žepu ko se odpraviš na pivo. Z N95 tega problema ni. Se pravi... E90 za delo....N95 za žur:)
Če se kdo odloča za nakup N95 naj raje počaka na 8GB model. Tudi jaz bi jo kupil ampak je 200 eur dražja kot običajna. Jest sm jo plačal 310 eur, 8GB je bila 490. No zdej mislim da sm za telefone zapravil dovolj za nasledna 3 leta. S tem denarjem bi lahk že obnovljeno katrco kupu \:\)

Mejte se fajn


dondian
(otročiček)
22.12.07. 10:08
Re: Nokia E90

Jaz bi vprašal tiste, ki ste na Teleray nesli aparate zaradi šumenja, koliko ste čakali? Aparat je bil enkrat že na servisu (napaka ni bla odpravljena) in me zanima ali se da na lep način kaj naredit da bi se tokrat uredilo hitreje?

zoranv
(otročiček)
10.02.08. 22:56
Re: Nokia E90

Pozdravljeni! Zanima me, če je že kdo poskusil uvozit certifikat v nokio E90! Nujno bi potreboval, pa ne vem kako! Upam, da kdo to zna, baje, da je možno, ima pa tudi prazno mapo, kamor bi se naj shranili, ampak je zgleda bolj zakomplicirano, kot sem mislil! Hvala!